Ako prebieha súd pri zverení dieťaťa do opatery?

essinna
28. júl 2015

mamicky co ma caka ak dam zverit babo do svojej opateri + poziadam na vyzivne ? pride niekto ku mne domov a bude pozerat ako zijem ? ked je muz podnikatel bude davat doklady o prijme ? co vsetko treba okrem ziadosti este dat ?

gabkostanka
28. júl 2015

@essinna vypises ziadost na zverenie a navrh na vyzivne, styk s otcom mozes tiez navrhnut nejake terminy, odnesies na sud a potom budete mat pojednavanie. Pridu za Tebou aj zo socialky na setrenie, na sude sa potom vyjadria k vyske vyzivneho a styku s dietatom, uvadzas aj prijem otca, sud si to uz potom preveruje. Ak mas dalsie otazky kludne cez ip sa ozvi, drzim palce

essinna
autor
28. júl 2015

@gabkostanka cize mi netreba hned davat aj prijem ? a to zo socialky kedy pridu a co budu chciet ?

gabkostanka
28. júl 2015

@essinna prijem staci priblizny, nijake doklady som nedavala, moj ex je v pracovnom pomere, takze sud si jeho prijmy preveril 😉 zo socialky prisli na pohovor o dietati, ako zije, ci ma vlastnu izbu, postel, skumali byvanie, sedeli sme v obyvacke, nepozerali nikam

gabkostanka
28. júl 2015

@essinna este som si odkladala blocky na nakupy, potom na sude som zdokladovala nase mesacne vydavky na byvanie, jedlo, lieky atd

gabkostanka
28. júl 2015

@essinna este som si odkladala blocky z nakupov, potom na sude som zdokladovala nase mesacne vydavky na byvanie, jedlo, lieky atd

pribinak
28. júl 2015

@essinna najlepšie spravíš ak skočia na úrad prace, odbor sociálno-právnej ochrany deti a mládeže, oni ti pomôžu spísať návrh na zverenie, poradia ohľadne styku a výživného.
Nie vždy sa vykonáva šetrenie v domácnosti u navrhovatelky ci odporcu.
Niekedy to navrhne sud, ci právny zástupca, ale nemusí sa to vôbec konať.
Ale ak ta navštívia, tak sa sledujú normálne veci, nie detaily ci máš kominiky v skrini, alebo ci ma dieťa nebodaj rozhádzané farbičky na stolíku, alebo lego na zemi
Ich bude zaujímať ci v čase návštevy napr nebudeš untoxikovana, nebudeš mat taknafajcene, ze dym sa bude dat krájať, cima dieťa vlastnú posteľ, nemáte nejake nevhodne osoby v byte, .... Ta návšteva v domácnosti by nemala byt kontrolou, ale návštevou. Avšak to všetko záleží od prípadu
Ak ma kurátorka napr hlásenie od doktora ci školy o to, ze dieťa chodi hladne bez desiatej, chodi špinavé a vsivave, tak samozrejme ta návšteva domácnosti je úplne iného charakteru.