Komu dajú dieťa do starostlivosti?

bielkaaa
29. jún 2015

Prosim Vas zijem priatelom uz 2roky a zijeme koli malemu spolu. Malinky ma 10m. A uz sa to ned azvladnut snim. Chcela by som to dat na sud o starostlivost na dita zverejne dieta matke. Ale neciem ci mi hozveria. Bola som pred tym nezamestnana a licila som som sa psychicky na psychiatrii. Ale som poriadku. Nemam ziadne peniaze len to co mi chodi rodicovsky a to je este aj na jeho ucte. V tehotestve ma bil a teraz ma pre malinkym uraza a ponizuje. Prosim Vas myslite ze mi syna zveria?

lilimoni
29. jún 2015

@bielkaaa ano 🙂

pribinak
29. jún 2015

Nikto Ti tu neda 100 percentnu istotu, nie sme v pozicii sudkyne a nepozname jeho verziu pribehu vasho spoluzitia, ale je fakt, ze aj zeny, ktore maju psychiatricku dgn mozu mat dieta v starostlivosti

Najlepsie spravis, ak pojdes cim skor na Urad prace a tam na odbor Socialno-pravnej ochrany deti a mladeze a poriesis svoju situaciu s kuratorkami, oni ti pomozu spisat navrh na sud, poradia ohladne upravy styku a vyzivneho

Taktiez s nimi mozes riesit otazku byvania pre seba a dieta

seahorse27
29. jún 2015

Ak máš dôkazy o tom, ze ta bil (lekárske správy, trestné oznámenia), tak nie je o čom. Tyranovi dieta nezveria. On ma záujem o to, aby bol maly zverený jemu?

bielkaaa
autor
29. jún 2015

@seahorse27 nemam dokazi,ale svojej celj rodine a mojej rodine to priznal. Mne zas on hovori,ze mne maleho nedaju,koli tomu ze som bola nezamstnana a mam len prijem rodicovsky a ze som lezala tam kde som bola.

seahorse27
29. jún 2015

@bielkaaa hovoriť môže, co chce. Na sude budú možno vypočúvať aj svedkov - rodinu a jed oni budú vypovedať, ze ta bil, tak by to malo byt ok. Ake neodpovedala si mi, ze ci on ho chce do opatery...

bielkaaa
autor
29. jún 2015
seahorse27
29. jún 2015

@bielkaaa Myslím si, ze máš veľkú šancu dostať malého. Od psychiatra by mohlo pomôct písomne vyjadrenie, ze si v poriadku a ze si schopná vychovávať dieta. O príjem nejde, väčšina žien s 10 mesačným dieťaťom ma len rodicak. Sud stanoví výšku výživného, ktoré ti bude expriateľ platiť.