• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dokedy sa platí výživné pre deti?

16. novembra 2015 
@kajka73 ...nemá....ked dieťa dovrši 18 rokov musí dať aj na strednej škole súhlas , aby o jeho známkach mohol byť informovaný rodič... môj syn študuje na VŠ.....výživné je cez exekútora. V septembri mu výživné chodí až po doručení potvrdenia o dennom štúdiu.....a potom mu normálne chodí až do augusta.....otcovi teda musí stačiť potvrdenie o dennom štúdiu...aspon na platenie výživného
16. aug 2014 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mám dilemu. Dcéra mi končí budúci rok v máji strednú školu. Chce ísť na jazykový pobyt do USA na 8 mesiacov. Má otec povinnosť platiť výživné? Považuje sa jazykový pobyt za štúdium? A ešte je tu jedna vec. Ak áno a išla by v júni 2015 a vrátila by sa vo februári 2015 a po príchode by išla na príjímačky na vysokú školu, stále by jej otec platil výživné? Teda od apríla do septembra, kedy by bola doma a čakala by na štúdium na VŠ. ďakujem srdečne.
7. okt 2014 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stupava1971
Otec má povinnosť platiť výživné, kým súd nezmení rozsudok o výživnom. Ak však bdue úspešný s návrhom na zmenu rozhodnutia, tak bude mať nárok na vrátenie výživného od podania návrhu. Ukončením školy (po skončení prázdnin) by už mohla byť považovaná za schopnú sa sama živiť a teda nemať nárok na výživné.
8. okt 2014 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@winni
Nikde v zákone nie je určený vek pre poberanie výživného. Výživné sa platí dovtedy, kým nie je dieťa schopné sa samo živiť.
27. máj 2015 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@winni
Budem sa opakovať, ale veková hranica neexistuje.
27. máj 2015 o 23:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@winni ...hranica neexistuje preto , lebo niektoré deti môžu rodičia živiť aj doživotne (napr ťažko telesne, aleno mentálne postihnuté).

iný príklad je, že dieťa skončilo strednú školu a neprijali ho na Vš....súd väčšinou výživné zruší, lebo dieťa je už schopné sa živiť (je jedno či si prácu našlo alebo nie-schopné je)...
ak ho ale napríklad na Vš prijmú o 2 roky , znovu môže požiadať o výživné, a dostane ho na celý čas čo bude na Vš chodiť -len to musí byť denné štúdium.

jje samozrejme veľa špecifických prípadov, a samozrejme aj v rovnakých prípadoch môžu sudcovia rozhodnúť rôzne.
28. máj 2015 o 06:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Odporúčam ti pozrieť si túto stránku http://www.banos.sk/novinky/dokedy-musim-platit-vyzivne ,

nájdeš tam všetko potrebné ohľadom trvania vyživovacej povinnosti. :slight_smile:
2. júl 2015 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Viete nieco o zakone,ze ak otec nemoze vidat svoje dieta tak nemusi ani platit nan vyzivne? Dakujem
16. nov 2015 o 03:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Viete nieco o zakone,ze ak otec nemoze vidat svoje dieta tak nemusi ani platit nan vyzivne? Dakujem
16. nov 2015 o 03:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok