Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Otec dieťaťa nechce uznať otcovstvo

barboraa12345
11. feb 2015

Ahojte babule.poprosim mamicky, zvyraznujem este raz iba mamicky, ktore maju skusenost s tym ze otec dietatka nechcel uznat otcovstvo.a neriesili ste to sudne. V RL - OTEC NEZNAMY. Alebo ako to prebiehalo ak ste vyziadali sudne testy dna.ako ste to zvladali a tak. VYZIVNE atd. Pretoze neviem ci to mam vyznam riesit pre par drobnych a kopec nervov.este raz : MAMICKY S TAKOU SKUSENOSTOU DAKUJEM

babls5
11. feb 2015

Podaj navrh na ssud na urcenie otcovstva a dalej to budu riesit na sude s tebou a jeho predvolaju ties...daju vas na dna testy tam sa to ukaze a bude si ich musiet on platit potom urcia aj vyzivne

barboraa12345
autor
11. feb 2015

A platim aj ja nieco ked chcem dat urobit testy?

barboraa12345
autor
11. feb 2015

A navrh podat az po narodeni ci sa to da aj skor

ziwa1
11. feb 2015

@barboraa12345 tusim navrh az ked sa dieta dozije 28 dni.

zo skusenosti znamej:
pamataj na to, ze otec bude nielen platit, ale aj vyuzivat svoje prava (asi).
moze chciet striedavu starostlivost, ked bude starsie. takze sa moze stat, ze cca 2 tyzdne z mesiaca bude u neho (castejsie striedanie nie je pre dieta dobre, to len lieta ako handra medzi rodicmi).
daj si dieta zverit do starostlivosti. ze si porodila a vychovavas este nezarucuje pravo.
vyhnes sa tym potahovackam na policii, ze si dieta uniesla, ked vycestujes (trebárs na dovolenku).
ak sa raz vydas, moze robit prieky so zmenou priezviska, alebo s adopciou - treba jeho suhlas (tusim na priezvisko nie, ak ho ma dieta v rodnom liste po tebe, ale neviem isto).

vsetko zalezi od toho, aky mate vztah, ale asi nie dobry, ked chces otcovstvo sudnou cestou.

ale aj toto su veci, na ktore treba mysliet, lebosa mozu vyskytnut.
otcovstvo nie je lenplatenie vyzivneho, ale aj pravo na dieta.

pribinak
11. feb 2015

@ziwa1 dieta moze mat priezvisko po matke, aj ked bude otec zapisany v RL, je to vec dohody rodicov na sude, ak otec nezije s matkou a o dieta javi minimalny zaujem, zvycajne nie je problem, aby malo dieta priezvisko po matke

Netreba strasit zo striedavkou, ta sa urcite nebude tykat pripadu, novorodenec, otec sa urcuje sudnou cestou, rodicia neziju spolu
To nie je pripad na striedavku

sue
11. feb 2015

@pribinak ale aj ak by dieťa malo priezvisko po matke a tá by ho po svojom sobáši chcela zmeniť, tak na to treba súhlas otca dieťaťa 😉

pribinak
11. feb 2015

@sue ano, ale pokial otec nejavi zaujem o dieta a plni si len vyzivovaciu povinnost, sud matke vyjde v ustrety pretoze zmena priezviska bude v zaujme dietata

http://www.hurtaj.sk/zmena-priezviska-mololeteh...

sue
11. feb 2015

@pribinak ja som nikde nepísala, že nie, ja som len napísala, že je to možná "obštrukcia" a zbytočné naťahovanie sa na súdoch 😉

elise
11. feb 2015

@barboraa12345 ak nemá záujem o dieťa neriešil by som to na tvojom mieste aj ked peniažky na výživne by sa hodili ale aspon budeš mať od neho klud a ked nájdeš svoju lásku tak spolu vytvorite rodinu a nebude tam "votrelec" zo strany bio otca

barboraa12345
autor
11. feb 2015

@eliseprave to ze dostanem par drobnych lebo je nezamestnany ,budde mat nan narok a moze mi robit problemy. A vecne natahovacky ...naozaj mozno raz najdem niekoho kto nas bude mat rad obidvoch a bez dalsej neprajnej osoby

elise
11. feb 2015

@barboraa12345 tak sa na neho vykašli a vychutnávaj si tehotenstvo alebo drobca (neviem či si tehulka alebo je bábo na svete 🙂 ) to malinke je to najdokonalejšie a najkrajšie čo ti v živote mohol dať 🙂

ziwa1
12. feb 2015

@pribinak napriek tomu moze o nu ziadat. na tom, ci zili predtým v jednej domacnosti nezalezi. ani rozvedeni rodicia uz neziju pod jednou strechou (zvycajne), ked riesia stretavanie s dietatom.

samozrejme to nefunguje tak, ze chlap povie, ze ho chce mat dva tyzdne do mesiaca a odklepnu mu to.
nestaci prejaveny (zahrany) zaujem.
prehodnocuje sa, ci ma doma podmienky na to, aby tam dieta mohlo prebyvat, atd...

co sa tyka zmeny priezviska, adopcie - ak je otec v RL, tak sa vyzaduje jeho suhlas. dalsia vec, s ktorou moze (nemusi) robit problem.

su to veci, ktorými netreba strasit, to chapem. ale potom niekedy predstavuju problem. niekedy az neriesitelny. znamej biootec platil minimum (nezamestnany). robil na cierno, takze sice vedela, ze si dopriava drahe dovolenky s novou partnerkou (vzdy zdokladovala, ze dovolenku hradila ona), bolo jej to na nic. ale ked sa vydala, tak sa jej nepodarilo vybavit ani zmenu priezviska, ani adopciu novym otcom. hoci ziju spolu, ona ma kvôli detom priezvisko cez pomlcku aj po ex a on svoje. biootec na deti kasle, nenavstevuje, nezaujima sa (vyjadril sa o nich niekolkokrat, ze "su to len bastardi, co mu odzieraju od ust" a podobne perlicky), ale kde moze a ma na to zo zakona moznost, tam skodi. lebo im aj ich matke chce dat "vyzrat", ze mu "odtrhaju od ust". ak sa zaujima, tak len tak, ze ich napr. tajne foti, a potom posiela k nim socialku (ked raz isli z parku domov, deti vyblaznene, ale zablatene, jedno na ulici spadlo, tak ho dvihala a na socialke fotka, kde to vyzera, ze ho na ulici spinave a zanedbane este aj mlati - a vysvetluj, mavaj kontroly, nechaj ich pozerat do chladnicky a do kazdeho kuta, ze je cisto, navarene, ukazuj ziacke knizky, ze sa dobre ucia, ze sa staras a to cele bolo hlupe nedorozumenie. pozeraju na teba ako na hrozbu spolocnosti a v spisoch mas zaznamy ako daky asocial).
niekedy to za tie peniaze nestoji. preto nanutene otcovstvo nema az taky zmysel. treba si ho dobre rozmysliet, koho ideme nutit starat sa o svoje dieta a uznat ho za svoje.

aredhel
12. feb 2015

@barboraa12345 ak nie si na tom financne tak, ze aj tych par drobnych nutne potrebujes na prezitie a on sa o dieta vobec nezaujima a zaraba minimalku tak bud rada ze ho tam nemas uvedeneho :/ ja keby som sa mohla este raz rozhodnut v zivote by som ho tam nedala...ja som ho najskor zapisaneho nemala az po case som ho tam dala zapisat a teraz to lutujem...NESTOJI TO ZATO...vyzivne riesim ale to bude len par eur ale musim teraz riesit zverenie do starostlivosti a potrebujem povolenia na kadeco od neho no proste som si slucku okolo krku natiahla tym...

kiki68
12. feb 2015

ja osobne by som radsej nechala otca neznameho a mala dieta iba pre seba. Pretoze inak hrozia pekne komplikacie v buducnosti a nechcela by som aby sa dieta volalo a stretavalo so zmetkom s ktorym som ja dopustila chybu a vliezla do postele za nejakych okolnosti. Za tu almuznu,co sud casto priklepne to vobec nestoji. Pretoze ak najdes partnera o par rokov,co Ta bude chciet aj s dietatkom,tak mozu nastat problemy v tej pravnej rovine a bio otecko na papieri moze zacat robit problem. Netreba podcenovat ludsku jesitnost a zakernost.

mysicka36
12. feb 2015

😲 prečo sa každá druhá nechá nabúchať od zmetka?

to len taký výkrik do tmy na zamyslenie.

a ešte sa mi páčia naivky, čo si myslia že sa za nimi s dieťaťom na krku bez výživného idú chlapi potrhať a nedajbože aby si ho osvojovali. Tak raz si spraví decko so zmetkom a je si istá, že o 5rokov nájde princa čo ju z toho vyslobodí.

lyzzy
12. feb 2015

@mysicka36... Keby sa dalo dať viac lajkov tak ti ich dám.

sue
12. feb 2015

@mysicka36 tiež tomuto nerozumiem... v dnešnej dostupnosti antikoncepcie, informovanosti a všetkého 🤐 a furt dokola také isté príspevky tisícov báb...

moonlight1210
12. feb 2015

@mysicka36 nemyslim, ze si myslia, ze sa najde niekto dalsi.

ale vacsinou sa skor najde dalsi chlap, ako by sa dalo cakat, ze sa biootec umudri a zatuzi konecne tvorit rodinu.

a myslim, ze vacsina slobodnych (alebo rozvedených) mam je presvedcena, ze skoncili na "sobasnom trhu". ze urobili chybu a pobabrali si zivot (nie dietatom, ale tym, ze ostali na to sami, lebo vybrali nevhodneho otca). ze u muzov uz nemaju velku sancu, lebo nenajdu chlapa, co by chcel vychovavat cudzie deti.
aj ked si na povzbudenie hovoria: pride lepsi...

a ked sanca fakt pride, je to skor prijemne az sokujuce prekvapenie.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli