Dieťa na víkendy u narkomana

danielka1989
18. nov 2012

Ahojte baby..Píšem v mene kamošky lebo nema net...je zufala a ja s nou...Styri roky žili s partnerom u jeho rodičov..všetko bolo ok až do času kým sa nezačali hadky so svokrou a nedozvedela sa že začal brať drogy(chodila s nim aj na liečenia...doktorom.,.no stale zapieral)...Je pravda že v minulosti bol v base no brali to tak že každý sa učí z vlastných chýb...Ked sa im narodila Zuzka-(ma 1 rok)...Odišla od neho ked mala dva mesiace a teraz byva u jej rodičov, ktorý pred tým boli proti ich vzťahu, nakolko bol v base....Stále ju otravoval a sluboval jej hory doly že sa zmení že pôjdu sami bývať..atd..ona mu stale verila a dufala že sa všetko zmeni tak sa s nim stretavala nadalej aj ked bývala už u rodičov...Boli aj chvíle zlé, že sa škriepili no vždy ju obmakčil cez malú...Teraz si našiel druhu a ju už nepotrebuje, tak je z toho mimo, aj ked jej píše že miluje iba ju a malú...Chcem ale podotknúť že jeho nová obeť je tiež narkomanka....Kamoška si chce podať na súd nakolko peniaze jej dava ako sa jemu hodi...Nevie ako postupovať pretože malu mu davať nechce a boji sa že na sude mu ju prisudia...myslíte že ked by povedala na sude že je narkoman a že bol sudne trestaný že mu ju samu na víkendy nedaju? Neviem či už tu takato tema bola ale pribeh určite nie...Baby prosim radte ak mate aj osobnu skusenosť...ved život je nevyspytatelný...Budeme vam vdačnéééé

haley7897
18. nov 2012

@danielka1989 ak dokaze preukazat, ze je narkoman a styka sa s ludmi ktori predstavuju potencialne riziko pre male dieta, je podla mna realna sanca, ze jej sud vyhovie...
v jej prospech pracuje aj to, ze uz bol trestany a rovnako aj to, ze jej neprispieva pravidelne urcenou ciastkou na vyzivne - teda nepristupuje k starostlivosti o dceru zodpovedne...
...moj nazor je vsak laicky a bez porady a pravmej pomoci sa na tuto temu da podla mna len spekulovat...

zuzi0911
18. nov 2012

@danielka1989 pokial da navrh na vyzivne tak sa bude riesit vyzivne a nie opatera .to by tiez musela alebo on podat navrh. a aj keby ked sud zisti aky je to clovek myslim ze sa mu nepodari mat bez dozpru matky.

danielka1989
autor
18. nov 2012

@haley7897 dakujem ti pekne za odpoved..no preukazať by to možno aj vedela lebo ked chodil k psychiatrovi hned bol hlasený ako narkoman...no čo sa týka tých penazi platil jej aj ked niekedy nie pravidelne no vzdy jej všetko poslal aj to zameškane..ma aj seky z pošty...takže myslým že on sa bude hrdiť tým... 😖

danielka1989
autor
18. nov 2012

@zuzi0911 Ano? Takže to je takto? Že ked si poda navrh na výžine tam sa bude riešiť len to? To sa podáva potom zvlášť navh na opateru? No tak to by bolo aspon lahšie tým pádom..dakujem ti 😉

zuzi0911
18. nov 2012

@danielka1989 moze stat ze ten otec spomenie ze chce ju mavat no tvoja kamaratka ma fobre argumenty na to aby ho nemal.nech si pozhana dokazi ak by sa to tsm spomenulo ohradi sa ze ona stym nesuhlasi a predlozi to.

haley7897
18. nov 2012

@danielka1989 to , ze chodi k psychiatrovi svedci o tom , ze bol narkoman, ale moze to byt povazovane aj za signal, ze sa lieci a snazi sa svoj zivot nasmerovat spravnym smerom... urcite by som sa s tym neuspokojila. je potrebne preukazat, ze aj v sucasnosti sa stale pohybuje v pochybnej spolocnosti, styka sa z ludmi, kt. su rizikom ako pre malu, tak aj pre neho = jeho rehabilitaciu. tym padom ho mozno z mojho pohladu povazovat za potencialne riziko.

ako pise zuzi0911, sud bude rozhodovat len v tej veci, v kt. si kamaratka poda navrh. max. jej navrhnu aby si podala ziadost o zverenie alebo pod. ak teda chce riesit, vyzivne, zverenie do vychovy alebo odnatie rodicovskych prav (prip. ine) musi byt podla mna vsetko uvedine v navrhu....

danielka1989
autor
18. nov 2012

@haley7897 No ved to len neviem ako to na sude riesia..aj tak ti dakujem za nazor...dufam že to tak bude...lebo v dnesnej dobe je všetko horenohami... ☹ 😒

ervenka
18. nov 2012

web stranka Cetrum Pravnej pomoci. Bezplatna pravna pomoc- oni ti pomozu, vysvetlia ako ma co kamaratka napisat. Moja mama bola osobne v ZA, a pomohli. Skus sa tam obratit. http://www.legalaid.sk/

sissy27
18. nov 2012

@danielka1989 nech si podá na súd návrh na určenie výživného a na styk otca s maloletou (môže súbežne, čiže sa to bude riešiť na jednom pojednávaní)... výživné nech si pýta, koľko uzná za vhodné, a vzhľadom k veku dieťaťa a k správaniu otca (kriminálna minulosť, drogová závislosť) nech napíše v návrhu, že nie je vhodné aby bol s malou sám, ale len v jej prítomnosti, resp. v prítomnosti tretej osoby (napr. kolíznej opatrovníčky). Za daných okolností je takmer isté, že tomu súd vyhovie a hlavne nepredpokladám, že otecko bude protestovať...

mocarabia
18. nov 2012

@danielka1989 Ahoj,čitala som tieto príspevky len zbežne.Tak ak sa budem opakovať prepáč.Ak je ON uvedený v rodnom liste malej má také isté práva ako tvoja kamoška,takže ak by malú aj niekam zobral bez vedomia matky na pár dní,mesiacov nie je to únos a nič sa mu nestane.Lebo nemá upravené zverenie malej do vlastnej starostlivosti.Ja by som to riešila na súde nasledovne:podala by som návrh na zverenie malej do starostlivosti matky a zároveň to výživne.Kamoška má výhodu,že dcérka je malá a na súd môže dať návrh aby sa stretávali ale iba za prítomnosti matky-teda kamošky.Lebo malá nie je zvyknutá na iné prostredie,napr,ju v noci kojí,budí sa a chce iba matku.Malej bude pridelený kolízny opatrovník,ktorý zastáva dieťa aby mu bolo dobre,nie je na strane otca ani matky.vždy ak sa na stretnutí stane niečo čo by malej škodilo,treba mu to oznámiť on to zapiše a pri ďalšom súde,kde by chcel upraviť otec stretnutia sa to dá použiť.

kawaa
19. nov 2012

Ahoj, moja znama mala podobny problem.
Pomohla jej advokatka JUDr. Palkovicova- mila, ludska, ustretova.
Kontakt- 0915 731037

danielka1989
autor
19. nov 2012

@kawaa dakujem ti velmi pekne, a kolko sa u nej platí?

kawaa
20. nov 2012

Nie je draha. Zalezi co vsetko potrebujes. Da sa s nou dohodnut.
Myslim, ze ked jej zavolas urcite sa dohodnete.

danielka1989
autor
21. nov 2012

@kawaa a prosim ta odkial je,
dakujem si zlata...

kawaa
21. nov 2012

Je z Trnavy. Ale beha kade tade kamosku zastupovala v Komarne. Za malo, dufam, ze pomoze 🙂