Mám čakať pokým ma zase udrie?

bloomberg
19. okt 2023

Dnes som podala žiadosť o rozvod dala som právničke 500€aby ma zastupovala a všetko vybavila, chcela som sa odsťahovať s dcérou na východ k mojím rodičom to je 300km od Levic a nemôžem, vravela mi,že môže mi podať žiadosť o predbežne pridelenie dieťa do mojej starostlivosti ale,že mi to neprejde má stým skúsenosti.
Do novej školy ju riaditeľ neprijme bez súhlasu otca.
Manžel je agresívny alkoholik, gembler, tyran a psychické poruchy má, veľa krát ma zbil, veľmi sa bojím o dcéru aj o seba.Poradila mi,že mám čakať kým ma zase udrie a potom mám ísť na políciu a podať naňho trestné oznámenie až potom mi odklepnu tú predčastnú starostlivosť o dieťa, brutálne sa bojím a nemôžem ochrániť dieťa ani seba 😪

negymama
20. okt 2023

Pravnicka ti rozprava totalne neprofesialne informacie. neodkladne opatrenie nie je podmienene fyzickym utokom na zenu ci dieta. By som jej vzala titul aj t ych 500 eur co od teba vydrela.

patus_2
20. okt 2023

@bloomberg ako môže žena žene poradiť, že máš čakať kým ťa udrie .... A ešte k tomu právnička. Nebude to nejaká známa tvojho manžela? Úplne neprofesionálne, viac k nej ani nechoď a peniaze pýtaj späť (aspoň časť).

huxy
20. okt 2023

Určite by som šla na upsvar odbor sociálnej kurately. Povieš im o co ide, požiadať o pomoc. Mne samé pracovníčky pomohli napísať návrh na neodkladne opatrenie, len som ho zaniesla na súd, do necelého týždňa prišlo rozhodnutie. Fakt je postup právničky čudný. Neodkladko si inak vieš aj sama spísať, po reakciách advokátky, by som na ňu ani nečakala s tým.

2006_1211
20. okt 2023

@bloomberg mini kameru do domu nejakú skrytú a keď sa to stane tak to budeš mať na zázname a on ani nebude vedieť

ema22270
20. okt 2023

Urcite necakat a ozvat sa na tie linky co ti tu posielali, zavolat, a odist, kamkolvek. Aby ta dvojmetrovy chlap bil a este aj dieta?!!! Tak to urcite!!! Nenechaj bit svoje dieta. Musi to byt aj pre to dieta obrovska trauma. Odid okamžite a tej pravnicke si asi nemala dat ziadne peniaze, lebo ti to vobec nepomohlo.

laysan
20. okt 2023

@bloomberg mala som muza aj alkoholika aj tyrana. A dostala som predbezne opatrenie na dieťa aj na byt. Bolo podané aj trestne oznamenie za tyranie blizkej a zverenej osoby. Oslov aj krizove centra+aliancia zien. 500€ si dala za ake sluzby?

renatik91
20. okt 2023

@bloomberg Právničku vymeniť, resp. dáte to aj bez nej. Nik nemôže brániť v presťahovaní sa, zbaľte sa a choďte čo najďalej. Problémom bude len zmena školy. Podajte neodkladné opatrenie ešte dnes, súd rozhodne cca do 10 dní (v tomto prípade zeejme aj do 7 - veľmi dobre ho odôvodnite, na mojom profile je vzor) + návrh na nahradenie súhlasu otca so zmenou školy. Spíšte si to a a ak chcete, pošlite mi. Pozriem sa na to.

simca06022011
20. okt 2023

A inak to a tou školou som čítala už ze mamina mali problém dieťa prehlásiť ale odo mňa nikdy žiadny riaditeľ nikde nechcel aj podpis otca.
Ja ako píšu ženy by som dala návrh hneď dieťa zbalila aj seba a odišla. Školu ospravedlniť kým príde predbežne, alebo poprosím lekárku. Jemu len ked oznamis ze si preč tak čo? Nič. Nemá dieťa zverené, nevidím dôvod chodiť po dieťa s políciou. Prišiel by, mala by si pri seb3 rodinu, vyčíňanie jeho uvidia svedkovia, obhájiť sa rým ze vedel kam ze si odišla. Ty nie si nesvojpravna dňom ako máš dieťa alebo sa vydas...
Určite tu postupuj ako ti baby so skúsenosťami radia.

bloomberg
autor
20. okt 2023

@marca12 už som jej písala, že chcem riešiť predčasné opatrenie dieťa respektíve návrh a prišla mi odpoveď od právničky

bloomberg
autor
20. okt 2023

už som jej písala, že chcem riešiť predčasné opatrenie dieťa respektíve návrh a prišla mi odpoveď od právničky
@sheila121

huxy
20. okt 2023

@bloomberg ty sa jednoducho necháš obalamutiť tou "skvelou" právnickou.
@renatik91 je právnicka, takže by som skôr počúvala jej rady. Je pravda, že keď som žiadala ja neodkladne, bola som s dcérou u rodičov. Tak pobaliť, odísť a hneď podať návrh, aj sama. Lebo táto je na nič (a za 500€ 🤦‍♀️)..plus, preklad na inú školu nie je vždy taký problém, ako tvrdí táto úžasná advokátka. Mám skúsenosť, že v 1 škole odo mňa vonbec nechceli súhlas druhého rodiča, prijali ju bez problémov. O pár rokov, keď som ju chcela znovu prepísať na inú školu, tam riaditeľka povedala, že musia obaja rodičia s tým súhlasiť. Vysvetlila som jej, že ex robí problémy, zo to nebude také ľahké. Tak mi ešte pomohla,poslala mi vzor návrhu na súd, v prípade, že sa rodičia nevedia dohodnúť. Nakoniec však ex s prekladom súhlasil, takže som to nemusela súdne riešiť. Ale to čo píše advokátka, je fakt len polovičná pravda. Ja neviem, či za toľko peňazí sa jej nechce spraviť ani to, čo by si bola schopná spraviť sama.

simca06022011
20. okt 2023

No to je kravs, tak musíte žiť oddelene ale nemáš sa odsťahovať:D to je rada. A ako to teda máš urobiť? Naklonovat sa. Podala by som to.okamzite, išla k rodine. Aj by som tam napísala, ze si u rodiny nakoľko vám fyzicky ubližuje, dcére aj tebe. Co na tom môžeme zamietnuť? Nebodaj sa máš odsťahovať, dieťa nechať s agresívnym.alkoholikom?

simca06022011
20. okt 2023

Chod na upsvar, poriesuscto s nimi rychlejsie ako s tou pravnickou. https://www.epi.sk/clanok-z-titulky/neodkladne-...

renatik91
20. okt 2023

@bloomberg Už len ten spôsob vyjadrovania a množstvo výkričníkov preukazujú, že nie je profesionálna a nedokáže zachovať pokoj. Je vôbec zapísaná v zozname advokátov?

panda21
20. okt 2023

@bloomberg máš tu právničku, daj na jej rady a túto pošli kade ľahšie.

saskia_98
20. okt 2023

@huxy presne ja som prekladala maleho po rozvode do inej skolky a v pohode mi ho zobrali bez podpisu otca. Ked raz nema zaujem o syna jak mi ma tie papiere akoze podpísat. Tiez som zato nech sa zbali a odíde…

martinka13
20. okt 2023

Keď odídeš, pojde Ťa hľadať, alebo to bude mať v paži? Asi si dieťa nevezme, keď je v takom stave, či? Neviem posúdiť.... Rada, ze máš čakať na ďalšiu bitku je úplne mimo. Trochu preženiem, ale keď Ťa zabije, tak čo bude s dieťaťom?

cacianka
20. okt 2023

@bloomberg to akú právnickú fakultu vyštudovala!?
Alebo je to hrdinka z centra Správnej pomoci, jaaaaj bože 🤮

huxy
20. okt 2023

@cacianka celá tá jej odpoveď mi príde čudná. Však neodkladne opatrenie sa nezvykne prejednávať za prítomnosti rodičov, advokátky... Či??? "Zavolajte MA", možno len preklep, ale má celkovo zvláštnu komunikáciu.

domkakvet
20. okt 2023

@bloomberg chod si ho podat sama na urad prace.

pink_lady
20. okt 2023

Je to vobec pravnicka? nepodhodila ti kamaratka niekoho kto okolo prava ani nebehal? len aby si peniaze mala? ako aj to ze si hned platila - kamaratka bola u pravnicky kvoli rozvodu a neplatila hned...mne to pride cele divne...Aj ten sposob vyjadrovania, aj zmena skoly, zverenie, ...daj jej meno

pink_lady
20. okt 2023

a teda, neviem ci sa nieco zmenilo, ale toto je z r 2020 a nepotrebujes suhlas na prestahovanie do ineho okresu ...https://ficek.sk/potrebuje-matka-moj-suhlas-s-o...
viem ze kedysi bol taky navrh ale nepreslo to
a ked budes mat trvaly pobyt inde, tak do skoly ti ju musia tam vziat, ved niekde do skoly musi chodit...a sucasne bude v pripade potreby na sude nahradenie suhlasu otca, ak by robil problemy

bloomberg
autor
20. okt 2023

@martinka13 to bude prvé keď odideme príde pre dcéru aj s políciou a toto nám ozaj nechýba, potrebujem mať všetko právne ošetrené dovtedy sa nemôžem ani sťahovať, zbytočne sa prestahujem, vyrobí tam cirkus a môžme sa vrátiť späť a ja už sa zosypem a nehovoriac o dcérke. Neviem prečo táto právnička takto reaguje ale pondelok sa určite zastavím na úrade a podám sama to predčasné opatrenie.

cacianka
20. okt 2023

@bloomberg polícia ho asi odbije, že je to súkromie, alebo ak aj prídu k tvojmu bydlisku, nič to neurobia, lebo si nespáchala priestupok a už dupľom nie trestný čin, takže skôr ho vysmeju.keby robil bordel, tak ho aspoň uvidia, spíšu záznam, alebo odvedú v putách.
Na úrad chod, ale návrh sa podáva na súde, zadarmo.
Cítiť z teba strachy, a to je voda na mlyn tvojho muža.

huxy
20. okt 2023

@bloomberg nepočúvaš rady, ani skúsenosti.
Prečo by si sa musela vrátiť spať, ak by vyrobil cirkus? Si nesvojprávna alebo jeho majetok? Nikto a nič ťa nedonúti proti tvojej vôli sa vrátiť. Pred policajtami by som všetko povedala, oni ťa neprinutia vrátiť sa a ani odovzdať dieťa.
Chápem že máš strach, ale tým sama sebe skodis a dieťaťu.

tamta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bloomberg
autor
20. okt 2023

@huxy v pondelok idem na úrad len ja tú žiadosť neviem spísať preto som platila advokatke...keď mi zamietnu žiadosť tak neviem ako ďalej lebo ten riaditeľ škôly chce podpis od otca alebo predbežnú starostlivosť. Volala som s ním takže viem o com rozprávam...

panda21
20. okt 2023

@bloomberg ešte raz. Máš tu pravnicku, ktorá ti ponúkla pomoc. Napíšeš jej prosím ťa.

bloomberg
autor
20. okt 2023

@panda21 preboha ktorú myslíš?ja už som úplne mimo