Neistota otca ohľadom otcovstva

momicek
26. dec 2012

Čaute maminky aj nemaminky,prosím mám takýto problém či otázku?Ak má chlap nemanželské dieťa a nie si istý že je otcom daloby sa dať spraviť test DNA aj bez nejakých drahých testou?Mám namysli či sudnou cestou aby sa to neplatilo nakoľko bohužiaľ nemá na to ale zas nechce platiť na dieťa ktoré možno nie je jeho ale ani sa nechce zachovať ako hajzlík a neprispievať ak je náhodou jeho.babka dieťaťa (má ho v opatere)ho naháňa a robí problémi ,bohužial nechal to len tak bo malá už má 8 rokou ,doteraz to neriešil a platí výživné ako sa dá ale preto má aj kvoli tomu problémi.dík za akékoľvek odpovede a pripomienky a rady

kaktusik007
26. dec 2012

ad jeden - je v rodnom liste dietata? ak ano - a mala ma osem rokov - aj keby hned podla dna nebol jej otec, pravo toto napadnut mal dva roky odo dna, kedy sa o tom, ze sa mala narodila, dozvedel... to neurobil, takze otcovstvo napadnut uz nemoze -- jedine to moze spravit mala, ked bude mat osemnast, alebo ked on bude suhlasit aby si malu adoptoval niekto iny (zvacsa novy partner byvalej partnerky). avsak podla toho co si pisala ani toto nehrozi... a rodicovskych povinnosti sa clovek nezbavi, a rovnako ani prav..... jedine adopciou....
ak v rodnom liste dietata nie je - tak to mi potom unika dovod, pre ktory plati 😉
@momicek

vefi89
27. dec 2012

@momicek na to už je príliš neskoro... mal sa zobudiť skôr, teraz mu nepomôže už nič 🙂 myslím, že aj otcovstvo sa dá zrieknuť len do šiestich rokov... takže tam, kde začal, bude aj pokračovať 🙂

titkovamiriam
27. dec 2012

štat chrani prava dietata,ak je uvedený v rodnom liste je braný ako otec a platit musi či už je bio alebo nie