Ako dlho trvá ovulácia?

enigma7
15. dec 2012

Ahojte maminky. Prosim Vas ako dlho kolko dni trva ovulacia? Ja to poznam podla toho ked mam vytok ako biel 😢 ko z vajick 😢 a. Moze trvat 1 den?

trish31
15. dec 2012

@enigma7 ahoj zavisi od organizmu,ja mam ovu cca 4 dni.Ale uvadza sa 2-3 dni.

enigma7
autor
15. dec 2012

trish31 v den ovulacie ked som ju mala som spala z muzom a na druhy den nic. Mi nemame chraneny sex a tabletky dzgat do seba nebudem... kes nemusim sa vyhybam... a muzovibsom pomahala rukou neviem bolo to dlho ci mu neusli aj kvapocky lasky ;) a booom na druhy den sa po ovulacii zlahla zem ;) z muzom planujeme este dietatko a davali sme sisi doteraz pozor ale uz to je take spontanne volakedy mu vadilo ked sme mali dlhu predohru odmietal sex z dovodu kvapocok lasky ;) ale tetaz cez ovu mu to bolo jedno ze bola dlha predohra ;)

trish31
15. dec 2012

@enigma7 ach,toot netusim,to su take dohady...pockaj na ms uvidis 😉

enigma7
autor
15. dec 2012

trish31 26.11 som mala menzes zacal mi a mala som ranne nevolnosti ktore trvali tyzden... svokra myslela ze mimimaternicove tehotenstvo ja som nevedel co si mam mysliet a nakoniec som mala helikobaktera zapal zaludka a crev ;)) ale sak jasne uvidime i ked je skoro este druhe riesit pokiak nemame domcem svoj ;) a muz je zodpovedny v tomto ;)

soldi
15. dec 2012

@trish31 @enigma7 ovulacia je okamih, kedy praskne folikul a vypudi vajicko, urcite netrva niekolko dni 😉

pleties si to s plodnymi dnami- to su dni pred ovulaciou, kedy su spermie schopne prezit v tele a cakat na vajicko. k oplodneniu vsak moze dojst len v den ovulacie.

enigma7
autor
15. dec 2012

soldi ked som mala sex v den ovulacie je samozrejme ze je velky risk a moze zena otehotniet nie??? ;) no neviem kolko trva ovulacia a co beries pod pojmom ovulacia. Mala som ju jeden den co byva pred nou aky vytoj neviem ;)

trish31
15. dec 2012

@soldi ale ja som to myslela uz aj s priznakmi 😉

janie80
15. dec 2012

@enigma7 ovulacia je len okamih, kedy praskne folikul a vypudi vajicko pripravene na oplodnenie... A to vajicko potom caka na spermie, myslim, ze cca 24 hodin... Navyse, ak su tam spermie skor a vo vnutri je vhodne prostredie ma ich prezitie, oni si pockaju aj zopar dni (citala som dokonca, ze niekedy aj 7 dni, co sa mi zda prehnane)...
Ako pise @soldi ovulacia samotna je okamih, plodne dni su cca 3 dni pred a cca 1 den po nej...

soldi
15. dec 2012

@trish31 s akymi priznakmi?
samotna ovulacia trva okamih. to je cele.

@enigma7 ano, ked mas nechraneny sex v den ovulacie je cca 15% sanca, ze otehotnies.
beriem pod pojmom ovulacia to, co ovulacia skutocne je- vypudenie zreleho vajecnika z graafovho folikulu.
a co sa tyka vytoku, tak klasicky to byva tak, ze niekolko dni pred ovulaciou byva vytok priesvitny- plodny, ktory pomaha spermiam prezit v kyslom prostredi vaginy, kedze spermie su zasadite. v den ovulacie sa plodny vytok vytraca, pripadne sa meni na biely.

@trish31
@enigma7 ujasnite si pojmy baby, ide o vase telo 😉

enigma7
autor
15. dec 2012

soldi

Den pred sexom som mala vajcovy vytok ako bieljo bolo ho velni vela... na druhy den sme malu sex no ten vajcovy vytok som uz nespozorovala mali sme polohu ze som bola na bruchu... a zrazu som citila ako mi nieco steka po stehnach!?? ;( bol to biely vytok a bolo ho vela... a mali smr nechraneny styk dlha predohra a potom sex

enigma7
autor
15. dec 2012

janie80 dik za info ;))

trish31
15. dec 2012

@soldi chces mi povedat,ze neexistuju ovulacne priznaky?

soldi
15. dec 2012

@trish31 ovulacne priznaky nemusia nutne ovulaciu 😉
a nevkladaj mi prosim Ta do ust slova, ktore som nepovedala. dakujem.

@enigma7 tehotna mozes byt, alebo nemusis. urob si o dva tyzdne test a budes vediet. 🙂

enigma7
autor
15. dec 2012

soldi som po prvom porode 2,6 r a mame stale nechraneni styk a pri mojom stasti mozem tehotenstvk vylucit ;)

soldi
15. dec 2012

@enigma7 ak sa tak dlho snazite, tak je mozno nacase hladat nejaku pricinu neuspechu

trish31
15. dec 2012

@soldi ja som sa ta spytala,pokial si si nevsimla.Dakujem za odpoved.

enigma7
autor
15. dec 2012

soldi ;))) moja mi sa nesnazime jednoducho len planujeme a ja bombardujem muza uz rok ze chcem este jedno posledne ale on je jak baran ze ked vide domcek By sme nechodili po najmoch 2 detockami ;) ked sme cakali adka ostala som tehotn po jednom sexe ;) sme zdravucky hadam ak sa nieco nezmenilo. Len ja uz tak dlho tuzim po druhom ze mi ssem tam z toho hrabe ;) a muz furt ze cakat ;) a ja cakam jak lolo kedy to dojde aj keby som mala cely mesiac ovulaciu a mame nechraneny styk tehotna nezostanem ;) lebo ja mam stastie ako nikdo ;)

soldi
15. dec 2012

@trish31 znelo to dost utocne. a odpovedala si mi na otazku protiotazkou. to nie je moc slusne 🙂

@enigma7 hej, hej, tu tuzbu poznam 🙂 tak sa nechaj prekvapit, poznam kopu bab, co otehotneli s tabletkami, alebo s kondomom, a je cas vianoc, cas zazrakov 🙂

enigma7
autor
15. dec 2012

soldi no uvidime dakujem ;)

soldi
15. dec 2012

@trish31 no a aby som teda odpovedala, ano, su iste znaky, ktore sa u zien vyskytuju pred nastupom ovulacie- su individualne a nemusia vzdy znacit, ze ovulacia skutocne prebehne. tieto priznaky ma na svedomi hormon estrogen, ktory sposobuje, ze zena sa citi krajsia, rastie chut na sex, nastupuje plodny hlien, krcok maternice makkne a otvara sa, niekto moze citit aj bolest v podbrusku- ta sa moze vyskytovat pred ovulaciou, ale aj po nej.

trish31
15. dec 2012

@soldi o tomto som rozpravala,a myslela som,ze zakladatelka sa pyta na toto.Asi sme sa len nepochopili.K tym priznakom este pridam tocenie hlavy,to mam vzdy:(

soldi
15. dec 2012

@trish31 ale vsak ja som hned na zaciatku napisala, ze si to pletiete s plodnymi dnami 🙂
to tocenie hlavy je zvlastne, nemas vtedy nizsi tlak?

trish31
16. dec 2012

@soldi ano,ja mavam nizky tlak.ALe ja citim ovu uplne inak,mne byva zle,toci sa mi hlava,som ospala a nafuknuta.A po 4 dnoch som opat OK.

mariosmykal
21. dec 2012

Téma je duplicitná, pre lepší poriadok na stránke ju zamykám. Podobné témy nájdete tu: http://bit.ly/UhQxm4

Pekný deň

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre