Čo ak ex ukradol vzorky DNA na určenie otcovstva?

baby2310
20. aug 2011

Mali sme taký nezmyselný súd, kde sa chcel bývalý ale strašne trápnym spôsobom zbaviť otcovstva, no celé to bolo na smiech... obhajoval sa tým, že si nie je istý, že je otcom...ale v skutočnosti o testy DNA nestál, žiadal zrušenie platnosti súhlasného vyhlásenia rodičov...po 4 rokoch 😀 😀 😀 Sudca tiež nechápal a jediné, čo riešil, že či mu stačia DNA testy...keby ste videli tie vykrúcačky, že on si ich dá spraviť, ale až ked sa zruší otcovstvo a bla-bla-bla... Proste ale nemal ako argumentovať a keďže som ja súhlasila bez problémov, čo ich dosť zaskočilo, musel pristúpiť na odročenie pojednávania kvôli vykonaniu testov...aby nevyzeral už ako úplný debil! Dohodli sme sa teda na ďalší deň, boli okolo toho síce problémy, ale v podstate sa sliny aj jemu aj dcérke odobrali, no a potom, a to upozorňujem, že celý čas bol s nejakou právničkou, ktorá mu radila...tak spolu tvrdili, že musia 2 hodiny postáť odbery, aby neviem čo, a potom ich odošleme do výskumného centra. Ja som ho riadne upozornila, že chcem byť pri tom, že v žiadnom prípade nedovolím, aby so vzorkami manipulovali bezo mňa!!!!! Povedala som, kedy presne prídem a potom sa od doktorky vzorky vezmú. Oni ma nechali hodinu čakať pred ambulanciou a až od sestričky som sa dozvedela, že po vzorky sa oni po chvíľke vrátili a odniesli bohviekam. Čiže ja som asi len za roh zašla, on sa s PRÁVNIČKOU vrátil a vzorky zobrali, nedali mi vedieť, odvtedy nedvíha, nepíše, doma nebýva, proste už som zúfalá, lebo od tých testov závisí termín ďalšieho pojednávania. A ja nemienim čakať, kedy a či vôbec nejaké výsledky dojdú, či to nebude mladý pán zbytočne predlžovať a ak dojdu, silne pochybujem, že ich nevymenil. Jednoducho ich nemienim akceptovať po tomto, čo urobili už ani viac nemienim dať súhlas na odobratie DNA mojej dcérke. Ako sa vraví za dobrotu na žobrotu, ja som po 6 rokoch súhlasila s tými testami, lebo za posledný rok, čo si zmyslel, že nie je jeho, tak som si vypočula urážok a chcela som, aby mi nemohol povedať ani ťuk. No stalo sa niekomu niečo podobné??? ako zo zlého filmu, čo mám robiť, ísť za sudcom, napísať sťažnosť??? Najhoršie je, že prebieha aj konanie o zvýšenie výživného, čo je určite aj dôvod na pomstu od neho, lenže on sa už z jedného pojednávania vyhovoril a myslím, že sa bude aj s dalších vyhovárať, že prebiehajú testy DNA....ČO MÁM ROBIŤ??? píšte najlepšie IP
Ďakujem baby

sisaha
20. aug 2011

ja celkom nerozumiem...myslela som, ze ked sa robia testy, tak po odobrati vzoriek ich rovno labak vyhodnocuje a ucastnici "konania" k tomu nemaju ziaden pristup... Ak sa ti zda, ze sa vzorkami manipulovalo, daj predvolat doktorku ako svedka, ktora potvrdi, ze si ich odniesli a ziadaj nove, ale tak aby k tomu nemohli ani len pričuchnut...

nibiru
20. aug 2011

prosim ta a to vam kde robili testy<tiez by k nim nikto nemal mat pristup mali ich vyhodnotit A vam POSLAT vysledky na vase adresy...aspon mne ako dietatu tak testy robili ale zase kamoske sa stalo ze na DNA testy nedosiel otec ale jeho kamarat stym ze stratil doklady amosku skoro slak trafil ked jej dosli vysledky nastastie v rakusku rodicou aj fotia takze to ju zachranilo a sud nariadil prevedenie na dna testy ktore vyhodnotil ustav a im poslali len rozhodnutia.jednoznacne by som napisala na sud ze sa manipulovalo zo vzorkami DNA testou a nech ich riadne nariadi sud bez moznosti manipulovania!

lizatko1009
20. aug 2011

dost cudne, ved nemozu s tym manipulovat, to by sa rovno malo posielat na sud, ako si ich moze otec yzdvihnut? si si ista, ze to bolo tak, vies aj lekar moze byt niekedy zmanipulovany.

lili_mia
20. aug 2011

jednoznačne podaj sťažnosť ohľadom toho ako sa narábalo so vzorkami ...apropo doktorka, prečo tie skúmavky pustila z ruky a dala im? nie je to aj jej zlyhanie? treba vykumštovať tak, aby sa nestalo, že doktorka odmietne vypovedať, pretože tým upozorní na svoje zlyhanie

lenka311
21. aug 2011

Ja si myslím, že dokedy nie je výsledok, nemôžeš tvrdiť, že sú zmanipulované - možno tam výde, že je otec a len sa mýliš.... ani podávať sťažnosť.. Až keď príde výsledok z tých DNA testov. Potom ak nebude otec, požiadala by som o opätovné urobenie testov, ale myslím, že tieto si budeš musieť zatiaľ zaplatiť a zároveň po výsledku tých Tvojich testov môžeš od neho na súde žiadať prepaltenie nákladov, ktoré si na tieto testy vynaložila.... je to cca.330EUR - A tam si daj sakra pozor ako to bude prebiehať... Najlepšie by ho bolo dotiahnuť priamo do nemocnice - jemu ster, dieťaťu ster a rovno do laboratória, žiadne chodnie so vzorkami... To Ste mali hodne divné..
A čo sa týka súčasného konania o zvýšenie výživného, myslím si, že by malo prebehnúť, pretože otec je dovtedy dokedy je uvedený v rodnom liste, najskôr musí dokázať opak, aby sa zbavil povinností, takže vyššie výživné mu kľudne môžu dať...
A byť Tebou, najmem si právnika.

berus222
21. aug 2011

ja sa tomu nerozumiem, ale mozu sa odovzdane vzorky zobrat a odniest? to ako ked odovzdam krv a potom si ju pridem zobrat a dam inu 😅 trosku divny system

katy1979
21. aug 2011

iny kraj iny mrav. kto narvrhol pani doktorku kde sa mali vzorky odoberat a preco tam bola akurat jeho pravnicka. napr. na stranke genetonu sa to odobera za pritomnosti notara a vsak to je nepripustne aby s tym dalej nakladali a manipulovali.
to ci sa to da napadnut teraz netusim ale urcite ak pridu vysledky negativne tak to napadnut a s tymto dovodom a vysvetlenim.

alexandra
22. aug 2011

Ja by som rozhodne popisala ako prebehlo odoberanie vzoriek a prilozila to ku konaniu o zapretie otcovstva. Ked to spravis potom, nemusi to byt brate do uvahy..