Koľko eur pre dvoch dospelých na potraviny?

snezienka12345
22. mar 2016

Ahoj zienky,potrebujem poradit. So snubencom sa coskoro osamostanime a ja tak zacinam prepocitavar rozpocet a nevedeli by ste mi poradit kolko eur treba pre dvoch dospelych ludi vyhradit na potraviny ?? dikesss

hors
23. mar 2016

@yanni to si mala stastie no moja sa narodila s razstepom mekeho podnebia takze sa neprosala a kedze som odstrekovala to vypila ale v nemocnici je davali glukozu a nutrilon a po 2 tyzdnoch som mala po mlieku mala ho odmietala :0( tak si yo zvladla bravurne :0)

No ved prave ze clovek ani nevie kolko minie fakt a ja vobec nic nepisem toto tamto mna by to nebavilo a asi by ma to deprimovalo :0)
Ja kupujem co potrebujem co sa zie varim ties co zieme vsedci.Ja pokym som nebola tehu tak som jedla vsetko cerealne a to nie som vysusena :0) ale odkedy som tehu mäso nemozem ani citit ani dovinu ani kde su semiacka vobec nic take takze to su ties drahe polozky.Teras kupujem biele prvivo ci grahamove to doseba dotlacim :0)
Je tasko radit niekomu.Kolke maminky napisu kazda bude mat urcite inu sumu na jedlo.Ja poznam znamu co kupuje len bio za ananas vo Fres obchode supla 5.50€ skoro som skolabovala caje ties len bio alebo lekaren co neslo okolo bio tak by to ani neovonala :0) to by som rada kolko ona minie :0D to musi byt astronomicka suma :0)

kindervajicko
23. mar 2016

@vintage_lady presne ako @natalka13 hovori, pomlety kokos a kokosovy cukor nemaju nic spolocne. Myslim ze tvoj koment o placucich dievcatach nad drahou mukou bol mysleny na mna, tak Ja pohanku nemam rada, kokosova muka sa mi neosvedcila, tak mi zostavaju ine, mandlove, cicerove atd. Tiez je rozdiel medzi agave sirupom z billy alebo z obycajneho bioobchodu a kvalitnym 100%nym sirupom. Mam aj datlovy aj ine sirupy, ale tie sa mi neosvedcili. A ako si aj ty naznacila, bio neznamena kvalitu, tak preto si ja vzdy prestudujem co kupim a hned mam vyssiu cenu.

kindervajicko
23. mar 2016

@ajana1 kazde rano stava pre troch, pol l na osobu (cvikla, grep, pomaranc, jablko, mrkva), cez den nejake smoothie z ananasu, bananu, manga, zelera, babyspenatu atd, robievam rozne salaty, k masu pyre z tekvice, pastrnaku, mrkvy, polievky zeleninove, vela paradajok spotrebujeme, potom zaklad ako cesnak, cibula, petrzlen, uhorky, citron, pre maleho varim kazdy den polievku, zboznuje avokado, tak mu mixujem kazdy den s bananom, hruskou alebo jablkom, takze asi tak 🙂 tento tyzden mi to vyslo na vyse 100 eur, minuly na 80, predtym tiez 100.

ajana1
23. mar 2016

@kindervajicko len sa mi to zda brutalne predrazene nakolko mi kupujeme tiez vacsinou bio alebo lokalne ale tolko dam mozno za mesiac. Lenze ja na rozne smoothie, dzusiky a take hovadiny neverim. Radsej si dam jablko alebo ine ovocie a zeleninu vcelku nakolko ma viac zaplnia a aj na dlhsie. Z roznych smoothies sa ti dostanu cukre velmi rychlo do krvy a rozhadzu cely inzulin. A taktiez kupujeme vzdy sezonne preto zrejme neminieme majland. Ale zas ked na to mate tak preco nie. Mne to len pride ako zbytocne vyhadzovanie penazi.

moonshine1
23. mar 2016
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

my na potraviny miname asi najviac :/

stellamaris
23. mar 2016

@snezienka12345 zalezi,co budete jest a kolko 😉
U nas ,sme 2 dospeli a jedno dieta,minieme za tyzden medzi 50-100€.Nejeme bravc.a hov.mäso,obcas iba hydinu,casto ryby,zelenina a ovocie sa nakupuje kazdy druhy den.Sladkosti aktualne nekupujeme ,mame pre maleho zasoby,co podostaval.

stellamaris
23. mar 2016

@ajana1 smoothies sme kupovali v minulosti kvanta.Kym manzela nerozbolel zub,zubar mu smoothies aj dzusy zakazal,vraj je tam strasne mnoho cukru a ten skodi nielen zubom.Radsej si obcas vytlacime doma zopar grepov alebo pomarancov.

vintage_lady
23. mar 2016

@kindervajicko Agave sirup sa vyrába zo sukulentu, lenže výrobou sa to dobre ničí. Takže v podstate je to to isté ako cukor. Či je Z Billy, či je Z bio obchodu 😌

kindervajicko
23. mar 2016

@ajana1 na tej biostranke maju len sezonnu zeleninu a ovocie, takzr aj ja kupujem sezonne. A smoothies neviem ake mas ty na mysli, ale ja do stroja na smoothie dam cele jablko tak ako je, tak ako ho ty zjes, takisto ine ovocie a zeleninu, takze ja to mam takisto ako ty, len rozmixovane. A treba vediet kedy pocas dna si dat, ked ten cukor neskodi (urcite nie vecer). Stale lepsie ako sa napchavat cokoladou a keksikmi. A zbytocne vyhadzovanie penazi zacina inde, nie pri zeleninach.

kindervajicko
23. mar 2016

@vintage_lady ved preto hovorim, ze treba kupit kvalitny, NIE z bioobchodu.

yanni
23. mar 2016

@hors juuuj tak to je ine. Najhorsie na tom je, ze v SK nemocniciach si robia co chcu. My zijeme v Nemecku a tu sa aj predcasniatkam ci chorym detickam snazaia davat MM aj mamicka ma a je ochotna odsavat a nosit. Tu ti normalne daju sterilne flasticky, do ktorych si naodsavas a do nemocnice donesies. Alebo ak si s dietatom v nemocke, tak rovno tam odsavas. Normalne tam maju miestnost s elektrickymi odsavackami. Odsajes a das babu vypit. Potom nie je problem, ze sa mlieko strati atd.

Ja som mala odjakziva problem s tou jednou bradavkou. Stale s klobucikom, potom po case sa dalo uz aj bez. Len mala bola slaba. Narodila sa sice v termine ale bola dlha a chuda. Mala len 2790 g, tak bez klobucika nevladala bradavku vytiahnut, tak som musela pomahat. Ono dlha a chuda jej ostalo doteraz ale ako nabrala na kg a spevnela, tak mala aj viac sily tahat. Alw doteraz sa pri kojeni poti, co musi vynalozit vela sily aby si vytiahla co potrebuje. Ja uz som bola aj rada, ze preslo tych 6 mesiacov a zacala som s prikrmami. Kojim sice stale ale ako viac a vselico normalne je, tak si to kojenie sama zredukovala.

A ked uz sme pri tych prikrmoch. Ja som detom kupuvala bio, hlavne ovocie, zeleninu a mäso. ALe nejak sa to po case same zmenilo a uz som nevymyslala. Ono sa to zmenilo hlavne aj po odchode do Saudskej Arabie, kde muza vyslala firma. Tam to organic sice maju ale velmi malo a je to straaaasne drahe. Tak sme to zredukovali len na mäso a ostatok sa snazime hlavne regionalne produkty. Ci uz v Saudi alebo v Nemecku. Doma na Slovensku mame od nasich zo zahradky ale to je tak raz za rok, ked sme tam v lete.
Ono bio je dost diskutabilne. Tie hodnoty aby bolo bio su casto na hranicoach s nebio. Takze to mas vlastne jedno, len ta cena je "krasna".

A ako vravis, mna by to pisanie a odkladanie blockov asi na konci deprimovalo. Na nakup chodime raz za tyzden a cez tyzden sa dokupy, co pochybi. Hlavne pecivo. Zasoby nemam, vzdy len nejaky ten sacok cestovin ale ja väcsinou mam premyslene, co a kedy varit.

vintage_lady
23. mar 2016

@kindervajicko 🙈🙉🙊 nem pochopila si, nevadí. Nič to, z tejto témy som hladná, majte sa.

kindervajicko
23. mar 2016

@vintage_lady skor ty si nepochopila, tak trosku prestuduj vyrobu KVALITNEHO sirupu

vintage_lady
23. mar 2016

@kindervajicko idem na to.

mb269
23. mar 2016

to je fakt individualne. my sme "fitnesaci" obaja a na stravu ide mesacne okolo 500e, hlave maso - hsh kuracie, dost hovadziny a chude bravcove, lososy, štuky, kila zeleniny, ryze, vajcia, cestoviny z tvrdej psenice, kvalitne olivove a kokosove oleje......
Zalezi ake mate naroky na kvalitu potravin a kolko toho zjete

majrab
23. mar 2016

@sandra551 uz som to pisala kazdy vyskakuje iba pokial moze...nemyslim si,ze veci,ktore si pisala su az tak podstatne...kokosove mlieko sa zacalo pouzivat vo velkom len v poslednej dobe a prepac,ale lososa si asi tazko ulovim na vychodnom slovensku..kludne papaj vsetko co si vymenovala,ak nato mas...ja si neviem predstavit,ze minieme 500 e na potraviny

daren1
23. mar 2016

@yanni
@hors
teda neviem kde si rodila, ale o predcasniatka a vseobecne drobcekov je velmi dobre postarané a co sa týka dojcenia, dovolím si povedat že laktacne poradkyne su v kazdej porodnice, a tie elektrické odsavacky mame aj na Slovensku a luxus s donaskou mlieka v sterilizovaných flastikach k nam tiez dorazil a predstav si, ze ak ma maminka vela mlicka v nemocnici ho vykupuju...takze nie sme az tak pozadu...
o glukoze neviem, ano babatka sa prikrmuju, ale je bezne ze mliecko sa "prerozdeluje" kamoska mala mlieka pre polovicu porodnice, stale odsavala a viem že aj moja mala dostavala jej mliecko kým mne nabehlo...

hors
24. mar 2016

@daren1 no tak topoľčianskej nemocnice to tak nie je že by mlieko vykupovali alebo dávalo druhým maminkam pre mimi.Laktačná poradkyňa ti možno pomôže ale nie mamine čo ma dieťa s razstepom podnebia.

mamickajanka
24. mar 2016
Používateľ mamickajanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamickajanka.

@snezienka12345 to hlavne zalezi od toho ake potraviny budes nakupovat, ci drahsie a kvalitnejsie alebo co najlacnejsie. Pokial sa zdravo stravujete tak na potraviny miniete vela penazi.. V dnesnej dobe su velmi drahe potraviny

lune
24. mar 2016

@snezienka12345 Ahoj to nie je Wow ked niekto minie 250 eur na stravu pre 5 ludi, je to smutne, ziju velmi skromne...a deti lutujem, aj to dalsie, co sa narodi...

lune
24. mar 2016

@jana_eyre Ahoj, tak to je smutne. Ides este viac ukrojit z chlebika detom, lebo sa narodi dalsie? 250 Eur vidim tak na dvoch dospelych, co sa stravuju v praci...takou biedou by som sa nechvalila... Nie som zatazena na "kvalitne" potraviny, pisem realne podla toho ako vidim, ze potraviny stoja. Nechapem totiz mamicky, co rodia ako jablone, ziju z ruky do ust a nemaju ani co detom obliect. Nehovorim, ze je to Tvoj pripad. Len velke rodiny potrebuju vacsie byvanie, auto, beru si hypoteku...ta ich potom dusi a ziju v krci. A este sa potom ohanaju laskou, ako sa vsetci lubia...to je sice pekne, ale...pridu skolky, skola, kruzky...

Sama si si vybrala taky zivot a mne je to v zasade jedno, len mi je luto takych deti...

sono2
24. mar 2016

My chodime tiež na väčšie nákupy tak po 70 euro štyri 5 krát. Nerátam drogériu. Reštaurácie. Ja si nezapisujem nič. Doprajeme si všetko, čo chceme. To fakt Veľa záleží, koľko máš k dispozicii, ochotná minút, nároky na stravu, ochota šetriť, chciet šetriť, či chceš mať doma zásobu veci alebo kupovať len momentálne. Ja mám rada mať doma všetko. Nemávám prázdnu chladničku. V podstatne kupujem vždy do zásoby hlavne kozmetiku, prachy S týmto mam potom na dlho pokoj.

natalym
24. mar 2016

@lune A kde to písala o tom chlebíku?

emilia25
24. mar 2016

Nemám rada ked niekto píše ze ukrojit z chlebíka za to že majú viac deti.hypo majú aj take rodiny co majú jedno dve deti ktore majú jednu spolocnu izbu.stravu clovek musi kupit ci majú 2 ci 4 detí.mi sme boli vcera na veľkú noc nechali sme tam 150eur za jeden základný nakup.dokážem deťom kupit znackove su az dost rozmaznavane maju co si zmyslia.aj mimo narodenín menin to maju do roka 3 krat.ano na vylety nam treba velke auto mame 7 miestne mame velky dom takze kazdy svoju izbu.ono niektory ľudia ked chceli velku rodinu tak sa aj pripravili.maly mi chodi na kruzok stredny mi v skolke prespi angličtinu ktoru som mu v skolke zaplatila.teraz mame 4 babo a celu vybavicku sme kupovali na novo.nemam rada ked sa to tu tak vsetko toci ze su take detí chudstks za to ze sú ich viac.

lune
24. mar 2016

@emilia25 Chápem, zle sa to počúva, ale niektorí sú možno zodpovednejší alebo možno opatrnejší...

Je každého vec, koľko má detí...len nech tu potom hrdo nevypisuje ako dokážu 5-ti vyziť z 250 eur na stravu... Dokázala by si to Ty? A bola by si tak spokojná, že deti žijú z polievočky a lacných potravín? Netreba byť vzťahovačný, každý má tú situáciu inú... Ak to zvládate aj pri 6tich členoch je to úplne iná situácia 😉

jana_eyre
24. mar 2016

@lune nehnevaj sa, ale taketo sudenie je ubohe.. nikde som nenapisala, ze setrim tak preto, lebo musim, ale preto, ze sa to da a naucila som sa to..

moje deti maju dostatocne vela vyzivnych a zdravych potravin, jedine co obmedzujeme je maso a to predpokladam robia aj vegetariani..

neviem preco by som sa zrovna ja mala tu obhajovat, len preto, ze som prisla na sposob ako usetrit - myslela som ze som svoj styl dostatocne vysvetlila.. /jedla zo zeleniny su lacnejsie, ale aj zdravsie, netreba vsade pchat maso/

ak ty nevies zit zdravo a za menej penazi, je to tvoj problem - ale to neznamena, ze ja som nejaka chudera, co nedopraje svojim detom..

nikomu nic neukrajujem, a vyprosim si, aby si moje deti oznacovala za nejake chudence, a ktorym idem ukrajovat "z chlebika".. tri deti sme chceli, pretoze vieme co financne zvladame..

toto sudenie na modrom koniku ma vzdy velmi rozculovalo a vzdy som sa postavila za ludi, ktori boli sudeni ludmi, ktori maju tak nizke zmyslanie, ze si myslia ze vedia vsetko vydedukovat z par pismen..

a mozem teda povedat, ze sudenie mna samotnej sa ma velmi dotklo, pretoze o mne nevies z hola absolutne nic tak ako o mojom sposobe zivota! a to odkazujem aj tej /alebo tym co si kliknu/ co ti klikla na like.. pekny vecer prajem..

0silvia0
24. mar 2016

@lune myslím, že si to dosť prestrelila... Dobrovoľná skromnosť, čiže neplytvanie je dnes dokonca životný štýl ak si nevedela. Je ľahké podľahnúť konzumu a hádzať do košíka hlava-nehlava všetko, na čo mám chuť ja alebo moje deti. Ale vyberať zdravé potraviny, s rozumom, uvážením, strážiť si svoj jedálniček, aby sa nič nevyhodilo a aby boli doma varené jedlá lacné, ale zdravé sa v pohode dá... A ak je žena na materskej, je samozrejmé, že musí viac kalkulovať na čo minúť. A ženy, ktoré podľa teba rodia ako jablone ťa fakt rozčuľovať nemusia, je to fakt každého osobná vec na koľko detí si kto trúfa. A inak mne osobne sú sympatickejší skromní ľudia, ktorí si vedia vážiť nielen jedlo ako premlsané fajnovky, ktorí riešia každé sústo, ktoré je hodné ich vzácnych úst... 😉

lune
24. mar 2016

@jana_eyre Napisala si uz na tomto fore o sebe dost aj v inych temach, tak obraz som si spravila. Ak mas pocit, ze to zvladas, ok. Ak mas pocit, ze ta umela zelenina, ktoru kupujeme je zdrava, ok. Mozno si myslis, ze to budete zvladat aj o niekolko rokov... Dokazala by si sa sama postarat o Tvoju rodinu? Kto Ta zamestna po 10 rokoch doma? Perspektivu na pracu nemas, narazam na byvale zamestnanie... Privyrobit si pri tolkych detoch, ufff narocna predstava!

A ten nazor na Vase stravovanie a sumu, ktoru si napisala...ved si precitaj prispevky predtym...pred mojim nazorom je xy prispevkov, kde pisu, ze strava pre 5 ludi cca 400-600 eur. Malokto napisal menej!!! Takze ak si dostatocne sebakriticka uznaj ze zivorite... A ja Ta neodsudzujem. Je mi divne, ze si na to ako zijete ( podla toho, co si Ty sama písala) hrda. Tak zi aj dalej vo svojej bublinke a nebud vykolajena, ked ini maju opacny nazor!

jana_eyre
24. mar 2016

@0silvia0 dakujem.. a dnes som mala taky pekny den a necham si ho pokazit na modrom koniku "milou pani" 🙄 😀

emilia25
24. mar 2016

@lune vieš ja ti napíšem tak ze je mnoho rodín co majú jedno dieťa a nevyziju alebo ziju z malá ale tu sa to takto nepíše lebo majú len jedno.ale vzdy sa tu pise len o mnoho početných rodin ze su chudstks.áno su rodiny co takto clovek moze povedať ale ako píšem to aj s jedným dieťaťom.ked si clovek zobere muz minimálnu mzdu zena úbohý rodicsk a jedno jediné dieťa.tak tolko im po zaplatení napríklad hypo zostsne.