Obávaná Juvenilná justícia už aj na Slovensku
pôvodná téma: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/davajte-si-pozor-mozete-prist-o-dieta-2/
podobné témy: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/juvenilna-justicia/
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/juvenilna-justicia-lov-na-deti-pride-to-aj-k-nam/
https://www.modrykonik.sk/forum/paragrafy/social-services-v-anglicku-a-vlastne-skusenosti/
Najnovšie aktuality z júla 2013,zákon Juvenilnej justície, čaká na odklepnutie!!! Slováci pripustíme to? vid články a videá nižšie :
http://www.diskuteri.eu/clanek/ctete-tohle-se-t...
Stručné zhrnutie
- Na Slovensku prebieha verejná diskusia o takzvanej juvenilnej justícii a o navrhovaných zmenách v oblasti sociálno-právnej ochrany detí; oficiálne znenie zákonov sa má zisťovať cez nrsr.sk a portály ministerstva spravodlivosti (lt.justice.gov.sk / jaspi.justice.gov.sk).
- Aktivisti a rodičia organizujú petície a hromadné pripomienky na platformách peticie.com, change.org a wikidemokracia.org a cez systém lt.justice.gov.sk s cieľom zablokovať alebo zmeniť návrhy legislatívy.
- Informácie a mobilizáciu poskytujú alternatívne médiá a občianske weby ako Slobodný vysielač, Facebook stránka Ivany Boorovej, Magnificat.sk a Badatel.sk, a organizujú sa demonštrácie na verejných miestach (napr. Námestie SNP v Bratislave).
Najčastejšie otázky
Q: Kde nájdem oficiálne znenie návrhu zákona o sociálno‑právnej ochrane detí?
A: Oficiálne znenia návrhov zákonov sa majú zverejňovať na stránke Národnej rady SR (nrsr.sk) a v registri legislatívnych návrhov ministerstva spravodlivosti (lt.justice.gov.sk alebo jaspi.justice.gov.sk).
Q: Ako podpísať petíciu proti juvenilnej justícii?
A: Petície sú dostupné napr. na peticie.com (PETÍCIA NA OCHRANU DETÍ...), change.org (petícia „abolish adoptions without parental consent“ uvedená vo vlákne) a pdf verziu petície stop_juvenilnej_justicie nájdete na wikidemokracia.org/peticie/pdf/stop_juvenilnej_justicie.pdf.
Q: Ako podať alebo podporiť hromadnú pripomienku k návrhu legislatívy?
A: Zaregistrujte sa na lt.justice.gov.sk, vyplňte profil (meno, priezvisko, adresa), prihláste sa a pri príslušnom materiáli kliknite na tlačidlo „Podporiť“ podľa postupu uvedeného v diskusii.
Q: Je v Českej republike podobný zákon už v platnosti?
A: Vo vlákne sa uvádza tvrdenie, že v ČR „zákon funguje od 01.01.2013“ (príspevok), ale táto informácia bola predmetom diskusie a niekoľkí diskutéri vyzývali overiť oficiálne znenie na príslušných úradných portáloch. (toto tvrdenie je v diskusii sporné).
Q: Kde nájdem mediálne relácie a archívy, ktoré sa tejto téme venujú?
A: Archívy relácií Slobodného vysielača s témou „Informačná vojna – juvenilná justícia“ sú uvedené na archive.slobodnyvysielac.sk a vo vlákne sú zdieľané konkrétne zvukové súbory a odkazy na články na Magnificat.sk a Badatel.sk.
Q: Kedy sa má prerokúvať „Estrela report“ v Európskom parlamente podľa diskusie?
A: Vo vlákne sa uvádza termín prerokovania Estrela reportu v Európskom parlamente 10. decembra 2013 o 11:30.
Závery z diskusie
Zhoda
- Treba overovať oficiálne znenia cez nrsr.sk a portály ministerstva, nie len internetové články.
- Organizovať podpisové akcie, hromadné pripomienky na lt.justice.gov.sk a verejné protesty (napr. demonštrácie na Námestí SNP) ako prostriedok na ovplyvnenie legislatívy.
- Alternatívne médiá a tematické weby (Slobodný vysielač, Magnificat, Badatel.sk) sú hlavnými kanálmi šírenia informácií a organizovania aktivít.
Sporné názory
- Niektorí účastníci tvrdia, že legislatíva juvenilnej justície už v praxi vedie k odoberaniu detí (možnosť systematického zneužitia), zatiaľ čo iní označujú tieto tvrdenia za hoax a vyzývajú na pokojné overenie faktov na oficiálnych portáloch.
Otvorené otázky
- Aké je presné znenie pripravovaných zmien v zákone o sociálno‑právnej ochrane detí, keďže kompletne znenie návrhu nebolo vo vlákne predložené?
- Do akej miery budú mainstreamové médiá (JOJ, Markíza, STV) pokrývať túto tému a poskytnúť priestor argumentom oboch strán?
- Aké konkrétne právomoci by mala mať sociálna služba pri vstupoch do domácností podľa pripravovaných návrhov (napr. povolenie vstupu bez súhlasu rodičov)?
Spomenuté značky a firmy
Magnificat, Prvnizpravy.cz, nrsr.sk, lt.justice.gov.sk, jaspi.justice.gov.sk, JOJ, Markíza, STV, Slobodný vysielač, peticie.com, change.org, wikidemokracia.org, hnonline.sk, employment.gov.sk, radavladylp.gov.sk, cbreurope.sk, badatel.sk, cestaplus.sk, hlavnespravy.sk, klaus.cz, Martinus, J&T, citizengo.org, stopautogenocide.sk, rizikaockovania.sk
Spomenuté produkty a metódy
juvenilná justícia, Estrela Report, „povinná sexuálna výchova 0–4 rokov“, „interaktívna výuka“, „včasná detská masturbácia“ (ako citované v diskusii), hromadná pripomienka (lt.justice.gov.sk), petícia, referendum, profesionalizácia pěstounskej péče, zákon o sociálno‑právnej ochrane detí, medzištátne adopcie, odoberanie detí, adopcie bez súhlasu rodičov, iniciatíva „Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania“
Miesta a osoby
Ivana Boorová, Václav Klaus, Tibor Eliot Rostas, Gabriele Kuby, Edmund Burke, Námestie SNP (Bratislava), Orava, Slovensko, Česká republika, Európsky parlament, Anglicko, Nórsko, Nemecko
@sln1ecko2 @kikina84 @bettypo @carodejnica @lin123 @liz_lemon @olivka84 @maxii @kadri @michallina @syla @tara@oravese @7katka
Kočky, ďalšia hromadná pripomienka je na svete, podporte to prosím - do 29.11.2013:
https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupp...
viac info ku nej tu : http://rizikaockovania.sk/leg/pripomienka_2013_...
Pošlite ďalej, nech a o tom vie a nech nezaspíme na vavrínoch.
Iva
STOP Juvenilnej justicii - Nenechajme si vziať deti
Musime to zastavit! Kto môžte podpíšte petíciu proti dokumentu ESTRELA REPORT, ktorý prechádza čítaniami v EP príliš hladko, naposledy dokonca bez možnosti oponentov sa vyjadriť a zahŕňa i povinnú sexuálnu výchovu detí vo veku 0 – 4 rokov, zahŕňajúcu pojmy ako „interaktívna výuka“, „ukážky dieťa-učiteľ“ a „včasná detská masturbácia“.
Pozor, tomuto návrhu sa bude európsky parlament venovať opäť 10. decembra 2013 o 11:30h
Petíciu nájdete aj tu
http://citizengo.org/en/895-estrela-report-back...
Odkaz na dobrý článok týkajúci sa danej problematiky
http://www.cestaplus.sk/cestaplus/clanok/otvore...
Ďakujem
Martin B.
preboha, vy fakt uverite kazdemu Hoaxu????
http://www.badatel.sk/kpm/hrozne-video-co-na-va...
neviem prečo to niekto nazve hoax..... ale nevadí.... treba vedieť fakty a možnú hrozbu dobre poznať a hlavne nedať sa!!!
Milujúce maminky, zapojte sa prosím a nebudte ľahostajné k tomu čo sa robí a pripravuje aj tu na SR ☹
@sln1ecko2 @kikina84 @bettypo @carodejnica @lin123 @liz_lemon @olivka84 @maxii @kadri @michallina @syla @tara@oravese @7katka @regina76 @nikusa9 @verkom @sonula
Ahoj kočky, po dlhšej dobe ticha tu máme juvenilku v plnej kráse ako ju poznáme zo západu - anonymné udania, násilný vstup sociálneho pracovníka v sprievode polície v návrhu zákona.
Podporte hromadnú pripomienku tu:
http://www.cbreurope.sk/peticia_juvenilna_justi...
Nezabudnite poslať ďalej a ísť na referendum - napriek sofistikovanej formulácii otázok so záporom, ktorá človeka dosť zmetie je odpoveď "bežného" človeka 3x áno!
pekný deň.
@ivus78 do schránky nam z mesta prislo, ze bude referendum. zaraza ma, ze na ozname o referende nie je ABSOLUTNE udaj o com bude referendum a naco bude. ako je mozne, ze nespomenu ani len nazov? na papieri je len to, ze bude referendum a kedy. to je vsetko. ako ma clovek vediet, o ake referendum sa jedna????? moze sa to takto vôbec poslat obcanom SR?
@tara nie som právnik, takže netuším, ale nie si jediná, ktorá sa nad tým pozastavila, odhliadnuc od formulácie otázok, ktoré je veľmi sofistikovane nastavené tak, aby ich človek nepochopil správne na rýchle prečítanie. Začína to súhlasím a nasleduje zápor ... ☹ V každom prípade je to 3x áno - mám to v krátkych správach, tak rozpošli známym, aby vedeli, treba šíriť info a nabádať ľudí aby išli voliť a posielať aj znenie otázok s vysvetlením, že 3x áno je "správna" odpoveď "bežného" človeka. Žiaľ pri tej formulácii sa inak nedá ...☹ Aj médiá sa vysmievajú z referenda, tradičnú rodinu zosmiešňujú na úroveň otca alkoholika mlátiaceho deti aj manželku a ľudia to preberajú a tiež sa vysmievajú, bez toho aby rozumeli čomu. Zaujímavý link je aj http://www.stopautogenocide.sk/
co sa tyka otazok, v referende budu otazky ako, ako ich definovali pri zbere podpisov, nich na nich nemenili.
Dalsia vec, mesto ma len povinnost informovat o tom, ze bude referendum. Nie su zase kazdy den, aby sa clovek v nich stracal. Referendum je obcianska iniciativa, nie iniciativa mesta ani statu. Zaroven si neviem predstavit, ako by mesto v kratkosti zhrnulo o com referendum bude.
Chvalabohu sa nepovazujem za "bezneho" cloveka (ten vyraz mi ide proti srsti, co je to bezny clovek?????).
K "vysmievaniu medii", to nie je vysmievanie, bohuzial je to poukazovanie na aktualne problemy v rodinach, neda sa pred nimi zatvarat oci a tvarit sa ze sa to ludi netyka.
Pojde to vsetkymi cestami J&T uz skoli pestunske rodiny, na socialke si menia paky, zacnu poooriadne uplacat lekarov atd atd, a nespoliehajte sa co povedala TA3 ze socialka moze az po rozhodnuti sudu. Zastupca takych rozhodnuti podpise aj 30kusov bez toho aby sa do toho pozrel kym si spolu vypiju kavu. Kedze velmi protestujeme budu to robit potichu ale pochopitelne aj cez zakony. Najdite si peticie na google a podpisujte a dalej slobodny vysielac hovori o vsetkom najdete to v informacnej vojne v archive, a hlavne pedofilna europa hlavne 21 minuta !
Strasne sa mi "paci" ako si niektori prihrievahu polievocku na tom ako akoze zachranuju a podpisuju rozne listy na zachranu deti ktore uz boli odobrate a vypisuju sudcom a kade komu do zahranicia rozni nasi politici ale na druhej strane tvrdia ze to je strasiak a ze to vlastne neexistuje. Chudaci....nuz mali by sa rozhodnut a nie sedet na dvoch stolickach ked to dokazali inde tak sa to da. Lenze oni chcu byt dobri aj v ociach spolocnmosti ale aj zhrabnut za zakon do vacku.....
@dahliaa dobre teda je koran dualny?
Je islam dualny?
Nieje koran a islam to iste?
@ktochytavzite Proč to píšete tady v jiné skupině? Položte dotaz do skupiny o Islámu ne? Nebo to bylo omylem?
Už jsem Vám to psala jednou, že podle mých znalostí a mého názoru.
Korán není Duální.
Islám má v dnešní době dva hlavní směry Sunni a Šia. Kdo se řídí Koránem a Sunnou, tak jde jedinou správnou cestou.
Korán jsou slova Boha. Islám je podrobení se jedinému Bohu.
Allahu alam.
Pokud má někdo jiný názor, tak je to čistě jeho věc. Já mám tento názor. Bůh ví nejlépe.

@oravese ak by to nabralo taketop rozmery, dotyxni sa budu bat chodit po svete a potom to uz nebude mat kto robit, dufam