Sťahovanie sa s maloletým synom- musím o tom oboznámiť otca?

dana06
23. aug 2020

Ahojte,
Mam synceka (2roky) s jeho otcom nezijeme spolu a maleho mam zvereneho do opateri.
Doteraz este zijeme u mojej mami ale mam v plane sa odstahovat a kupit si vlastne byvanie.
Chcem sa opytat ci potrebujem suhlas otca na stahovanie a zmenu bydliska maloleteho ked budeme sa stahovat v ranci okresu.

Dakujem

robin30
23. aug 2020

@dana06 nie nepotrebujes jedine oznamit otcovi novu adresu

mamcotka
24. aug 2020

@dana06 nepotrebujes jeho súhlas ani keby si sa sťahovala na druhý koniec republiky.

okost
26. aug 2020

@dana06 Ahoj V ramci okresu nepotrebujes. Ak menis okres ci kraj, je to uz ine... Ale nejde o tom, ci musis alebo nemusis. Je to otec dietata, ahoci vy mozete byt naozaj pohadani a neviete si prist na meno, je viac nez ziaduce, aby syncek trpel rozvodom co najmenej. Dieta potrebuje aj muzsku aj zensku energiu. Len tak z neho vyrastie plnohodnotna emocionalne zdrava bytost. A preto cim sa odstahujes dalej, tym narocnejsie to budete vsetci mat. Predstav si, ze uz ma tvoj syn 8 rokov. Budes potrebovat pomoct, zaspocit, cokolvek... Ak je exmanzel poruka, vzdy sa da dohodnut. Ak mu cesta k vam trva hodinu, je to tazsie. Nehovorim, aby si sa nestahovala, nekupovala si byt, atd... Tvoje osamostatnenie je dobre a ziaduce. A blahozelam ti k nemu 🙂 Len pisem, aby si myslela na vsetky zucastnene strany. Ci sa ti to paci, alebo nie, so svojim ex budes v spojeni prave kvoli synovi este dlho. Navrhujem, aby si mu povedala, co chystas a spytala sa na jeho nazor. Na to, ze ci bude zvladat dochadzat tam ci onam... Prejav dobru volu a myslim, ze muz si to vsimne a skor ci neskor sa odmeni. Sme ludske bytosti a mali by sme si navzajom pomahat. 🙂

dana06
autor
26. aug 2020

@okost ahoj
Dakujem za tvoj nazor. Ako som tam pisala stahujem sa v ramci okresu - dokonca je to v ramci mesta. Za malinkym bude mat cestu dlhsiu o 5 minut. Ale v podstate fungujeme stylom ze ked mam cestu tak ho doveziem k nemu a aj vyzdvihnem. Cize nemyslim si ze ohladne stretavania to bude mat nejaky vplyv. To preco mu to nechcem oznamit takto predom kym nemam vsetko iste a potvrdene tak dovodov na to mam. Lebo vzdy ked som chcela urobit krok v pred tak z jeho strany vo vsetkom videl problem a negoval mi to. Keby viem ze sa k tejto zmene postavi normalne tak by som sa tu na to ani nepytala a hned ho infomovala.

okost
26. aug 2020

Nuz. Tak mu teda vzdy podakuj za jeho nazor a s laskou mu vysvetli, ze uz nie ste partnermi, takze svoje kroky zvazujes sama. 🙂 Najprv sa bude ako spravny chlap tvarit, ze svet sa prestane tocit, ale potom, ked toto vyhlasenie zopakujes S KLUDOM 3 - 4 krat tak to prijme... 🙂 No... my muzi niekedy nechapeme, ze zena uz ide inym smerom. O co skor mu to das najavo o to lepsie. Drzim palce. Ja osobne som mal skor problem stravit to, ze exmanzelka nevytvarala stabilny domov... (A problem nebol vo financiach) Po kratkej znamosti hned stahovanie k muzovi... A potom dalsiemu... Atd... Vtedy je pod tlakom dieta... No... ale to je asi len moja skusenost...

dana06
autor
26. aug 2020

@okost
No niekto to pochopi na 4-5 krat on to nechape ani po roku co som mu to hovorila takmer kazdy den a v klude a s vysvetlenim.
Moj pripad na striedanie chlapov nemam cas. Pre mna je priorita dieta a praca aby sa malo doeta dobre a bolo stastne. Mrzi ma tvoja skusenost a Prajem nech si najdes stastie a pokoj