Ako napísať žiadosť o striedavku?

nikolkas
10. dec 2013

Potrebujem poradiť som rozvedená malinká / 6ročná / je pri mne , ale môj priateľ má problémy so svojou ex. Žijeme usporiadaným životom ako rodina deti majú izbičku kreslíme si hráme sa rodinné výlety , jeho ex sa nevie s tým vyrovnať on má 3ročného synčeka z manželstva s ňou , su už tiež rozvedený súd určil stretávanie každý druhý víkend a tu je pes zakopaný .Ona vlastne malého zanedbáva ten malý nepozná iné žiadne jedlo len kuraciu polievku a mäso a ryžu , žiadne ovocie ,nepije nič iné len vodu žiadny jupík ani džúsik ani výživku ani koláčik ani len piškóty žiadnu inú stravu nič,, chodí do škôlky ale len doobeda lebo je nezamestnaná ,Malý je naozaj milý a zlatučký a u nás si zvykol nerozpráva skoro vôbec , lebo vraj dieťa nemusí vyprávať stále nepozná žiadne básničky nemôžme ho dať ostrihať má strašné vlásky ani nechtíky nemá ostrihané a keď sme ho dali ostrihať tak potom mu ho naschval nedala . Ja som profesionálna mamina a nič také som nevidela ešte , je mi ho strašne ľúto tak sa obraciam na Vás maminy ako máme napísať žiadosť o striedavku ? priateľ sa snažil stále dohodnúť riadne platí výživné 11Oeur
Boli sme u kurátoriek , že aby sme začali konať napr. aj kvôli tomu že dohodol sa s ex o tom že malý strašne plače keď sa vracia k nej tak priateľ to bol upraviť samozrejme aj s ex na kuratele že bude zanášať malého on v pondelok do škôlky aby malý nebol vystavený stresu podpísaly dohodu fungovalo to cca3x a teraz v nedelu došla aj spolicajtami že ona si rozmyslela tu dohodu a malého zobrala s vane mokrého malý plakal ako ju zbadal hneď sa aj pocikal a triasol sa ako osika ale nedala sa nič vysvetlit len tolko povedala že jej sproste decko rozkazovať nebude . Inak jej diagnostikovali u psychiatra nejakú poruchu mala brať aj lieky ale odmietla že ona oblbováky brať nebude prosím poradťe robíme to kvôli malému začína sa zajakávať , je strašne bojazlivý , nepozná žiadne tvary farby nič ona nemá nikoho len opitého otca a mama je v zahraničí .ďakujem za každé napísanie

luba28
10. dec 2013

podajte na sud o zverenie maloleteho otcovi,....chodte na socialku a vsetko tam povedzte,aby prisli k vam na kontrolu,ked maly pride a bude u vas,vsetko totiz treba dokazat,...volajte susedu,alebo niekoho kto by vam dosvedcil,ze aky je maly zanedbany,.......

barcelona94901
10. dec 2013

@nikolkas hlavne tam nenapíš podobné bludy ako sem ,že
" nepije nič iné len vodu žiadny jupík ani džúsik "
ani moj do skoro 8 rokov nič iné než vodu nechcel a to je podľa teba dovod na striedavku?a zanedbanie výchovy? to je dobrá kravina ,čo sem píšeš,ako dovod ...je to choré..
tvoja dcéra všetko jedlo sveta zje? a vypije? neexistuje nič ,čo jednoducho nelubi?
to by napríklad aj tebe mali malu zobrať ,pretože nepije ananásovu šťavu a neje jahnacie maso,či fazušovu polievku..napríklad..je to podľa teba zanedbanie výchovy ... 🙄 ty varíš,pečieš všetko čo existuje v potravinárskom priemysle? to sotva..
kopec detí do 3 rokov nerozpráva vobec a potom spustia celé vety,koľkokrát su medzi nimi deti s vyšším iq..to snad nie je dovod na odobratie dieťaťa
má tri roky,chodí do školky,ako kopec iných detí doobeda,aké básničky po nom chceš? 😕
píšeš ,že si profesionálna mamina,ale mne to príde ako keby si nikdy dieťa nevychovávala..každé dieťa je predsaa iné a to čo tu vypisuješ ako zanedbanie výchovy je uplne od veci ..to vyzerá,ako keby si práve ty ,o deťoch,malých deťoch nič nevedela 😕
tak malý nerozpráva a na konci píšeš,že sa začína zajakávať ,možno ho stresujete aj vy..ved komu by sa páčilo,že chceš dostať dieťa od jeho biologickej matky,ty nemožeš mať deti?
to že má ona otca alkoholika a matku v zahraničí ,má byť výčitka? to ako keby si jej vyčítala,že sa sama dokáže postarať o dieťa bez toho aby jej rodičia lietali za riťou..mnohé nemaju vobec rodičov,babky,dedkov,nestretávaju sa..a to má byť dovod neschopnosti?možno by si sa mala poradiť aj ty u psychologičky
kto vie čo by sem napísala matka dieťaťa a samotný otec dieťaťa..že platí 110 eur a vyvetráte dieťa každý druhý víkend neznamená,že máte vobec potuchy o starostlivosti o dieťa.. 🙄 neviem čo čakáš od 3 ročného prcka?má ti odrecitovať MOR HO? 😕

vejula
10. dec 2013

@nikolkas prva časť príspevku skutočne nieje dôvodom na to aby ste matku upodozrievali zo zanedbavania. Môj syn ma tiež velmi vyhranené jedlá, ktoré je ochotný zjesť, a tiež si už pripadam ako na hlavu, že musím par jedal dookola variť, lebo nič iné mi nezje, ale tak čo mam robiť. Tlačiť do neho jedlo ktoré mu nechutí??? Tak isto s tou vodou je to uplne v poriadku, že nepije tie presladené somariny. Voda je určite zdravšia. To že nerecituje basničky tiež nieje dôvodom nA TO aby ste matku považovali za nezodpovednu.

Však to čo si popisala na konci, ako ho mama za SPrievodu policie vytiala z vane, to už skutočne o niečom svedčí. PRetože tým skutočne vystavila malého neprimeranému stresu. Ak je takýchto situacii viac, tak bojujte. Ale určite nie preto, že nepije jupik a nepapa príliš vela druhov jedál. To je by som povedala u tak malých detí, často normalne.

nikolkas
autor
10. dec 2013

@barcelona94901
Milá mamina si myslíte že by som naschvál chcela odtrhnúť dieťa od matky tak to určite nie! Moja malá predstavte si papá naozaj všetko a snažím sa variť čo najpestrejšie. A spapá aj hovädzie a fazulovú polievočku má najradšej 🙂
Neviem prečo ste hneď akože zautočila na mňa snažím sa len o radu od ostatných maminiek, je tam viacej faktorov a môj priateľ nechce malého matke zobrať ale podielať sa na výchove ja si myslím že má na to právo , aj keď naozaj niektorý oteckovia si neplnia svoje povinnosti len chcú mať práva .
Mrzí ma že ste hneď zaútočila v tejto téme na moju osobu , ale je to Váš názor . 🙂

barcelona94901
10. dec 2013

@vejula je otázné,kde je pravda...a čo je pravda ?a hlavne je tam nepredvídateľný koniec ..kedže autorka tejto témy popisuje aj to ako jej ex-manželchcel zobrať dcéru do striedavky,odsťahovala sa dalej..vzťahy so svokrou mala tiež blbé..vzťahy okolo nej tiež nie su zjavne ružové..časovo za jeden rok toho dosť stihla,tam je otázne z čoho je malý vystresovaný.. vážne by ma zaujímal aj pohľad z druhej strany a určite si to všetko najskor preklepnu ,brať niekomu dieťa nie je len tak...nevieme aký dovod mala matka na to ,že prišla s policajtom,ani nič okolo ich rozchodu,rozvodu,, 🙄 a je tam príliš veľa otáznikov

barcelona94901
10. dec 2013

@nikolkas ,
naozaj by ma zaujímalo čo na to partner a jeho ex ? skutočne toto čo tu popisujete nie je dovodom na odobratie dieťaťa,skor to vyznieva ako ohováranie jeho ex manželky a aby sa nestal presný opak toho čo chcete dosiahnuť,internet má pamať ,treba vhodne zvoliť slová a vedieť ich aj dokázať ,pretože takýto príspevok može ona kľudne vytiahnuť na vás a aby ste neboli potom prekvapená ,to nie je utok,ale obyčajné upozornenie ,neviete nikdy kto je na tej druhej strane mince ,skuste si po sebe prečítať príspevky 😉

vejula
10. dec 2013

@barcelona94901 no maš pravdu, ja bohužial môžem posudiť len na zaklade jedneho prispevku. A to samozrejme nejde...

@nikolkas to že tvoja dcera papa všetko, neznamená, že ked dieťa všetko napapa, tak je zanedbané. Ani my dospelí niesme všetci rovnakí. Rovnako su deti, ktoré by zjedli aj vola a detičky, ktoré z obeda zjedia akurat tak suche zemiačky (napríklad môj syn) Na zaklade tohto nemôžeš predsa odsudiť matku dieťaťa.

nikolkas
autor
10. dec 2013

Presne som opísala milá mamina čo sa deje , a je škoda že Vy poznáte tiež len tú jednu stranu mince a tú druhú nie ale čo už je to váš názor 😉

barcelona94901
10. dec 2013

@nikolkas no ved a to ja píšem, že v skrátke práve s tým,čo ste napísali jednoducho nepochodíte a to je veľmi chabý argument,teda žiadný na to ,aby ste dostali jej dieťa a neviete,nemožete vedieť,čo može naopak ona na vás vytiahnuť či na exa..to je veľmi slabé na to aby jej dieťa zverili do striedavky k vám..chápeme sa už hádam 😉

nikolkas
autor
10. dec 2013

ďakujem , áno chápeme🙂

barcelona94901
10. dec 2013

@nikolkas to som rada 😉 je na mk zaregistrovaná a vy tu o nej len tak píšete.. 😉

aliza
10. dec 2013

@nikolkas priznam sa, tiez som v soku z toho, co si napisala, myslim tie dovody 😕. Ze nepije jupiky a neje piskoty a kolace? prepanajana, to snad nemyslis vazne. To by sa mali snazit docielit vsetky maminky a nie ich este za to davat na sud, toto je fakt chore, prepac. A to, ze nerozprava, nerecituje basnicky, nepozna tvary a farby....to uz ani komentovat nejdem, nechcem urazat. Moje deti nikdy nerecitovali, nikdy som ich to neucila, ja to nepovazujem za dolezite, aby recitovali ako take papagaje...ani tu v UK sa to nerobi, maximalne deti spievaju,a le urcite nerecituju, farby moja dcera v 3 rokoch nevedela a to som ju ich ucila denne, syn sa ich naucil sam z telky ako 2 rocny.... takze tvoje vnimanie zanedbania je cisto subjektivne. To, ze maly nechce chodit naspat k matke sa ani necudujem, kedze vy ho zrejme lutujete, date mu aj ten jupik, aj ten kolacik, ze? je to male dieta, bez rozumu, takze niet divu, ze mamu vymeni za kolacik. Vy mu ten stres sposobujete, tak to vidim ja na zaklade toho, co si popisala. Samozrejme, mozem sa mylit, ale tak to je riziko takehoto fora a jednostranneho pohladu na vec, kedze druha strana sa vyjadrit nemoze a samozrejme pisany text urobi tiez svoje. Takze dajte na sud ziadost o striedavku a uvidite. AK vam to neprejde, tak sa musite zmierit s tym, ako to je. Pokial nie je alkoholicka, fetacka a maleho viditelne netyra, tak s tym nic nenarobite, zial. Mozte sa pustit do boja a nekonecneho dokazovania jej psychickej lability, ci poruchy, ale moze to byt akurat este viac stresujuce pre celu tvoju rodinu, aj toho maleho a nemusi to aj tak dobre dopadnut.

nikolkas
autor
10. dec 2013

ďakujem za príspevky všetkým 🙂

lorela
10. dec 2013

@barcelona94901 Ty si tá mamina a ex, o ktorej píše autorka príspevku? 🙂

ifkael
10. dec 2013

Aka matka chce zobrat druhej matke dieta zato ze dieta nepije jupikov,neje kolaciky a piskoty?

luba28
10. dec 2013

vsetky sa chytate somarin a pointa vam nejak unikla,.....

barcelona94901
10. dec 2013

@lorela nie 😉 už som to vysvetlila aj autorke tejto diskusie
,iba som poukázala na tu druhu stranu..
dieťa ,to nie je hra o guličky
a na sude toto čo tu bolo napísané neobstojí,ešte sa to može obrátiť proti ním ,to je celé na čo som upozornila 😉

aliza
10. dec 2013

@luba28 chytame sa toho, co ona uviedla ako znaky zanedbavania. s tym na sude proste neobstoji, pointa nebude nikoho zaujimat

luba28
10. dec 2013

ved on chcela vediet,ako ma napisat ziadost o striedavu starostlivost a to ostatne je len na margo veci,....a jej pohlad na vec,...chcela radu nie utoky ,.....

sisaha
10. dec 2013

@nikolkas mozem sa ta spytat ako dlho si so svojim novym partnerom? lebo to co som si precitala, tak mam pocit, ze to je hlavne tvoja aktivita, nie otcova..
chcel by dieta do striedavky, keby v tebe nemal opatrovatelku pre svojho syna? Ja si myslim, ze nie..
ako vies o jej psychiatrickej diagnoze, o tom ci berie, alebo neberie lieky, ci dieta naozaj nepozna tvary.. - len preto, ze je pri vas ticho?

aliza
10. dec 2013

@luba28 tak sa mala pytat len na tu ziadost, naco cely zoznam 'nedostatkov' bio matky? ved striedavka nie je o tom, ze druhy rodic je neschopny, ci?

sisaha
10. dec 2013

@aliza presne tak.. ja som tiez pochopila z prispevku aka je bio matka neschopna a oni ho musia zachranit.. a to co ona zanedbava, tak oni musia napravit (jupiky, piškoty..)

lorela
10. dec 2013

@barcelona94901 Prepáč, v pohodičke, len sa mi miestami tak zdalo. Náhoda je blbec a mne, zhodou okolností sa niečo podobné na MK stalo 🙂.

barcelona94901
10. dec 2013

@lorela no ved práve,aj na to som upozornila ,druhá strana je tu na mk a fakt by som sa nečudovala keby to využila vo svoj prospech ,niektoré baby ako keby si neuvedomovali možnosti internetu ,sietí ,nestačí nenapísať meno ,potom sa nestačia čudovať a padaju aj pokuty,oznámenia ,využívaju to na sudoch atd

lorela
10. dec 2013

@barcelona94901 Dnes už, hádam, skoro každá žienka - mamina je na MK. A to čo opisuješ, by sa naozaj mohlo stať... V mojom prípade nebola až taká dohra, v podstate "len" vážne a trvalo narušené vzťahy v rodine.

barcelona94901
10. dec 2013

@lorela no práve a mnohé maminy ,baby si to ale neuvedomuju ,čo všetko može len také slovo sposobiť a nieto ešte fotky

lorela
10. dec 2013

@barcelona94901 No a ešte fotky, tak to je čistý nerozum.

latvia
10. dec 2013

diskusiu uzamykam na ziadost zakladatelky