Osvojenie si mojej dcéry manželom

ardnaxela1989
22. aug 2022

Dobrý deň manžel si chce osvojit moju dcéru sme zobraty len krátko moja otázka bere súd do úvahy aj to obdobie co spolu žijeme alebo len to obdobie ako sme manželia?

pribinak
22. aug 2022

@ardnaxela1989 nemusite byt ani manželia. Skôr bude súd zaujímať názor biológ. otca maloletej, teda ak je uvedený v rodnom liste

mogaa
22. aug 2022

@ardnaxela1989 ak je v rodnom liste dieťaťa zapísaný otec, tak ten s tým musí súhlasiť a rieši sa to súdne....ak s tým nebude súhlasiť, tak to nie je také jednoduché zbaviť otca jeho práv.....musí na to byť vážny dôvod

ardnaxela1989
autor
22. aug 2022

@pribinak
@mogaa otec ju nevidel viac ako 3 roky žiadny záujem nič ani platenie podala som aj trestné oznámenie a z radosťou súhlasil ze sa vzda otcovstva prospech mojho manzela len aby nemusel. Platiť. Len ma zaujíma ci uz si môžme teraz podať navrch na sud nie sme zobraty ešte ani mesiac ale byvame spolu viac ako dva roky alebo ešte počkať kým budeme spolu dlhšie manželia. Dcera ma 3 roky a je dineho od a ktorého pozná a bere ho za je dineho otca je môj manžel.

pribinak
22. aug 2022

@ardnaxela1989 to či ste manželia vôbec nie je podstatne, manželstvo nie je podmienka