Môj exmanžel klame štvorročnému synovi

september24
31. dec 2013

Ahojte, chcem sa opytat aj na Vas nazor, sme rozvedeni pol roka a mam problem, ze ex manipuluje syna klamstvom o mne. Stretnutie maju kazdy 2. vikend, beie si maleho k rodicom a travia cas od piatku vecera do nedele. Syn tam chodi rad, je spokojny, stara sa o neho prevazne stara mama, ale je tu ten problem.
Stalo sa mi to v podlesnej dobe uz 2 x co som bola ja vinna za nieco.
1. nedostal darcek, lebo ja som ho tam nepustila - zacal liecbu a mal domaci rezim, tak na vikend necestoval, s tym, ze mal nahradny vikend ten dasi
2. nedostal hracky domov, lebo ja ich vyhadzujem - vyhadzujem pokazene a rozbite hracky

Este mi par x maly povedal, nejake veci proti mne, syn ma 4 roky.
Rozmyslam co s tym, lebo sa mi to vobec nepaci, ale zase chcem synovi dopriat otca aspon takto. Ex sam od nas odisiel a stretavanie takto navrhol, ja som len suhlasila. Co by ste podnikli vy? alebo to mam nechat ako to je? dakujem

kofoluska
31. dec 2013

Urcite to nenechavaj tak. Maly je prilis maly, aby rozumel, o co ocovi ide a moze sa stat, ze Ti jedneho dna zahlasi, ze xce byvat s ocom, lebo Ty si taka a taka..... Nasi su rozvedeni, moja mama vsak nikdy pred nami na oca nepovedala krive slovo - a to sa nerozisli v dobrom. To skor stara mama. Si si teda ista, ze takto malym manipuluje prave manzel? Ona to pokojne moze byt aj starka... Ak je to naozaj manzel, tak Ti neostava ine len sa s nim porozpravat, ze Ty pred synom na neho nic zle nehovoris a nesnazis sa ho manipulovat a stvat proti manzelovi ako jeho otcovi a to iste by si uvitala aj od neho. Sice ste sa rozviedli, ale dieta ma oboch rodicov a ma ich mat oboch rovnako rado. AK to nepomoze, mozes skusit na manzela tvrdsiu taktiku. Mate sudne urcene, kedy ma mat maleho? Pises, ze to len sam navrhol a Ty si suhlasila. Ak to nemate urcene sudom, vysvetli exmanzelovi, ze aj napriek tomu, ze syn ho ma rad a rad s nim travi cas, obmedzis stretnutia do tej doby, kym nim neprestane manipulovat. Pretoze Ty si potom ten, kto si to doma "vyzerie". Ak aj mate stretnutia urcene sudne, mozes kedykolvek poziadat o zmenu. Nehovorim, ze to mas realne spravit, staci to povedat exovi.

Teda - samozrejme ak malym manipuluje starka, tiez to bude xciet rozhovor. Najskor s ex a potom mozno aj priamo s nou...

september24
autor
31. dec 2013

@kofoluska ano manzel, pretoze sam mi to povedal, stretavanie mame cez sud, spravili sme rodicovsku dohodu ohladne tich vikendov, problem je v tom, ze ex si veci prisposobuje tak, aby vyhovovali jemu, takze rozovor bez nejakych vyhrazok z mojej strany asi nepovedie nikam. 😒

kofoluska
31. dec 2013

@september24 Nezavidim Ti tu situaciu, fakt nie. Tym skor, ze som z rozvedenej rodiny a viem, ako mi vztah s ocom dobabrala mamina mama. Asi sa budes musiet fakt len povyhrazat tym, ze sudnou cestou das zmenit jeho stretavanie sa so synom, ak nim neprestane manipulovat. A asi by som sa ho na dovazok opytala, ako by sa jemu pacilo, keby si Ty zacala robit to iste a keby mu jedneho dna syn zahlasil, ze s nim nexce nikam ist.

september24
autor
31. dec 2013

@kofoluska dakuejm za nazor, rozmyslam nad tym, lebo zase nechat to tak a tvarit sa, ze je to ok neviem ci je spravne a su tu este aj dalsie veci co sa mi nepacia vo vztahu ex k synovi, ale on je stale vo faze skodenia nam, ja len cakam, kedy ho to prejde 😖

kofoluska
31. dec 2013

@september24 Nemas za co. Nechat to tak naozaj nemozes. Ty so synom travis najviac casu, venujes sa mu, trapis sa s nim, prezivas dobre aj zle, si tu pre neho 24 hodin denne, 7 dni v tyzdni. Nikto nema pravo manipulovat nim a stvat ho proti Tebe. A on je vo faze skodenia vam? Vsak odisiel on od vas, tak by mal drzat hubu a krok a byt rad, ze mu nijako nebranis stretavat sa s jeho dietatom a ze to dieta rovnako nemanipulujes Ty a nestves ho proti nemu. Ja by niektorych chlapov fakt vesala za gule do prievanu.
Drzim palce, nech postacia vyhrazky a nech to naozaj nemusis riesit sudnou cestou.

september24
autor
31. dec 2013

@kofoluska je to cele take zvlastne s nim, pride mi to, ze dostal nejaky skrat, odisiel od 2 deti, mensi mal rok, starsi 4, nedokazal to ani synovi vysvetlit, len mu povedal, ze mama ocka nelubila a preto odisiel.

kofoluska
31. dec 2013

@september24 Este aj toto zvalil na Teba? Kks, nenachadzam slov. Co ma 20? :(

september24
autor
31. dec 2013

@kofoluska moja reakcia na tieto slova je, ze keby nas ocko lubil, tak neodite, co uz s nim, muz v najlepsich rokoch cez 35, ktory by uz mal vediet co chce, ale u neho to neplati 🙄

kofoluska
31. dec 2013

@september24 Nevazil si co mal. :(

trinastka
31. dec 2013

@september24 véééééľmi dobre poznám takýto prípad. Viď môj ex.... Absolútne sa zhoduje s tvojím ... Pomaly tretí rok to funguje tak, že akonáhle nechce ísť dcérka s ním, som na vine ja. Stretávania?....hm,aj v našom prípade bol najskôr neobmedzený styk....no keďže to bral ako jemu vyhovovalo,malá a ja najviac som bola ako na špagáte...po cca pol roku to opäť cez súd bolo zmenené na určné dni. A poviem,je to lepšie. Zariadim sa podľa toho. No stále je to o tom,že keď mu v niečom nevyhoviem , skočí ako sup.... A to je o nervy.

janinah
31. dec 2013

@september24 skrat je dôvod na rozvod? 😲 no,téma je o inim,ja by som to nejako hrrr neriešila,ak syn niečo povie,tak ty mu to prístupnou formou vysvetli napr. vyhodíš hračku? to áno,ale až keď bude rozbitá....syn rastie,zmúdrie,sám si urobí názor,zas tam nie je tak často a dlho,aby ho vedeli totalne zmagoriť proti tebe

september24
autor
1. jan 2014

@trinastka styk je ok, ten si on takto urcil, zatial mu to vyhovuje, pre mna je dolezite, ze syn je spokojny a tesi sa tam, len to manipulovanie syna proti mne sa mi nepaci. Mas to aj ty? ako reagujes?

september24
autor
1. jan 2014

@janinah skrat sposobil jeho nahly odchod od nas, postupne som sa dozvedala dovody najskor odchodu a neskor aj rozvodu a ver mi, ze bolo ich viac 😒

barnica
1. jan 2014

Mrzí ma že ten vzťah tak dopadol na druhej strane keď si to vezmem s globálu asi by ste aj tak šťastný neboli s človekom ktorý si nevie priznať vlastnú vinu a radšej to hádže na teba. Z všetko zlé alebo zakázané môže mamina... To je postoj ako keď spolu chodia pubertiaci. Synovi treba vysvetliť že ocko to hovorí len preto že je smutný a nahnevaný a skús mu vysvetliť svoje stanovisko napr. s tými hračkami 🙂 Pevné nervi s Ex

september24
autor
1. jan 2014

@barnica mne je to tiez velmi luto, ze sa to takto pokaslalo, ale co uz narobime. Snazim sa malemu to vysvetlovat ako to je.
Ved to, ze ocko by mal byt spokojny a stastny, ked sa takto rozhdol, to je dalsia vec, ktoru nepochopim 😒

barnica
2. jan 2014

Chlapov je niekedy vôbec ťažké pochopiť o to sa už ani nesnaž 😀
Hlavne ak sa jedná o urazené mužské ego.
Držím épalce s malinkým a užívaj si každú chvíľu pretože toto je chlap ktorý ťa miluje aj keď to nepovie nahlas

september24
autor
3. jan 2014

@barnica dakujem🙂