Realizácia styku

2. júl 2023

Prosím o radu. Muž má prísť pre deti v utorok - podľa rozhodnutia súdu. Akurát mi písal, že nemôže prísť. Že príde v piatok a deti potiahnu unho dlhšie. Problém je, že s mužom cestujeme do Chorvátska už v utorok večer, deti mali byť ráno o 8 preč. Nechcem prísť kvôli nemu o 2 zaplatené noci. Upovedomila som ho, že musí prísť pre deti v priebehu dňa utorka. (Nasral sa, že som mu nedala vedieť, že cestujem preč). Čo sa stane ak jednoducho deti vezmem so sebou? Apartmán máme rezerve veľký, pre všetkých, pretože vždy rátam s možnosťou, že pre deti nepríde. Naposledy ich videl minule leto - mal chodiť kazdy druhý víkend ale nechodil. Má záujem iba o realizáciu počas veľkých prázdnych, vianoc a veľkej noci. To sú prázdniny. Deti stratili záujem sa s ním strácať, keďže čakali nachystane každý druhý víkend a on ani nedal vediet že nepríde. Deti s ním ani ísť nechcú.

veronikastrickova
3. júl 2023

@matkahelka nepis hluposti, mne tiez jasne povedali, ze mi bez suhlasu syna nepustia. Tu ma jedine sancu bud od neho ziadat preplatenie stratenych dni do piatku, alebo nech si po ne pride do chorvatska. toto je vec, kde by som sa ja poistila a oznamila to koliznemu opatrovnikovi. Lebo zial v tomto aj ked sa nestretava s detmi, vzdy tahaju za kratsi koniec ti, komu je dieta zverene.

veronikastrickova
3. júl 2023

@lucyjka6 tu ti povedia, aj to, ze dieta nepotrebuje doklad, ze staci ze ho ma rodic zapisaneho v pase, alebo popripade rodny list.

myskahryzka
3. júl 2023

@lucyjka6 Čiže v mojom prípade, podľa tejto logiky, ked neviem, kde sa ex nachádza už cca 10 rokov, som nemohla so synom nikam vycestovať?

veronikastrickova
3. júl 2023

@miroslava21 riesis tieto veci cez kolizneho opatrovnika, popripade cez sud.

veronikastrickova
3. júl 2023

@tamitamitami taky madarsky, alebo chorvatsky, alebo rakusky policajti si myslis, ze si budu cez google translator prekladat ich konverzaciu? Myslis, ze si budu overovat telefonne cislo, ci je naozaj jej ex? A ked uz robil problemy s unosom, tak absolutne by som nesla, bez toho, aby som sa poistila u kolizneho opatrovnika aspon.

smajlik323
3. júl 2023

Ja by som deti vzala do Chorvátska,lebo ako čítam pri ňom nemáš istotu, že príde aj v piatok a to si myslím,že deti by boli opäť len a len sklamané ....vzala vy som deti a jeho neriešila, ak ich bude chcieť mať,tak ich vezme po dovolenke

tiezjedna
3. júl 2023

@drm21 a kto ich zastavil? Kde? Chorvátsko je dávno s Schongene, kontroly prakticky neexistujú. Neverím, že by číhali na konkrétneho človeka... To im nahlásil ŠPZ alebo ako na nich prišli??? Blbosť ako voda v koši🙄

tiezjedna
3. júl 2023

Vzala by som deti so sebou a vôbec ho neriešila... Dostal na výber, ak nie je schopný prispôsobiť sa, tak je to jeho problém. Nie tvoj.

myskahryzka
3. júl 2023
autor
3. júl 2023

Ďakujem za všetky reakcie. Deti cestujú s nami ( ak nepríde), ak nás otočia, tak nás otočia. Ja som to uz riešila s právnikom. Ano, súhlas netreba. Avšak, moze nahlásiť, že planujem deti uniesť. Akonáhle ale toto nahlási, policajti budú hneď u nás. Nebudú čakať. Prídu, preveria situáciu a odídu. Nedaju nás predsa do pátrania bez toho, aby preverili skutočnosť. To je hlúposť. Takže začnú preverovať, na mňa tc polícia má, takže predpokladám,že budú najskôr volať. Inak, ja som odišla od muža v jedno poobedie, zbalili.sme sa. Muž isiel na políciu - nahlasil unos. Ja som mu ale predtým poslala správu, že sa sťahujem s detmi.k rodičom. Povedali,mu, že.o.unos.sa.nejedna, keďže nás pobyt je známy.

veronikastrickova
3. júl 2023

Lenze tvoj rozdiel je v tom, ze on sa ma stretnut s detmi, aj ked sa to jeho pricinenim skrati, ty mu budes branit v stretnuti. A to je obrovsky rozdiel v tom, co si tu dala ako priklad z pravnej poradne. A to napadnut moze.

aduskatt
3. júl 2023

@veronikastrickova má prísť v utorok, nepríde - aké bránenie?

smajlik323
3. júl 2023

Užite si dovolenku 🍀

nika523
3. júl 2023

@veronikastrickova to čo zas za nezmysel píšeš? Aké bránenie veď má prísť v utorok a nepríde tak aké bránenie?

veronikastrickova
3. júl 2023

@nika523 je nepisem bludy. Ja pisem z vlastnych skusenosti. On si skratit styk s detmi moze, ona mu branit nesmie v styku, co urobi ked on nebude suhlasit s tym ze deti pojdu do chorvatska s nou a vezme si ich inokedy.

tamitamitami
3. júl 2023

@veronikastrickova Jasne veď píšem že v tomto príde môže nastať problém lebo má mať deti v tom čase on (môže to potom riešiť ako bránenie v styku - čo ale neni pravda lebo on sa nedostavil po deti v určenom čase a bol oboznámený s okolnosťami). Ale informácia že potrebuje súhlas otca aby s deťmi mohla ísť na dovolenku ako píšu niektoré nieje správna - treba druhého rodiča informovať.
Súhlasím stým že oznámiť to kolíznej je dobrý krok.

veronikastrickova
3. júl 2023

@aduskatt nie on ich ma mat tipujem 2tyzdne nejake. Ona mu nemusi umoznit predlzit ked pride o 2dni neskor, ale nesmie mu branit v stretnuti ostatne dni, ked za nimi prist ma. To je ten rozdiel. Ja som musela kazde 2tyzdne ex cakat 3hodiny a cakat som ho musela, lebo mi neoznamil, ze sa nedostavi, lebo aj keby prisiel na pol hodinu, to je jeho rozhodnutie, ale ja keby som tam nebola, bolo by to branenie v styku. Ako som napisala v tomto vzdy taha za kratsi koniec, ten kto ma deti zverene. Zial je to tak u nas.

veronikastrickova
3. júl 2023

@tamitamitami ja mam s tym osobne skusenosti. Aj s vycestovanim, akoze neriesim suhlas na nejaky vylet 1-3 dnovi do zahranicia, aj ked poznam osobu, ktora by si s tymto na mne zgustla a nepustila ma cez hranice, bez suhlasu ani na otocku. Ale aj s tym, ze toto uz je branenie styku. Lebo on si stretnutie s detmi skratit moze, nemusi s nimi byt napriklad 14 dni ako by mal byt, moze s nimi byt iba 3dni, lebo to je jeho rozhodnutie, ale ona ked vezme deti do zahranicia bez toho aby on s tym suhlasil a teda sa dohodli, tak ano tam uz vznika problem v braneni styku otca s detmi. A ked uz im problemy robil, tak absolutne by som sa nespoliehala bez riadneho osetrenia vziat deti so sebou, lebo na 99% im problemy bude chciet urobit a je uplne jedno ze ich vidi 1x za rok, toto je nespravodlivost na slovensku v realite. A ako pisem mam s takymito vecami osobne skusenosti.

kroska18
3. júl 2023

Prečo by si mala autorka hľadať opateru na tie dni do piatka. Nech si ocinko deti zoberie v dohodnutý deň a opateru do piatka pozháňa on. Autorka chcela ísť k moru bez detí (naozaj, hej?), takže mu odchod do zahraničia nemusela ani oznamovať.
Len či má dôkaz o tom, že sa dohodli na utorok.

tamitamitami
3. júl 2023

Uži si dovolenku aj s deťmi ❤️ možno predsa len prekvapí a po deti príde ako má.
Konala by som rovnako ako ty, určite by som si nenechala pokaziť dovolenku.

nikaeli
3. júl 2023

Prikláňam sa k verzii, kde mu cez sms oznámiš, že ak nepríde v utorok podľa rozhodnutia súdu, odchádzaš na dovolenku aj s deťmi a nebudeš naňho čakať tri dni. Si predstav, že by nedošiel ani v piatok 🤷🏻‍♀️ a tebe prepadne pobyt? uhradí ti ho? takto sa to nerobí. Môj ex je podobný. Príde raz za uhorský rok a ešte aj vtedy robí problémy a dožaduje sa svojich práv. Sme rozvedení už 9 rokov, bola som s dcérou viackrát v Maďarsku, Poľsku, Chorvátsku - vždy som mu len oznámila, že v danom termíne budeme tam a tam. Dcéra má iné priezvisko ako ja a nikde sme s tým nemali problém.

autor
3. júl 2023

@veronikastrickova ale prosím ťa. Ja mu v stretnutí nebránim. Ak sa toto celé dostane pred súd, nema šancu

veronikastrickova
3. júl 2023

Tak si mysli. Neviem naco sa vobec pytas ked aj tak si ides svoje.

mondolina
3. júl 2023

vôbec sa s tým netráp, otec roka proste 🙏. nejedná sa ani o únos ani bránenie styku.
užite si dovolenku 😉

nikaeli
3. júl 2023

@veronikastrickova a čo, matka má celé dni sedieť doma a čakať milostivého pána otca, či sa mu konečne uráči prísť za vlastnými deťmi? ona mu v styku nebráni. Dohodli sa na termíne, ktorý on nedodržal. Nie je povinná čakať naňho 3 dni.

autor
3. júl 2023

@veronikastrickova je mi inak ľúto, že toto zažívas. A nie je pravda, že ťahám za kratší koniec. A nie, nie si povinná mu umožniť styk počas toho obdobia, hocikedy si zmyslí. To nikdy neprejde cez súd. Určite si není povinná čakať doma celé 2 týždne (napríklad). Tiež píšem z vlastnej skúsenosti. Mali sme doma policajtov+už ma raz dal na súd. A stále to skúša. Ale, ja mu fakt nebránim. Pako, veď ja som sa už videla pri.mori, ako ležím na lehátku a popijam sa drinky...kľudne by som mu deti na dva týždne prenechala

lucyjka6
3. júl 2023

@myskahryzka to je z ktoreho roku🤣🤣,ako myslite,ja mam skusenost z minuleho vikendu a chcela som len pomoct ...potom si na mna na hraniciach vsetci spomente🤔😏

kamatopo
3. júl 2023

Ja by som hneď zajtra zavolala pani na sociálke. Oznámila že sa s ním nedá dohodnúť a že si není na spagatiku. Toto mi príde že ti robí naschvál...ak nepríde beriem deti a bodka. Ja som zažívala presne to čo ty no našťastie môj ex zistil že mňa týmto nevytoci a len sebe na súde naloží. A nabudúce keď budeš mať súd o výživné úprav si styk tak aby tam boli presne dátumy či v lete cez prázdniny tak aj cez iné sviatky. A opýtaj sa sudcu ako máš postupovať keď nepríde a ty máš s tým výdavky ako teraz. Kdo chce robiť prieky ten si cestu nájde.

veronikastrickova
3. júl 2023

@kamatopo ved toto aspon na tomu koliznemu dat vediet co robit, nech to zapise do spisu. Ja som si toto dala osetrit a naozaj mam pokoj.

monikamatulova
4. júl 2023

Zavolaj si na priamo na inštitúciu,ktorá má tieto veci na starosti a spýtaj sa.To máš najrýchlejšie riešenie.