Manžel ma tlačí do rozvodu

nika898
5. feb 2017

Ahojte maminky. Chcem sa poradit alebo mozno len vyrozpravat. S manzelom sme manzelia 2.5 roka no spolu sme uz 8.5 roka. Mame krasneho, sikovneho 9 mesacneho synceka. Nase manzelstvo nie je idealne no pri kazdej hadke mi manzel povie ze sa mam dat teda rozviest. Ze pri tom co mi vadi nas rozvedu hnet. Ja nase problemy povazujem za bezne mozno trosku extremnejsie v niektorych pripadoch ale inak bezne hadky. Najviac mi vsak vadi ze malo pomaha v domacnosti a ze travi s nami malo casu. Je totisto workoholik vela krat sa stane ze v praci je aj 12 hodin denne. Vobec sa tym netaji. Uz fakt ako neviem dalej pri hadke ma doslova psychycky terorizuje mam chut siahnut si na zivot. Jedine co ma tu drzi je moj syn. On mi tvrdi ze ma lubi a ze sa chce rozviest len kvoli mne aby som ja bola stastna. What the fuck? Sa vzdy na neho pozriem a poviem mu ze ja som stastna s nim a myslim si ze to ze mi prekaza ze je malo s nami je prirodzene. Ja uz fakt neviem ako dalej. Manzelsku poradnu zavrhol. Prosim o hocijaku radu. Dakujem.

tyelde
5. feb 2017

Keby si šťastná tak sem nepíšeš... A vyznie to tak, že on sa chce rozviesť ale chce aby si návrh písala ty, nech má čisté svedomie... Ale keďže inak vzťah riešiť nemieni, tak asi to nie je tak zlý nápad, keďže samo sa ešte nič nespravilo

moni244
5. feb 2017

@nika898 no tak to máš fakt super vzťah, keď po hádke si v depke a máš chuť si siahnúť na život, no chúďa dieťa, vyrastať vo vzťahu, kde sa rodičia hádajú, ináč, to ti predtím nevadilo, že toľko robí? či len teraz, keď si doma s dieťaťom, zisťuješ, že sa nezmenil, ako si čakala?

luciaok4
5. feb 2017

Ahoj. Nepanikar! Myslim si, ze vela chlapov travi malo casu so svojimi rodinami, fakt by mohli viac. Aj moj muz je vacsinou 12h denne prec. Ja sa rozviest ani nemozem, mame 4deti 🙂 myslim, ze by si kazdy nasiel dovod na rozvod. Len zvaz pre a pro...a tie myslienky na samovrazdu prosim zavrhni. trochu ubohe. ublizis tym najviac synovi. to sa radsej rozved...mame tak zvlastne rozdelene ulohy chlapi a zeny. ako tak pocuvam okolo,akoby tych chlapov jedna mat mala,ale aj nas,zeny-kazda sa stazujeme na rovnake problemy a na rovnakych chlapov🙂 ked som mala prve dieta,bola som citlivejsia na to, ze je s nami malo a se nas nema rad a somariny. Aj sme sa hadali a nic nevyhadali. Proste je to tak. My sa starame o domacnost a deti, chlapi zarabaju. Bodka. Daj si cas. Chlapi sa chcu venovat detom,ale hrat futbal alebo ich vziat na ryby, zahrat karty...a co s takym drobcom...drzte sa a nestresuj, prenasas to na maleho...

blunka
5. feb 2017

No vyzerá to tak že ON sa chce rozviesť. Ale čo by povedali ĺudia že ťa po toĺkých rokoch opustil s ani nie ročným dieťaťom.
Tak radšej ako doma vysedáva v práci (čo nemusí byť len kvôli práci, ale aj kvôli božskej tete z práce) a keď príde na chvíĺu domov tak namiesti aby sa z vás tešil tak ťa tyranizuje aby si ho mala plné zuby a rozviedla sa ty. 🙄
Horšie že ani neviem čo ti poradiť. Holt ťažko niečo vyriešiš keď ON nemá záujem.
Asi 1 riadny rozhovor a po ňom sa buď veci zlepšia z jeho strany, alebo sa nezlepšia a ty sa zameraj na seba a dieťa a pomaly citovo odstrihávaj. Och hrozné s tými chlapmi.

kmkke
5. feb 2017

@nika898 Netuším, kto u vás vyriekol prvý vetu: Ja sa s tebou rozvediem, ale v každom prípade manžel vie, že táto veta u teba zapôsobí ako stopka - prestaneš kričať, hádať sa, radšej ticho trpíš a on má konečne kľud. Žiaľ. Neviem či dojčíš, ale vyhraď si pol dňa len na seba. Aj keby si mala sedieť pod blokom na lavičke a kukať len hodinu do blba, jednoducho mu oznam, že napr. v utorok bude o 16 doma, lebo ty máš program. Nech si chvíľu poopatruje dieťa aj sám. S pomáhaním v domácnosti to ide s niektorými chlapmi ťažko, ale všetko sa dá. Ja som sa napr. 3 dni tvárila, že v dreze nie je žiaden špinavý riad, dokiaľ drahý nepochopil že ho treba umyť. Poviem raz, druhý krát a potom som drez okázalo ignorovala. Že treba pripraviť raňajky, malý sa posral a treba dať prať? Daj mu na výber, čo urobí on, zvyšok urob ty. Ak povie že nemá čas, čakaj, dokiaľ to neurobí = bez kriku, aj 3 dni(okrem toho posraného dieťaťa, to treba prebaliť hneď 🙂 ). Možno o týždeň mu dôjde, raz denne pripomeň čo mal spraviť.. Ak odmietne robiť raňajky/večeru, kávu, čaj, urob len sebe - aj ty vieš ignorovať jeho potreby. Niekedy treba byť sebecká beštia. Príde večer domov? Daj mu malého, nech ho uloží a nalož sa do vane. Štuple do uší a poriadne sa zamkni. Aj na 2 hodiny. A zaklincuj to vetou - malý ťa nevidel celý deň, aspoň večer by ťa chcel vidieť, aby vedel kto je jeho otec!
A inak klídek, lehárko, zo začiatku je každý chlap ako baran. Netušia, čo robiť s tak malým deckom, prečo by mali byť stále doma a že jednoducho žene chýbajú a potrebujeme okrem ňuňuňu a šmejuškáme sa zlatíško povedať aj niečo normálne /lebo my sa doma fakt veľmi na tej materskej nudíme, že? 😀

jankalukasova
5. feb 2017

@nika898 hmmm... nikdy ma nenapadlo vyčítať chlapovi, že je v robote... aj keď ma mrzí, že sme málo spolu ale robí to hlavne pre nás. Vždy je to lepšie ako keby sa niekde flákal. Kým som nebola na materskej sama som bola v robote od nevidím do nevidím, takže preto mám v celku pochopenie. A dávaj si na to pozor... lebo ak má veľa práce a trávi tam veľa času a potom príde domov a miesto manželky a pohody tam nájde "naježenú fúriu" tak ho môže veľmi rýchlo prestať baviť domov chodiť a to dlhšie bude v tej práci.... aj u nás to tak bolo.. vstávala som ráno o 5:00 išla som do roboty a prichádzala som tak 19:00- 19:30... no žiadna sranda, unavená z práce a ešte som dostala vynadané.. no ver, že niekedy som nemala chuť prísť domov, keď som vedela čo ma tam čaká.

anjelic
5. feb 2017

@nika898 Ja mám len jednu otázku... Keďže ste 8,5 roka spolu , to až teraz /respektíve po narodení syna/ začal byť workoholic a trávi 12-hodín v práci? Pretože ak tomu bolo tak od začiatku, vedela si, koho si berieš a snáď si is naivne nemyslela, že chlap sa po založení rodiny švihnutím zmení...
On sa meniť zrejme nechce /možno je v jeho myslení prvoradé zabezpečiť rodinu materiálne a finančne, než s ňou tráviť viac času/ a preto Ti navrhuje rozvod, lebo vidí, že ťa to ničí. A Ty zas zrejme citovo vydieraš pri hádkach /viď, že máš chuť si siahnúť na život - to je už čo za nezmysel, keď sa pohádam/ a pre neho je riešením uťať to "pre Tvoje dobro".
Inak do manželskej poradne môžeš ísť aj sama a možno to bude mať pre Teba prínos, ak niečo vyriešiť chceš...

janinah
5. feb 2017

Toto neporiešiš,ak by sme sa mali rozvádzať,že je chlap /podľa nás manželiek/ veľa v robote a málo doma pomáha,tak sme rozvedené 9 z 10tich.....zarobí? predpokladám,že áno...frajerku nemá?, tiež predpokladám,že nie.....nerieš jeho ,rieš seba...ak jedna matka povie,že rozmýšľa si siahnuť na život,tak nie je ok a s tým treba niečo robiť...začni rozmýšľať,ak použiješ ženskú dipomaciu tak pomaly sa veľa vecí dá zmeniť k lepšiemu....ako tráviš ty s malým tých 12 hodín čo on je v práci? treba mať sociálne kontakty,záľubu,voľný čas pre seba,mať možnosť sama sebe robiť malé radosti hoc kvety si kúp alebo knihu,čo máš rada....ty sa musíš nastaviť pozitívne a nie tak,že on dojde domov a čaká ho naštvaná žena s výčitkami....nejaký welness víkend či výlet kedy bol naposledy? min. raz mesačne treba čosi zorganiziovať a vypadnúť z domu utužovať vzťahy aj medzi vami dbvoma aj ku dieťaťu.....zmeň svoj prístup,konaj múdro a bude lepšie

jankalukasova
5. feb 2017

@janinah presne tak... keď ho bude doma čakať relatívne spokojná žena, ktorá ho pekne privíta, tak sa bude domov určite viac tešiť a možno aj skôr príde... ale nerátala by som, že to bude skôr ako o pol hodinku...
Mňa pobavila veta, že: "trávi v práci 12 hodín. Vôbec sa tým netají" Prečo by sa tým mal tajiť? Čo je to zločin alebo niečo morálne neprípustné? Ak je naozaj v práci a nie u milenky alebo v krčme, tak neviem prečo by sa tým mal tajiť.

bombonka
5. feb 2017

Siahnuť na život kvôli mužovi? Ved máš dieťa, čo s ním potom bude ? Odporúčam návštevu psychiatra ak už máš takéto myšlienky....veľa šťastia

danieli
5. feb 2017

tak manzel nie je workoholik, iba ty a vas syn nie ste jeho priorita, momentalne ani nebudete, krik plac hadky nepomozu, len razne konanie, moja rada je (ak sa nechces rozviest) odid od neho aj so synom, k mame ku kamoske hocikam, nech si aj on uvedomi, co doma mal, ak je to chlap, ktory lubi aj teba a nielen seba, tak zabojuje, ak to necha tak, pripadne da ziadost o rozvod o nic si neprisla...zial...on chape a rozumie, ze s vami je malo, ale nehodla to menit, ani keby si sa na kocky poskladala, nuz a este jedna rada, pokial to penazenka dovoli, uzivaj si so synom zivot na maximum, zober maleho a robte cokolvek mas rada, cokolvek potesi tvoje dieta, hladaj stastie v beznom zivote a bez svojho manzela, zrazu zistis, ze zivot je krasny, aj bez toho, aby si nieco ocakavala...ano manzel by mal byt muz, ktory s vami travi svoj cas s laskou a tesi sa na vas, ak to vsak tak nie je netlac ho, nepomoze to, sam zisti az casom, ze dieta vyrastlo a on nebol pri tom,,,

maciatkolulu
5. feb 2017

@nika898 pokracuj dalej, vycitaj mu, vrieskaj, hadaj sa a najma spominaj, ze sa zabijes, to mas istu cestu smerom na sud s vysledkom rozvedena.... To su uprimne slova rozvedenej zeny😉

ruthike
5. feb 2017

Ty potrebujes trochu casu sama pre seba. Potrebujes trochu odstupu od situacie. Su unavena, citis sa izolovane. Materstvo je velka zmena. Cez vikend si niekde na hodinku vybehni - kozmetika, masaz, fitko alebo cokolvek ine co ta tesi a bavi.
A musis sa prestavit a obcas si zahryznut do jazyka a hlavne skus sa na to pozriet aj z jeho pohladu. Cim viac sa s nim budes skriepit tym horsie to bude, bude v praci viac a viac, bude sa ti vyhybat lebo bude mat plne zuby hadok. Niektori muzi naozaj nevedia co s malym deckom a staci im ze sa s nim pozdravia rano a pohraju cez vikend. Treba tomu trochu cas, viac trpezlivosti a empatie ale aj ako ti @kmkke radi neagresivne ho zapojit. Rozvod uz nespominaj. Maly potrebuje rodinne zazemie. Hadky tebe ani jemu nerobia dobre a tvojmu muzovi taktiez nie. Lepsie sa mu bude budovat puto so synom. Potrebujes si oddychnut trochu od vsetkeho a snazit sa trochu odosobnit od situacie, lebo je bezne byt po prvom dietatku velmi citliva. Je to sok aj pre chlapa - ta zmena. A samovrazdu - na to zabudni - len syna by si potrestala, dozivotne by sa trapil, ze si ho odvrhla a nik sa onho nepostara ako vlastna milujuca mat. A o par mesiacov sa to vsetko s trochou snahy utrasie a ty by si sa pripravila o momementy velkeho stastia. Mas teraz zodpovednost voci synovi ale aj voci svojim rodicom. Si predstav, ze ta vypiplali - to je vela roboty vychovat decko a ty sa teraz skantris?

maminuska
5. feb 2017

@nika898 ja pokiaľ som sa vyhrážala rozvodom , tak som stále bola vo fáze že som chcela problém riešiť. Keď so sa tým pri hádkach prestala vyhrážať, už som bola vo fáze je mi to jedno ...do roka som sa rozviedla.
Je to jeho spôsob obrany .Podľa mňa sa rozviesť nechce ale situáciu nevie riešiť.

nika898
autor
6. feb 2017

@tyelde som stastna ked sa sprava normalne a nie ked na mna nahuka ze co so robila ked on s malym poobede spal, ze preco nie je umyty hrniec od obeda a este ze preco nie su halusku v chladnicke ked som mu povedala ze som hrniec neumyla lebo som nechcela zobudit maleho tak mi povedal ze dalsia vyhovorka a ked sa ma nasledne potom spytal na tie halusky tak som mu povedala ze boli este horuce a tak mi strcil do nich ruku ci su este stale horuce. To bol uz vrchol hadky. Vtedy stastna nie som.

nika898
autor
6. feb 2017

@moni244 predtym tolko nerobil.

aristka
6. feb 2017

@nika898 tomu sa povie sikana ...hrniec s haluskami si mu mala slahnut do gebule ...kasli na neho ,nechaj mu na 2 hodky dieta ,kludne ked pride z prace a smer kino ...jednoducho sa zameraj na seba ,ak je tolko v praci ,tak aj zarobi a mas aj na manikuru ,masaze ..kludne len kavu ...denne si daj tabletku sumiveho magnezia ,pozri do zrkadla a hovor si ..si krasna sebavedoma zena ...

nika898
autor
6. feb 2017

@jankalukasova uz mu to nevycitam dlhsiu dobu. Hnet ako pride tak malemu vravim s usmevom na tvari ze tata prisiel utekaj ho privitat a ja sa mu pekne pozdravim dam mu pusu a spytam sa ako bolo v robote. A moze prist aj o pol 7 vecer. Ale vadi mi ked pracuje aj cez vikend. Rano vstane a prve co urobi je zapne pocitac a povie mi ze len daco spusti poviem si ok. A potom si lahne na zem a tvari sa ze sa hra so synom a pritom syn stoji pri mne v kuchyni a krci na mna aby som sa mu venovala kym ja varim obed. Nevravim ze je to vzdy tak niekedy je uplne super a dokonca obed navari on. No niekedy sa nemozem ani v klude osprchovat lebo maly pride hnet za mnou a ked zavrem dvere tak strasne place lebo sa boji ze som niekde odisla. Milujem svojho manzela aj syna a nechcem aby stratil oca kvoli nasej hluposti.

alaguema
6. feb 2017

@nika898 muž slovko rozvod obvykle neskloňuje len tak nič po nič (to zvyknú ženy). Len vy dvaja viete, ako to je. Možností je x. Buď vyrábaš doma také dusno, že odtiaľ uteká, alebo má milenku, alebo nie je rodinný typ, alebo máte vysoký štandard, ktorý chce udržať za každú cenu, alebo prechádzate klasickým obdobím únavy a stereotypu, ktorý príde do každého vzťahu, v ktorom sú malé deti, alebo, alebo, alebo...Poradňu odmieta. A komunikovať ráči, či ani to nie? Sex funguje? Ako trávite voľný čas? Dieťaťu sa venuje?

nika898
autor
6. feb 2017

@janinah som s nim vacsinou doma sama. Uz ani von ma s nim nebavi chodit lebo vacsinou idem sama mozno raz do tyzdna sa mi podari aj s malym vypadnut do mesta na kavu. Ked to je tazke najst si vlastnu zalubu lebo maly je velmi na mna naviazany niet dievu. Rodicov mame daleko a ked som navrhovala postavit dom v relativnej blizkosti ze by som naozaj mohla maleho dat k nasim alebo k svokrovcom tak najprv ze ano a teraz to je uz zase nie. Ja viem ze sa potrebujem sustredit na seba a hlavne ja musim byt stastna no je tazko dostat sa z toho zacykleneho kruhu.

lienka737
6. feb 2017

Aby Ti niekto pchal ruku do halušiek, to je bud psychopat alebo silou mocou sa Ťa chce zbaviť a nevie ako.
Nemá milenku?

aristka
6. feb 2017

@nika898 da sa z toho dostat ..necakaj na muza ..ty mu pichni dieta a chod sama ..by si neverila ako sa da vykecat u kadernicky ,manikerky ...a vyblaznit na aerobiku ...bez dietata a ze maly place ,nauci sa a prestane ,zacni byt sebecka a mysliet na svoje potreby ...si nielen matka ,ale aj zena ,ktora nemusi cele dni byt len v spolocnosti dietata .....zrus tu izolaciu a nechaj dieta jeho otcovi ....

nika898
autor
6. feb 2017

@maciatkolulu ja mu uz nevycitam, nestazujem sa ze ma nieco boli. To on chodi ze ho boli koleno, chrbat ze je strasne unaveny ja som mu este vela razi povedala ze je to normalne ze je unaveny ked pride domov z prace a ze si ma ist odychnut a nevravim mu ze si chcem siahnut na zivot to su len moje myslienky ktore by som nikdy neurobila kvoli synovi. Obcas nieco poviem ale vacsinou uz ked je pohar pretecie ak napriklad tuto sobotu ano zobudila som sa so zlou naladou no on prve co spravil zapol pocitac a zacal pracovat este som si povedala ok. No zacalo sa stupnovat ked som isla do sprchy (on stale za pocitacom) maly isiel za mnou a on az asi po minute ako som prosila syna aby si sadkal a pockal ze ku mne nemoze ze ju mokro prisiel nervozny. Pokracovalo to dalej ked som zacala robit obed a on sa akoze hral s malym lezal na zemi a pozeral maly pri mne v kuchyni ma taha za nohu aa krici ze sa mam s nim ist hrat. Potom som uz vybuchla a povedala mu ze je malo s nami.

nika898
autor
6. feb 2017

@alaguema komunikat tiez odmieta lebo ze vraj to je stale to iste. Sex uz funguje dokonca niekedy som ja ta co sa stazuje ze ho je malo a malym snazi sa travit cas. Nemozem povedat ze nie a ked som mu povedala ze s nim musi hrat a nie len sediet tak mi povedal ze nevie ako ze mu to mam ukazat a ked som sa zacala ja s malym hrat tak sa nepozeral. Vcera vecer akoby sa stal zazrak mozno zato ze ked volal syna tak ho ignoroval a isiel za mnou sa s nim trosku zacal hrat. Dufam ze sa to upravi nechcem malemu rozbit rodinu.

nika898
autor
6. feb 2017

@lienka737 nie milenku nema. To by mi hnet povedal. Je uprimny a vzdy mi vsetko povie aj to co neskocne boli a chlap by to nikdy zene povedat nemal ako priklad vravi mi ze mam ovisnute prsia a pri sexe ze si mam radsej nechat podprsenku z toho mi tiez nie je 3x prijemne.

aristka
6. feb 2017

@nika898 no odkaz manzelickovi ,ze jeho gule vekom tiez idu k zemi a bude rad ,ze ich udrzi v tesnych boxerkach ...no nejak mam pocit ,ze to zavana cudzou zenou a urcite by ti to nevesal na nos...

stanulienkat
6. feb 2017

Nehnevaj sa,ale on je psychopat a bude ta cely zivot deptat,ponizovat a udupavat. Neverim,ze predtym bol normalny,mozno si to len prehliadala. Chcel on vobec dieta? Toto,co opisujes,by mi mm len raz urobil. Nie je laska,ohladuplnosf a tolerancia vo vasom vztahu. Neviem preco si si po tolkych rokoch s nim planovala dieta.

0silvia0
6. feb 2017

@nika898 z komentárov tvojho manžela mi je smutno... Porodila si vaše spoločné dieťa, si matka, takže je samozrejmé, že tvoja postava nebude vždy akoby si mala osemnásť a je normálne, že prsia zmenia svoj tvar. Lenže v dnešnej dobe chirurgicky upravených žien sú plné médiá a dnes je chirurgicky poupravovaná žena prototypom bežnej krásy. Prirodzenosť akoby už nikoho nezaujímala, fakt smutné...

lienka737
6. feb 2017

@nika898 ach, to je hrozne. Jak to môže vobec povedať s tými prsiami????
Čo to je za človeka?
Bud bol taký aj predtým alebo sa niečo deje.

libawet
6. feb 2017

@nika898 no neviem, neviem, čítam to tu všetko a moje podozrenia sa len Tvojimi reakciami tu stupňujú....on to nebude mať v hlave v poriadku, to čo Ti robí a hovorí, by robiť ( halušky ) a hovoriť ( prsia ) nikdy nemal, to sa jednoducho nerobí. Ak by Ťa naozaj miloval, ho to ani len nenapadne. Podľa mňa je sklamaný, že takto si svoj ďalší život nepredstavoval, skôr si myslel, že všetko bude tak, ako mal pred manželstvom a keď ešte nebolo dieťa a zrazu - zmena, s ktorou nerátal. Možno ani v práci nejde všetko ako má, tak si všetku tú zlobu a sklamanie vyvršuje na Tebe. Komunikujte o tom, čo sa s ním deje a prečo sa tak chová, ak to nepomôže, tak by som si to rozhodne nenechala a poriešila ho - a za tie prsia - tak to by si pekne zlízol, toto mi povedať, má po pi... a to doslova a nech si hľadá inde, chrapúň jeden! Toto povedať žene?! Môj ty bože!