Svokrine šaty na svadbu

20. máj 2023

Ahojte, ideme mať s priateľkom malíčku svadbu, úplne takú komornú 30 najbližších ľudí, obed a posedenie v reštike. Keďže sme sa dohodli ze to nebudú nejaké ceremónie okolo tak podľa toho som aj zvolila šaty- biele jemné obtiahnuté, dĺžka midi, proste žiadna róba za 1000€ so spodnicami, závojom, kruhom…včera prišla na návštevu svokra že ona už ma šaty tiež, ma 53 rokov…šaty dlhé cele trblietavé zlaté po zem ešte so spodnickou, no úplne ako keby nejaká princezná Sisi ušla z kráľovského bálu…nevedela som čo povedať trošku ma to aj zamrzelo keďže ide iba o malíčku oslavu, každý z mojej rodiny podľa toho volil aj oblečenie a ona tam zjavne ide najviac vyniknúť…

dskjhfdlkdjhl
20. máj 2023

Mozno si mala dat povinny oblek-vrece a bolo by vsetko v poradecku, nevesta by isto vynikla.

nikolka1986
20. máj 2023

@simca06022011 Nepoznám jedinú 30-tníčku, ktorá by závidela 50 r. tete, treba sa vrátiť do reality 😀

simca06022011
20. máj 2023

@nikolka1986 keď povieš🙂))

autor
20. máj 2023

…ja jej radosť kaziť nejdem, moje šaty videla povedala že sú krásne že ona by tiež volila jednoduchšie šaty na obrad na urade a slávnostný obed a potom príde s takouto róbou…jednoducho ma to zamrzelo? Šokovalo? Neviem… nemala som sa koho opýtať, komu povedať, keďže viem že je to asi hlúpe riešiť (doma som to vôbec neriešila) ale tak chcela som sa niekoho opýtať na názor niekoho nezainteresovaného…ohladom jej vzhľadu atd. Nie je modelka je z tých čo majú nadváhu ale o to tu nejde…syna už jedného oženila, potom je môj budúci muž, potom ma este jedného čo ma 22 rokov a dcéru

1ryba
20. máj 2023

Veď ona bude za smiešnu, keď ostatní prídu v decentných modeloch. A určite si kazdý pomyslí, že to prehnala. Tieto šaty sú vhodné na ples. A to si aj všetci pomyslia. Možno aj jej bude trápne zo seba nakoniec.

daridari11
20. máj 2023

@maciatkoe Vy ste riešili postavu vyhláškou, že nepoznáte štíhlu 53 ročnú ženu🙂

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domkakvet
20. máj 2023

Neries to nech si da zlatu robu.

diavant
20. máj 2023

Skoro na kazdej svadbe si niekto mysli ze sa je to jeho den.. a nie je to nevesta. Aj na som taku mala na svadbe, vycesana vymachlena vystrih rozparok, o polnoci sa preZliekla do dalsich siat.. mrzelo ma to a potom som umazala fotky kamoskam a spytali sa ci tato baba ma bohateho muza 😀 a kolegovia sa spytali ze kto je ta solarkova lady. Tak si myslim ze sama seba odprezentovala riadne

matkahelka
20. máj 2023

@maciatkoe neviem kde zijes a v akych kruhoch sa pohybujes, ale ja poznam zeny po 50, ktore s prstom v nose zatienia tie 30 rocne. moja dcera ma 2 spoluziacky, ich matky maju takmer 55 rokov a s uplnou vaznostou mozem povedat, ze viac ako 40 by im nikto netipol. postavy maju tiptop a vrasok minimum. vela robi genetika, vela tvarova joga, vela zivotny styl. nie kazda zena je v 50 vraskava matrona. mna udivuje, ze ty ako 38 rocna povies, ze by si si take saty nedala? a preco? ved je to krasna elegantna plesova roba. ja mam 41 a kebyze nie som nizka, uplne v pohode by som si take saty obliekala kazdorocne na plesy. na tych satach predsa nie je nic nevhodne, ani vyzyvave. niektore ste fakt zadriemkali, kdesi v 15.storoci, ze zena po 30 uz ma nosit len rolaky ku krku a uzku suknu pod kolena.a ta po 50 uz pre istotu nech nevychadza ani z domu.

maciatkoe
20. máj 2023

@matkahelka Ano pani premudrela, su len saty ako na foto, po ktorych sa da aj postupat a potom uz len rolaky 🤦‍♀️. Medzi tym nic neexistuje 🤦‍♀️. Vsak ty si take saty daj aj ako 70 rocna, zabavia sa na tebe. Ale moj nazor je, ze saty s takou vleckou su pre mlade baby princezne a nie pani 53 rocnu.

matkahelka
20. máj 2023

bud rada, ze si tvoja svokra da zlatu robu a nie bielu. ja este ako slobodna som bola na svadbe spoluziacke z VS a jej svokra mala saty uplne ako svadobne. velka biela roba, popretkavana striebornou nitou. a moja spoluziacka to s graciou zvladla. jej svokra sa vydavala v komunizme,potajme v kostole s 2 svedkami len v kostyme, po 2 rokoch ovdovela, takze sen o svadbe v bielych satach sa jej nikdy nesplnil. mala velmi tazky zivot, jedineho syna a ten sen dat si raz velke biele saty. tak si ich dala na synovej svadbe. a nikto tam neriesil, ze zatienila nevestu.
moja svokra ma hrozne ruky, podpazusie si neholi a na moju svadbu si dala saty bez ramienok, lebo aby jej nebolo teplo. tiez som to neriesila.

matkahelka
20. máj 2023

@maciatkoe vobec nie som premudrela, len zjavne o poznanie modernejsia ako ty. zjavne nechodievas na plesy (nemyslim tie dedinske v kulturaku) a zjavne ich ani nesledujes v TV. bezne, uplne bezne si taketo saty obliekaju aj 60 rocne zeny, pokial na to maju adekvatne postavy. fakt, nic v zlom, ale mame 21 storocie. uz davno, naozaj davno neplati, ze toto si ma obliekat 20 rocna, toto 30 rocna, toto 40 rocna...

maciatkoe
20. máj 2023

@matkahelka Si na smiech. Viac sa k tebe nevyjadrujem. A chvalabohu 53 rocnu zenu v robe zlatej farby s vleckou som este nevidela.

lapersefona
20. máj 2023

Saty nadherne ale take sa mi hodia nq ples . Na svadbach co som bola nikto nemal take plesove saty. Ale tak co narobis. Mozes este vymenit saty?

valeva
20. máj 2023

Jeminečku. Išla som si hneď dať masku na tvár. 🤣 veď nech sa každý oblečie ako chce. UŽI SI VÁŠ DEŇ. To mi ináč pripomenulo, keď som stretla bývalú kolegyňu a povedala mi nedávno, že som stará na legíny. A čo mám chodiť na jogu v čom? 😁

matkahelka
20. máj 2023

@maciatkoe na smiech si akurat ty. a v najblizsej plesovej sezone si zapni TV, uvidis tam saty s vleckou aj na starsej ako 53 rocnej. a v tom momente zistis, ze si v 21 storoci. resp.oprava, mozno tie zeny budu aj po 60, len su take pestovane, ze na tych 50 budu vyzerat.

h2
20. máj 2023

@mirage Tak predpokladám, že táto svokra nie je žiadna celebrita, ale obyčajná bežná žena.

mirage
20. máj 2023

@h2 jasne, tym som chcela povedat, ze nie vzdy je pozornost na neveste.

h2
20. máj 2023

@mirage A ja som tým chcela povedať, že je rozdiel, keď je niekto celebrita, naschvál robí šou a celý večer strháva na seba pozornosť a keď má nejaká bežná žena na sebe zlatú róbu.

katka700
20. máj 2023

Autorka nechápem túto súčasnú narcisticku maniu byť na vlastnej svadbe stredobodom pozornosti a hostí ženského pohlavia pomaly navliecť do vreca od pšenice len aby nezatienili nevestu. Pripadas mi ako rozumná mladá žena, píšeš že so svokrou máš dobrý vzťah tak to prestaň riešiť a uži si svoj deň. Podstata svadobného dňa je oveľa viac ako šaty.
A ešte sa vyjadrím k svokre ak tvoje šaty videla tak je jej výber nanajvýš podivný. No ale keď chce zažiariť ako trblietava zlatá diskogula tak jej to dopraj 😂

maciatkolulu
20. máj 2023

@maciatkoe to sa kde pohybujes? Ja poznám poväčšine iba chudé s vzhľadom 30tniciek,ktore reálne aj výzorom, správaním, vyžarovanim zatienia mladé baby.
Ja inak neviem ja si ani náhodou nepamätám, že kto mal čo na mojej prvej, alebo druhej svadbe na sebe, neriešila som to a bolo mi to jedno, prvá svadba kostol a zichova chata a druha v zahraničí a vonku. Každý si dal, čo chcel, ja som bola rada ze mam okolo seba ľudí, ktorý má majú radi a bolo mi fakt absolútne fuk, či dlhé, či krátke. A teraz si mi dala chrobáka do hlavy, o rok sa vydáva dcéra, budem mat 45, aj ja chcem také šaty. Odkiaľ ich ma svokra? Inak mam ešte aj malé dieťa, nikto mi toľko neráta. Nie som obstlstla babička, ani mama dospelých dcér (vzhľadom), fakticky áno a keď mám vnučku v kočíku, nikto neverí, že som babka. Inak moja dcéra sa bude tešiť, že som na svadbe, nerieši, tiež kto co na sebe, ale rieši miesto a tak, pokiaľ ti to výsostne vadí, skus sa s ňou porozprávať, ale predpokladám ze by jej bolo ľúto, takže ako uznáš. Inak tie reči, že ostatný si o nej budú myslieť atd. Možno nejakí jednoduchší ľudia toto riešia, normálni to berú ako slávnostnú udalosť s tým, že nie je dress Code, tak so obliekla, čo sa jej páči a v čom podľa mňa aj bude dobre vyzerať. Trochu to inak pôsobí, ako by si závidela žiarlila, svokra asi patrí medzi tie štíhle, pekne a charizmatické...asi bude tip sissi a nie Maria Theresia

miadi
20. máj 2023

@matkahelka Ja mam pocit ze Podla niektorych na MK zeny po 50 by mali uz len prepisat svoj dom na nevesty a otrcit kopyta. 😆

miadi
20. máj 2023

Autorka pozri ked mas svokru rada nech je happy v tomto sissi style. Aj ked tebe sa paci iny. Ty si das co sa paci tebe ona nech je spokojna v tom co sa paci jej. To co ti povedala ze tiez by si dala jednoduche saty na svadbu na urade mohla mysliet uplne uprimne. To neznamena ze ako matka zenicha musi mat jednoduche saty . Mozes byt rada ze ti neofrflala Tie tvoje a nevnucovala ti nieco ine Podla svojho vkusu. Uplne zbytocne ta to zabolelo. Ona Mozno vynikne ale nevesta si ty aj Keby si sa vydavala vo vreci. Stale je to vas den- tvoj a buduceho manzela. A druhi nech si ho s vami uziju Podla svojho vkusu. V com sa oni citia dobre. Tie saty su skor na ples ale nevadi. Ziarit mozes aj v jednoduchych satach - staci ked budes ziarit stastim . 😉

maribell
20. máj 2023

Tu sa tuším menia názory každým dňom 😅 škoda, že si nenapísala príspevok pred pár dňami. To sa rozoberali nevhodné šaty hosťa na svadbe a viaceré tam napísali, že pri troche šťastia jej ich obleje nejaká družička červeným vínom, poprípade jej položí čokoládový koláč na stoličku 😅. Teraz nejako otočili, keď jej ich máš ešte aj pochváliť 😅.

nikaeli
20. máj 2023

Nevesta je vždy nevestou. Je jednou z najdôležitejších ľudí na svadbe bez ohľadu na šaty ostatných. Ja som ani nevedela, čo si svokra oblečie a bolo mi to jedno. Svadba nie je o šatách 🙃

miadi
20. máj 2023

@maribell to pisala baba ze chce biele saty Mozno kremovo ruzove ale vlastne biele a ze je pekna len v tom. A ze si suskali o nej ze je krajsia ako nevesta. Bolo to cele pisane v uvode Akoby sa to uz stalo a potom Akoby sa to este len malo stat. A dookola ze bude krajsia ako nevesta . .. Keby dala foto tieto trblietkove zlate saty 😄Tak jej poviem kludne. Nevyzeraju ako pre nevestu. Nie su biele., svokra v tom nebude smiesna ani nezatieni nevestu bude ako rozpravkova fairy godmother 😄