Sociálna kuratela

24. jan 2022

Ahojte,tento týždeň má ku mne prísť soc. kuratela ,čo mám očakávať? Chcú aby som bola doma aj s malou 3 a pol.r diky

jaskolka
24. jan 2022

Podľa mňa len pozrú, ako a kde bývate, či mala má svoju postieľku, hračky,izbičku, či kútik na hranie, pripadne zariadenie bytu, či je čisto, či nie je malá zanedbaná,či má čisté oblečenie, možno sa jej bude pýtať pár jednoduchych otázok, aby zistila, ako sa jej venuješ, ako má s tebou vzťah typu (Ako sa hráte s maminkou ? Čo spolu robíte, keď prídete zo škôlky? A na aké ihrisko chodíte najviac?Máš tu v bytovke nejakú kamarátku? ) a podobne. Určite nič hrozné to nebude. Kamoška je sociálna pracovníčka, čo viem, tak prvá návšteva je do 15 minút obvykle.

mamina0078
24. jan 2022

Pozru podmienky v ktorych byvate, mozno sa nieco malej opytaju a porozpravaju s nou, pozru ci mate doma jedlo vhodne a vyzivne aj pre dieta a to je vsetko este teba sa mozu opytat zakladne veci Ako sa malej venujes, co zvyknete robit cez den a pokial to bude mozne porovnaju vase vypovede, ci sa zhoduju... este v niektorych pripadoch sa zvyknu popytat susedov, ci nie su u vas casto hadky alebo krik, plac...

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkatonkova
24. jan 2022

Rozhodne upecte spolu nejaký koláčik....to je plus pre teba.....

3tato
24. jan 2022

Poviem Ti tak... Niečo som uvaril, hrnce na šporáku, bábovka sa piekla v rúre, povysával som, vytrel podlahy, trochu upratal byt. Keď prišla pani zo sociálky, hneď vo dverách ju prekvapila vôňa čistoty 😉. Previedol som ju, kde čo mám, kde má dcérka izbu, hračky, oblečenie...spravil som jej popri tom kávu. Zaujimala sa o to, čím sa živím, tak som jej spravil prednášku. Popritom si prezerala fotky deti v ramoch na stenách. Popritom ako si robila poznámky, demonštratívne som vyvešal prádlo z práčky, čo ešte viac pridalo na vôni v byte. Medzitým sa ma pani vypytovala otázky. V pohode som odpovedal a požiadal som ju, či by sme sa nepresunuli do kuchyne, lebo som chcel skontrolovať bábovku. Prekvapená, že "pečiem" už bola za stolom v kuchyni, s popisanými 5 listami A4. Usadil som ju na moje miesto - s výhľadom na dvere chladničky, kde boli magnetkami prichytene kresby mojej dcérky. Nakoniec dala ešte druhú kávu, moja bábovka jej chutila tak, že som jej nabalil ešte domov polovicu pre deti. Bola u mňa asi 2,5 hodiny a kecali sme nakoniec o hocičom. Snáď sa cítila u mňa dobre. A o to ide, zanechať aspoň normálny pozitívny dojem.
Skrátka ukážeš, ako ti funguje domácnosť. 😉🍀

autor
25. jan 2022

@3tato to ti asi neprišla ráno o 8 h. ale asi cez deň 😁

peter2404
25. jan 2022

Socialnu kurvatelu nebudu zaujimat ziadne kolaciky ale skor to, koho na tom urade poznas, pokial nikoho a protistrana ano, tak mas smolu. Pokial maju papier od sudu tak im poskytni nevyhnutne informacie, pokial nemaju nic ani im neotvaraj. Je uplne jedno, ci im ponuknes vodu z hajzla alebo sampanske, oni si do papierov napisu aj tak co budu chciet..

autor
25. jan 2022

@peter2404 ja koláče piect neviem 😂

darkswan
25. jan 2022

@peter2404 je to smutne ale je to tak, uprimne sa cudujem, ze damy vobec zdvihnu zadok z uradu lebo casto su lenive aj na kontrolu prist

paniduhancikovie
25. jan 2022

@3tato a chces povedat ze inak ti takto nefunguje, len si im akoze presiel cez rozum? Tvoj prispevok zanechava pocit Aha, ako sa, mi ju podarilo zmanipulovat!...mimochodom pracujem s spodask a to co pises je zakazane a uplne neprofesionalne od pracovnicky...

3tato
26. jan 2022

@paniduhancikovie U mňa doma to funguje tak, ako som napisal. Nie preto, že by som chcel odrbať nejaku neznamu pani, ale preto, lebo čo si doma nespravím, nemám. Žijem sám, som samostatný... A čo je zakázané? Niekoho ponúknuť zo slušnosti? Došla okolo šiestej večer... Bola u mňa asi dlhšie, než asi býva zvykom, prisla reč aj na iné témy, celkom sme si fajn pokecali...čo je na tom divné? Ja som rád, ak sa u mňa akákoľvek návšteva cíti dobre. Netreba za všetkým hneď hľadať pokus s niekým vybabrať... Pretože ja ani netuším, čo si do poznamok ta pani pisala a popravde mi je to jedno. Nemám čo skrývať. A o tom, čo je neprofesionálne, by sa dalo v pripadoch pracovničok zo socialky polemizovať, mám skúseností neúrekom... Môj príspevok mal autorke dodať odvahu a inšpiráciu, aby sa nemusela stresovať, nič viac, nic menej... Ostatné je len Vaša fantázia a domýšľavosť.

modry1985
26. jan 2022

@3tato Si na ženskom fóre. Tu sa nestretneš s porozumením ( česť výnimkám). Ak muž varí , vešá prádlo , namiesto flašiek nad kuchynskou linkou má fotky detí a nedajbože vie piecť bábovku hrá a robí divadielko prevažne ťa počastujú nadávkami ako OTEC ROKA , alebo manipulátor. U mňa sociálna pracovníčka ani nebola , myslím že vďaka mojej ex. Ak by videla niečo podobné ako u teba ( bábovku ale piecť neviem ) že viem variť , prať , žehliť a s dieťaťom sa prirodzene hrať a že dieťa má u mňa ten pocit domova bol by to problém. Vďaka bohu , mužov ktorý suplujú úlohu ženy ( mimo pôrodnice ) pribúda. Rodové rozdiely sa vytrácajú , rodinná politika sa na Slovensku mení. Ešte to tak nejak vyrovnať v oblasti sociálnej práce kde je na 1 muža 20 žien , detských psychológov kde ten pomer ešte horší a bude lepšie.

mirka_a_hrasok
26. jan 2022

Tazko povedat, kto k tebe pride a co ho bude zaujimat. No bolo by fajn ak by bolo upratane a ci chces nieco napiect, to je na tebe, kedze to si myslim, ze je nepodstatne

lenkavb
6. máj 2022

@peter2404 že kurvatelu hahhaah🙂