Bezpodielové vlastníctvo manželov - vysporiadanie

ketrin12
9. dec 2013

Ahojte chcem sa opýtať či mi viete poradiť ako sa vypočíta výška sumy ktoru by mi mal manžel vyplatiť z bytu ktorý je viazaný na hypoteku po rozvode a pri vysp.BZM nedá sa s ním inak dohodnuť....poprosím ak sa dá presný postup ako by som to mala urobiť veľmi by mi pomohla aj právna rada dakujem................

crievicka
23. júl 2015

@kaktusik007 ahor reagujem na to ako si pisala ze ked jeden z manzelou dostane do daru napriklad sumu 3000 e a on ich pouzije pri kupe domu ,ze to sa nerata do bsm. plati to aj v pripade ze zdedi pozemok po svojich rodicoch nasledne ho preda a tie peniaze pouzije na kupu domu?? dakujem za kazdu radu 🙂

kaktusik007
23. júl 2015

@crievicka samozrejme, islo o vylucny majetok jedneho z manzelov -- iba sa pretransformoval -- z pozemku sa stali preukazatelne peniaze a tie sa pouzili na nakup spolocnej nehnutelnosti ---- pri deleni sa musi toto zohladnit

kinderko2020
11. aug 2020

Ahojte, chcela by som počuť Váš názor pretože neviem ako sa zariadit. Sme manželmi cca 15 rokov mame spolu dieťa. Este pred manželstvom sme si kupili byt ktoreho sme vlastnikmi. Este pred manželstvom manžel dostal pozemok kde teraz by chcel postaviť dom. chcel by zrusit bezpodielove vlastvnictvo aby ten dom bol iba na nho.bude ho aj financovať kedze cely cas robil v zahranici pretoze chcel zarobit na dom. Ako sa ja mozem chranit predsa budem okolo toho aj ja a v pripAde niecoho nedajbože nemam nic. Dakujem