Ako dlho trvá doba od podania návrhu na súd?
Ahojte, prosím, ako dlho to trvá? Viem že je to rôzne, ale aspoň priližne. Ďakujem.
@draik Ďakujem, prosím, aké údaje sú potrebné?
Záleží od sudcu...niektoré o polroka, niektoré o rok, o dva (čo sa týka aspoň civilných)
@1sally12 Ďakujem, zaujímala by ma doba od podania návrhu po oznámenie termínu pojednávania.
Úplne najdlhšia varianta jeC že podáte návrh, do pár dni dajme tomu 10 vás výzvu na zaplatenie súdneho poplatku, na čo máte lehotu 15 dni, ak zaplatíte musia spraviť výzvu zalovaneho, tomu dajú lehotu 10-15 dni(reálne kým sa to vráti vsú, tak 30 dni) ak neprevezme, tak sa po ňom pátra, to trvá tak ideálne mesiac Až 3-6, podľa toho koľko adries sa podarí súdu zistiť a kedy je úspešný alebo neúspešný s dorucovanim, ak prevezme a odpíše, tak ďalšia výzva ide vám, na odpoved máte zase 10-15 dni, takze mesiac pre súd, ak neodpisete, vytýči sa tak do mesiaca až 3 pojednávanie, al odpíšete, tak ďalšia výzva zalovanemu na vyjadrenie, čo je zas mesiac a potom vytýčené pojednávanie. Al ho nenájdu, alebo nepdpise, všetko to odpadava a rovno sa vytyčuje po pátraní pojednávanie. Ak žiadate vydat platobný rozkaz, tak to je väčšinou vydaný hneď po zaplatení poplatku, ale otázne je zas doručenie a spravoplatnenie, ak sa nedoručí ide sa cez výzvy ako v prvom prípade 😃
Ty čítaš čo som napísala?
Ešte dodám, že v niektorých prípadoch sa zvyklo žiadať o predĺženie lehoty na vyjadrenie (dovolenky, neprítomnosť klienta, ťažšia vec a potreba zabezpečenia napr. posudku), kľudne aj 10, 15, 30 dní .. veľmi to záleží od povahy veci. Dali ste len veľmi všeobecnú otázku, bez bližších informácií, ťažko povedať. Ale dajme tomu cca pol roka, aj to je ideálne. Počítať treba aj s riešením termínu a odročenie, či už z dôvodov na strane súdu, či druhej strany, či aj vašej.. a niektorí sudcovia dávajú nové termíny aj do polroka, samozrejme nie všetci .. čiže tak nejak, veľmi zjednodusene.
Čo je predmetom sporu, kto je žalovaným, čoho sa domáhate a ktorý súd je príslušný vo veci.
Podala som žiadosť o rozvod 7/2010, hneď v ten deň som platila aj kolok. 8/2010 som dostala termín na 11/2010. A 10/2010 prišiel ďalší list, že pojednávanie je odrocene kvôli novej sudkyni a potrebuje čas na prestudovanie spisu. Trvalo to do 5/2011 kedy nás za 5 minut rozviedli.
Čiže od podania po rozvod 10 mesiacov.
1. 01/2014 podaný návrh osobne, termín pojednávania 04/2014
2. 11/2021 podaný návrh poštou, termín pojednávania 02/2022
3. 04/2023 podaný návrh poštou, termín pojednávania 05/2023
@nikaeli Ďakujem.
@draik Výživné.
@autorka v apríli som podala, v júni bolo pojednávanie

Na základe Vami poskytnutých info sa nedá napísať ani približne.