Môžem vymáhať výživné ak otec nie je v rodnom liste?

miriam17
26. dec 2006

ahojte maminy mozem vymahat vyzivne na svoje dieta ked na rodnom leiti nenei napisany otec dietata??.......

maminuska
18. aug 2010

@katrin21 aj mne prišlo veľmi ľuto že čo sa týka mňa ako ženy tak na mňa totálne kašľal, niekoľkokrát somsa snažila s ním o tom hovoriť o problémoch ktoré máme a že ak ich nebudeme riešit tak to s nami nedopadne dobre, Zvyčajne môj monológ skončil tak že ma prerušilo jeho chrápanie, takže totálne na to dlabal.
On si nejak myslel že ja asi srandujem alebo čo a že o rozvod nepodám .
podala som ale to už som niekoho mala a on tiež , napriek tomu si myslel že k milenke sa pôjde vyspať a do kina s ňou, manželka bude prať a žehlit. A potom ešte len nastalo peklo, prestal mi posielať peniaze na deti alebo len minimálnu čiastku 2000,-Sk na obidve, viac vraj netreba.
Dodnes jeho arogancia nemá konca, jeho priateľka mi volá a hystericky vykrikuje do telefónu že sa idú brať aby som mu dala pokoj.Lenže ja s ním potrebujem hovorit občas kvôli deťom.
Ja výživné nepotrebujem kvôli sebe ale kvôli deťom, už len zrovna keby som ho odkladala na knižku.

mariro
18. aug 2010

@maminuska - ja zasa obmedzujem komunikaciu s ex na minimum, ja sa nepotrebujem s nim rozpravat o detoch,lebo ja ich vychovavam a staram sa o nich, a on ani nema co k tomu povedat.Trapis samu seba ak s nim chces komunikovat. 🙂 A teda ked sa stretneme sa pozdravime a to je vsetko,nemam o com.Mozno par krat za rok 2-3,ked on pride s nejakym stupidnym navrhom.Ja ho nekontaktujem.Je pravda ,ze deti moje su uz dost velke,takze sa bavia s nim oni ako s kamosom.
Teraz sice mal vyhrazny telefon ,ked mu dorucili predvolanie na sud o zvysenie vyzivneho,ale som mu na to povedala, ze teda nech urobi co musi... a skoncila rozhovor.. 🙂
Uvidime 6.9. co bude zasa za cirkus,lebo minule uz sudkini vravel ze ci moze zavolat markizu televiziu,aby nasnimali ako sa nici chudak chlap hnusnou pazravou zenskou.... a po sude mi povedal, ze nech sa nehnevam, co vravel, ze musel sa nejako branit ,ze to tak nemyslel....no idiot.. 🙂

krasnulka
18. aug 2010

Mamičky, mam jednu otazku. Ked ide muz na sud kvoli vyzivnemu, sud nezaujimaju pozicky, ale zaujimaju ich tam exekucie? Myslim, ked chlapovi strhavaju z prace exekuciu. Dakujem za odpoved

maminuska
18. aug 2010

@mariro už ani ja teraz, snažila som sa naozaj aby sa to nejako ustálo na primeranej a ľudskej úrovni ale nedá sa .Každý rozhovor končil tak že som položila , lebo začal vykrikovať nezmysly a urážať ma. Pred každým podaním na súd som sa snažila s ním dohodnút a aj teraz ohľadne zvýšenia výživného a vieš čo mi povedal na syna ? že vraj či má dlhšiu cestu do školy keď chcem zvýšit výživné.
katrin 21 aj ja som sa ponižovala po rozvode a doslovne som ho prosila aby vzal deti a on mal z toho nesmiernu radost, že to akože nezvládam s nimi, potom to vypisoval na sociálku.
Dosť ma to trápilo , že prestal o ne takmer javit záujem, aj som si neraz poplakala, lebo to dával za vinu mne že som rozbila rodinu , zobral mi po rozvode spoločné auto ktoré som mala pre dcéru a ním som ju vozila do školy , zamkol ho do garáže u jeho rodičov a vysmieval sa mi že však nech si teraz poradím keď som taká hrdinka. ☹.
Mentálne postihnutej dcére rozpráva že som mala frajerov a to 5 minut po tom ako ju posadí do auta- ona je tak na 7 rokov a tá mi potom doma plače, no a vysvetlite to takému dieťaťu.
V dnešnej dobe mu už nedvíham telefóny ak občas zavolá , nemienim riskovať oplzlosti do telefonu , ak niečo potrebuje pošle sms alebo email.
Týmto som to uzavrela s ním ,jednoducho sa nedá, to však neznamená že nebudem bojovať za životnú úroveň detí aj keby som im tie peniaze rovno ukladala na knižku.

maminuska
18. aug 2010

@krasnulka no exekúcie ich tiež málokedy zaujímajú.

katrin21
18. aug 2010

no tak to mas vesele teda..

krasnulka
18. aug 2010

@maminuska a je nejaka sanca ze ich to bude zaujimat? Ved exekucia je sudny prikaz a ked mu strhnu 1/3 platu na exekuciu, to by ich malo zaujimat,nie?

mariro
18. aug 2010

@krasnulka - vedu sa tu vselijake debaty, co na sude zajima a co nie...ja som bola parkrat uz na vyzivnom a vzdy ziadali vsetky vydaje...a teraz mam cierne na bielom, ked niekto neveri a pise tu, ze pozicky sa neberu do uvahy...tak mam v pripise napisane jasne predlozit papiere o vydajoch vsetkych vratane poziciek, a hypo.
Takze ja myslim ze takisto exekucia bude uznana...a dalsia vec ,kazdy sudca sudi inac, co pocuvam,takze si priprav vsetky papiere a uvidis ako sa n ato budu pozerat na sude.Mamicky to tuto nerozsudia,prichystaj si vsetko a uvidis co bude. 😉

krasnulka
18. aug 2010

@mariro tak na to sme uz prisli ze kazdy sudca je iny, ked pri kleslom zarobku o 6000sk sudca povie, ze pokles zarobku nie je dovod na znizenie vyzivneho a ja som si vygooglila, ze medzi dovod znizenia vyzivneho patri aj pokles zarobku.

mariro
18. aug 2010

@krasnulka -skratka treba to tam povedat ,dolozit papierom a cakat ako sa sudca k tomu postavi,lebo neviem ci maju kazdy ine paragrafy alebo ako

krasnulka
18. aug 2010

@mariro no ja si tiez skor myslim, ze maju kazdý ine paragrafy. Este som nepocula,aby sudca rozhodol pri dvoch pripadoch rovnako ked su pomaly rovnake zarobky a vydaje. Dakujem za radu🙂

mariro
18. aug 2010

@krasnulka - a trvat na tom aby to brali do uvahy , ze ma exekuciu a objasnit, preco ju ma ako sa dostal do tej situacie a trvat si na svojom.Tusim si pisala ze to splaca este nejake podlznosti z manzelstva s ex alebo ako .Treba objasnit svoju situaciu ,nie arogantne a drzo,ale aby bolo jasne, ze chcete situaciu riesit ako najlepsie viete ale skratka momentalna situacia vam to nedovoluje.

maminuska
18. aug 2010

@mariro no v jednom máš pravdu že každý to ináč. Tu napríkald mnoho píšu že sa posudzuje aj príjem druhého partnera, ja mám napríklad v rozsudku napísané doslovne že príjem môjho partnera sa neposudzuje lebo nemá voči nim vyživovaciu povinnosť.
Napríklad moju sudkynu nezaujímalo vôbec že môj ex si vzal pôžičku, povedala že to je jeho problém z čoho ju bude platiť, v prvom rade musí zabezpečit deti.

katrin21
18. aug 2010

maminuska, ale prijem partnera toho, kto ma platit sa berie 🙂 chapes? nie tvojho muza, ale napr. jeho zeny 🙂 to je ten partner, nie ztvoj 🙂

a pozicky sa tiez podla mna beru, ako som to uz pisala.. vtomto suhlasim s mariro.

mariro
18. aug 2010

jednoznacne sa treba na take pojdenavanie pripravit so vsetkymi dokumentami a trvat na svojom a samozrejme dbat na to ze deti su na prvom mieste 😉

maminuska
18. aug 2010

@katrin21 ja mám priamo osobnú skúsenosť, ale tiež záleží asi na čo tu pôžičku zobral ak ju zobralna nejakú motorku alebo kravinu , tak neviem neviem. Iné je už podľa mna ak ju zobral na hypo.

mariro
18. aug 2010

@maminuska - ja mam hypo a takisto ex ako vyrovnanie BSM po rozvode, takze to brali do uvahy

maminuska
18. aug 2010

@mariro to je podla mna tá rozumná pôžička zabezpečit bývanie, ale ak si niekto zoberie spotrebný úver aby si kúpil napríklad auto , tak to mu už nebrali do úvahy. Povedala že sa dá aj bez auta existovať a ked ho chce musí si naň najst iné prostriedky.

dajna11
18. aug 2010

ludkovia neviete nhodou ak som podala na súd o zvýšenie výživneho ale nakoniec sme sa s ex dohodli na nejakej sume mimosúdu,ako to stiahnuť zo súdu?tú žiadosť?už sme dostali aj predvolanie.

mariro
18. aug 2010

@maminuska - samozrejme je to vzdy individualne pre posudenie, na akej urovni sa nachadazaju obaja rodicia,preto sa vzdy inak postupuje zrejme.Posudzuju ako si ziju obaja, ako sa stavaju k danej situacii.Jaaaj tazko je ked trebataketo veci riesit.Keby sa vsetci ludia zamysleli nad sebou a neublizovali si a zili s pekne v pokoji a radosti.Premrhat zivot takymito zalezitostami ,to je des. 😉

mariro
18. aug 2010

@dajna11 - pridete na pojednavanie a tam poviete ze ste sa dohodli tak a tak, sudkyna zapise a budes mat rozhodnutie aspon na papieri.

dajna11
18. aug 2010

@mariro takže na to pjednávanie musíme tak či tak prisť?

mariro
18. aug 2010

@dajna11 - no skus si tam zavolat, co ti povedia na sude,sudca ktor ma prideleny pripad.Skus apelovat aj na to ze si vo vysokom stadiu tehotenstva a tak.,ale najlepsie by bolo aby si to mala na papieri ,co ste sa dohodli,lebo o pol roka tu budeme riesit ako ti neplati a nebudes mat v ruke ziadny dokaz o vasej dohode.Doveruj ale preveruj.Ja uz by som neverila.je to na Tebe ako sa rozhodnes.

dajna11
18. aug 2010

@mariro juj ved to ani ja by som neverila,to je podmienka že to bude na papieri...ale tak dá sa to aj u notára spísať nie?ako prehlásenie,overneé.......moj ex je v zahraničí....tak i tak neviem ako sa dostaví na sud

mariro
18. aug 2010

@dajna11 -neviem,nenechaj sa namotat.....z akeho dovodu nechce aby si isla s tym na sud ,aby to bolo na papieri?Len preto lebo to bude kuleha.Ale myslim , ze u notara spisana dohoda by mohla stacit.
Takeho ex co robi v zahranici mam aj ja,neverim mu ani slovo a bez papiera a podpisu neberiem nic,moze sa aj na hlavu postavit, a to ze takto reagujem, je len vysledkom jeho spravania, cize on ma donutil, ze sa mu neda verit.

A akoze sa nedostavi na sud??? Pre neho neplatia zakony??Nech tam posle svojho pravnika,ktoreho splnomocni.Sakra to je vychcany chlap.A akoze co ti ponukol,kolko ked nechce ist na sud??

dajna11
18. aug 2010

@mariro ale ja som chcela 100eu s tým že mi bolo jasne že to pojde ešte dolu..necchela som sa naťahovať,dať preverovať majetky,som znovu vydatá,nechcem do toh zaťahovať manžela.....tekže by som uprednostnila dohodu priamo tam ale ktovie.....teraz platí 50eu,ponukol mi 80. tiež sa mi necche behať po súdoch,mylsím že nechce to dať na súd lebo má isto výborný zárobok a tých 100 eu by mu prešlo,možno aj viacej. ja nič o nom neviem....a viem že treba sa dostaviť ale ked neviem ako to tam je,ale teraz bol doma a v sept.neviem či by mu dali volno-

mariro
18. aug 2010

@dajna11 - ked toto spravis a nebudes mat ziadny doklad o tom, neskor ked podas na sud, cim budes argumentovat???Mysli do buducna.Na sude to ako zdovodnis, ze rusis ziadost ze ste sa dohodli?
Hmm...chapem aj to ze nechces behat po sudoch alebo tak, ale po dobrom to nepojde,mam s tym skusenosti,a to ze mu nedaju volno je jeho problem,je dospely a zakony platia aj pre neho.Aj ja som bola tak ablba,este som ho lutovala a chcela aby aj on mal dobre a len ma vzdy osral s prepacenim.
Myslim, ze by som sa na neho vykaslala a isla na sud.....neviem ake mate vztahy,teda aj s malou, ci ju navstevuje,cosi kupuje,ale ak nie , tak by som na taketo mimosudne dohody nepristupila.
Ber to aj z druhej strany,preco mas jemu ulahcovat a tvoj terajsi manzel bude dotahovat diery vytvorene hentym clovekom???
Porozmyslaj ci ti stoji ex za to aby si mu verila a ulahcila mu to v tomto.

mariro
18. aug 2010

@dajna11 - a ak ma ciste umysly s 80€, tak nebude mat problem si vybavit volno , prist na sud a povedat ano sme sa dohodli na 80€ a za 15 min idete domov.
Papier nepusti, tomu ver.
A argumentuj aj jemu, ze bude mat aj on dokad , ze tsi u sumu odsuhlasila a teda ze tolko posiela, ze bude aj on kryty.
Normalna vec myslim.

dajna11
18. aug 2010

@mariro ano je to prirodzene......ja som myslela že by stačilo to prehlasenie od notára,určite necchem len tak na dobre slvo,to ja papier musím mať....neverím mu,malej kupuje fakt minimum skoro nič,kašlem na to by som mu niečo ulahčila,len mi je luto mojho manžela do toho ťahať aby prevrovali aj jeho príjem. neviem prečo nástoji na tom aby som to stiahla zo sudu...čo má zasa za ušami,nič nove by to nebolo....

mariro
18. aug 2010

@dajna11 - no nejaka kuleha tam bude, lebo tuto na sude to mate zadarmo a pekne s rozsudkom pravoplatnym a u notara sa bude platit.Smrdi to.
A ake strasne preverovanie...aj od mojho manzela pytaju prijema to spolu dieta este nemame a nemam z toho strach.Neviem,ja by som urcite ten sud nezrusila.Normalne sa viem vzit do tvojej koze,lebo takeho dobrotnika ex mame aj my.Furt len cosi spekuluje a vymysla a nic poriadne.
Manzel je zivnostnik, ci zamestnanec?