Ako sa vyrovnať s rozchodom?

8. mar 2020

Baby ako ste sa dokázali psychicky vyrovnať s tým, že vás opustil človek, ktorého ste milovali? Že iba využil vašu pomoc a podporu, a potom vás vymenil za inú? A nepíšte mi, že taký chlap si nezaslúži anilen moju myšlienku - pretože to ja viem. Len neviem, ako ten stav mysle dosiahnuť? Ako sa naprogramovať, aby som niekoho prestala ľúbiť?

alexandraalexandrova
8. mar 2020

Nijako. Potrebuje to cas a treba prejst vsetky fazy psychorozchodu. Prva faza odmietanie prijat co sa stalo, druha faza hnev, tretia faza zmierenie sa s tym, stvrta faza odpustenie. Az potom ako si tieto fazy prejdes, budes schopna ist dalej bez toho aby ta to tahalo dole. Bohuzial sa to neda urychlit...neviem kolko ste boli spolu, ale hovori sa ze kolko s danym clovekom prezijes casu, tolko ti moze trvat kym sa s rozchodom vyrovnas...ale aj nemusi, moze to ist aj rychlejsie samozrejme...zalezi od povahy...

marca12
8. mar 2020

Chce to len cas. Nic ine len cas,prides na to,preco sa to stalo,spoznas samu seba a vyliecis sa zo zalubenia. Ak sme odvrhnute,boli to este viac.

marion09
8. mar 2020

Treba si nájsť druhého😉

merkelica
8. mar 2020

najdi si nejaku zmysluplnu aktivitu.. najlepsie taku co aj zaraba peniaze :D

autor
8. mar 2020
autor
8. mar 2020

@marion09 to nejde. Nechcem druhého. 😢

autor
8. mar 2020

@merkelica mám milión aktivít, no nech robím čokoľvek, stále na toho človeka musím myslieť.

mirola
8. mar 2020

Cas cas cas cas cas a zas len cas.. niekedy vela casu, niekedy roky...

marca12
8. mar 2020

@marion09 to by bolo idealne,ale to je najvacsia chyba,aku ludia robia. Clovek musi byt po rozchode par mesiacov sam

marca12
8. mar 2020

To je uplne prirodzene. Nechaj tomu volny priebeh. Vyplac sa,polutuj a ide sa dalej. Casom uvidis,ze sa zobudis a konecne nebude prva myslienka patrit jemu.

autor
8. mar 2020

@marca12 ach jo... Bodaj by som sa zobudila tak o 5 rokov. 😣

autor
8. mar 2020
nini1010
8. mar 2020

Vela casu,nove prostredie,novi ludia a hlavne ho nekontaktovat,nepis,neodpovedaj a prejde to,ircite,fakt to chce len tak.

merkelica
8. mar 2020

tak potom len cas

sspeed_cs
8. mar 2020

ak ta to potesi nie si sama, ja sa uzieram od pondelka...
Radu komplexnu nemam, snazim sa nejak dodrziavat tie 4 zakladne fazy ako pisala @alexandraalexandrova. ale mne vcera pomohol "ocistny" kupel. resp konecne som aspon normalne zaspala takze som trochu citila ulavu.
takze naplnis vanu alebo si zajdi do wellness. a prave som sa snazila tak nejak v hlave utriedit myslienky na dotycneho vsetko to pekne aj zle a predstavila som ako kazdu spominku balim do krabice. zalepila osm ju lepiacou paskou a predstavila som si ako som ju odhodila a letela smerom rovno do ciernej diery :D alebo ju kludne posli v predstavach nech krabica aj s nim zhori v slnku. prsote si vymysli nejaky pekny pribeh. Je to asi kravina :D ale mne to trochu pomohlo 🙂 drzim palce

mondolina
8. mar 2020

Toto všetko ťa učí byť silnejšou, múdrejšou, zrelšou...takže sa nechci zobudiť o 5 rokov, ja som vďačná za každý môj bolestivý rozchod, vďaka nim som tam kde som ♥️👍

evalin88
8. mar 2020

Skus co najviac zmenit svoj zivot k lepsiemu, zajdi si kadernikovi, zacni cvicit, behat alebo len chodit na prechadzky..stretavaj sa s ludmi.. cim viac sa zmenis, tym menej k tvojmu novemu ja bude pasovat On.. rada z vlastnej skusenosti

autor
8. mar 2020

@nini1010 stokrát som si povedala, že mu nenapíšem, a že nebudem ani reagovať na jeho správy. Nedokážem to. Každý večer si dávam predsavzatie, že od zajtra robím hrubú čiaru. A ráno prvé pozerám na mobil, či mi náhodou nepísal. Som fakt blbá. A hlavne asi slabá osobnosť.

autor
8. mar 2020

@sspeed_cs ďakujem. Niekomu to môže s tými myšlienkami a krabicami možno znieť šialene, ale mne nie. To treba asi fakt cítiť a prežiť, aby človek pochopil. Ďakujem. Skúsim to. 😘

autor
8. mar 2020
autor
8. mar 2020

@evalin88 ďakujem. Tak to chcem, ale nejde mi to. Či sadím kvety, prechádzam sa so psom, či som v práci alebo doma, stále myslím na neho. Pomohla by asi len amnézia. 😞

mondolina
8. mar 2020

Ale veď to je normálne, prirodzené.

autor
8. mar 2020

@sspeed_cs tiež ti držím palce, aby si to čo najskôr zvládla. 🍀😘

karolinakr
8. mar 2020

Vždy si v takýchto prípadoch spomeniem na film Román pro ženy so Zuzou Kanócz v hlavnej úlohe
1. Jej kamoška po rozchode začala chodiť na box a boxovala do toho pytla, kričala hajzel hajzel. o týťdeň už balila iného v bare, takže vyšla z toho rýchlo a ľahko...
2. Zuza Kanócz, ked sa s ňou ten majiteľ reklamnej agentúry vyspal a okašlal ju, kúpila si knihu Co robiť po rozchode a išla bod po bode Vykričíš svoj hnev, faza odpustenia atd a najleošie bolo, ked si dala jeho fotku ma nástenku a začala do nej nožničkami pichať a kričať hajzel, hajzel !! a vtedy vstúpila do izby jej matka..( Já bych ti hrozne ráada pomohla, ale když uvážim, ako som si sama zariadila život...).To bola bomba, sranda, ale mohlo by ti to pomôcť

autor
8. mar 2020

@karolinakr ďakujem 🙂😆😀

blondtana
8. mar 2020

Mne pri rozchode vždy pomohlo pochopenie "prečo?". Kym som nevedela, čo sa deje, prečo to prišlo, nedokázala som sa pohnúť z miesta a stále som sa k tomu vracala. Nikdy to nie je ľahké, tiež som dlho chytala do ruky telefon a potom prišiel deň, keď prišla od ex sms a ja som sa len pousmiala, vymazala ju a neodpovedala 😉
Treba si vždy povedať, že asi to tak malo byť a proste ma to malo posunúť k niečomu lepšiemu, každý vzťah nás má niečo naučiť 😀

autor
9. mar 2020

@blondtana áno. Stokrát som sa ho pýtala "prečo?" Aj samej seba. Nedostala som odpoveď od neho, a nepoznám ju ani ja. Našiel si inú, tajil mi to viac ako mesiac. Rozišli sme sa v novembri a od začiatku rozchodu mi dáva len falošné nádeje. Novú priateľku má nasťahovanú u seba a posledne mi napísal, že je zmätený a nevie, ako z toho von. Ale z čoho von preboha? Veď nikto ho s pištoľou pri hlave nenúti, aby si ju tam choval a živil (nezamestnanú lenivú 19-tku, pričom on má 36). Neviem, či som spravila dobre, ale odpísala som mu, nech ma netrápi takýmito rečami, nech si zo mňa nerobí zadné dvierka, a zablokovala som Viber. A dúfam, že v sebe nájdem dosť síl, aby som ho viac neodblokovala.
Ďakujem ti za radu a pomoc. 😘

mondolina
9. mar 2020

Ak to trvá od novembra tak si povedz, že je už marec a že už stačilo, prichádza jar nový začiatok v prírode a povedz si, že aj pre teba. Si bez neho už 4 mesiace a prežila si. Pozitívna správa.
Resp. teraz po ňom túžiš a veľmi ho chceš.
Ako by to bolo v reále? Ľahla by si s ním ešte do postele? Nepogrcala by si sa ak by sa ťa dotkol?

leuchtturm
9. mar 2020

Ked ma moj ex opustil kvoli inej, tiez som Bola zufala. V skole som sa rozrevala pred spoluziakmi, jeden z nich ma objal a povedal, ze no tak to nebol ten pravy. A mal pravdu. Trochu mi to pomohlo, ale az casom som sa z toho smutku dostala. Teraz by som uz do ziadneho vztahu s nim nesla, aj keby chcel, lebo naozaj nebol ten pravy.

katina02
9. mar 2020

Nič iného ťa z toho nevymámi len sa zas zaradiť do normálneho života a pokúsiť sa na to nemyslieť. Zabavíš si hlavu a nebudeš na to myslieť. Čas, čas a znova len čas. Nič iného ti ani poradiť nemôžme