Manžel podal žiadosť o rozvod a v návrhu klame

alena68
23. jan 2021

Dievcata, manzel podal o rozvod prvy tiez som mala podany navrh no jeho prisiel skor. Nakoniec neviem ale asi aj dobre lebo som videla aspon co tam napisal. Dost ma v tych papieroch ociernuje a vo veľa veciach klame. Zarazili ma jeho klamstva a vymysly dátumov no najviac co ma zarazilo, bolo ze pijem od kedy som potratila udal datum februar 2020 a stalo sa to v januari 2019, presny datum ma aj vytetovany na hrudi. A vraj od toho 2019 pouzivam alkoholicke napoje. Alkoholik niesom urcite, so susedami si dame to pivko, vinko a posedime, pokecame, ale niesom alkoholik o dieta sa riadne staram aj o celu domacnost a to sama od kedy odisiel. Ako dokazat na sude ze niesom alkoholik? Nechcem aby mi vzal maleho. Vyhraza sa mi ze ma nejake fotky. Taktiez sa mi vyhraza trestnymi oznameniami, psychicky ma napada a vyhraza sa so svojou rodinou. Viac ho zaujima majetkove vysporiadanie

luciannka83
23. jan 2021

@stela01 ja som to nemyslela ako utok. To bolo len konstatovanie, ...ja si vecer tiez doma dam deci vinka a staram sa o deti. A tiez by dskto mohol povedat, ze pijem.

stela01
23. jan 2021

@luciannka83 aj tebe ex vravel že si alkoholička ?
To je dosť dôležité .
Niečo si našiel čoho sa chytil . Na čo mu dávať šancu ?

mondolina
23. jan 2021

@stela01
Tak jej zoberú deti či čo? 50% aj viac slovenských detí by bolo bez detí....

stela01
23. jan 2021

@mondolina ja verím že nie .
Napríklad ja nepijem vôbec alkohol a moja tolerancia k alkoholu je 0 .

ukulela
23. jan 2021

@alena68 nie si alkoholik. ale proti muzovmu obvineniu si ty tu na fóre použila obranu, že dáme si pivko a vínko v garáži. No keby to takto povieš na súde, tak ti to vôbec nepomôže, iba ti to priťaží.. Z toho mi vyplýva že ty jednoducho tie jeho obvinenia argumentačne nevuvrátiš. Zlé formulujes vety aj argumenty. Preto som ti radila a opäť radím, choď do toho len s právnikom.

elizabet173
23. jan 2021

@alena68 zbytocne sa tu tocis okolo toho popijania. Ak tvoj byvaly nema foto, kde tlacis kocik na mol opita, alebo sa doma nevalas s flasou v ruke pri placucom dietati, ak nema svedkov, ktori ta videli viac krat opitu, tak sa nemas coho bat. Tak ci tak by som sa na spolocne popijanie so susedmi teraz vykaslala. Teraz sa nemate co stretavat a este to chvilu potrva, par tyzdnov este nebude tak teplo, aby ste grilovali. Netvrdim, ze si nemozes dat pohar vina alebo jedno pivo aj ked mas dieta. Ale stoji ti to za to v sucasnej situacii?

luciannka83
23. jan 2021

@stela01 nie, ja zijem v stastnom manzelstve😉🥰

stela01
23. jan 2021

@luciannka83 to znamená , že niesi na deti sama .
Tak že keď si dáš deci vina a zlomí si dieťa nohu niekto ho vezme na pohotovosť za triezva .

mandarinka555
23. jan 2021

@alena68 Alkoholické nápoje "nepoužívame" (používame napríklad zubnú kebku) Ale ich užívame....je to diametrálny rozdiel....ženy, kde žijete? V Kokšov -Bakši? Za potokom na-konci humna? Kde srnky dávajú dobrú noc? A do školy ste nechodili ? Termín gramatika vám nič nehovorí ? O ypsilone ani nevravím a nominatív plurál detto----je to vaša vizitka, preboha...Nie som slovenčinárka, ale obyčajný človek, bez VŠ. Len , ak čítam tieto nezmysly, je mi zle..preáč , lebo tvoja otázka dáva úplne iný zmysel....

ninusa4
23. jan 2021

@mandarinka555 No tiež som si nie istá ci sa neužívajú napr lieky a alkohol sa požíva... u autorky by som povedala že to bol preklep. Mudra jak radio

tosomja
23. jan 2021

Ty a on mozete na sude klamat 🤦 svedkovia su pod prisahou.
Mas sa vyjadrit k jeho navrhu, a k vyjadreniam pridat dokazy, spravy, sms, kludne svedkov.
Neviem kolko rokov ma dieta, ale mozno poslu aj koliznu a budu "vypocuvat" dieta".
Ak sa riadne staras, nepijes, nebijes dieta ... Tak sa nemas coho bat. 🤷 Jedine, ze nemas tak ciste svedomie.
Ak mas dokazy, ze ta bil, od lekara, policajtov, tak treba prilozit.
Mozno je tiez dobra otazka, kto je s dietatom, ked ty si u susedov na pivku?

ukulela
23. jan 2021

@mandarinka555 pred interpunkciou sa medzera nepíše, za ňou však áno. Možno v Koškov-Bakši to neplatí. Ale v slovenčine takto. V používaní pomlčiek máš tiež guláš. Ešte niečo k veci máš? 🤔😾🤓😤🏋️🙈

ninusa4
23. jan 2021

@ukulela A ze srnky dávajú dobru noc lol 🤣🤣

mondolina
23. jan 2021

@tosomja
Dieťa môže byť u otca? U babky?

tosomja
23. jan 2021

@mondolina tak ked nemam doma deti, ze su u otca, tak otec mi moze tak fukat do ...a nie fotit ma s poharikom v ruke. Nie som zodpovedna za deti a v tej chvili si uzivam volnu chvilu, ci hackujem, ci sedim so susedou pri vine 🤷 lenze ona vyssie pise, ze deti im tam behaju a oni piju. Nepoviem nic, ked v lete, pri grilovacke si dam jedno chladene. No tie stretavky v garazi asi nie su len v lete a nie prilezitostne, ked sa tak obhajuje. Ked ma ciste svedomie , tak to neriesi.

alena68
autor
23. jan 2021

@tosomja nie nie to bolo len v lete ked bolo teplo kedy sa vytiahli stolicky von, a sme grilovali, opekali, a kecali.

bafka
23. jan 2021

Mňa osobne zaráža, že sa stresuješ, že má nejaké fotky a chce ich vytiahnuť proti tebe. Keby máš svedomie čisté, že nič vôbec nič zle si nespravila, tak ťa nemá takýto blud čo štvať lebo bola by si si istá, že nemá mať aké fotky. Lenže teba to stresuje a píšeš, že chce vytiahnuť fotky a nevieš aké a píšeš to dookola spočiatku. Takže....Súd zas nejakej koláži vo fotošope neuverí. A ako ti tu píšu iné ženy, nie, ani podľa mňa nie je normálne, tvoje obhajovanie, inak povedané - to by ste tu museli žiť, aby ste videli ako žijeme, stretneme sa v garáži, dáme vínko, pivo, deti.... Toto keď povieš na súde...no zbohom rodina. A zas zamlčať to a povie to svedok... máš problém. Celkovo nemyslím si, že alkoholicčka si, ale myslím si, že každý sudca zostrí zrak pri takýchto rečiach. Lebo nie, v tejto dobe už nie je celkom normálne, stretávačky niekde po garážach a vínko, pivko...a okolo deti.... Je to skôr rarita. Ale celkovo si sama odporuješ, keď píšeš, že v garáži, vínko, pivko, Keď bolo teplo, sme grilovali....potom píšeš, že inej žene že nieee to my len keď bolo teplo, grilovali sme. Jednoducho, my ťa nepoznáme a je nám jedno, čo nám povieš a kde je pravda, ale nty máš problém s mužom, ktorý ti možno bude chcieť zobrať dieťa do svojej starostlivosti a takéto obhajoby na súde ti asi veľmi neprejdú...hlavne keď tu sa ideš zamotať po pár príspevkoch a na súde to môže trvať aj hodinu, dve, tri, čo ťa budú vypočúvať....ako hovorila moja učiteľka na strednej..."neklamte, lebo ten to klame, musí si veľa pamätať". Každopádne držím palce

lubiss
23. jan 2021

moj tiez napisal bludy tak som napisala reakciu na jeho navrh neviem ako sa to presne vola uz je tomu kopa rokov..k sudu sme prisli uz mala sudkyna pred sebou obidva papiere jeho aj moje a uz sme len debatovali....nakoniec samozrejme sudkyna bola na mojej strane lebo videla ze tam popisal sprostosti a potom ani sa nevedel vykoktat

mandarinka555
23. jan 2021

@ninusa4 Užíva sa niečo, čo orálne vložíme do úst.....používa sa niečo, čo držíme napríklad v ruke....kapišto ????

bafka
23. jan 2021

@mandarinka555 kapišto je spisovné slovo u vás, v Kokšov-Bakši, za potokom, na konci humna? 🤔🤷‍♀️🤦‍♀️

elizabet173
23. jan 2021

@mandarinka555 bolo ti to treba riesit v tejto teme gramatiku?

yvanielka
23. jan 2021

@mandarinka555 Keď už, tak alkohol sa požíva a medzery sa nepíšu pred interpunkciou.

bafka
23. jan 2021

@elizabet173 bolo, očividne, mala nutkanie niekoho zdžubávať, tak ju nechajme, pani s nudným životom🤷 Ale však nech rieši gramatiku, ale ten jej príspevok je plný chýb 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Medzera pred interpunkciou, čo sa nepíše, za pomlčkami medzeru nedá, hoci tam má byť. Preklepy v slovách ani nerátam.

tosomja
23. jan 2021

@alena68 a v zime kde pijete?

cacianka
23. jan 2021

Ukludni sa. Ten pošahany geroj ta chce vykolajit, zdeptat, ublížiť. Prečo ? Lebo medveď. Teda chlap a jeho ego, povaha a debilita. Mix.
Veď predsa nenapise v návrhu ze je kkt, alkač, dement, psychopat, manipulator a agresor.
Že bije svoju ženu a vrieska na dieťa.
Takýto avatar napíše že ty si najväčšia špina pod slnkom a alko a drogovo závislá.
Preto sa ukľudni a nedaj mu najavo svoj strach, obavy a slabosť.
Ja čítam tvoje texty s porozumenim, chápem ako myslíš aj to "popijanie" so susedmi. To vôbec nemaj obavy, videl ta niekto zo susedov opitu ako doga ? Nikto.tak pohov. Vidim tie dokonale matky roka ze si ani jedina neda pri grilovacke a pokeci so susedmi a leharo na dvore jedno chladene.
Z 1 piva veru ťažko budes ožrata.
Takto - asi susedov dobre poznáš, komu dôveruješ popros o buď svedectvo na súde, alebo aspoň čestné vyhlásenie vo tvoj prospech.aj to že videli počuli krik a zásah polície.
Zápisnicu od policajtov si odfot a pošli ako prilohu.
Ak máš blby pocit, zavolaj do niektoreho centra pre liečbu závislostí a porad sa či sa da urobiť čiastkové vyšetrenie aby vylúčili ze si alkačka. Viem že na súde by bol relevantny iba súdnoznalecký posudok, ale skus aspoň trochu.
Tiež požiadaj o vyjadrenie pediatra dieťaťa, škôlku.rodinu.
Súd ti poslal jeho návrh a ty sa máš vyjadriť. Ok. Napíš ze jeho vyjadrenia su skreslene, mylné a klamlivé. Napísané iba preto aby ta očiernil a urazil. Ak sú tam konkrétne obvinenia, jednoducho vysvetli pravdu. Napr. áno pili sme ale pivo nealko/nízkostupnove, vino iba pohár po jedle. Nikto a ani ja nebol opitý, o deti bolo vhodne a primerane postarané.fotky nedokazuju ze si bola opita. Alko uzivas velmi striedmo, výnimočne, s nizkym promile. Nemas problem zo zavislostami, ani alko ani drogy.
Vedela by som ti napísať vyjadrenie, keby vidím jeho návrh, keby sme boli osobne tak ti dam "školenie" ako sa netriast, nebat a nestresovat.
Ja som na súde ako laik zastupovala partnera, sice v inej veci. Tiez som bola nervózna, ale druhú stranu - navrhovateľa som odpinkala v jej klamstvách elegantne, s dôkazmi. Sudkyňa zbadala odkiaľ vietor veje, dala jej primerane upozornenie. Vyletela ako strela nasr.tá, že sme odhalili klamstvá.
Tu na MK je verejná skupina Právne poradenstvo, chod si tam čítať ako chlapi strašili, a nepochodili.
Keby nieco, napis mi ss

ukulela
23. jan 2021

@mandarinka555 hovorí ti niečo preklep, prípadne automatická oprava?

moonlight1210
24. jan 2021

@mandarinka555 ked opravujeme nieciu gramatiku, tak nezdrbavame, ale urobime to slusne, na urovni, ako vzdelani ludia. Nepovysujeme sa.

@alena68 ak ti niekto napise, ze ak tvoj ex zozenie 2-3 svedkov, co v podstate bez klamania dosvedcia, ze ta videli pit pri garazach, zatial co si mala odlozene dieta, alebo bolo u otca, alebo sa prave vtedy motalo tam okolo s ostatnymi detmi, moze ti to naozaj pritazit.
Nie je to dovod, aby si tu najezene skocila do niekoho, ze ti to napisal. Nie tu na koniku sa mas obhajovat. Pred nami.
Budes to musiet obhajit pred sudom. Ako to naozaj bolo (ze slo len o susedske posedenie s dvoma poharikmi vina/piva v priebehu styroch hodin popri jedle).
Na to ti moze pomoct pravnik. Vacsinou presne vie, ako sa pytat, aby uviedol veci na pravu mieru.
A pomoze ti to aj vtedy, kedy ty by si na taku vypoved svedka reagovala emotivne, nahnevane, mozno az agresivne, lebo by si sa citila nespravodlivo obvinena a urazena. A vylakana.
Nie v zlom ti to pisu. Ale preto, ze aj na taku variantu sa mozes pripravit.
Nemusi vobec nastat. Moze sa stat, ze ked sa ho na to na sude spytaju, ci ma aj svedkov, alebo dokazy, bude uz len habkat.
Ale moze to byt aj inak.
Lepsie je cakat najhorsie a byt pripravena a milo prekvapena, ze k tomu nakoniec nedoslo. Ako sa upokojovat, ze k takemu nedojde a byt nemilo zaskocena a nestastna.

alena68
autor
23. feb 2021

Dievcata dnes sme mali prve pojednavanie, maly je pri mne a rozviedli nas hneď

stanulienkat
23. feb 2021

@alena68 drzim palce,nech sa dari.

cacianka
24. feb 2021

@alena68 no vidíš. Asi mali vela masla, ked to islo tak rýchlo😉
Ked budes mat silu, napis ako to prebiehalo. Geroj asi bol za ✴⭐🌠