Náhradné výživné

22. okt 2020

Ahojte. Bolo mi davnejsie schvalene nahradne vyzivne. Ex po case vyplatil vsetko,ja som vsetko uradu vratila a tym ma oboznamili ze mi nahradne zrusia. Ked som im ale povedala ze ex opet nebude platit ich to nezaujimalo ,ked som chcela ist za pani ktora to ma na starosti vzdy ma odbili . Nemalo by to potom byt tak ze az ked nebude platit napriklad 3 mesiace vkuse to zrusia. Mne vsetko vyplatil na sude co neplatil na vyzivne . Teraz chcem znovu podat nahradne. No ak zase vsetko vyplati na sude zase to zrusia a zase budem bez penazi. Dakujem za kazdu radu alebo paragraf alebo link o ktori sa mozem opriet aby ma uz tetusi neodbili

zuzana201614
19. máj 2021

Ahoj, ja toto riesim nonstop. Akonahle povinny uhradi dlh na vyzivnom, urad preratava spatne to, co ti daval, a ak z dlhu vyjde ze je z neho zaplatene aj dva mesiace riadne vyzivne, zanika narok na nahradne vyzivne...hlupe, ale je to tak. Mne napriklad teraz skrz trestneho stihania naraz vyplatil vyse 1000 a tuto sumu som samozrejme vratila statu. Urad vsak tuto sumu zaratal k mojmu prijmu pri prehodnocovani naroku po pol roku. Cely zakon je pre matky samozivitelky nespravodlivy a samozrejme nema ani logiku. Skratka pani na urade ma interne smernice a podla nich postupuje....