Rozvod a striedavá starostlivosť

dvorcidlo0
7. apr 2021

Pred pár mesiacmi som tu prispel s témou nevera manželky na pracovisku.
Tak nejak nám čas pokročil , a manželka sa skalopevne rozhodla pre rozvod.
Preto sa chcem opýtať. Či má niekto s týmto osobnú skúsenosť.
Naše pomery sú nasledovné : Manželka príjem cca 1000 eur v čistom , býva u mamy , ktorá býva u svojej mamy , toho času je tam aj manželka a dcéra. Čiže 4 generácie v 3 izbovom byte.
Zamestnaná manželka - pracovná doba 9 00 až 21 00 ( obchodné centrum ) vzťah s dcérou na dobrej úrovni.
Ja ( manžel ) príjem cca 1400 eur v čistom , vlastný byt ( nadobodunutý pred sobášom ) dcéra ma u mňa vlastnú izbu , pracovná doba 8 00 až 14 00 + podľa potreby nadriadeného nemám.
Dcéra 3 a pol roka. Chodí do škôlky cca 30 m od môjho bytu , lekárka cca 100 metrov ( bývam v centre mesta ) , vzťah k nám obom viac menej ako každé dieťa. Ocko je na iné , mamka na iné. Toho času tzv. striedavá starostlivosť prisposobená manželkinej práci ( do nekonečna to ale nepôjde ).
Je niekto sveta skúsený kto mi vie poradiť či je reálna striedavá starostlivosť ?
Ono totižto manželka na základe toho že 3,4 dni v týždni pracuje do 21 00 a jej mama do 17 00 v inom meste ( cca 10 km od trvalého bydliska dcéry ) netuším ako by chodila po dcéru do školky. Predsa len všetká česť voči starým ľudom ale slepú 87 ročnú prababku poslať do škôlky , ktorá je schopná stratiť sa aj na zastávke asi najideálnejšie riešenie nebude.
Ja sa viem o dcéru postarať každý boží deň , na základe toho že mám pracovnú dobu akú mám. Ale nemyslím si že výhradná starostlivosť jedného rodiča , by malo konkrétne pre moju dcéru , ktorá je od malička naviazaná na nás oboch by prinieslo očakávané výsledky v jej budúcom vývoji.
Právnika čo mám , ten trvá na striedavej starostlivosti manželka bohužial s tým až tak zmierená nie je. Preto mi právnik radí alternatívu číslo 2 a to je žiadať o zverenie dcéry do mojej starostlivosti , a jej tzv.neobmedzený styk s ňou.

dvorcidlo0
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
banderaska29
3. máj 2021

Pozri. Vy sa obaja hlavne pozerajte na to, čo chce Vaše dieťa.
Aj my s mojim ex zarábame obaja kráľovsky, ale dokazovať si niečo cez dieťa, kto ho bude mať a kto má naň väčší nárok je stále iba ego rodičov.

To čo ti poradím je, aby ste našli medzi sebou líniu dohody. Deti sú v mojej starostlivosti, ale otec s nimi je, kedy chce a naopak deti sú s ním, kedy oni chcú. žiadne že pon ut str. s ockom a štv. pia.sob. ne s maminkou.. to nie je domáci miláčik ale vaše dieťa.

To ako sme si mi po*rali manželstvo nemá nič s tým, aby sme si skrz detí dokazovali, kto je lepší rodič a pod. To sú hlúposti. Sadnite si, spíšte si dni, kedy kto môže byť s detmi, opytajte sa maličkej kedy chce byť.

a ešte Ti poviem bonus - Aj keď by sme sa s bývalým najradšej nevideli, ale kvôli deťom máme aj na vianoce ritual, že sme spolu. Pretože to chcú oni - naše deti.

77viki77
3. máj 2021

@dvorcidlo0 Áno nick mám utvorený v máji, nevidím na tom nič zvláštne. Moja sestra sa tiež rozvádza a rieši podobné problémy tak som si chcela prečítať diskusie na túto tému. Keď som narazila na váš príspevok tak som žasla koľko sudcov sa tu zišlo na jednej kope, nehnevajte sa na mňa, nedalo mi nereagovať. Nemám pocit, že by som nepísala k veci, aspoň teda o nič menej ako ostatní. K striedavej starostlivosti som sa vyjadrila tak ak vás môj názor zaujíma prečítajte si ho vyššie...ak nie pokojne ho ignorujte, máte na to právo...

jesienka32
3. máj 2021

@matkahelka nechcem zastavat ziadnu stranu ale myslim si ze obaja mali na tom podiel viny. Neda sa pozerat len na to ciernobielo. Zeny nezvyknu podvadzat, tak ak ho podvadzala asi mali nieco nedoriesene. Ty by si podvadzala ak by si bola stastna vo vztahu? Netvrdim ze teraz drz stranu manzelke,len vravim ze chyba je u oboch

77viki77
3. máj 2021

@dvorcidlo0 Radšej by som ostala pri vykaní, ďakujem. S vami by som si asi ani v reálnom živote potykať nechcela. Človek, ktorý potrebuje na verejnosti ohovárať matku svojho spoločného dieťaťa je u mňa slušne povedané chudák, ktorý si potrebuje hladkať svoje ego. Takéto niečo by som nespravila ani keby ma partner podviedol, pretože týmto by som klesla ešte na nižšiu úroveň. Prajem Vašej dcére nech je v prvom rade šťastná a nech je zverená do tých správnych rúk.

21oktober
3. máj 2021

niekedy stačí jeden frajer ale v očiach podvedeného muža je jeho žena štetka čo ich mala 10 . To sú také normálne reakcie mužov . Žena čo bola normálna sa zrazu rozbehne ako mašina na sex , no neviem to asi ťažko .

dvorcidlo0
autor
3. máj 2021

@77viki77 skús ma citovať kde som matku svojho dieťaťa ohováral.....No len skús

dvorcidlo0
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
21oktober
3. máj 2021

@dvorcidlo0 riešime tu už všetko , hlava nehlava , tomu sa už nedá vyhnúť,nie na ženskom fóre.

dvorcidlo0
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
21oktober
3. máj 2021

@dvorcidlo0 nevera tvojej ženy sa ako si sa dočítal týka aj striedavej starostlivosti .. ohrozenie mravného vývinu dieťaťa , nezdieľam tento názor ale pri striedavke na súde sa určite vytiahne.

number19
3. máj 2021

@dvorcidlo0 Ty si sam oznacil svoju ex za nevernu (niekolkonasobe, vraj) . Keby si sikovne nevymazal vsetky tvoje predchadzajuce prispevky zostalo by to jesne cierne na bielom.
Nikto iny sa to nemal ako inac dozvediet len od teba sameho.

dvorcidlo0
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
number19
3. máj 2021

@dvorcidlo0
Ked to bolo k veci pre teba, kde si na fore takto oznacil matku svojho dietata, tak sa nepytaj mna, ale sam seba. Ty si to tu niekolko krat zdoraznil.

Kedze si vymazal vsetky svoje predchadzajuce prispevky, nema vyznam sa v tom s tebou viac vrtat. Ja som svoje prispevky nevymazala. Preco si ty vymazal svoje?

A uprimne, z tvojich vsetkych prispevkov, ktore su uz momentalne vymazane a tvojich novych reakcii kde zapieras co si sam vypovedal pred tym, sa iba potvrdzuje moj celkovy dojem z teba.

number19
3. máj 2021

@dvorcidlo0 Dokonca aj momentalne mazes svoje prispevky z dneska.
Je to minimalne nedostojne voci vsetkym zucastnenym v tejto diskusii. Vsetci si stojime za svojim nazorom tym, ze nemazeme.
Ako prepac, ale daj sa najprv ty sam do kopy a potom ries svoju dceru a starostlivost o nu.
Nic v zlom, ale necudujem sa tvojej ex.

vendulka80
3. máj 2021

@number19 nuž asi najlepsi právnik v meste dáva rady. Aby nikto nanho nic nemohol vytiahnut. Lebo náhoda je blbec.

dvorcidlo0
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
number19
3. máj 2021

@vendulka80 To nam uz vsetkym doslo. Len naco dnesna komunikacia? Dotycnemu to cele neda pokoj. Doskriepit sa s polovicou zenskeho fora??? A potom mazat, kto ma na to kapacitu.

21oktober
3. máj 2021

@vendulka80 najlepší právnici v meste sa takými to hovadinami ako je písanie na internet o svojich bývalých nezaoberajú lebo predpokladajú že ich klienti ktorí sú ich schopní zaplatiť sú dostatočne inteligentní na to aby to nerobili. Takéto rady dávajú tí priemerní . A to spolupracujem s tými najlepšími .

dvorcidlo0
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciaaaaa
3. máj 2021

@dvorcidlo0 zeny su zvlastne.je tu x diskusii o tom ako chlapi podvadzali zeny s detailami co robili s milenkami anad tym sa tu pritomne damy nepohorsuju,ako to ze zeny takto kydaju na socialnej sieti na svojich muzov. Akonahle si nieco take dovoli chlap,hotova pohroma.
@jesienka32 suhlasim.ak zena spokojna vo vztahu nie je hlada inde.najde si milenca,rozvedie sa,opusti manzela. Avsak co v pripade,ze zena si nenajde jedneho milenca ale spi s viacerymi a so ziadnym vztah nenadviaze, ze domov muzovi donesie pohlavnu chorobu. Nechcem byt vulgarna, ale na taku zenu existuje len jedno pomenovanie.

21oktober
3. máj 2021

@dvorcidlo0 no pretože chcem a pretože je sloboda ako si napísal a pretože ma to aj baví .

21oktober
3. máj 2021

@luciaaaaa tak ale zabudla si na jedno , ten kto sa tu chce rozviesť je jeho žena.

dvorcidlo0
autor
3. máj 2021

@21oktober nedá ti to spánku čo ? Ako je toto možné ? A k tomu tak jednoduchý názov témičky striedavá starostlivosť. Ale krásne vyplnené jedno poobedie ako niektorý jedinci sa vžijú do osudu druhých a nedá im to spávať...bohužiaľ neprišiel som sem písať román kedy ako s kým a za akým dôvodom ale tvoj záver ktorý si si z toho zobrala sa celkom úsmevné číta

21oktober
3. máj 2021

@dvorcidlo0 to som rada , že som ťa rozosmiala, a aj ti urobil lepší deň , budeš to potrebovať . A dnes mám voľný deň po pracovnom maratóne , tak si to chcem užiť.

luciaaaaa
3. máj 2021

@21oktober v komentoch neraz autor napisal, ze zivot s takou zenou si predstavit uz nevie,kedze ona svoj zivot menit nechce.za mna ma nekonecne plus,99percent chlapov by uz davno zenu prefackalo a nemali by zaujem o nejake obnovenie vztahu.

number19
3. máj 2021

@luciaaaaa Nechcem sa miesat, ale neda mi.
Mozes mi ukazat koment v ktorom to autor napisal? Ziaden uz totiz nie je k dispozicii. 😅

21oktober
3. máj 2021

@luciaaaaa no lenže on aj napísal že sa žena chce rozviesť a že sa odsťahovala a nemieni sa k nemu vrátiť a bol jej aj ochotný odpustiť . Len by ona musela odísť z práce a to ona nechce. Nie je však komu odpustiť , druhá strana o odpustenie nestojí . Popísal toho do aleluja 🙂.

77viki77
3. máj 2021

@dvorcidlo0
@21oktober
@vendulka80
@number19
@matkahelka
@mandarinka555
@betulinka1
@malva123
@bluka2
@jesienka32
@luciaaaaa
Takže pán autor už len zopár slov z mojej strany, pokiaľ chcete naozaj pre svoju dcéru to najlepšie, snažte sa komunikovať v prvom rade so svojou manželkou a nie s cudzími ľuďmi, ktorí aj keby neviem ako chceli tak Vám neporadia keďže nepoznajú všetky fakty, len tie, ktoré ste im predostreli vy. Aj keď o ich pravdivosti by sa dalo polemizovať keďže ste to práve vy, kto má evidentne viac profilov, keďže raz odpovedáte ako "dvorcidlo0", inokedy ako "horty99", čo ste samozrejme rýchlo zmazal aby si to nikto nevšimol. Mimochodom spomínaný "horty99" predtým vystupoval v ženskom rode čo je tiež veľmi zaujímavé. Musíte byť veľmi nešťastný a zúfalý keď si komentujete a obhajujete vlastné príspevky pod iným menom. Skúste naozaj viac energie, ktorou tu zbytočne plytváte venovať svojej dcére a naozaj riešiť veci ako dospelý človek, nie ako pubertiak. Možno prídete na to, že s vašou manželkou sa dohodnúť dá, len treba v prvom rade myslieť na záujmy dieťaťa a nie si tu hladkať svoje ego. Prajem veľa šťastia, snáď si uvedomíte aj svoje chyby a nebudete poukazovať len na tie cudzie....

dvorcidlo0
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz