Výčitky svedomia

2. júl 2022

Ahojte, potrebujem sa niekde anonymne vypísať, lebo robím niečo fakt zlé. Mám vyše 2 roky priateľa, ktorého ľúbim, ale začína to skĺzať do stereotypu. On by spravil pre mňa všetko na svete a kvôli tomu sa ja cítim hrozne, ale ja už mám skôr pocit, že je pre mňa viac kamarát ako priateľ a sex je pre mňa už skôr povinnosť, napriek tomu si neviem predstaviť s ním rozchod, hrozne by mi chýbal v živote a máme spoločných priateľov, poznáme si rodinu, máme krásne spomienky. Avšak jedným z problémov je aj to, že náš vzťah stagnuje, nebývame spolu, nepožiadal ma o ruku, neplánuje so mnou v blízkej budúcnosti deti. Žiadosť o ruku si nebudem zúfalo vynucovať (aj keď bol by na to už najvyšší čas vzhľadom k veku), o bývanie som sa pokúšala, ale on sa rozhodol na “staré kolená” že si urobí VŠ a od septembra nastupuje externe a že vraj chce riešiť spoločné bývanie ideálne až po jeho škole, teda plus ďalšie 4r. iba stretávania sa. Počas nášho vzťahu som sa nestretávala a nepísala si absolútne s nikým ani kamarátsky, veľmi to ovplyvnil aj covid. Lenže mám takú “detskú lásku”, kedysi sme spolu chodili a rozišli sme sa, pretože sme neboli pripravení ešte na vzťah. Mali sme sa na soc.sieťach, nejaký pravidelný kontakt sme neudržiavali, sem tam sme prehodili do 5 správ alebo si poslali nejakú fotku, keď sme mali v živote veľké udalosti. Nevideli sme sa 8 rokov, ale nedávno mi písal, že si splnil veľký sen a kúpil si drahšie športové auto - poslal mi fotky a navrhol asi zo slušnosti, že sa môžem niekedy previezť, ak by som chcela a ja som sa neviem prečo toho chytila. Do poslednej chvíle som to chcela zrušiť a aj on mi povedal, že ani nedúfal, že prídem, ale ja som šla. Boli sme spolu krátko, previezli sme sa a sadli si medzi ľudí a priateľovi som o tom nepovedala, lebo som tušila že by sa mu to nepáčilo. Bol to neskutočný pocit, keď som ho videla po toľkých rokoch, mali sme si toho fakt veľa povedať, prekvapilo ma, že si pamätal o mne úplné detaily a naše staré rozhovory. Odvtedy sme si častejšie písali ale všetko striktne v kamarátskej rovine, ja som sa snažila udržať si odstup. Ale včera sme sa zase stretli (len sme sa zase rozprávali) a musela som klamať priateľovi, kde som bola. Ja neviem prečo to robím, asi mi chýba niečo vo vzťahu a neviem definovať čo, a viem že takto to ďalej nepôjde a musím ukončiť stretnutia alebo sa priznať priateľovi, že sa stretávam s kamarátom a asi bude nasledovať z jeho strany rozchod. Ten kamarát mi včera hovoril, že má problém nadviazať kontakt so ženami, je introvert a žije roky sám, ešte aj pracuje v IT kde má takmer všetkých kolegov mužov. Že vraj sa s ním snažila nadviazať kontakt nejaká žena na pracovnej ceste a on úplne spanikáril a dištancoval sa. Ja som to reagovala, že by to asi nemalo zmysel, keď to bolo v inom meste (brala som to ako svoj stretávací vzťah) a on ma hneď vyviedol z omylu, že on by nemal problém sa presťahovať, lebo ak si nájde priateľku, tak s ňou určite chce bývať, lebo hľadá vážny vzťah a chce si založiť rodinu (nevedel, že ja mám problém presne s týmto vo vzťahu) a mňa vtedy hrozne bodla žiarlivosť, že môj priateľ takýto nie je. Ja som sa teraz vlastnou vinou dostala do nejakého zvláštneho trojuholníku a vôbec neviem čo mám robiť. Rozísť sa s priateľom nechcem, ale vzťah nemáme 100%tný, prestať sa stretávať s tým kamarátom tiež nechcem, ale uvedomujem si, že to nie je fér voči priateľovi, že mu klamem, aj keď spolu nič nemáme. Keď ja neviem, či zostávam vo vzťahu len z pohodlnosti alebo ho naozaj ľúbim a toto je len nejaká kríza, lebo keď si predstavím, že už spolu nie sme, tak dostanem paniku a slzy sa mi tlačia do očí. A ten kamarát, neviem, či si ho len neidealizujem z mojich spomienok a či by to vlastne niekam viedlo a má o mňa záujem. Teraz som zmätená a mám strašné výčitky svedomia.

pribinak
2. júl 2022

Koľko máte obaja rokov?

amiaja
2. júl 2022

Povedz priatelovi ze chces vztah posunut, ze nechces cakat kym skonci skolu.. ze ti na tom zalezi a uvidis ako sa k tomu postavi.. ak on sa chce dalsie roky len stretavat tak by som sa na to vykaslala. A skusila stastie inde

autor
2. júl 2022

@pribinak ja budem mať v septembri 30, priateľ má 31 a kamarát 34.

radkasswe
2. júl 2022

No boha to je taka nuda ze som uz na zaciatku prestala citat

majo175
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
2. júl 2022

Tak sa ho rovno opýtaj kde v jeho rebríčku sa nachádzaš ty a vss spoločný život a budúcnosť ak nie si 1. miesto, tak sa mu poďakuj za krásne 2 či koľko rokov a chod preč

diamond007
2. júl 2022

Ak nevyskúšas, nič za to nedáš ísť ďalej.
Priateľ sice je možno super ale chlap v 31 ani zenit sa ani deti vo vidine, pre mňa by to nebolo veru. To ťa môže naťahovať aj päť rokov a nič z toho. A teda v 30tke nebyvat s frajerom je riadne divne pre mňa. Ja by som šla za rozumom, ten kamarát môže a nemusí vyjsť, s tým treba rátať a môžeš sa pri ňom nudiť v živote, alebo naopak. Keby to bol len kamarát, nevadilo by ti že by to tvoj priateľ vedel že sis ním takže už tam je skrytý umysel. Vyries si najskôr vzťah, rozchod a choď ďalej v živote. Máš na to akurát vek. O rok môžeš mať všetko čo v živote chces pri novom chlapovi, kamarát vyzerá byť fajn keď narovinu sa priznal že chce aj rodinu atď .. priateľ mi príde zabrzdeny, nečakala by som svadbu ale teda nejaký posun vo vzťahu minimálne.

maria1989
2. júl 2022

Sex s terajsim priatelom je pre teba povinnost? Po svadbe by sa to aj tak nezlepsilo.

54tinka54
2. júl 2022

Pozri, v terajšom vzťahu zjavne úplne šťastná a spokojná nie si, aj vzhľadom na to, že v najbližšom čase je tá perspektíva taká nijaká. Nebývať vo vašom veku spolu po viac ako dvoch rokoch vzťahu, plus keď vieš že sa to ďalšie roky kým bude priateľ študovať nezmení… je to zvláštne. Ten vzťah bude stagnovať.
Ja by som na tvojom mieste viac spoznávala tvojho kamaráta, možno by bol pre teba ideálnejší partner do života.

mia_von_prag
2. júl 2022

Ake máš plány do budúcnosti ty? Chceš svadbu, deti? Čo ti ponúka tvoj partner? Spoločné bývanie možno o 4 roky? Je to pre teba dostačujúce týmto tempom riešiť deti o toľko rokov?
A keď ta už teraz nebaví sex s nim, to ti taky sexuálny život vyhovuje? Si mladá.

Vyzerá to tak, že máš s nim pekne zážitky a vo vzťahu s nim ťa držia len tie spomienky a spoloční známi. To je dosť malo. Keby sa aj rozidete ako partneri, neostali by ste kamaráti, keď si tak rozumiete na ľudskej úrovni? Chce to otvorený rozhovor s ním.

ibajaanikiny
2. júl 2022

No dakujem pekne,ale mas 30,on 31 a akoze sa chce vo vztahu posunut po VS? To nie su len 4 roky,ale 7 ak ide o druhy stupen…kokos,ved externe studuje aj moj,ale aby sa vyhovaral na skolu…nechcem ti radit,neviem sama co by som robila,ale tvoj priatel nech sa preberie,nemate 20…

michaela567y
4. júl 2022

Začni mysliet na seba,.. čas je to jedine, čo nám už nikto nevráti

marca12
4. júl 2022

Mna by zaujimalo,ci by si isla,aj keby ti napisal,ze ma stary hrdzavy trabant a zaraba minimalku. Urcite nie. Ja by som sa nikdy neponizila natolko,aby som chlapivi skocila na ponuku previezt sa drahsim sportovym autom. Zena ma mat svoju hodnotu a takto si mu dala najavo svoju lacnost

adka176
4. júl 2022

Po 4 ak nie aj viac rokoch jeho vysokej školy zistíš, že si zbytočne na neho čakala....bohvie či si tam niekoho nenájde a tvoj stratený čas a stratené roky už nikdy nevrátiš späť ....ak sa váš vzťah neposúva a nevidíš to reálne je na čase to zabaliť a možno sa usadiť s niekým iným, kto by o Teba skutočne stál....

tykat
4. júl 2022

Povedz si...keby ti kamos namiesto auta poslal fotku zeny a decka, bolo by ti luto ze to nie si ty a spolocne dieta?

karolinakr
5. júl 2022

Tak ITčkari dobre zarabaju vo všeobecnosti, netreba ich odpisat hned, lebo su pri peniazoch