Rozvod a starostlivosť o dieťa

neznama777
30. máj 2015

Ahojte ľudkovia. Dufam , že niekto mi dá nejaku tu odpoveď...S manželom sa budeme rozvadzať. Dovodom bolo byvanie, byvali sme u jeho rodicov 3 roky. Nechcel sa osamostatnit nerobil preto nic aj ked vedel že sa tam necitim dobre. Mame spolu aj dieta. Vyse 2 rokov spolu nezijeme v jednej domacnosti. Zaujima ma hlavne ta starostlivost, chcem aby bol zvereny mne. Moj mažel mi povedal ze bude chciet striedavu starostlivost co nesuhlasim. Od kedy sme odisli nejavil nejak extra zaujem o maleho za 2 roky ho mal 2 ci 3 krat sam na jeden den..alebo ked sme boli ako tak spolu tak raz alebo 2 krat za mesiac sme chodili k nemu na vikendy..Co sa tyka penazi raz mi daval raz nie. ALE !!! nikdy sam od seba sa nespytal ci nepotrebujem peniaze . ci mu mam zaco kupit jest, ci nepotrebuje nejake oblecenie , na skolku na lieky atd. Vzdy som musela od neho zobrat..A jeho odpoved bud nema alebo ma dostat koncom tyzdna a z toho boli 2 3 tyzdne . .Ked zavola maly malokedy chce s nim rozpravat....Uz ked mu horelo pod zadkom a vedel ze podam navrh zacal si ho od noveho roka bravat raz za mesiac okrem februara. Inak 2 krat pride na 15 minut len tak. Syn ku nemu ide ale spat unho nechce hned povie ze ho potom dovezie vecer ku mne ze on tam spinkat nechce. So synom som na predlzenej platenej pre jeho zly zdravotny stav.Teraz cakam ci mi to predlzia aj do 6 roku Povedzte aku sancu ma aby mu ho dali do striedavej starostlivosti. Ked pride od nich je cudny smutny, ku mne sa sprava drzo, huckaju ho proti mne., a moji znamy ze su skaredy atd. . A maleho si ziskava kupovanim hraciek. Od maja mi nedal nic povedal ze az ako urci sud. NEviem si predstavit tu vychovu v ktorej sme sa nezhodli este ked sme tam byvali a zapajali sa do toho jeho rodicia... a ze nebude mat domov ze sa bude prehadzovat raz tu raz tu .Nemam v plane mu zakazovat stretavat sa so synom . Aj ked sud urci kazdy druhy tyzden ja nemam problem mu ho dat aj vtedy ked bude mat byt u mna ale len vtedy ak sa nebude chovat ako kreten. Od noveho roka sme sa ani poriadne neozpravali ked bola nejaka tema hned sme sa pohadali. A teraz je zrazu milucky a rozprava sa ako keby nic nerozumiem tomu o co mu ide. Zeby o to aby ho ziskal ze musi byt medzi nami ako rodicmi komunikacia?..Tak preto sa sprava milucko nerozumiem dajte mi nejaku odpoved lebo som z toho zufala.

svetluska82
30. máj 2015

@neznama777 zo skusenosti viem, že striedavku malokedy odklepnu. KAmoske tak muz robil peklo so striedavkou a aj tak ju nedali. Nemaj strach muzi sa radi striedavkou vyhrazaju.

alice107
30. máj 2015

pani zakladatelka, to,o com ide tvojmu manzelovi musis vediet hlavne ty. pretoze popisom len jednej strany /tvojej/ sa neda zistit nam, co ho ani teba nepozname, objektivna skutocnost.
takze ti mozem poradit len jedno. ak si nezelas striedavu starostlivost, tak uz v navrhu na zacatie konanie o rozvode si mala navrhnut svoju variantu styku otca s dietatom a podlozit to argumetom, preco striedava starostlivost podla teba nie je vhodna.
uz si podala navrh na sud?
inak,aj na zaciatku sudneho pojednavania mozes ked sa ta sud spyta, ci si zelas nieco v navrhu pozmenit, navrhnut ine riesenie,ako si pripadne dala v navrhu.ale musis potom odvodnit,preco takyto system styku navrhujes.
takze nebud zufala, ale skor prakticka.
. a este nieco.bolo by pre dieta najlepsie,aby ste sa na rozvode ci na okolnostiach styku spolu rozumne dohodli.aby dieta bolo co najmenej konformtovane s danou situaciou rozchodu rodicov.

takze ak sa da, snazi sa snim rozumne porozpravat.tvrdis, ze teraz sa sprava milo.snaz samu vysvetlit, ze tu ide hlavne o dobro vasho syna.nie o urazenu hrdost c snahu vyhrat nad partnerom.cize sa snazte dohodnut na tom,co je pre vasho syna najlepsie.

ak to nepojde, rozhodne sud.a ten bude prihliadat najmä na to,co je dobre pre vasho syna pri urcovani rozsahu styku rodica snim
vela stastia.

denyadodo
30. máj 2015

@neznama777 😀 😀 😀 milujem tie ich vyhrážky .....že im to už nieje trápne...nič sa neboj...malého dostane tak ako si určíš ty...teda väčšinou sú to víkendy...takže pokoj a hlavu hore..

mamulka211
30. máj 2015

presne tak, oni nto tusim vsetci sa tak vyhrazaju :D

neznama777
autor
30. máj 2015

alice107 navrh som este nepodala mam dohodnute stretnutie s pravnickou a ona mi vypise ten navrh....dohodnut sa s nim neda my sa iba rozpravame ze ci isiel do skolky atd somariny co sa tyka rozvodu a starostlivosti tak nie....lebo viem ako by to skoncilo ...... denyadodo svetluska82 ja som chcela vediet aky mate nazor nato vy ci ma velke sance...on sa mi aj vyhrazal ze on bude mat pravnika z BA a ze ma znamosti a tak....mna hlavne zaujimalo aky mate nazor vy ostatny alebo skusenosti ze vas partner chcel a nedostal tu striedavu starostlivost....viem ze by mu to neprospievalo lebo staci ze je tam s nim jeden den a decko je ine ...:(.. ....

denyadodo
30. máj 2015

@mamulka211 neskutocne....skoro kazda druha co sa rozvadza sa odtoho bojí....ako jej vezmu dieta..lebo ona nic nema...a on lepsie zaraba....on ma dom..ona len v bytovke....ona ma len rodicov..on pozna pravnikov...sa len smeje ked toto citam..nie na vas zeny ale na nich....a tak vela zien radsej trpí (a nepoda o rozvod) pri nom len aby jej nevzali dieta...takze vsetky co sa bojite nieje sa coho bat...bude to tazke,ale kludnejsí zivot vas a aj vasich deti...drzím palceky

neznama777
autor
30. máj 2015

denyadodo ja ten navrh dam lebo uz ked som sa do toho pustila tak to aj dokoncim nema to vyznam s nim ...poziadala som centrum pravnej pomoci kedze nemam z coho som na predlenej platenej rd....a schvalili mi pravnika tak to ide pomalicky...aj sa tesim ze sa to nejako riesi ....aj ked to mal on podat len ma natahoval ze podal a nepodal tak som to riesit musela ja lebo z neho nic,,,,,tesim sa a aj sa bojim ako to cele dopadne..lebo teraz je taky chrumkavy ale keby mu schvalili bol by zasa ten frajer ako predtym ... .:((. dufam ze to bude tak ako ja chcem ..ze mi konecne nieco vide...a mozem zacat zit....a inak ked sme uz pri tom ked podam navrh kedy mi pride to rozhodnutie ,,,, a ako dlho sa caka potom este?...

lila77
30. máj 2015

Ahoj no kamaratka mi vravela ze jej manzel chcel striedavu a rychlo isla psychologicke a ta dala potvrdenie co ako dieta chod aj ty potom to predloz na sude myslim detsky psycholog a povedz tam co ako s tymi peniazmi najdes na nete navrh na vyzivne predbeznym opatrenim to posli na sud doporucene a velmi ryclo to vybavuju hlavne ked si na materskej a tam uved kolko pozadujes mozes ziadat tri roky spatne na sude a napis tam ze si na materskej aby ti odpustili sudne poplatky to ziadas na dieta staci to poslat postou doporucene a zvlast mozes pytat na sebe v obcianskom konani mas narok to predbezne opatrenie sa robi este pred rozvodom a rychlo to rozhoduju vela stastia

majka99999
30. máj 2015

@neznama777 navrh si mohla napisat aj sama. A co sa tyka platenia vyzivneho, tak snad ti platil na ucet a mozes dokladovat kedy kolko zaplatil a ziadat, nrch ti doplati. Ked uz 2 roky nezijete spolu, nemas ani predbezne opatrenie? Rovno ti tam mohli urcit vyzivne aj pocas manzelstva, dokonca aj na teba...

alice107
30. máj 2015

NEZNAMA777 ak si si naajla pravnicku, ta doporucujem sa riadit podla jej navrhu. prretoze ona bude mat moznost posudit situaciu v reale nie ludia cez net...
to,ze tvoj muz rozprava ako rozprava/ze si najde v ba pravnika a ma znamosti /svedci, o fkte, ze je trosku jednoducha osobnost.... takze na jeho reci by som nedala...
co sa tyka striedavej,tak to zalezi na okolnostiach.ale mate obaja podmienky na to,ako je dieta k vam priputane ci stesschopni mat rovnake kriteria na vyhovu a ide vam o dieta predovsetkym...
takze to ti potom aj advokatka povie po zisteni faktov, ako to ona vidi.....no,ak nie je mozne sa s nim dohodnut, tak to videm len na to podanie navrhu s tym, ze ty navrhnes iny model....
neviem, ci mate obaja na to,aby deita mal model strieidacky..to plati skor pre rodicov, co myslia skor na dieta..aby ono malo pohodlie a pocit istoty.....ale vy skorobaja akoby ste bojovali o to,kto vyhra.....
takze zaver je, z skor sa obrat o mienku na svoju advokatku,ako na forum , kdw ludia nevedia cez net samozrejme posudit, aka je u vas situacia .

denyadodo
30. máj 2015

@neznama777 ja aom cakala mesiac..a kamosky.okolo mna max pol roka...ale teraz uz to ide rychlejsie....takze drzim palce...😉 urcite to dopadne podla tvojich predstav...😉

mamulka211
30. máj 2015

nech si hovori kto co chce, ale muzi naozaj sa po rozvode spravaju v 90 percentach ako kreteni, akoby tie deti uz po rozvode neboli ich.

neznama777
autor
30. máj 2015

majka99999 no nie neposielal mi to na ucet daval mi peniaze na ruku ...a ako som hore pisala bola som za koliznou opatrovnickou ohladom toho vyzivneho ...

neznama777
autor
30. máj 2015

lila77 co sa tyka toho vyzivneho bola som u koliznej opatrovnicky a ona to spisala a dala to na sud ....no a co sa tyka tej psychologicky...ked mal maly 3 roky bola som s nim ale maly s nou nespolupracoval a jednoducho sa nato vykaslala...ako to riesit s psychlogickou mam pytat papier aby napisala ze maly je namna naviazany alebo ako ..ako to spravila tvoja kamoska?....alebo sa s dietatom porozpravala a ona si spravila vlastny zaver...

neznama777
autor
30. máj 2015

alice107 kedze som s malym ja ...a ja s nim travim vsetok cas tak je naviazany namna.....on si ho berrie raz do mesiaca a 2 krat pride na par minut a to je vse...syn sam povie ze on tam spat unho nechce on tam pojde nehovorim ze ho nema rad ani to nechcem ani ho nehuckam ...ale je zvyknuty namna lebo je stale somnou.....z jeho strany je to skor o tom aby neplatil vyzivne a aby sa pomstil ze som od neho odisla...a z mojej strany nevidim dovod preco by mala byt striedava starostlivost kedze zo zaciatku zaujem nejak extra nemal..a na vsetko som bola sama...a staci ze je tam jeden den a pride uplne iny lebo ho huckaju...

neznama777
autor
30. máj 2015

denyadodo dakujem pekne dufam ze ano 🙂

neznama777
autor
30. máj 2015

mamulka211 ano mas pravdu a viem ze to tak bude ....lebo doteraz sa somnou nebavil az teraz sa chce spravit taky chrumkavy.. 😠 ako sa on zaujima

lila77
31. máj 2015

Ahoj najdi si inu psychologicku a vysvetli jej co je vo veci