Ako zachrániť manželatvo pri kríze ?

lienkalen83
2. feb 2020

Prosim poradte mi mam taky problem s manzelom sme spolu uz 17rokov mame deti ale teraz mame dost velku krizu manzel sa chce rozviest zacalo to tym ze sme sa dost casto hadavali aj som mu pri hadkach dokazala skaredo vynadat co mi vybehlo aj ked som to nechcela a jemu to ocividne vadi a chce sa preto rozviest lebo som sa s nim rozpravala ze uz mu nebudem nadat ale neveri mi a vidim ze si zacal s niekym vypisovat na mobile ma ho cely zaheslovany nie je to prvy krat ze toto robil uz sme to raz prekonali ale ch em to za hranit prosim poradte

mamulik10
2. feb 2020

Ahoj. Aj ja sa hadam z muzom a tiez si vela krat povieme veci ktore nas neskor mrzia. Ak je tam laska prekona vsetko. Ved v dobrom aj v zlom. Uprimne si myslim ze to nieje kvoli hadkam... ale kvoli inej

anita6666
2. feb 2020

Keď sa chce iniciatívne rozvádzať muž,tak je v tom iná žena....na takéto rozhodnutie muži gule inak nemaju

hindakus
2. feb 2020

Skúste rozvod na skusku na rok - musí sa odstahovat, starat sa o seba sam, ale aj si moze robit co chce. Aj ty. Ale este neurobite rozvod po pravnej stranke. Za rok vacsina muzov pochopi, ze im "single" zivot nic nedal (nove vztahy nevychadzaju, samota..)

osky
2. feb 2020

@hindakus pochopi to iba ak v tom nie je ina zena a vrati sa len koli servisu.
Ak sa raz oddelia,odcudzia sa.
Ako sa da zachranovat vztah nadialku???

Autorke:
Koli hadkam sa rozvadzat,to je hlupost...
Ked je clovek uz fakt vo vyvrtke,vykrici vselico.
A ak ho ten druhy pozna,dobre vie,ze to tak nemysli,ze ho proste iba chce viac nahnevat...
Pises vsak ,ze si s niekym pise,dokonca uz ste raz nieco take riesili....
Problem vidim v tom.
Opadli city a vtedy sa to uz zachranuje horsie.

Sadnite si spolu a poziadaj ho,nech vylozi karty na stol!

hindakus
2. feb 2020

@osky
To som nevymyslela ja, doporucuju to psychologovia. Ono chlap v manzelstve si myslí, ze nova zena bude lepsia, zistí opak, lebo starsi ludia sa uz nebudu tak dobre prisposobovat ako mladí, ked isli do vztahu.

0silvia0
2. feb 2020

@lienkalen83 ked manzelia nepestuju svoj vztah, tak to casto dopada ako u vas.
Ak ma manzel niekoho dalsieho vo vyhlade, neviem co chces zachranit, toto bude tazky boj...

ivangeline
2. feb 2020

Ospravedlnila si sa?

limetka69
2. feb 2020

tiež som za to, že nechať ho ísť, bez rozvodu a čas ukáže, buď sa k sebe vrátite, alebo sa rozvediete, prikláňam sa k tomu, že sa vráti, nebol by prvý ani posledný čo také rozhodnutie oľutoval 🙂

katkati
2. feb 2020

anita6666 ma pravdu. Muži sú pohodlní , kvôli hádkam neodídu, ale majú dobrú zámienku tie hádky, keď chcú odísť kvôli inej žene. A potom zahrajú divadielko, že ju spoznal až po odchode.

rybkoava
2. feb 2020

Ahoj, ja by som sa ho narovinu opýtala či má druhú. Ak áno už by som sa nepokúšala manželstvo zachraňovať, ak nie tak by som navrhla manželskú poradňu. Ja som s manželom o dva roky menej ako Ty, tiež sme prechádzali krízou, pred 4 rokmi. Akoby sa u nás všetko pokazilo, počas nej manžel začal chytať ryby. To prilialo ďalší olej do ohňa. Nakoniec som začala chodiť s ním. Vďaka rybám sa u nás menilo v podstate úplne všetko, odrazu sme začali plánovať víkendy. A hlavne niekedy chodíme v sami, bez dieťaťa a v tedy si všetko vydiskutujeme. Ak bude manžel súhlasiť, choďte spolu na večeru a tam sa spolu porozprávajte.

majkeel
2. feb 2020

17 rokov je 17 rokov. Nemusi mat milenku, staci kriza stredneho veku, doma okukana manzelka v rokoch, ktora sa stale hada a chlap dostane napad zacat posledny krat znova, lebo takto (skarede hadky s nadavkami) to do smrti mat nechce … A mozno najde mladsiu, krajsiu, milsiu … horsie si mysli, ze to uz nebude.
Muz skor odskoci, zahne a vrati sa, zena zvykne palit mosty. Ak on pali most, ze chce rozvod, tak to mysli vazne.
Co robit? Prestat sa hadat, ci nezmeni nazor. Ak nezmeni, nech ide. Ak si nabije hubu, mozes ho zobrat spat, ak chces. Ak sa nevrati, tak uz aj tak nic nenarobis.

sunny8
3. feb 2020

vcera som o tom citala pekny clanok s hlbokou pointou mozno by ti pomohol ale mam ho v mobile. napis mi spravu a z mobilu pozriem a ti poslem

miriam11
3. feb 2020

@lienkalen83 ma inú.

juliet86
3. feb 2020

manzelska poradna. psycholog

kvetinka75
3. feb 2020

@hindakus podla mna tam.je uz ina zena. Sam asi nezostane.

lienkalen83
autor
5. feb 2020

@osky sadli sme si aj sme sa porozpravali o tom ale on mi proste nevwri ze mu nevynadam zase skaredo ale ked ono v tom zachvate to nechcem a ta nadavka mi sama vybehne z pusy

lienkalen83
autor
5. feb 2020

@ivangeline ano jasne ospravedlnila som sa aj teraz ale nwveri mi ze to myslim vazne

lienkalen83
autor
5. feb 2020

@katkati ano presne toto viem ze spravi lebo vidim ze je vtom niekdo int a zena to vyciti

lienkalen83
autor
5. feb 2020

@majkeel viem ze je to asi len o pisani zatial myslim ze zatial zanou nechodi ale proste ze uz takto zit nechce s hadkami a neviem ale vecsina mamzelstiev sa hada co viem a nerozidu sa koli tomu

lienkalen83
autor
5. feb 2020

@sunny8 prosim posli mi ho

0silvia0
5. feb 2020

@lienkalen83 kvoli comu sa stale hadate?

blondtana
5. feb 2020

@lienkalen83 Nie je to len o písaní, zažila som to, zaheslovaný tel., s niekym si písal, hádali sme sa. Trvalo to presne týždeň a išli sme od seba. Spočiatku sme sa hnevali, potom mi napísal, ako sa mám, ignorovala som to a zrazu si uvedomil, že tie roky, ten vzťah, tú lásku a ten život nevie hodiť za hlavu. Ukončil ten nový vzťah a vrátil sa s prosíkom. Bolo to ťažké ďalší rok, ale prekonali sme to a sme šťastní 😉

maminuska
5. feb 2020

@lienkalen83 súhlasím s názorom , že tvoj manžel ak sa chce rozviesť , chce sa len presunúť. A ten presun myslí k inej žene. Muži to takto zvyčajne riešia.
Hádky nie sú u vás dôvodom rozvodu , ale sú výhovorkou prečo odísť, ospravedlnením si svojho odskoku .
Ja osobne by som to riešila odtiahnutím , prestala by som rozoberať rozvod s ním a prestala to riešiť. Ak je skutočne rozhodnutý že sa rozvedie nezabrániš tomu . Tým že sa odtiahneš a začneš riešiť seba a svoj život , zvýšiš emočné napätie medzi vami , to pozitívne . Zrazu tu nie je manželka každý deň , nenájdem ju doma keď prídem z práce , ide cvičiť , ide s kamarátkami ..čo sa deje.