Koľko bude platiť výživné chlap s nulovými odvodmi?

22. okt 2022

Ako vyrátajú výživné chlapovi, ktorý podniká ale nič nepriznáva? Nemá na seba písané auto ani žiadny majetok. Bývame v podnájme a ten stojí 530€ mesačne. Náklady dokopy na dve deti by som mala cca 1000€ mesačne(strava,plienky atď). On tvrdí, že mi dá 200€ a môžem ísť "žobrať". Príjem má samozrejme veľmi dobrý. Okolo 2000-3000€ mesačne. Mám nejakú šancu dostávať normálne výživné aby som zvládla žiť sama s dvomi deťmi.

matullienka
22. okt 2022

Bohužiaľ pokiaľ bude tvoj chlap kreten, tak naozaj by som s veľkým vyzivnym veľmi nepočítala

patka06
22. okt 2022

Povedal, že ti dá 200 s tými môžeš rátať. Do návrhu by som dala 300 /na viac šancu asi nemáš/ a nechala to na súd či schváli alebo zníži.
Nepíšeš v čom podniká - ako dostáva zaplatené, ako píšem vyššie, môžu sa pozrieť na jeho účty a zistiť príjem

rikarika
22. okt 2022

Pises ze nema ucet. Ak je zivnostnik bez uctu, tak predava cez pokladnu?

autor
22. okt 2022

@rikarika on robí stavby. Všetky peniaze idú len z ruky do ruky

patka06
22. okt 2022

čiže vlastne robí načierno, pohrozila by som mu daňovou kontrolou, keď je na teba nepríjemný a posiela ťa "žobrať"

autor
22. okt 2022

@matullienka mňa moja rodina presviedča, že ak chcem byť sama tak sa musím odsťahovať do lacnejšieho nájmu, ale ja sa nechcem sťahovať . Ževraj to neutiahnem sama. Samozrejme, že viem žiť aj skormne. Ja som žila tak, že sme nemali poriadne ani na desiatu, nemali sme ani záchod, mali sme latrínu. Mama s nami tiež bola sama, ale toto naozaj nechcem pre svoje deti

autor
22. okt 2022

@patka06 áno robí na čierno, ale istý čas používal jeden môj účet a tam sa premlela dosť veľká suma peňazí... Daňovú kontrolu už mal a odvtedy robí na čierno a tvári sa ako hrdina, že on nemá nič. Dajú sa aj výpisy z môjho účtu použiť ako "dôkaz"?

matullienka
22. okt 2022

A ako chceš z toho výpisu dokázať, ze tie peniaze boli jeho ak je účet na tvoje meno? Je tam napísané v poznámke jeho meno aspoň??

autor
22. okt 2022

@matullienka iba tak, že to poviem...

matullienka
22. okt 2022

Len to je tvoje slovo proti jeho slovu a ešte sa to môže otočiť proti tebe. Prečo by mal nejaký sudca veriť tebe a jemu nie?

araavdva
22. okt 2022

1000€ výdavky na dieťa tak malé su uplne prestrelené. A ak tolko na deti minieš treba ubrať a začať reálne hospodáriť. A to, že sa nechceš sťahovať je síce pekné ale sudcu to zaujímať veľmi nebude. Nečakala by som viac ako tých 250€. A keď si to zrátaš dokopy všetky príjmi tak to zas nieje až tak málo, žijú rodiny aj s menej. Takže skus sa na to pozrieť reálne.
A ten učet, nedokážeš že peniaze su jeho keďže je písaný na teba. Je to tvrdenie proti tvrdeniu. Ale ak to chceš vyskúšať odporúčam ti naozaj dobrého právnika. Ale ten si zas zapýta aj dobre zaplatené.

patka06
22. okt 2022

Ako dôkaz jeho súčasného príjmu? Už tam asi jeho peniaze nechodia a spätne by som to neriešila.

autor
22. okt 2022

@araavdva a nájom sa neráta do "potrieb" pre deti? Veď kebyže ich nemám tak môžem ísť bývať aj k mame do jednej izby a dám jej akurát na energie 🤔 Alebo sa tam ráta iba jedlo, drogéria a oblečenie? Aj jedny zimné topánky stoja 50€. Kupovala som im zimné kombinézy 50€x2, dve bundy, čiapky, oblečenie do dažďa, gumáky... atď. Proste stále niečo potrebujú a všetko krát dva
Samozrejme, že letné veci sú lacnejšie ano... Mňa len štve, že on si bude žiť na vysokej nohe bohémsky život a my si s deťmi nebudeme môcť nič dovoliť.

matullienka
22. okt 2022

Vieš ale aj kombinézy a topánky sa dajú kúpiť lacnejšie ako 50 eur kus, nájom rovnomerne rozrataj medzi vás 3 a máš náklady na deti. Ja osobne by som toľko za oblecenie a topánky malej ani nedala lebo viem, ze jej to vydrží max 4 mesiace a bude jej to malé. Hold keď je blbec budeš musieť niekde ubrať.

patka06
22. okt 2022

Z nájmu sa rátajú 2/3 /žijete tam traja,ale len 2 deti/
50 Eur za topánky a overaly je moc, to ti na súde neprejde
Ako čítam tvoje príspevky máš fakt prehnané nároky.

araavdva
22. okt 2022

rata sa aj nájom, ale kludne sa možte presťahovať do lacnejšieho. To, že sa sťahovať nechceš proste neprejde. A kombinéza za 50€ a topánky za 50€? sory, viem že určite chceš pre deti to najlepšie ale naozaj sa dá kúpiť oveľa lacnejšie. Proste tak ako jemu neuverí sudca, že nezarába nič tak tebe povie, že musíš znížiť náklady. Mne sudkyňa povedala, že veď topánky aj oblečenie možem aj v sekáči alebo na bazáry kúpiť. Vtedy som sa síce ozvala, že topánky iba nové ale oblečenie bežne kupujem na bazároch alebo sekáči. Chápem, je to náročné zrazu nemať určitý štandard ale hold niekedy sa inak nedá. Zas nikto ti nezakáže požiadať o výživné 800€.

dzulli1980
22. okt 2022

1000 EUR na 2 deti je luxus, musíš zľaviť z nárokov, rovnako, čo sa bývania týka ... pokiaľ robí na čierno, treba dať podnet na daňový úrad ... robím tam 20 rokov a ver, že takéto veci sa riešia.

lalenka33
22. okt 2022

Prepáč, ale ani sudcovia niesú padnutí na hlavu. Kopec rodín, kde sú 2 deti a 2 pracujúci ľudia nemajú spolu príjem 1000 eur kolko ty chces na 2 malé deti. 2 a 3 ročné nemají dôvod piť umelé mlieko, plienky asi tiež dlho kupovať nebudeš. V byte bývaš aj ty. 1/3 nájmu je tvoja. Z 2/3 platíš 1/2 ty a 1/2 muž. Su to aj tvoje deti a náklady máte na polku. Že sa ty nechceš sťahovať? To je tvoj problém. Sudcu to zaujímať nebude. Že by si bez detí mohla bývať u rodičov? Nato si mala myslieť pred tým, než si ich mala. Niesú len mužove, ale aj tvoje. Že zarobíš 800€? Kopec žien nezarobí ani toľko. Keď sa ti to zdá málo nájdi si inú prácu. Máš ešte rodičák, prídavky. Oblečenie aj topánky sa dajú kupovať lacnejšie. Žila si v podmienkach v akých si žila a teraz nevieš hospodáriť . Treba sa prikrývať takou perinou, na akú máš. Súd ti schváli cca takú sumu, akú ti muž ponúka. Môže aj menšiu ak mu nedokážu príjem. Prípadne dokážu len minimálku. Môžeš skončiť aj s 30€. Bežná realita na Slovensku. Daj si pozor, aby ťa tvoje nereálne požiadavky nedobehli.

ivangeline
23. okt 2022

My sme uz boli velke slecny,no ked po rozvode otec preukazal..ze nema sam z coho zit,nic neplatil ;)

autor
23. okt 2022

Ďakujem za odpovede 🙏🙏

mondolina
23. okt 2022

neboj zvladneš to, tak ako mnohé z nás 💋🙏

ahhola
23. okt 2022

Mimo peňazí... Brali ste sa, alebo robili ste si deti z lásky asi... 2 a 3 roky.... to si ich mohol užívať, radovať sa, ako rastú a on zdrhol, velkodusne navrhol 2 stovky a odkazal, ze mas ísť po zobraní... Tak to bolo rýchle, všetko zbúrať za 3 roky..... už je spokojný teraz, keď si spravil rodinu a nechal ti ju komplet ba krku, jeho rodina musí byť po pyšná na neho....? 👿

hederamonstera
23. okt 2022

Ale autorka ma pravdu, nie je to svinstvo, ze on sa kvazi “zbavi” zeny a deti a bude si zit na vysokej nohe a ona musi znizit naroky aby prezili? Pride mi to teda dost nefer.

ropucha6
23. okt 2022

@hederamonstera nefer to je, ale co jej to pomoze lamentovat? Len sa odstrihnut, zacat odznova a davat si uz lepsi pozor na muzov/spoliehat sa na seba.

zuzanockamt
23. okt 2022

Poznám reálny prípad, kde muž nemá stabilnú prácu a príjem. Robí kde - tu fušky a návrh na zvýšenie výživného prešiel (z 80 na 130€). Ide o školopovinné dieťa.
1000€ mesačne nie sú reálne výdavky na tak malé deti.

hederamonstera
23. okt 2022

@ropucha6 vsak jasne, nepomoze. Len som reagovala na to ako sa tu do nej pustili, ze ma znizit naroky. Je to smutne, ze je chlap idiot a sam nenavrhne, ze im bude nejake veci stale kupovat (spomenute topanky a pod) nadramec vyzivneho

ropucha6
23. okt 2022

@hederamonstera ja ti rozumiem, ale ked jej odkaze, ze ma ist po zobrani, nic ine jej asi nezostane, len zvysit svoje prijmy alebo holt znizit naklady. Zas mozno to po rozchode trochu prehrmi, asi hraju na oboch stranach aj emocie momentalne.

kubkovamama
23. okt 2022

Nespoliehaj sa na výživné od chlapa,môže sa stať,že budeš dlho bez,u nás súd trval rok aj niečo,dovtedy neplatil ani cent,aj keď mu sociálna poradila,že aspoň tých minimálnych 30€ by mal.Poberal neoprávnene daňový bonus,ani to malej nebol.ochotny posunúť.Nasla som si prácu,podnájom ma stal 500€ plus škola,škôlka,doprava,nemyslela som na výživné,lebo za 1.som vedela,že to bude dlho a musím sa bez toho zaobísť,2.vzdy sa môže niečo stať a chlap prestane platiť a kým sa to vyrieši,prejde ďalší rok,dva.1000€ som zďaleka nezarobila,muselo mi stačiť menej a škôlkar a školák ťa vyjde ďaleko viac ako 2 a 3r.Ak niečo potrebovali,išlo sa do sekáča a na bazar.Paradoxne mi to pred súdom pomohlo,vyjadrili sa v tom zmysle,že som skromná a nežiadam od ex financie na značkové veci a vyšší životný styl a že on sa môže hanbit.Ak ešte stále spolu bývate ani na to moc nemysli,najprv sa rozidte,vrat sa do práce,daj návrh na súd a čakaj.Hlavne tak na tom výživnom nebazíruj vo svojej hlave,to je iba doplnok k tvojmu príjmu.Nieco navyše tak by som to nazvala.

matullienka
23. okt 2022

@hederamonstera a na druhej strane ešte vždy môže aj on požiadať o striedavu starostlivosť a nemusí jej dať nič. A on s jeho príjmom si bude môcť vždy dovoliť lepšieho právnika ako ona s jej.

hederamonstera
23. okt 2022

@matullienka no len nech to dopadne co najlepsie pre tie deti