Čo všetko ste uviedli do dohody o starostlivosti o maloleté dieťa?

krajinnaekologicka
24. aug 2013

Ahojte! Prosim Vás o pomoc... Potrebovala by som poradiť čo všetko by som mala zahrnúť do dohody o starostlivosti o maloleté dieťa... S partnerom spolu nežijeme a chcela by som spisať dohodu aby sme v tom mali jasno. Nechcem v dohode nespomenúť niečo, čo by ma mohlo neskôr mrzieť... Tak isto by ma zaujimala aj forma tej dohody.. Ako ma vyzerať a čo všetko obsahovať? Ďakujem pekne za pomoc! 😉

sissy27
24. aug 2013

v prvom rade komu bude dieťa zverené do opatery, výška výživného, styk s druhým rodičom... neviem, či máš nejaké právnické vzdelanie, ale ak nie, bude lepšie nechať si to napísať právnikovi, aj keď to niečo stojí, ale každá takáto dohoda podlieha schváleniu súdom, inak je neplatná, a právnik presne vie, čo a ako tam má napísať, aby tá dohoda na súde bez problémov prešla... na súde bude prítomný aj kolízny opatrovník, ktorý zastupuje dieťa, a dohliada na to, aby dohoda nebola postavená tak, že jedného z rodičov zvýhodňuje voči druhému a že sú zachované práva dieťaťa... ak si to budeš písať sama, tak je možné, že tieto pravidlá nedodržíš... určite by som sa ale vyhla takým veciam, že styk bez obmedzenia alebo podľa aktuálnej dohody, to môže v budúcnosti narobiť problémy... ak chceš, napíš mi IP 🙂

m_ij_ka
25. aug 2013

súhlasím so sissy27 a ešte by som dodala, že by tam malo byť uvedené na akom mene a priezvisku dieťaťa ste sa s otcom dieťaťa dohodli, spísala by som veci čo si konkrétne ty kúpila čo otec poprípade spoločne kúpené veci pre maloleté dieťa a napíš tam aj ceny, aby bolo jasné kto koľko prispel na dieťa výbavou. Styk s otcom ten je nevyhnutný aby bol v návrhu uvedený na to sa bude aj sudkyňa(sudca) pýtať, výšku výživného na dieťa, komu bude maloleté dieťa zverené do výchovy a opatery.Ak je pre teba právnik drahý, tak dá sa aj vzor návrhu nájsť aj na nete a podľa toho si to môžeš napísať aj ty.