Neupravený styk otca so štvorročným synom

aninenka
27. apr 2015

Ahojte žienky, chcem sa poradiť s Vami. S ex nežijeme spolu vyše roka. Syn má 4 roky, je v mojej osobnej starostlivosti. Styk súdom nebol upravený, keďže sme sa vedeli dohodnúť - alebo teda, ex až taký záujem o malého nemal, pracuje na smeny občas keď mohol alebo chcel bol s ním.
Avšak, odkedy mám nový vzťah, zjavne ex rieši niečo osobné a začína robiť prieky.
Chce aby syn pendloval - jedna noc u neho, jedna u mňa, ďalšia u neho, potom zasa u mňa, s čím ja absolútne nesúhlasím. ON to považuje za moje výmysly, že vraj to určite synovi takto neurobí zmätok a že je to ok, no podľa mňa nie je. Nikto mu v styku nikdy nebránil. Dokonca som mu dohovárala, že synovi otec chýba, aby sa mu venoval viac. Začal sa mi vyhrážať sociálkou, že ak mu syna nedám na takéto pendlovanie, pošle na mňa sociálku a udá ma za bránenie v styku.
Keď požadujem od neho rozumú dohodu na mesiac dopredu, kedy s ním chce byť, odingoruje to a dožaduje sa syna tak, že mi zavolá ráno, že ide po neho do školky. a Bodka, je jedno či ja mám nejaký program so synom alebo nie.
AKo sa mám správať? Mám právo mu odmienuť dať syna, pokiaľ ja mám s ním program v daný deň? Alebo mám právo odmietnuť mu dať syna na takéto pendlovanie hore dole, keď s tým nesúhlasím?
Nebránim mu v styku ale toto je taká situácia... nepáči sa mi to... akoby som musela byť stále v strehu, kedy si ho on vypýta vtedy ho musí mať...a ja sa musím iba prispôsobovať..... :O

mattuliatko30
26. nov 2015

@viky7 ďakujem ...lebo riešime aj vianoce..aj silvestra..a stále sa musím prispôsobovať...čo nechcem ..lebo aj ja mám svoj program....a rada by som bola aby to akceptoval..a ked nemám nič..tak nemám problém..aby tam išli..samozrejme že to moc dobré nerobí..lebo kým sa zase u mna aklimatizujú..tak to trvá....a su uplne iné..ako ked ich mávam ja :( a nebaví ma toto...ma mat víkend...tak nech si robí program vtedy...najhoršie..že ja som sa sem prisťahovala..som tu už 13 rokov..a nemám tu nikoho...iba deti..a zopar kamarátiek

viky7
26. nov 2015

@mattuliatko30 ja by som sa na tvojom mieste neprisposobovala.. samozrejme, ze vyjst v ustrety, ak je na to dovod.. vediet sa dohodnut.. ale nenechat si diktovat.. jedine, co moze on potom spravit je, ze to da na sud, a bude chciet upraveny styk s detmi... a to s tym pristahovanim poznam.. ja som na tom rovnako.. a je to niekedy tazke..

lussy211
10. nov 2016

Jednoznačne si to dajte upraviť súdne lebo budete mať stále väčšie problémy,to čo navrhuje on je riadna kravina a súd by mu to aj tak nepovolil.A vyhrážať sa môže čím chce ale vy konajte čo najskvôr aby vás nezaskočil nejakou zákernosťou