Na účet mi prišlo výživné od neznámej odosielateľky

kate211
9. júl 2021

Dobry den,

mam 8 rocnu dceru. S jej biologickym otcom sa nestretavam ani ja, ani dcera. Ja som vydata, mam manzela, dcera vie, ze manzel neni jej otcom.

S biolog. otcom nekomunikujeme vobec. Nemam na neho kontakt, on si ma zablokoval uz pred 4 rokmi, neviem o nom vobec nic, vlastne ani neviem, aku ma adresu.

Plati mi pravidelne a vcas vyzivne, presne tak, ako stanovil sud pred 5 rokmi.

Dnes mi prislo na ucet 300 eur, v sprave pre prijemca bolo 'skolske pomocky pre -meno dcery-' a odosielatelom je nejaka zena.

Co by ste si o tom mysleli?

V januari sa stala este taka vec: prisla mi sms od manzelky biologickeho otca dcery. Pytala sa, ci by nebolo mozne vziat dceru na hodinovu prechadzku. Vyzdvihli by ju ona aj jej manzel (bio otec dcery). Odpisala som, nech ma v tychto zalezitostiach kontaktuje kedykolvek jej manzel.

Ja som rozhodnuta, poslat peniaze spat na ucet odosielatelky.
Pre mna je cela udalost velmi zvlastna.

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
9. júl 2021

@kate211 a ma este tu mailovu adresu po 5 rokoch? Videl ten mail? Skus sa s nou spojit, dajte si VY DVE spolu kavu, preberte co bolo, co je, co bude... takto sama vies, ze to neni dobre, ked ma dieta pocit, ze jeho otcovi na nom nezalezi... mozno sa to da napravit, za pokus to stoji.

1aduliatko1
9. júl 2021

@kate211 ja by som to nechala tak.. prišli peniažky na dcérkyne meno....a jasné dcérku by som nedávala nikomu na prechádzku, iba otcovi. keď príde s novou priateľkou ok...ale nech si ju vyzdvihne on.

21oktober
9. júl 2021

@kate211 vieš niekedy ani neverím že robíš v rodinnom práve, vlastne už ani neverím , ale to je jedno , je to len môj názor. Riešiš veci ako úplná laička a hlavne riešiš úplné blbosti a ešte aj v neprospech dieťaťa. Kto poslal , z akého účtu , prečo poslal , načo poslal .
Ale ona sa ti neozvala prateta z Kréty ale manželka tvojho exmanžela a nechcela tak veľa len hodinovú prechádzku s tvojou dcérou a jej otcom . A hej dala by som , ak by so naozaj vedela že to je jeho manželka , stačí sobášny list a OP.

iveta143
9. júl 2021

ak niekto pozna cislo tvojho uctu a zaroven aj meno dcery, tak potom to urcite nebude mylna platba...

opica_skorica
9. júl 2021

@kate211 mas cislo, napis sms, ze ci to ona posielala a z akeho dovodu?

anjelicek26
9. júl 2021

@opica_skorica len nech to nenapise takymto tonom 😂 Nieco milsie 😂 Ak je to fakt ona a snazi sa aspon "nieco" pre ten vztah spravit a ma zaujem, tak nech to zas neni, ze na nu steka...

taga
9. júl 2021

Pocuj, napisem asi totalnu kravinu, ale uz si vsetko ostatne asi vylucila 😂
Ehm, nemohlo sa exovi nieco stat? Vies o nom, zije este? Co ak sa mu nieco stalo, exova zena vedela, ze posielaval vyzivne, no mozno nevie, ci teraz nejake odchadza, tak poslala zo svojho uctu, aby si nebola ukratena o vyzivne? A ex mohol mat trvaly prikaz, ktory odisiel automaticky aj tento mesiac.. Sedelo by mi do toho aj to, ze sa pokusila v januari dat dcerku s otcom 'dokopy'... aj to, ze ti ex neodpoveda na ziadny kontakt...
ehm, nepozeravam telenovely inak ani nemam bujnu fantaziu

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
opica_skorica
9. júl 2021

@anjelicek26 to bola normálna otázka. Kde vidis nejaky ton?
Moze tam i prihodit, ze prosim a dakujem za odpoved. Bude to tip-top.

mpg
9. júl 2021

Ja si myslím, že je správne nedávať dcéru na prechádzku ex-manželovej priateľke, ak by o to požiadal on tak to by bolo iné. Ale aj tak dcéra sa s ním málo stretáva a môže jej to byť dosť nepríjemné, ísť niekde s otcom, ktorý už žije s inou ženou. Aj tieto peniaze by som neprijímala, ale vrátila, tak najprv mohli zavolať, že by chceli poslať a nie takto. Ale môže byť aj pravda, že priateľka ex je celkom slušná a priateľská a chcela by nadviazať kontakt, len sú to dosť ojedinelé prípady, kde to funguje dobre. To by bolo treba mať už overené, aká je a s akým účelom toto robí.

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
21oktober
9. júl 2021

@kate211 po viacerých tvojich príspevkoch som presvedčená že ani nie si právnička , zrejme robíš v nejakej právnej kancelárii ako asistentka a možno ani to nie , lebo za prvé nereaguješ ako právnik ktorý robí minimálne 7 rokov v rodinnom práve a máš pomerne veľké vedomostné diery .
Ty riešiš veci ktoré právnik ktorý sa venuje rodinnému právu minimálne 7 rokov , ani nad nimi nežmurkne , vyrieši si ich sám a hlavne podotýkam hlavne v prospech dieťaťa. Ty ideš na to presne opačne , ty ako odborník sa ideš pýtať laikov a ešte konáš v neprospech svojej dcéry, paranoidne a úplne nezmyselne . Tvoje dieťa dostalo možno jedinečnú šancu na obnovenie vzťahu s otcom a ty aby si ju chytila doslovne za pačesy a ukázala že si tá múdrejšia , robíš presný opak . Tak ti prajem nech sa ti v živote darí s takýmto prístupom . Pekný deň .

taga
9. júl 2021

@kate211 nepochopili sme sa... mozno bol vazne chory a nieco sa mohlo stat len teraz nedavno.. ze este ucty nie su doriesene a pod

kvetinka75
9. júl 2021

no keďže je tam písané meno tvojej dcéry, omyl to asi nebude. Ja by som neposielala späť nič a zistila by som, kto je tá žena.

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nelca84
9. júl 2021

@kate211 tie peniaze su jasne urcene tvojej dcere, nechapem nad cim vlastne spekulujes, kup jej to, na co ich dostala a hotovo

kittykat22
9. júl 2021

@kate211 nema nahodou nova partnerka tendencie byt s tvojou dcerou? Aby to nebolo najskor pohladnica, potom cash a o pol roka striedava starostlivost. Peniaze by som vratila a do spravy napisala "dakujem, nemam zaujem". Zjavne chce vidiet dceru, takze zdarma to nerobi. Ma za tym agendu. Byt tebou som velmi opatrna, pretoze toto su take nefer hry. Keby mala s muzom zaujem tak ti napisu ci sa mozete stretnut, ist na kavu a normalne sa s tebou porozpravaju. Ale taketo hry ... ved to je hrozne. Sme dospeli ludia, vieme komunikovat. Ked je ta zena sa schopna takto spravat, bohvie ake bude mat ine napady. Moze sa kludne stat, ze nemozu mat deti, alebo muz nechce a treba jej do zivota dieta - aj ked cudzie. Aby si z toho nemala este problemy. Je zvlastne ze cudzia zena ma taky enormny zaujem o tvoje dieta.

ukulela
9. júl 2021

Nechce sa mi hľadať, ale matné si spomínam na nejaké diskusie o tej vychádzke.... urazený ex, čo nepracoval rozchod/ookopnutyý a iniciatívna nova žena.
@kate211 tvoj ex je ako decko. Ale ty tiež nečakaj, že on si ta odblokuje a bude ok. Ani ja by som cudzej žene dieťa nedala. Ale nadviazala kontakt, mohla si s nou komunikovat. Tak, ako teraz si jej mohla napísať sms, či sú € od nej. Ak ma ona zaujem spojiť otca s dieťaťom, urobila jeden krok, ty si ju zrusila (odôvodnene, aj ked možno si mohla navrhnúť pre teba prijateľnejšie cestu, zrejme by akceptovala akúkoľvek návrh vedúci ku stretnutiu). Teraz má už možnostiach ti pisat, tak aspoň takto sa snaží. Viemsipredstavit jej motiváciu aj pocity. Ty si exa vypustila a vyhovuje ti zrejme stav, keď sa s dieťaťom nestretávajú. Len sa to ozaj môže raz obrátiť e na výčitku od dietata.
Ak máš kontakt na tu zmenu, nie je problém napísať smsku.

21oktober
9. júl 2021

@kate211 prosím ťa mlč , nemala si žiadne argunmety, diery máš ako v ementále , nevedieť čo je spatne výživne a kedy a za akých podmienok jeho možne ho pýtať a čo je určujúce pre jeho spätne priznanie .ako ani nebudem písať , lebo som bola zhrozená a to už nehovorím o tvojich vedomostiach pri rozdelení BSM, čo tam patrí a čo tam nepatrí , ako sa delí . Jednoducho katastrofa.
Ohliadnuc od tohto ti prajem , nech sa ti darí doriešiť vzťahy s otcom dieťata hlavne v jeho prospech .

jankalukasova
9. júl 2021

@kate211 pred nejakym casom som tu zaznamenala diskusiu, kde nova partnerka muza chcela urovnat vztah medzi nim a dcerkou. Viem, ze sa tam tiez spominala nejaka hodinova vychadzka a podobne. Ona to vtedy myslela fakt dobre a pisala, ze toho muza lubi ale nepaci sa jej, ze nema korektny vztah s dcerkou. Chcela tu rady od zien, ci to je alebo nie je dobry napad...

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimiqa
9. júl 2021

Mne x rokov chodi od exovej partnerky vyzivne nikdy nie od neho... Bere sa to do uvahy

ladyblcha
9. júl 2021

@kate211 ona prejavila zaujem a v sms pisala, ze by prisla s bio otcom, cize cudzej zene by si ho nedala, ale ak by prisla s bio otcom, snad ho poznas. Ty si to utrhla, ze ma napisat otec. Z tvojej strany take strohe, skor zamietave, ako ze sa s nou nemienis bavit. Tak skus obnovit konverzaciu, mozno aj dcera by mala viac zazitkov, novych vnemov, ty viac casu.. moze to mat benefity pre vsetkych.

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evulincula
9. júl 2021

nerobila by som si z toho nic, ake je to terajsia partnerka bio otca dcerky. budz rada, ze ti nejake tie peniaze chodia, mnohe nemaju ani len tolko stastia

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
derdia
9. júl 2021

@kate211 mozno by ona chcela jeho dostat blizsie k dcere... Podla mna by si mala povolit... Pretoze raz to budes ty, kto branil im aby sa spoznali... Viem, ze je to tazke, ano viem. Ale seba daj teraz bokom. Ak je on normalny, a ma vysporiadany zivot a dcera o nom vie, tak maju oravo nejaky ten cas spolu stravit...aj ked je dcera tvoja dcera ona ti nepatri, nie je to tvoj majetok.... Preot ti mozno jeho manzelka poslala peniaze, lebo by chcela nieco zmenit... Spoznat dceru svojho manzela

cacianka
9. júl 2021

Možno by aj otec chcel stretnutia s dcerkou, ale jeho ego este nie je celkom roztopene, nedovoli mu odblokovat tlf, mejl, a sám oslovit teba, tak to skusa cez svoju manželku a sonduju obaja.ona ako zena/matka má viac citu a chcochmesu a pomaha napravit tvrdu muzsku gebulu.
Dcerka vie ze doma nema bio tatu, možno za pokus to stoji zistiť aký je stav v rodine biotatka. Ak bude ok, ľady sa môžu roztopiť