Choré dieťa a stretávanie sa s otcom

open
14. júl 2014

Dobry vecer.
Idem hned k veci. som rozvedema.dieta bolo zverene mne.otec sa s dietatom stretava 2X do tyzdna na 3 hodiny a kazdy neparny vikend.Mam 3 rocneho syna. Uz treti tyzden sa lieci Atb na anginu,ma v ustach afty a herpesovy virus.Lekarka dala suhlas ze vcase ked ma mat otec syna mu chore dieta mozem dat.Moj ex bol za lekarkou a slubil ze sa vie o chore dieta postarat.
Cez vikend som mu syna dala( vecer mi ho nosi domov.)Bohuzial ex sa zachoval maximalne nezodpovedne .Dala som mu poucinie od lekarky ze ma mat kludovy rezim v domacom prostredi ,ziadne vylety ani navstevy.Ex vzal syna na cely den na vylet.to same sa opakovalo aj v nedelu.
Zajtra si ma syna znova brat a ja neviem ci mu mam dat dieta,ked sa takto zachoval.vsetko mam zdokumentovane.nahlasene u koliznej.potrebujem narychlo radu. dakujem.

open
autor
14. júl 2014

@huginko spravne si ma pochopila. On porusil pravidla ktore dala lekarka a pritom slubil ze to dodrzi.
Este sa mi vysmieva aby som mu to dokazala ze nebol s malym doma.
Kolizna povedala ze potrebujem dokaz ze naozaj porusuje doporucenia od lekara.Ze mam urobit fotky ako beha s dietatom po vonku ked je chore....a mne to pride ujete.

huginko
14. júl 2014

@open to by som nerobila s tými fotkami, príde mi to trošku pritiahnuté za uši. a potom, vaše vzťahy by boli ešte viac vyhrotené.možno mu treba povedať, že je to zdokumentované v spise u kolíznej opatrovníčky a nebolo by vhodné, aby sa to opakovalo.ak nechce mať s nimi opletačky.možno si dá povedať. V každom prípade mi je to ľúto, viem, že to nemáte ľahké.....hlavne , ked viete, že sa mu snažíte vyjsť v ústrety a on takto....nuž darmo, za dobrotu na žobrotu

open
autor
14. júl 2014

@huginko ved aj mne to pride s tymi fotkami dost divne.
Na druhu stranu mi ex povedal ze on si s malym moze robit co chce a nikto mu nebude rozkazovat kam a kedy s nim pojde.A ze nemam ziadny dokaz ze on robi nieco co by robit nemal. Vytrvalo pracuje na tom aby mi maleho odobral.stale klame ze mu branim,pritom sa snim stretava ma ho vzdy ako ma mat. Niekolko krat sa stalo ze syn ist nechcel.utiekol mu ,reval a branil sa ked ho bral.ex nakoniec odisiel.a udal ma ze som mu syna nedala... takze bojim sa ze ked mu chore dieta dam,pouzije to proti mne,synovy sa pritiazi .

huginko
14. júl 2014

@open možno by som to riešila priamo s kolíznou opatrovníčkou, nech Vám poradí,ako sa nedostať do problémov...a bude aj ona vidieť, že nemáte záujem brániť ex stretávať sa so synom...

laila22
14. júl 2014

@open Ak je dieta chore a ex porusil pravidla, tak mu ho nedaj... Ty sa staras o svoje chore dieta, ty si s nim doma... Nic sa nestane, ked mu ho nedas... A s fotakom, nech ide nahanat exa kolízna, aby mala dokaz.. Ty sa musis starat o dieta... Kolíznym nezalezí na detoch. Im zalezí na tom, aby mali svaty pokoj..
Tie co tu vypisujete, ze co bude dita trcat dnu, ked je teplo.. Dakujem pekne s takým zapalom, herpesom, angínou byt v horucave na výlete.. Fakt skvelý vylet... 😉 Chúda dieta...

kamajka
15. júl 2014

@open viem si predstavit,ako sa citis,co vsetko sa v tebe odohrava. Toto je cesta na dlho a ak ti mozem poradit,vyrieste si najprv vztah s exom,pretoze on to zrejme robi schvalne,myslim si. A to je odrazom Vasho vztahu. Tiez sme mali s exom problem,a veci sa zmenili az ked som zavrela konecne hubu a prestala sa rozculovat a chytat sa kazdej hluposti. Takuto zdlhavu anginu sme pretrpeli aj my,viem,co to obnasa.mne to mali navyse vsetky tri deti naraz a to sme boli na vylete v Tatrach ked to dostali, styridsiatky horucky a aft plne hrdlo,nejedli,nepili iba revali. Zatial sme ale odkazani na busy,takze ani domiv sme nevedeli ist🙂. Chapem ze ako zivnostnicka nic nezaribis,manzel je tiez szco. Myslim si ale,aj ked suhlasim s kludovym rezimom,ze vyliecenie syna nevyriesis drzanim ho len doma,von by trosku mal ist aj ked je pravda ze nie medzi deti kvoli sireniu nakazy. Z toho,co pises,dost srsi ze mate s exom dost rozvrateny vztah,ver,ze to ani jednemu z Vas troch neprospieva. Musite si to urovnat. Aj ex,hoci ti iste ublizil,je iba clovek a tuzi byt stastny. Mne toto pomohlo,stale som si to opakovala a konecne som spokojna. Tiez sme s exom iba prskali po sebe a robil mi schvalnosti,vozil drobca bez autosedacky a pod.hluposti,lebo mi chcel dokazat,ze moze robit co chce a ako chce pretoze on je rodic tak isto ako ja. Donedavna som prskala za vsetko,este aj za to,ze maleho prezliekli,alebo ze mu strihaju stitky na obleceni. Jednoducho chytala som sa vsetkeho a teda,vobec to nepomahalo. Musela som zmenit v prvom rade svoj postoj,nasledne ho zmenil aj ex,prestal robit hluposti a teraz sa vieme vzdy dohodnut,niekedy ustupim ja,niekedy on. Proste daj exovi citit,ze ho beries ako otca svojho dietata,ze mu doverujes a ked spravi taketo nieco,nerob z toho vedu,prenes sa cez to,on to robit prestane,ked bude vidiet,ze ta to nerozhadze. Samozrejme,keby sa malemu pohorsilo,nechat ho doma a neriesit vobec stretavanie,ale dohodnut nahradny termin. Inak,doktori a soc.pracovnici aj ked su tu na to,neradi riesia taketo veci,som si ista,ze prevracaju ocami uz len ked vas oboch pocuju v telefone. Toto nikto za vas nevyriesi iba vy dvaja,a radim urovnat si veci cim skor,kvoli syncekovi. On za nic nemoze. Drzim Vam palce.

kamajka
15. júl 2014

@open inak,maleho ti nevezme,to by si musela byt alkoholicka alebo narkomanka alebo by si ho musela tyrat.toho sa vobec neobavaj. O dieta sa prikladne staras a ex sa moze aj na hlavu postavit,jednoducho nema sancu ti ho kvoli takejto hluposti zobrat,to by ziadny sud neschvalil. Vies,raz mozno pride den,kedy ti maly sam povie,ze odchadza k otcovi,potom co? Snaz sa radsej robit veci tak,aby k tomu nedoslo..a ani to nie je zaruka,ze nedojde,ale cim skor sa zmieris s tym,ze sa to stat moze,tym lepsie pre teba aj pre synceka.

kaktusik007
15. júl 2014

@huginko ja som riesila diagnozu, pretoze je rozdiel chore dieta a chore dieta.

open
autor
15. júl 2014

@kamajka tak ty si asi na moj vkos prilis tolerantna ked si "neriesila" ze neda dieta do autosedacky!Alebo uz to neriesis.
Mna vrcholne vytaca ak on ma nejaky problem a ide cez dieta!

dasamo
15. júl 2014

@open podla mna tu nejde o riesila autosedacku, alebo neriesila, ale o to, ze co ako mala robit???? Proste ich tam nedal a odisiel a co mala jacat, robit cirkus, volat policajtov, nech maju deti o zazitok viac???? Na som davala sedacky aj ked este neboli potrebné a byvaly ich kolkokrat nepriputal a to sme boli manzelia, baby zalovali a tak isto helmy na bicykel, proste im on nedal a ja hej a co som mala robit? Fotit, volat koliznemu, alebo policiu? No pripada mi to krute voci dietatu. Ako si napisala nepohorsilo sa mu, tak je to ok. Ty si splnila, co si mala. A to, ze dieta jaci, ze nechce ist k tatovi, to si fakt ne iem predstavit, to je dost hrozne, ale myslim, ze aj takato situacia sa da vyriesit inteligentne. Ked sa chce, samozrejme na oboch stranach. Ked si ho brava pravidelne a stara a pravdepodobne ti plati vyzivne, tak bud naozaj rada, chcela by si, aby sa pytal kde je tato a preco neprisiel atd? A to ze nekomunikuje ok. Aj ja som sa radsej rozpravala s detmi ako s nim a uz je dost velky na komunikaciu a navyse dieta povie hned pravdu. Viem, ze sa to necita dobre, ale otec ma tiez prava... ja sa ho nezastavam, ale fakt sa treba ukludnit a zamerat iba na spokojnost maleho. Asi mu na vylete nebolo zle, predpokladam, ze neslapali cely den niekde v lese;-D Ma tvoj byvaly nejaku novu partnerku?

p.j.jacky
15. júl 2014

ako to dopadlo?

kaktusik007
15. júl 2014

@dasamo prepac, ale ak by moj ex zobral deti do auta, kde by nebola autosedacka a nepriputal by ich - som schopna sa postavit pred auto a vlastnym telom branit, aby tak s detmi odisiel.
Akoze toto si mu tolerovala este ako manzelovi???? ze ich nepriputal v sedacke????? A on akoze chcel si zabit vlastne deti??????

ty kokoooooos, toto tu neskutocne zlahcujes.... Chcem vidiet ako by si pisala, ak by niekto kto siel oproti nezvladol riadenie a napalil do to nich... Ved mohol nastat exitus preboha!!!!!
@kamajka toto je aj pre teba... akoze sorry, ale neriesit autosedacku mi pride tak ---- jaaaaaaaaj, ani slovo na to nemam, do piiiip to ta nenapadlo, ze co sa mohlo stat?????????

nemam slov. fakt. A zlyncujte ma, ze prehanam... Ale predtym si odkrutte moju pracu - 5 rokov som sa pozerala do spisov, kde boli tazko zraneni a mrtvi pri autonehodach!!!! spis od spisu... Mladi, stari.... Deti!!!!!!!!! Pre hlupost vlastnych rodicov.

http://www.mojevideo.sk/video/2293/nemyslis_zap...

open
autor
15. júl 2014

@dasamo prepac ,ale pre mna je dost zivotne dolezite aby deti boli priputane v autosedacke.Ja by som na neho policiu teda zavolala. Ohrozil svoje deti.Umyselne.Nezodpovednost !
@kamajka citujem : " Proste daj exovi citit,ze ho beries ako otca svojho dietata,ze mu doverujes a ked spravi taketo nieco,nerob z toho vedu,prenes sa cez to,on to robit prestane,ked bude vidiet,ze ta to nerozhadze"
a tato veta je dost smutna a dost nechutna. co je to za otca ,ked ide ublizovat,citovo vydierat matku svojich deti cez svoje deti.Prepac pre mna nepochopitelne a netolerantne.

dasamo
15. júl 2014

@kaktusik007 takze ty kooooooos, tazko som sa mohla postavit pred auto ked som nebola s nimi, pretoze chodil obcas ty kooooookoooooos aj sam s detmi na vylety 😀 fakt sa mi paci ako sa dobre tu na koniku posudzuje a davaju rady.

open
autor
15. júl 2014

@p.j.jacky dieta som mu na radu pravnika a sprav do IP nedala.

dasamo
15. júl 2014

@open tak sa to vyriesilo aspon. Dufam, ze je malemu uz lepsie a ex sa ukludni...raz to skonci, uvidis

kaktusik007
15. júl 2014

@open na obranu
@kamajka - v tom, ze daj exovi pocitit, ze ta to nerozhadze - v tom ma pravdu. Ale su situacie a situacie. No pravdou ostava, ze ex mi robil natruc uz len z principu. Akonahle som mu dala deti s tym, ze videl, ze idem prec (nakupit, ale to uz nevedel) tak zrazu si deti prestal bravat tak casto, ako dovtedy... lebo mal pocit, ze mi tym, ze mi berie deti, robi vlastne dobre -- a to on predsa nechce 🙂
je to zvratene, ale treba k tomu takto pristupovat a prkotiny fakt neriesit - a byt nad vecou.
len hold pre niekoho je prkotina ze dieta nei je v autosedacke - a pre niekoho je to zivot ohrozujuca moznost. Takze tak.

kaktusik007
15. júl 2014

@dasamo a ked si sa to dozvedela, neriesila si? co si spravila?

open
autor
15. júl 2014

@dasamo Povedala som mu, ze po tom ako sa cez vikend zachoval,mu neverim a dieta mu nedam. Ked bude maly zdravi dohodneme si nahradny termin.Odmietol to.Zavolal policiu,ktora odmietla dosjt.Povedal ze to bude riesit sudne ,lebo mu nechcem davat maleho.

Este som chcela k tej komunikacii sa vyjadrit.Ja nemam problem si snim sadnu a nejako sa dohodnut.On ma.
Ked mi zavola ze chce maleho si nechat o nieco dlhsie.Nemam problem.
Ked volam ja...nedviha telefon.
Ak by bol normalny ,nemal by problem komunikovat ked sa jedna o dieta... ci?

open
autor
15. júl 2014

@kaktusik007 ako sa hovori...zakazane ovocie najviac chuti.
Lenze odmietam byt matkou ktora brani svojmu dietatu byt so svojim otcom.AK sa clovek chova takto ze sa msti cez svoje deti,nieje vyzraly rodic.
Uprednostnuje svoje potreby a pocity pred potrebami svojich deti. Tym padom si toho cloveka ani nemozem vazit ani ako cloveka a ani ako otca svojich deti/pisem to vseobecne.

Zo zaciatku som mala problem mu dat nahradny termin ked ho ziadal. bolo to asi 2x. Ale potom som pochopila ze odlucenie syn-otec nieje dobre. Privoli sa na nahradny termin.Lenze mojmu ex to nestacilo.Uz chcel aj aby mal dieta vzdy ked ma v praci volno.to je kazdy druhy den. Uz chce aby ho mal aj ked je chory. Ked sme byvali po rozvode spolu na dome,nemal zaujem sa starat o chore dieta.Ved na sude kolizna povedala ze o chore dieta sa stara matka. Ked sme s malym odisli ,chce stale viac a viac...on nebude zit podla rozsudku! jeho slova

dasamo
15. júl 2014

@kaktusik007 znova opakujem, ze som davala moju teraz uz skoro 17rocnu dceru do sedacky aj ked tu na sk to skoro nikto nerobil, takze mi pride fakt komicke, popis matky co zlahcuje.... ro ila.som krik a aj pre helmy a???? Decka aknich nepriputal, alebo nedal helmy radsej cusali, aby sme sa doma zase nehadali. Takze tak. Ked boli vacsie, uz sa priputavali same a aj helmy si davali a teraz zase ked su pubertacky helmy nikde.... 😠 a co mam robit. Aspon, ze im ostal reflex v aute sa vzadu automaticky priputat aj ked maju tendenciu pistat, ze je tam malo miesta, kedze je tam maly so sedackou

dasamo
15. júl 2014

@kaktusik007 jaaaj a este ked som ho prosila nech ich prilutava, tak som bola precitlivela konzerva atd...

kaktusik007
15. júl 2014

@open ale bude.
a zacne to prave vtedy, ked ty nahradne terminy, ktorymi ta vydiera, prestanes davat.
Nahradne terminy sa davaju vtedy, ak idem s dietatom na dovolenku, mame rodinnu akciu alebo nieco obdobne co sa neda len tak prelozit a zaberie to aj cas, kedy ma otec pravo byt s detmi. Tak sa pise dopredu mail, ze vtedy a vtedy sa styk neuskutocni, pretoze iny program (ja mam psychopata, takze jednoduche vety a co konkretne sa ide diat, aky program, do toho jeho nic) a ze nahradny termin styku je vtedy, vtedy alebo vtedy. Nech ma na vyber.
Ak je dieta chore - nahradne terminy nedavam a ani nemienim. Moje deti nie su chore pravidelne ked maju ist k otcovi (aj take deti samozrejme vraj su 🙂 ) rovnako deti davam aj s antibiotikami, ak to ich stav umoznuje (konci choroba, nemaju horucky...) Takze ak ochoreju zrovna v case, kedy maju byt parny vikend u svojho otca - smola. Riadim sa jednoduchou logikou - ak deti ochoreju v neparny vikend, kto da nahradny termin za tu zrusenu zoo ci hrad ci iny program mne????

kaktusik007
15. júl 2014

@dasamo jasne... chapem... tak sorry, ze som vyletela, pochopila som tvoj rpispevok inak.

dasamo
15. júl 2014

@kaktusik007 ok😉

bruneta
29. júl 2014

Len sa chcem spýtať.....ako vieš, že nebol dodržaný liečebný režim?

niki101988
29. júl 2014

@bruneta Lebo to matky proste vedia, keď má dieťa otec tak zásadne všetko robí zle nepoznáš to?

bruneta
30. júl 2014

@niki101988 Práveže poznám 😀 To čo je tu popísané mi až priveľmi pripomína situáciu u nás doma. Môj priateľ a jeho dcéra. Takže ak niekto zaregistrovaný v deň problému opíše vzniknutú situáciu len s tým, že tvrdí, že má syna .....tak tomu ťažko uveriť. (Samozrejme, že aj taká obrovská náhoda môže byť....ale úprimne - neverím tomu. Napriek tomu ak tá náhoda je, vopred sa ospravdelňujem @open ) U nás je to o tom, že priateľova exmanželka má potrebu neustálej kontroly a myslí si, že všetko sa bude diať tak ako to chce ona.Ešte stále nepochopila, že jej exmanžel je plnoletý,zodpovedný a hlavne že sú rozvedení 🙂 a môže si naozaj robiť čo chce bez toho aby jej to hlásil.Nieje to tak, že by jej robil naschvál, on sa snaží prispôsobiť ale nikto nemôže čakať, že bude robiť to čo ona chce. My sme boli na chate to je pravda ale liečebný režim bol dodržaný. Okrem toho ich dcéra dobrala v utorok po víkende antibiotiká a vo štvrtok ju už jej mama vonku kúpala takže viete dúfam zhodnotiť v akom stave mohla byť cez víkend. Bez teploty, navonok zdravá, doberala antibiotiká, dodržali sme pitný aj kľudový režim. Aj tak bolo zle . Exmanželka si tie svoje výmysly o nedodržaní kľudového režimu nemá reálne čím podložiť. Vlastne áno, pri odovzdaní dcéry sa lepila na auto a fotila ich dcéru ako zaspinkala v aute. .....srandistka. Nezabudla mu však vulgárne vynadať a pľuť na auto keď odchádzal ....a to všetko prosím pekne s dcérou v náručí.Takže toto je jej vizitka . A tak sa správa veľmi často. O smskách ani nehovorím ....sem tam aj 15 denne. A netýkajú sa len dcéry 😀 Taká sms o jednej v noci s textom: Prečo ma týraš ? bez toho aby sa predtým čokoľvek dialo .....je normálna podľa vás?Alebo jej časté konštatovania, že ja s priateľom sme spolu len kvôli sexu a predpoklady, že sa rozídeme keď mu prestanem slúžiť ako sexuálna otrokyňa (choré) ......nikdy som netvrdila, že spolu zostaneme do smrti, to nikdy človek nevie. Ale asi by jej mal niekto vysvetliť, že sú aj ľudia, ktorí sa majú radi preto lebo si rozumia. Je nevyrovnaná s minulosťou to je celý problém. Ale nič nerieši tým, že stále dokola melie o tom čo bolo. Preto aj tu vždy napíše nejakú polopravdu prikrášlenú samozrejme v jej prospech a vždy sa nájde nejaká dobrá duša, ktorá ju bude utvrdzovať v tom aké to má ona ťažké, a že pravda je na jej strane. Tiež som rozvedená a mám dieťa .....ale nikdy som nevyvolávala a nešpehovala keď je so svojím otcom kde sú čo sú....toto mne jednoducho hlava neberie. Ak je dieťa choré, súhlasím, že sa má dodržiavať určitý režim aby sa mu nepohoršilo ale nikde nieje napísané, že musí byť v mieste trvalého bydliska. A už vôbec nie ak matka tam príde a strávi polovicu dňa s dieťaťom v čase keď má byť dieťa s otcom. O čom to potom je? Zase len o kotrole. A môj priateľ naozaj nemá záujem tráviť čas so svojou exmanželkou. Má záujem riešiť s ňou veci okolo dcéry, to je samozrejmé ale väčšinou o dcéru vôbec nejde. Jediné riešenie ako sa vyhýbať hádkam, ktoré dotyčná nemá najmeší problém vyvolať práve pred dcérou, je nevyhľadávať jej spoločnosť. Môj priateľ svoju dcéru miluje, príkladne sa o ňu stará. Samozrejme ako každý chlap sem tam na niečo zabudne ale snaží sa ako najlepšie vie a to myslím je najdôležitejšie. A ešte niečo ....ja síce ich dcéru veľmi ľúbim , nerobím žiadne rozdiely medzi dcérou priateľa a mojím synom ......... ale netúžim po tom nahradiť jej matku, tú ona má - ja môžem byť len jej kamarátka. Bolo mi totiž povedané, že jej ju chcem vziať. Nie, nechcem. Ich dcéra má však aj otca a to by si mala jeho exmanželka konečne uvedomiť a nebrániť otcovi v styku a neštvať dieťa proti nemu. Lebo potom mu nezostáva naozaj iné východisko ako obracať sa na príslušné úrady a políciu. Je to jej následok jej konania. Niektoré veci naozaj treba hodiť za hlavu aby mohol človek ísť ďalej.Je to len o tom chcieť ...............a hlavne si uvedomiť čo je najdôležitejšie .......................a to je ich dcéra. Pre jej ďalší vývoj je dôležité aby mala dobrý vzťah k obom rodičom .
@open
@huginko
@dasamo
@kaktusik007
@ttctwins
@mirkava
@eeffka
@ttctwins
@kamajka

kaktusik007
30. júl 2014

@niki101988 ano, presne tak... su taketo matky, ktore vedia vsetko najlepsie... Ale su aj matky, ktore naozaj akceptuju velmi vela veci, ale vylet na hrad s 38 horuckou ma uz fakt vytocil. A verim tomu, ze on podal informaciu o mojom nasrati uplne inak, ako bola realita (resp. verim tomu ze vsetkym, komu to hovoril, zatajil, ze jeho dieta ma cez 38....)
@bruneta pohlad na vec ma castokrat dve strany... pises o dcere,
@open o synovi.... ak by iba toto bola nezrovnalost, tak chapem ze mas pocit ze sa jedna o to iste dieta... zaujimave....

ja co som s open komunikovala, a to sme si pisali aj IP, tak jej manzel spada do roviny minimalne mierneho pscyhopata - takeho, co mu nikdy nevyhovies, a takeho, co ma fakt potrebu riesis si zlost na ex cez dieta.

Nejdem riesit ci je to jedno a to iste dieta.... uprimne, ani ma to nezaujima, ale mna v tvojom prispevku zaujala pasaz, ze tvoj priatel ak chce dceru a ak exmanzelka robi taketo problemy (ze travi cast casu dcery s otcom s nimi) ze tvoj priatel nema ine vychodisko iba sa obratit na prislusne urady a policiu..... Akoze prepac, toto mi pride ako naozaj krajinne riesenie... Predpokladam ze tvoj priatel ma sudom upraveny styk (ak nema dajte si ho upravit) --- ak je styk v pritomnosti matky, tak ju tolerovat musite, ak nie je - preco akceptujete jej pritomnost??? Preco riesite veci policiou??? Ved to ma byt predsa uz fakt krajinne riesenie....

kaktusik007
30. júl 2014

@bruneta a este jednu vec som chcela... na margo open a exmanzelka tvojho priatela... moze to byt ona, ale ani nemusi.... Zivot ma naucil, ze je plny bizardnych situacii a castokrat najmenej uveritelna vyhovorka je ta pravdiva... Stretla som sa na konovi, ze si zeny menili v profiloch pohlavia deti, aj vek deti.... Zvlast pri takychto problemoch - ked zena na konovi je a ma tu svoj staly nick uz par rokov... Ale naopak, niektore zeny si vek a pohlavie deti nechavaju identicke ako je v reali - osobne, tiez neviem ci by som sa o mojich synoch dokazala vyjadrovat v zenskom rode...... Proste nahoda je niekedy fakt blbec a fakt to mozu byt dve deti... Ale aj nemusia.