Aké výživné žiadať na 13 ročnú dcéru?

sixx
18. jan 2013

Baby, prosím o radu. Sestra má 13 ročnú dcéru a jej ex manžel platí mesačne 66€. Sestra má plat 385€ jej ex nad 900€. Sestrina dcéra k otcovi už minimálne rok nechodí. Takže sestra platí z 385€+66€ výživné: cca 120€ nájom na byt, mesačník na mhd v hodnote 10€, stravu, školské obedy 21€, faktúry za mobil, oblečenie, kedže neter chodí na športové gymnázium tak 33€ povinné plavecké tréningy, rehabilitácie. Neter je veľmi dobrá a úspešná juniorská parkúrová jazdkyňa tak sestra jej platí 200€ tréningy a ustajnenie koňa. Prípadne jej platí rôzne sústredenia, preteky. Platí jej ešte dopravu eurobusom na jazdecké tréningy kedže sú mimomesta v hodnote 9.10€. Finančne jej pomáham ja alebo mamina.
Ak by ste vy za dieťa mali také výdavky ako má sestra a plat 385€. Koľko by ste žiadali výživné tých 66€ je naozaj málo. Prosím poradte mi.

erika160669822
4. apr 2013

Babenky ja mam 18 rocneho syna teda v maji ma 18 chodi na strednu skolu druhym rokom.Moj ex platil vyzivne este kedysi 1200 sk od jeho 4 rokov.Poziadala som si o zvysenie az ked bol maly 8 na zakladke.Ex sa nedostavil ani na jedno pojednavanie sudkina zvysila na 70e ale on neplatil tak mi je dlzny 800e uz bolo na neho vydane celostatne patranie a uz aj zatykac.Vcera mi volali policajti ze ci neviem jeho bydlisko.Dnes som volala policajtke ktora to ma na starosti a ze v pondelok ex pride na vypocutie.Po tom vsetkom s nim este jednaju v rukavickach.Ide ma porazit.Trvale bydlisko ex nema tak ho nemohly 4 roky najst.Lenze pomery sa zmenili a maly uz chodi na strednu skolu a ma aj mimoskolske aktivity ja som na MD tak by som si chcela poziadat o zvysenei vyzivneho len problem je aku adresu udat ked ziadnu nema.Byva u priatelky u ktorej nema prihlasene trvale.Ide ma z neho porazit.Teraz sem tam zaplati ale neni to pravidelne.Uz musim len do pondelka pockat kym ho vypocuju a ze mi policajtka zavola lebo zas budem musiet ist aj ja na vysluch.Snad sa nieco dozviem.

01fialka01
27. máj 2013

@sixx 66e je naozaj malo. Nepises vsak,ci tvoj ex zije vo vlastnom byte,ake ma vydavky on,ci niekoho ma... Sud vezme do uvahy, ci je slobodny,zenaty,prijem jeho zeny(ak pracuje) ci ma zaujem sa dohodnut, zial aj jeho pozicky... Tiez som chcela zvysit vyzivne, aj zvysili,ale ex sa odvolal,tak teraz cakam....drzim palce,daj potom vediet papa

01fialka01
27. máj 2013

@sixx a aby som nezabudla. Sestra nech si da pozor, aby nesiel za kuratorkou,preco ich dcera k nemu nechodi,co je podla mna chyba,aspon by do nej investoval a sestra by si oddychla 🙂 A je hlupost,ze sud nezaujimaju pozicky. Nemoze totiz nariadit platit miliony lebo mu pride exekutor a tvoja sestra nebude mat ani tych 66e. Zial na slovensku je to tak. A boh chran ze sa ozeni a bude mat dalsie decko........