Výber šiat na svadbu

12. aug 2020

Dievčatá, dámy, mamičky, včera som sledovala, ako ste pomáhali recenzovať a vyberať šaty na svadbu, tak sa na Vás obraciam s prosbou o pomoc aj ja.
Koncom augusta sme pozvaní na svadbu, šaliem, čo sa týka výberu šiat, a okolie so mnou stráca trpezlivosť. Budem veľmi vďačná za akúkoľvek radu,inšpiráciu, tip alebo postreh . Pár stručných faktov:
1.Menšia svadba v prevažne v rodinnom kruhu, ja nie som z rodiny, ale budem svedok
2.Miesto konania:vonku, v altánku
3.Výzdoba v pastelových tónoch, pivonky a hortenzie, ženích bledý oblek, rada by som sa teda doladila podobne, žiadne výrazné farby, skôr pudrové odtiene (béžová, bledosivá, bledomodrá, staroružová)
4. chcela by som dlhé šaty,optimálne nie s holými ramenami
5. nemám ideálnu postavu,zato nevesta je modelka 😭😭 pripájam zopár svojich tipov, na strihy šiat, čo na ne poviete. Je niečo podobné na svadbu vôbec vhodné?

ĎAKUJEM za každé prečítanie a snahu o pomoc

evkamotka
12. aug 2020

Mne bolo 4r dozadu na mojej svadbe jedno co kto ma, dokonca 3 mali biele saty. Suma fuk. Farby mali aj pudrove. Fakt jedno..... Ak sa bojis, zvaz favorita a potom ukaz neveste

basullinka
12. aug 2020

Bože dievča podla tvojho popisu som si myslela, že maš 150 cm a 120 kg, tak si sa opísala :D veď máš peknú ženskú postavu. Podla mňa všetky sú vhodné, teda vyhla by som sa len bielej. Ak si si neni istá, konzultuj s nevestou. No porozmýšlaj aj nad krátkymi šatami, sú praktickejšie. Okrem toho kukni aj na miadresses alebo er fashion, tam maju topkové šaty.

hama007
12. aug 2020

Ja som bola na svadbe kde boli 2 ženy vo svadobných šatách. 1 bola nevesta a druhá bola trafená na hlavu. Tvrdila, že chce vedieť ako sa nevesta cíti, tak si aj ona dala svatební. Skoro ma išlo poraziť. Ešte sa aj tvárila ako keby to bola jej svadba 🤦🤷‍♀️ myslím ze je šum a fuk akú farbu šiat máš pokiaľ sú iné ako svadobné 😀

krisbar
12. aug 2020

Sranda, ako niektore prezivate taku blbost ako saty na niekoho svadbu. #firstworldproblem Mala som uz svadbu a uprimne - bolo mi jedno, co.kto mal oblecene. Dolezite pre mna bolo aby sa v tom kazdy citil prijemne. A tak isto mi bolo jedno, co si myslia o mojom outfite (mala som kratke saty s ruzovou maslou. Dolezite, ze ja som sa citila prijemne. Ovela dolezitejsie pre nevestu urcite bude, ze tam budes, pomozes pripadne s vecami a uzijes si ten cas. Cize moja rada - vyber si saty v ktorych sa budes citit prijemne. Uprimne - ak bude svadba v 30st tak v dlhych budes trpiet...

andreatytler
12. aug 2020

Vsetky saty su velmi pekne a vhodne na svadbu… mas dobry vkus.

Zda sa ze nemas rada svoje boky a radsej by si ich schovala… myslim ze vsetky co si vybrala zamaskuju boky ale podla mna mas skvele boky a netreba schovavat. Ved v tych minisatach mas krasne boky ale kazda zena vie ako sa citi. Tiez mas pekne nohy takze schovavat v dlhych satach ich tiez nemusis ale ak chces dlhe saty lebo sa ti pacia, tak kludne si dlhe saty daj aj na vonka do altanku. odla mna dlhe saty lepsie pasuju na svadbu a dobre vyzeraju na fotkach.

Mas stihly pas a to treba vyuzit a dat saty co zdoraznuju pas a to su najma #3 aj ked modelka ich nepredvadza dobre a robia jej troche velke brusko. Saten je moja oblubena svadobna latka, ale do altanku asi radsej nieco jemnejsie (mne sa tiez nepaci ta pracka na opasku). Cislo 5 je tiez dobry na stihly pas.

Neviem velmi posudit ake mas prsia, lebo na tvojej fotke su troche schovane za tou maskou ale saty v hlbokym V vystrihom nie su vhodne pre male prsia. Podla mna take saty poterbuju pekny hlboky dekolt aby dobre padli a to su saty c. 1, 4. Na tych je doraz kladeny na prsia a tiez saty s halter vystrihom potrebuju plnsie prsia aby dobre padli a to su saty c. 2 a v tych treba mat special podprsenku alebo bez ramienok a vtedy uz nedas taky push up efekt ako ked mas ramienka.

Cislo 5 je myslim prilis podobna svadobnym satam (hlavne v tej ruzovkastej farbe) a urcite by som si zistila ci nevesta nema nahodou podobny styl siat.

Podla fotky sudim ze nemas bielu pokozku a tak svetle tony ako ich navrhujes su perfektne pre teba a urcite dobra volba na altankovu svadbu hlavne ak vies ze vyzdoba je v pastelovych farbach.

Najdolezitejsie je by si sa v satach dobre cilita, lebo to je vela hodin a bude tam trochu stresu a nechces aby ti aj saty pridavali na strese ked si napriklad budes musiet neustale upravovat ramienka.
Tie prve zlte su moje oblubene aj ked mne by vobec nesadli.
Ak mas moznost, daj fotky seba vsatach. To sa bude ovela lahsie vyberat.

Ja by som sa opytala nevesty ktore sa jej najviac pacia.
Zisti akej farby je zenichov oblek. Asi by nebolo najlepsie keby ste obaja mali rovnaku svetlo modru farbu...

janina1127
13. aug 2020

Mne sa páčia tie dlhé šaty čo sa dajú nosiť na viaceré spôsoby. Čo sa dajú akoby tak kadejako poviazať 😉

autor
29. aug 2020

síce s oneskorením, ale predsa..ďakujem za všetky rady, tipy a postrehy, aj keď som nestihla reagovať, naozaj mi veľmi pomohli. Bola to kovbojka, našla som šaty, objednala, nedoručovali na Sr, vybavila som alternatívne, meškali, nakoniec sa mi aj tak nepáčili, tak som teda na poslednú chvíľu ķúpila náhradné, úplne iné, ako bol pôvodný plán, iný strih, farba, vôbec nientypické svadobné, práve naopak,ale vypálilo to celkom dobre, všetko dopadlo k spokojnosti, a ešte aj zopár komplimentov zožali😊😊😊

alguno
6. sep 2020

@veverickav Kde ich môžem kúpiť? Sú nádherné! Vďaka.

veverickav
6. sep 2020

@alguno to zial netusim. Pisala som tej babe ale neodpisala. Jedna slovenka z instagramu