Úprava styku štvorročného dieťaťa s otcom

aninenka
4. aug 2015

Ahojte 🙂
chcem sa poradiť s Vami žienky. Mám 4 ročného syna, ktorý je súdom určený do mojej starostlivosti, styk súd ponechal na dohode rodičov.
Môj ex pracuje na smeny, takže služby má kadejako, aspoň že som vydrankala od neho, že začiatkom mesiaca mi dá rozpis kedy chce byť s malým.
Posledné mesiace však všetko mení, plánuje to tak, že je dieťa hore dole....keď nesúhlasím a poviem mu vyber si iný termín, vyhráža sa, že mu bránim v styku.
Posledná kvapka padla, keď sme mali veľké rodinné stretnutie s celou mojou rodinou, kde som samozrejme chcela zobrať aj syna. Ex si zmyslel že vtedy mu naplánoval výlet do jaskyne, na iný termín to nebude prekladať, ja mám ísť sama, a že rodinu mám presunúť :D že on jaskyňu nepresunie, že sa mi nebude furt prispôsobovať. Plus vyhrážanie ako Skús ho zobrať a uvídíš. Prídem si po neho tam a je mi jedno čo si tvoja dokonalá rodina pomyslí.
Už ma to fakt nebaví, chcem podať návrh na súd o štandardnú úpravu styku. Nech si prehadzuje služby ako chce, ale toto sa motá len dookola, nevie komunikovať len uráža a vyhráža sa a ja som už unavená.... :(
Ako môže dopadnúť súd, bola by to klasicka úprava každý druhý víkend plus stredy?Je to vôbec možné keď on má prácu tak že má dopredu na mesiac služby. a tie mu vycháýdzaju aj víkendy?
ďakujem

zabudnuta
4. aug 2015

@aninenka ahoj úpravu napíšeš ty ako chceš alebo teda ten, čo podáva návrh na súd... tým pádom každý druhý víkend a ak tam zahrnieš aj vianoce , veľká noc atď....Ale uznaj, že ex s ním bude veťmi málo pretože tam už záleží od teba či mu ho dáš navyše alebo nie,... mi sme nášho víkendového nevideli 3 mesiace pretože vychádzala práca tak že nemohol na ten víkend prísť domov a chodil opačne a nevymenila nám to. Navyše nám ho nedá

aninenka
autor
4. aug 2015

@zabudnuta máte pravdu. Toto bude obmedzujúce pre môjho ex a aj pre jeho rodinu. Avšak ja už nemám sily a nervov riešitť dookola jeho prieky.... takto by sa eliminovala možnosť dohadovania a robenia problémov...

zabudnuta
4. aug 2015

@aninenka ak ste taká , že mu ho dáte aj mimo je to jeho preveľké sťastie,,, Na jednej strane chápem vás a na druhej zase jeho pretože doma riešime obidve situácie a ani jedna nieje ľahká

maciatkolulu
4. aug 2015

@aninenka podaj normalne ziadost na sud o zmenu stretavania sa. Prebehne klasicke pojednavanie, ale nebudes ty v dobrom svetle... najlepsie je vzdy sa dohodnut. Nuz, ale ked tvoj ex je taky ako ho opisujes, tak to sprav. Inak bol maly s otcom nakoniec na tie dva tyzdne? Nakoniec bacha na to, aby ta ex nepredbehol a nedal on na sud, ze sa s tebou neda dohodnut, ze ty mu branis a vzdy mas nejaky program ked ho chce on. A tazko sa bude dokazovat kto z koho. Len su to take zbytocne tahanice, ktore maju neskutocne zly vplyv na dieta a nemysli, ze to maly nevnima.

aninenka
autor
4. aug 2015

@zabudnuta nemala by so problém dať mu syna aj mimo víkendov, ale mám pocit že by sme boli tam kde sme boli. Ide len o to aby sa dodržovali nejaké pravidlá....ja dodržujem on an to kašle bohužiaľ :(

zabudnuta
4. aug 2015

@maciatkolulu Podľa mňa nikto nerieši kto je v akom svetle proste sa na to pozrie a dá mu súhlas na stretávanie...samozrejme otec je vždy s dieťaťom menej, A záleží samozrejme aj vek veľa urobí deti sú formovateľné až strach.,..Mohla by som napísať knihu a asi aj veľa z nás

zabudnuta
4. aug 2015

@aninenka Keď to budeš mať na papieri a dáš mu ho aj mimo určených dní si 1 🙂 a to myslím vážne...

emily76
4. aug 2015

@aninenka ak vies, ako mava sluzby, da sa dat do navrhu napr. parny tyzden tak, neparny inak... a urcite by som si to dala sudom potvrdit, pretoze toto je na nic... a daj si do navrhu aj sviatky, prazdniny... a ak to nebude ex vyhovovat, bude na tvojej dobrej voli, ci mu termin vymenis alebo nie.

aninenka
autor
4. aug 2015

@maciatkolulu malý s ním bude teraz na konci augusta 9 dní.
POvolila som, povolila som aj jaskyňu samozrejme a moja rodina mojho syna nevidela. Unavuje ma že mu vychádzam v ústrety.... a kvôli jeho vyhrážkam meníme plány....viete ako to je, on pplány môže mať ja nie?....

sissy27
4. aug 2015

@aninenka pozri, teba sa tiež nikto nikdy pýtať nebude ako to máš zariadené v práci... normálne daj návrh na súd tak ako uznáš za vhodné (napr. každý druhý víkend plus jeden deň v týždni, porieš tam nejako aj prázdniny letné - zimné) a nech si to on zariadi v práci... neviem, či ty už pracuješ alebo nie, ale ak bude malý chorý, tak bude musieť práca bokom, dovolenku si budeš musieť čerpať podľa prázdnin a nie podľa toho ako by si možno chcela, atď. prečo ty sa máš prispôsobovať jeho práci a jemu? ak bude chcieť byť s malým, tak si to voľno spraví...

zabudnuta
4. aug 2015

@aninenka Ako napísala
@emily76 presne tak to je a funguje... Aj on by mal mať rozum a chápať, že máte plány ak to nieje úúúúplne vždy 😀

aninenka
autor
4. aug 2015

@sissy27
@emily76
@zabudnuta na druhej strane, syn má svojho otca rád. Mrzelo by ma keby trpel tým že otec s ním nie je aj mesiac, lebo proste je to súdom dané, a otec nemá vtedy voľno...:(
Hovorím však...že už neviem čo robiť, ex si myslí že je v práve, že mu jednodcuho musím vždy výjsť v ústrety keď si on zmyslí. Inak je to bránenie v styku. Pre mňa je súd posledná pomožnosť ale dohoda nie je možna v tomto prípade....podvedome len čakám čo zasa vymslí, aby robil prieky.

zabudnuta
4. aug 2015

@aninenka Pozri veď si rozumná podľa tohto čo píšeš. Kľudne to podaj na súd pre poriadok a keď si ho ex bude pýtať a ty budeš vedieť , že dlho spolu neboli alebo , že nemáte program daj mu ho. Nebude tým trpieť nikto. Ako písali dievčatá ty mu ho musíš dať kedy má určené ale môžeš keď ťa požiada ale aj nemusíš. Pokial niesi Rebeka a nechceš robiť zle podľa mňa na tom nič nieje a nemusíš mať ani výčitky

sissy27
4. aug 2015

@aninenka ako som písala vyššie - to nie je o tom, že nebude so synom mesiac, lebo súd nariadil... on predsa bude vedieť rok dopredu, kedy si má vyhradiť čas pre syna, je len na ňom, ako si to zariadi... ty si tiež budeš musieť prispôsobiť prácu kvôli starostlivosti o dieťa, tak si môže aj on... a doteraz mal možnosť si vyberať, žiaľ, nefungovalo to...

emily76
4. aug 2015

@aninenka ja som synovi nebranila ist k otcovi, aj ked to bolo mimo sudneho rozhodnutia... v tvojom pripade ide skor o to, aby nemohol ex cez syna zametat tebou. Aj ked budes mat "rozpis" zo sudu, nikde nie je napisane, ze sa ho musite 100% drzat. Cize.. pekne si spis navrh, daj si ziadost na sud o upravu styku, argumentuj presne tymto, co si napisala nam a hotovo. Ved nie je mozne, aby si ty stale ustupovala, aby si len on mohol robit plany a ty nie. Ak si zaplatis dovolenku a ex si zmysli, ze zrovna vtedy chce mat syna, tak co urobis?? Mne sa stalo presne toto este ked sme nemali upraveny styk. Samozrejme, se syn isiel k otcovi a ja na dovolenku s kamoskou... lebo inak by mi peniaze prepadli.. o tom, ze som z toho vysla ja ako krkavcia mater snad nemusim pisat. 😖

aninenka
autor
4. aug 2015

@sissy27 je to tak proste aj s prácou, ešte že môj zamestnávateľ je chápavý človek, inak by ma už inde dávno vyhodili....
funguje to teraz - tým že sa prisposobujeme.... napr tento týžden si povedal že budem s nim dnes, zajtra potom vo stvrtok nemozem piatok a v sobotu. Potom týžden nie potom 9 dní. všetko prisposobujeme jemu...

aninenka
autor
4. aug 2015

@emily76 och...ale to už je zákerné :(
mojmu ex nepomá ani dohovor od iných ľudí, je to typ človeka ktorý si myslí že všetko môže, a že sa stačí len povyhrážať.......

sissy27
4. aug 2015

@aninenka a chceš sa mu prispôsobovať ešte najbližších cca 10 rokov, kým syn nebude mať vlastnú hlavu? 🙂 ošetri si to súdnou cestou, tak ako písali baby, vždy mu môžeš dovoliť extra návštevu či výlet, ale nebudeš musieť skákať ako jeho napadne...

emily76
4. aug 2015

@aninenka tym skor, ked je takyto by si sa mala chranit aj ty.. inak mu budes ustupovat kym syn nebude mat 18. Inak... podla mna, ak by si mu syna nedala, ked si hvizdne, tak si nepomoze.. moze sa aj na hlavu postavit... pretoze tak, ako nemas presny termin ty, nema ho ani on... a mozes argumentovat tym, ze si uz mala nieco so synom naplanovane. Ak by aj dal udanie na socialku... mozes preukazat, ze syn k otcovi chodi, cize jeho tvrdenie, ze mu branis v stretavani neobstoji.

aninenka
autor
4. aug 2015

@emily76 ja už som bola pred časom na porade s advokátom. Pretože toto reisím dookola už. A vždy si poviem, že budem o krok vpredu pred ním a poviem vtedy a vtedy niečo máme....aby mi to nemohol zrušiť. Advokátka mi povedala že dieťa keď má školku školu ale povinnosti na druhý deň, má spať doma. Dieťa má mať stabilitu a režim, nie je to tak že na želanie otca pod vyhrážkami, mu ho musím dať hocikedyy kedy si on zmyslí.....
lenže u nás je to tak...povie si, vyhráža sa...a čo ja...má volať políciu keď príde? Pred synom riešiť toto? viete ako....je to nepríjemne...ja sa bojím takých vypätých situácii a vždy radšej ustúpim ako sa hádať ale znepríjemnuje mi to život ....

emily76
4. aug 2015

@aninenka no a prave tohoto vas usetri sudne rozhodnutie o uprave styku. Budete mat so synom klud. A nie byt ako opice na gumke a kedy sa panovi zmysli, vtedy lietate. Ak by bol normalny, tak by si asi sama od seba po sudoch nelietala... nemas sa preco citit vinna.

aninenka
autor
4. aug 2015

@emily76 chcela by som byť ráznejšia. Nech si nerobí z nás dobrý deň...:(

emily76
4. aug 2015

@aninenka chcela, ale nie si. A on vie, ze ked sa povyhraza, pokrici, ty urobis to, co chce on. Ja som taka ista... po nociach som rumazgala do vankusa.... 😒 Rozsudok o styku pomoze prave v tom, ze pravidla budu platit pre oboch.

nyusika
4. aug 2015

@aninenka aky vztah mas s jeho rodinou ? neda sa nanho ist nejak obklukou cez jeho mamu ? (ak ju ma).
Mozno by mu nejak mohka dohovorit...ak vsak s nimi nemas dobry vztah, tak to, zial, nepojde.

je to fakt naprd situacia, nemoze sa jeden donekoneca prisposobovat, otec by si mohol uvedomit, ake ma stastie, ze mu vychadzas v ustrety

sissy27
4. aug 2015

@aninenka ty hlavne trochu zdvihni hlavu... on sa ti povyhráža a ty hneď na kolená a ano milostivý pán nech je po vašom... až sa ti bude nabudúce vyhrážať tak nech sa páči, nech robí čo uzná za vhodné... ja si to rada prídem pozrieť...😀

lencici
4. aug 2015

@aninenka ahoj mne moja kolízna povedala, že pre mňa ako matku je lepšie ak máme styk neobmedzení....že ja som vtedy vo výhode a vždy je na dohode ako a kedy budú deti s otcom....len my sme iný prípad....nerobíme si naspriek....vieme sa dohodnúť, ale hlavne slovo ma dcéra (8r) keďk nemu chce ísť tak ide keď nie tak neide....

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirica
4. aug 2015

@aninenka .....ja ti napíšem takto....ak je v rozsudku styk "dohodou" neznamená to, že to znamená" podla želania otca"...a už vôbec sa to nedá brať-a ani nebude- ako bránenie v styku s dieťaťom. Dohoda znamená , že sa dohodnete a nie že ho dostane , kedy si zmyslí a nadiktuje. ak ti dá na začiatku mesiaca rozpis , kedy ho chce a dohodnete sa na niečom....tak si za zmeny zodpovedá on.Ale ak ho v niektorý konkrétny deň chceš ty, jednoducho mu povedz, že na ten deň, ho máš ty, on nech si vyberie iný termín . Ak si mu ty umožnila styk v 9 z požadovaných 10 dní (napríklad) ,ak žiaden súd ani sociálka nebude brať ako bránenie v styku to, ak si jeden deň nadiktuješ ty. Treba mu to rázne dať na vedomie s tým, že ak sa mu nepáči, nech si dá súdom stanoviť presné dni.

jadelka
4. aug 2015

Ak nemate upraveny styk a ty mas dieta zverene do starostlivosti, zalezi na tebe,kedy mu ho das,lebo si jeho pravnym zastupcom.