Aké výživné máte na dve deti?

khuliniova
20. dec 2022

Ahojte. Žijeme v TN kraji, ex platí na dve deti výživné 250eur. Súd to určoval v čase keď ešte nechodili ani do škôlky. Odvtedy okrem škôlky, začal starší navštevovať krúžky čo je 80eur mesačne. Poplatky v škôlke od noveho roka zvyšujú o 50eur spolu na oboch. Chcela som sa dohodnúť s ex aby platiteľ viac ale odpoveď bola, že sa dohodneme tak ze bude platiť ako určil súd. Z výživného zaplatím škôlku a krúžky. Tie ďalšie veci ako strava, drogeria, oblečenie a vela iného často krát prevyšujeu ovela viac ako 250eur,ktorými by som mala aj ja prispievať. Chcem sa opýtať ake výživné dostávate vy? Či sa mi oplatí to dávať na súd,požiadať o zvýšenie.. Ďakujem

viestta
20. dec 2022

@khuliniova vzdy sa oplati. Dolozit naklady, sud prehodnoti. Ak by zvysil len o 10€ aj tak sa to oplati.

khuliniova
autor
20. dec 2022

@viestta už ked sme sa rozvádzali som toe vydavky krvopotne pocitala, je to celkom zahul ale máte pravdu.. Nič zato nedám

natalala
20. dec 2022

@khuliniova mne je vzdy tak tazko, ked tu vidim takuto temu, nechapem ako jeden z rodicov moze kaslat na svoje dieta a akoze 125e na dieta je v dnesnej dobe naozaj vysmech :( drzim velmi palce, nech to sud prehodnoti. Ale ano spisuj si vydavky a poziadaj sud o navysenie, tu evidentne ina cesta nie je.

pribinak
20. dec 2022

Aký je jeho príjem?

khuliniova
autor
20. dec 2022

@pribinak v čase keď sme sa rozvádzali mal na papieri 600eur, 250 mu dali výživné.. 400euro spätne výživné za dva roky😀co splacal mesačne sumou 250eur.. Ma hypotéku okolo 200,250eur..kvôli ktorej si nechal na papieri zvýšiť príjem na 1000eur..

dadka128
20. dec 2022

@khuliniova ex posiela 280€ na dve deti, a to chcel ovela menej teda o 50€ menej. O rok a pol si môžem ísť požiadať znova o zvýšenie. Tiez to bolo v období ked mi nechodila dcera do škôlky, ono by to malo byť, ze každý rodic je povinný polovičkou prispievat na deti

zuzkaleng
20. dec 2022

Na dva školopovinné deti máme spolu 250,jeden syn má 120a druhý 130a to sú jeden tretiak druhý stvrtak

pribinak
20. dec 2022

Hm, ja by som pockala kým ten starší pôjde do školy a vtedy žiadala zvýšenie výživného

Ja viem že toto nechceš citat, ale trosku by som pockala a potom si vypýtala riadne vyššie

khuliniova
autor
20. dec 2022

@pribinak áno aj nad tým som uvažovala.. V septembri už pojde do školy

pribinak
20. dec 2022

@khuliniova tak počkaj do leta

evica17
20. dec 2022

Nič v zlom,ale má.prijem 600 eur a čo ty chces od neho ešte viac ? A ak aj,ty máš ešte prídavky na deti,čo sa budú zvyšovať n dvojnásobok a taktiež môžeš na nich poberať daňový bonus,ktorý môže byť vo výške až 140 eur,v závislosti od výplaty

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
huginko
20. dec 2022

@natalala môj ex na 14 ročného 100 eur. A to si myslí, že platí velaaa

wieruska1
20. dec 2022

50€ na kazde dieta, ale my sme sa tak dohodli. On nechce deti a ja peniaze 🤷🏻‍♀️

natalala
20. dec 2022

@huginko smutne naozaj :(

huginko
20. dec 2022

@wieruska1 krasa

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
huginko
20. dec 2022

@elizabet173 doteraz som neriešila, bol dlhodobo PN,obcas dal synovi peniaze do ruky navyše. Veru, na čase riešiť. Pracuje, takže najbližšie to podám.

sasha2000
20. dec 2022

To že prihlasiš deti na 10 krúžkov nie je dôvod. Výživné!

mirkakerka
20. dec 2022

@khuliniova Na dve deti 270€,jedno školák prvy stupeň, druhé stredná škola, teraz pojednávanie o zvýšenie, krvopotny boj, ja dokladujem vydavky na krúžky, školu, byvanie,stravu a podobne a pán sa hodil na PN, príjem má okolo 1.600€ mesačne, s priateľkou po dovolenkach a deťom podľa neho prispieva veľa,viac nechce dať.... Ja preukazujem, že má vyšší prijem a životný štandard ako preukazuje na sude ....naše súdnictvo je bieda, deprimujúce.... držím prsty

gertrudaosem
20. dec 2022

@khuliniova určite je to pohoda čo dostávas. Sú ženy ktoré dostávaju oveľa menej. A až do dospelosti dietata. Trošku sa uskromni. Nie si na tom zle.

evica17
20. dec 2022

@elizabet173 aj taký chlapi sú čo tak zarábajú a práveže makajú veľa . Nemôže ho obrať o všetko. Proste sa musí uskromniť. on nie je povinný sa zodrať kvôli tomu,že ona chce napr pre dieťa taký krúžok a hento a tamto. To jej na súde neprejde. Musí rátať s tým,čo ten chlap zarobí, aby aj on mal a nedajbože si založí novú rodinu,tak to výživné nebude už potom nejaké terno tiež. Keby žijú spolu, tak na to prihliada,že ok,nemáme na to ,nebude to ale takto mi to príde že budeme mať všetko, a chlap nech platí a nech máka ako fretka a oberie ho o všetko. Nepoviem keby mal vyššiu výplatu a nechcel dať.
Musí rátať s tým,že rozvodom sa stráca životný štandard, keď je sama mamička ,nakoľko musia platiť dva bývania, dve domácnosti živiť , ale príjmy majú väčšinou rovnake.

arasidka123
20. dec 2022

100€ a 70€

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evica17
20. dec 2022

@elizabet173 u oboch sa stráca životný štandard. Ona má dajme tomu 600 eur plus 250 plus prídavky budú 60*2 plus daňový bonus. Otec deti ma 600- 250. Obaja platia hypo alebo nájom,energie . Myslím že obaja sú na Tom rovnako.
A je to problém že maka veľa a malo zaraba, ale to ten chlap ako vyrieši. Nie každý môže robiť informatika alebo nejakú dobre platenú robotu. Aj tie menej platené manuálne práce musí niekto robiť, a aj tie sú pre túto spoločnosť potrebné.

dankamg
20. dec 2022

@khuliniova syn je na VŠ výživné - 140€, dcéra 11r. - 80€. Pri jeho spôsobe života som rada, že vôbec platí.

nikaeli
20. dec 2022

15-ročná na SŠ a 130€
do januára to bolo len 50€

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evica17
20. dec 2022

@elizabet173 ok,keď pracujúceho človeka nazývaná neschopným, nemam sa o čom baviť.

kristiii
20. dec 2022

@khuliniova tých 600 (1000) je exov reálny príjem alebo je to naozaj len príjem na papieri a ešte dostáva peniaze načierno (lebo tak to mne vyznelo). Ak je to tak, vieš cca aký jeho skutočný zárobok?