“Tajná” svadba v kostole

25. máj 2020

Ahojte, chceli by sme s priateľom “tajnú” svadbu- len my dvaja a svedkovia. Chcem sa spýtať, mali ste niekto takúto mini svadbu v kostole? A dá sa to vôbec alebo bude kňaz robiť problémy? Sme veriaci, ale tak normálne, chodíme do kostola ale keďže sme z väčšieho mesta tak vždy do iného. Viete mi poradiť čo vybavit? Chceme mať bábo a chceli by sme byt manželia keď sa začneme snažiť. Rozmýšľali sme aj nad svadbou s rodinou ale teraz v čase korony a tak sa nám do toho vôbec nechce. Aj moja aj jeho rodina by s tým bola v poriadku, nikto z nás nie je taký vyslovene typ že chce byt stredobod pozornosti. V podstate nejde ani o svadbu ako takú ako o spečatenie lásky pred Bohom ( možno Vám to príde divné, ale sme tak vychovaní a záleží nám na tom). Čiže veľkú svadbu s hostinou a drahými šatami a kamarátmi prenecháme iným 😀 Predstavujeme si to ako taký mini intímny deň, bez zbytočných stresov. Máte s takouto svadbou skúsenosti? Ďakujem za každú radu a skúsenosť 🙂

kikusa008
27. máj 2020

@panelacikova ja som sa vydávala v roku 2013 a teda, náuku sme mali jednu a veľmi rada na ňu spomínam, pán farár bol veľmi zlatý, normálne sme sa porozprávali...

Inak k tým "dobrovoľným" príspevkom.. Keď sme krstili dcéru, v MI, skade pochádza manžel, od nás všetkých rodičov farár po 20 eur vypýtal, pozerala som ako puk, .. Rok na to sme tam krstili krstného syna6, tiež pýtal a keď sme krstili môjho malého, krstili sme u mňa doma (Levice), tam nikto nič nepýtal, bolo to dobrovoľne.. Takže ono si tie svoje pravidlá robia každý inak..

natycaga
28. máj 2020

@ptmt1011 a ty len preto, ze krestanka nie si, sa mozes do druhych navazat a urazat? Co koment, to urážka. Vlastne, taka ako ty, nemoze nikoho urazit 😂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natycaga
28. máj 2020

@ptmt1011 ja sa vôbec nehram na velku krestanku, ked si si nevsimla. Len oponujem hlupostiam, ktore vypisuješ. A to je rozdiel. Ty sa najprv pozri konecne na seba. Sebakritika ti zjavne unika.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natycaga
29. máj 2020

@ptmt1011 a ty sa preco predvadzas v každej diskusii? Na tvoje primitivnosti nie je nikto zvedavý. Doma ta maju evidentne na haku, tak sa potrebujes vyrozpravat. 😂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz