Aké výživné máte na dve deti?

khuliniova
20. dec 2022

Ahojte. Žijeme v TN kraji, ex platí na dve deti výživné 250eur. Súd to určoval v čase keď ešte nechodili ani do škôlky. Odvtedy okrem škôlky, začal starší navštevovať krúžky čo je 80eur mesačne. Poplatky v škôlke od noveho roka zvyšujú o 50eur spolu na oboch. Chcela som sa dohodnúť s ex aby platiteľ viac ale odpoveď bola, že sa dohodneme tak ze bude platiť ako určil súd. Z výživného zaplatím škôlku a krúžky. Tie ďalšie veci ako strava, drogeria, oblečenie a vela iného často krát prevyšujeu ovela viac ako 250eur,ktorými by som mala aj ja prispievať. Chcem sa opýtať ake výživné dostávate vy? Či sa mi oplatí to dávať na súd,požiadať o zvýšenie.. Ďakujem

kvietocek87
20. dec 2022

@gertrudaosem prečo by sa mala uskromnovat.Je otec....nech sa stará

kvietocek87
20. dec 2022

@evica17 a to koho zaujíma ani súd, či si dotyčný urobí ďalšie decká.Musi platiť.Dieta musí mať životný štandard rodiča.Ani pôžičky keď naberie ho nazachrania.Vsetkym ženám v okolí podvihali alimenty

kvietocek87
20. dec 2022

Spokojne si podaj návrh o zvýšenie výživného, prejde ti.Dvihaju súdy.Aj vzhľadom k tomu, že výdavky sa zvyšujú, keďže je neskutočná inflácia.Pospisuj si všetko dopodrobna.Uz nerobia ani také caviky,co sa zvykli chlapi vyhovárať,alebo si umelo dali znížiť príjmy na papier.Vela žien v okolí si podali návrhy na zvýšenie a každej jednej zvýšili a boli viacmenej spokojne so sumou.Ked aj dali nižšiu sumu,tak nie oveľa od návrhu a zas si môžu dať po určitom období návrh na zvýšenie.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
soldi
21. dec 2022

@khuliniova prosim Ta, to na ake kruzky chodi, ze platis 80€ za mesiac?

dadis
21. dec 2022

@gertrudaosem Uskromni? Ved to nie su peniaze na nu, ale na tie deti. @autorka pospisuj si naklady a podaj o zvysenie. Sud ti podla mna vyhovie..

evica17
21. dec 2022

@elizabet173 keď niekto povýši peniaze nad oddych a rodinu, tak to potom tak vyzerá. Ja nepotrebujem aby s chlap zodral z kože kvôli nejakým €, ale aby bol aj s nami, s deťmi. Deti hlavne potrebujú rodičov a čas s nimi a nie milión sprostosti. Ak sú splnené ich základné potreby.
A autorka vedela čo s kým ma deti,že není nejaký studivany alebo živnostník čo robí sme na seba,že by zarábal veľké sumy,žiaľ sa musí uskromniť,a neočakávat že on bude iba makať aby ona mohla dieťa dať na krúžok za 80 eur mesačne aj keď na to nemajú

dadis
21. dec 2022

@evica17 Maloktory zdravy chlap realne zaraba 600 eur. To nie je realne. A ani tento nie, darmo pises o work-life balance. Je to blbost, zaraba normalne, len zvysok mu ide do vrecka. Cize tu nikto toho chlapa "do prace" neposiela, len ziada to, na co maju deti narok. Aj na aktivne travenie volneho casu. A radsej platit detom kruzky, nez v puberte ich posielat na resoc..ja dostavam vyzivne 200+200..ale deti su 13r a 15r, tak tam byvaju naklady na deti vyssie

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvietocek87
21. dec 2022

@evica17 aké povýšenie peňazí nad oddych.Chlapi oddychujú už len tým, že sú žene prisudene deti a všetka starostlivosť je na nich.Aj psychická.Chlapi zaplatia alimenty, stretnú sa s nimi na pár hodín a tým to haslo.A ešte vyplakavaju, že chudáci chcú menej platiť.To nie je len deti urobiť,to treba živiť pokým sa dieťa nepostaví na nohy,teraz je to tuším do 26 rokov.Ked si dieťa postaví na nohy do života, potom môže oddychovať.Este tu bude niekto chlapov ľutovať a ženám nakladať no nonsens.Zena strhana príde domov z práce a čakajú ju ďalšia robota okolo detí a chlapi zaplatia to úbohé výživné a majú fajront.Byt sudkyňou ta by videli,by platili ako diví.

vinkel
21. dec 2022

Ako 500€ mesačne len na deti podľa dobre nie či ?

soldi
21. dec 2022

@vinkel dokopy 250. Nie na kazde

vinkel
21. dec 2022

@soldi ja chápem že otec pošle 250€ / 2 deti a aj mama 250€ / 2 to je spolu 500€.

soldi
21. dec 2022

@vinkel 500€ na mesiac na dve deti je pomerne malo.
Moje naklady na 4 rocnu a 6 rocneho
Skolka: 2X40
Strava v skolke: 2x 35
Strava doma: na mesiac na jedneho minimalne 100€ (jedia doma ranajky, olovrant, veceru)
Benzin na rozvoz: mesacne 100€
To je dokopy 450€. A to v tom nie je byvanie, oblecenie, kruzky, drogeria, vylety, hracky, atd.
Cize nie, 500€ nie je urcite dost na dve deti

khuliniova
autor
22. dec 2022

@kristiii ma na papieri 1000eur a určite dostava aj do ruky niečo. Fungovalo to tak aj za čias ked sme spolu žili...

khuliniova
autor
22. dec 2022

@soldi chodí do hudobnej školy a na hokej. Nieje školák, nemá krúžky v škole. Tie krúžky sú posledna vec ktorej sa zvýšenie výživného týka. Ale ked uz. Prečo by moje dieťa nemohlo chodiť na krúžok ktorý ho napĺňa niečo mu dáva a je šťastný? Koľko peňazí minieme mi dospelí na rozmar. Veľký rozdiel to teda nebude a ja si to odopriem ore seba a dám to mojim deťom. Počas materskej som si chodila zarábať obcasa chodím aj teraz popri práci. Tak prečo by jeden zdravy chlap nemohol urobiť to isté aby niečo doprial svojim deťom? Pretože to radšej dopraje sebe. Cvici, kupuje si výživové doplny drahe jak fras, hráva futbal na ktorý dochádza a mina svoje peniaze.. O tom potom, každý máme svoje záľuby ktoré niečo stoja. Pytala som sa na vysku výživného, nie na tieto povysenecke keci.

khuliniova
autor
22. dec 2022

Dnešné deti, nielen tie cumia do telefónov, majú bankomatove karty, plne hlavy všelijakých hlupych videi a neviem čoho. Ja tak moje deti nevediem a ak ma byt len ten krúžok odreagovanie a čas strávený lepsie, preco to tak nemá byť?vždy sa všetko da, ked sa chce

veverka84
22. dec 2022

@dadis môj je advokát daňové dal ze ma prijem 430 eur mesačne stále sme v rozvodom už rok dve deti sú v striedavej a mala 10 ročná u mňa neplatil nič teraz prvý x poslal 70 eur😂😂😂😂😂nevedela som ci sa smiať ci plakať. Dala som to na súd zveriť malú mne a určiť aj výživné do rozvodu, zamietnute kamarátka jeho sudkyňa keďže on je advokat. Odvolala som sa na kraj vyjadrenie z kraja stále nemám... Verím ze v tomto štáte ešte je spravodlivost nejaká.... Pre mňa toto nie je otec ale obyčajný hajzel. Nič jej nekúpi na narodeniny dostala darčeky v hodnote 10 eur co by nevadilo učím deti skromnosti ale staršia bicykel. Mala to vidí a je jej 6 toho smutno, to isté robí svokra... Trestat dieťa ach chorá doba

dadis
22. dec 2022

@veverka84 Ach niektori chlapi 😅🥴😂..som rada, ze som aj takehoto podobneho striasla 😀😀

veverka84
22. dec 2022

@dadis aj ja i keď papierovo ešte nie ale každým dňom sa len utvrdzujem ze to bolo najlepšie rozhodnutie a asi som mohla aj skôr ešte. Radšej žiť skromne ale bez lakomca a chlapa ktorý ťa má len ako sluzku.

dadis
22. dec 2022

@veverka84 Ty si zila s mojim? 😂😂

veverka84
22. dec 2022

@dadis vidíš a toľko rokov som si myslela najprv ze je to normálne potom ze sa zmení a išlo to len k horšiemu. A keď to vyplávalo lebo však každý si myslel aká usporiadaná rodinka nič nám nechýba 3 zdravé deti, dom, auta peniaze,,, len ta láska chýbala ale on si myslí že peniaze sú top a všetko, nech v tom žije ale bezomna. Ja už si žijem stastny život kde si ma muž váži ako ženu. Ale teda človek kým si na to zvykne 🙈😂po tom všetkom. Držím ti palce aby si už na takého debila viac nenatrafila❤️

kristinapetronela
23. dec 2022

Nedostavam výživné ale kľudne vyššie môžeš pýtať .lebo tiež mám deti ,ktorým platím kruzky ,školu ,škôlku ,proste stále niečo a nie je to ani pre jedno dieťa 250 eur

horty99
27. dec 2022

Mňa fascinuje ako všetky viete koľko Váš ex zarába. Chodí Vám výpis z banky ? Ja netuším koľko moj EX zarobí on netuší koľko zarobím JA - sú to jeho peniaze a sú to moje peniaze. Ja sa snažím zarobiť čo najviac - ale jeho to predsa zaujímať nemusí. A čo on robi ? To ma skutočne nezaujíma.

kristinapetronela
27. dec 2022

@horty99 nevedia ale pri niektorých profesiách to aspoň tušia .približne ... Mne je tiež jedno kto koľko zarába ale keď si vie muž kúpiť bundu za 500 .prečo by dieťa malo chodiť v 10 eurovej čo premokne .

horty99
28. dec 2022

@kristinapetronela kúp jej bundu za 500 eur ak máš na to. Ja svojej dcére kupujem bundu takú na akú mám a moj ex - podľa mňa tak isto. Ale nikdy som neskúmala koľko stojí oblečenie čo má na sebe 😀 viem cca koľko stojí auto na ktorom chodí ale či je to jeho či na firmu ma tiež nezaujímalo. Zaujíma ma môj život nie život ex.

khuliniova
autor
4. jan 2023

@horty99 čo je natom fascinujúce?? Riešili sme majetkové kde dokladoval príjem wuaalaaa

horty99
5. jan 2023

@khuliniova
@khuliniova Na majetkovom príjem ? Na výživnom budiš.....