Stretávanie otca s dieťaťom

trinastka
29. dec 2011

co myslite maminy? sme necely rok rozvedeni,sudom je dane stratavanie otca s dietatom,nebranim tomu....ani som nebranila.... Otec hrdinsky rozpraval ako chce pre dceru len to naj..... potom pisal sms,obhajoval sa tym,ze sa s nou chce stretavat,aby nanho nezabudla...... ibaze mala jeho pristupom ze si sam dirigoval kedy on chce byt s nou,atd. zacala odmietat ist s nim (teraz uz ma 3 roky),nehovorim o protestoch spat u neho,co sa odzrkadlilo na istu dobu v jej hroznych snoch,vykrikoch a podob. moment. nespava unho,lebo nechce.....takze je taka kludnejsia .....Ale to som chcela: otec akosi, mam pocit, si z urcenych dni a hodin robi dobry den. priviezol ju bud neskor alebo skor,napisal sms,ze na miesto zajtrajska si pride po malu az pozajtra. a mala by byt do 2.januara u neho. Ja sa musim zariadit presne na tie stanovene dni a casy,na co som si uz aj zvykla. A ON? ma to v paži ako vidim. prejde ho to?

janemari
6. jan 2012

@wrok tak keby som mohla idem do práce a nežobroním peniaze od neho. Ale nemám kam dať malú a na druhej strane by bolo neferové opustiť také malé dieťa. Ale plánujem sa vrátiť do práce hned ako zo bude možné a to nemám nejakú kancelárskú prácu ale ťažkú manuálnu prácu na trojsmeny. On od začiatku popieral,že je to jeho dieťa ,urobil somna k... ,vyhrážal sa DNA testami a ked som povedala,nemám problém a zistil,ťe ich musí zaplatiť už mu neboli treba.A chodí za ňou len ked mu to vyhovuje,dnes mal prísť a ,pre nepriazen počasia/mrholilo/ neprišiel.
Ale kašľať na takých expartnerov,ja hovorím,nech si žijú svoje životy,robia čo chcú len nech dajú pokoj. Len niektorý si neuvedomujú,že sú už ex a tak by sa mali aj správať,

trinastka
autor
6. jan 2012

@janemari vidis,u nas ex mal mat dcerku pocas vianoc.sviatkov na dlhsie, ako si to na sude navrhol,prisiel o den neskor po malu....na dalsi den nechcela ist,tak sam odmietol chodti dalsie dni , pretoze mu to zacalo prekazat,ze sa musi "motat" hore dole,a v tyzdni mal prist na dve hodinky,hm,taktiez neuskotocnene.... vsetko si pritom on navrhol....ale ked bude mala protestovat,utoci sa na mna,ze mam v tom prsty ja. no nemam,nechcem robit malej zbytocne problemy.je to medzi nami a basta.nebudem ju predsa zneuzivat na nejake moje vylevy zlosti voci exovi.

janemari
6. jan 2012

@trinastka ved o to ide,že takto ockovia chodia a potom sa sťažujú,že im ich nechceme dávať,že im bránime a podobne.Najhoršie,že ja musím čakať ako taka pipna,či príde alebo nie a podľa toho prispôsobovať program. Ja som zvedavá,ked už bude malá vnímať,bude nachystaná,že príde ocko a on nepríde,ako jej to bude vysvetlovať. Môžem čakať,že sa malá urazí a odmietne s ním ísť ked príde a kto bude na vine?No matka,lebo štve dieťa proti otcovi. 😠

trinastka
autor
6. jan 2012

@janemari skutocnost

janemari
6. jan 2012

@trinastka akoby sa zabúdalo na to,že dieťa má vlastný rozum a city. Inak neviem ak oto zvládajú matky,pokiaľ naozaj dieťa chce byť s otcom,žeby im bránili. Lebo si viem živo predstaviť čo by dieťa doma dovádzalo keby ho za otcom nepustila. Myslím,že normálna matka by sa nechcela dívať na takýto cirkus minimálne raz do týždna.

maria200981
6. jan 2012

mamicky uplne to poznam u mna to bolo to iste ale chvalabohu sme to vyriesili...a uz je to v pohode teraz...ale tiez som mala take obdobie ako vy.....bol to des

ootaznik
7. jan 2012

@maria200981 ako ste to vyriesili?

maria200981
7. jan 2012

je to na dlho...tiez si chodil kedy chcel....nosil mi kedy chcel.... ak som bola odcestovana tak mi zavolal ze ju chce mam prist domov ak som povedala ze niesom doma ze sa dohodneme zajtra tak siel na socialku sa stazovat ze mu ju nechcem davat ...tak mi prisla kontrola ale...potom som vysvetlovala ze on ju vidi aj 3 krat do tyzdna ale ze so mnou manipuluje.....atd....ako odisiel dalej do prace asi si niekoho nasiel lebo sa ukludnil a neroobil mi nervy...ja planujem odist s dcerou do zahranicia......bola som si na tom ze mi suhlas neda urcite.-...ale nakoniec mi suhlas dal....nechcem tu roozoberat preco a ako som suhlas dosiahla lebo je to nadlho ale....dohodli sme sa a nakoniec nielen ze chodi po malu pekne-....ak chce prist vola dohodneme sa stale a aj na suhlase sme sa dohodli a myslim ze sme na faze skor pomahania ako to bolo na zaciatku,,,chvala bohu...viem ake to je hrozne preto sa snazte nejako s nim vyjst ...nieco za nieco...a jedine tak to bude fungovat...ak vam robi napriek urobte mu trosku aj vy....ja som si povedala ze stacilo..isla som za advokatkov a poradila sa ...potom som si s nim sadla...povedala pre a proti a nech si premysli ako chce nadalej fungovat bud si budeme vychadzat v ustreti alebo to pojde po zlom....po tom sa ukludnil...

janemari
8. jan 2012

@maria200981 tak t osi mala šťastia,že ste to ako ta kdohodli. Ja mu stále ustupujem,lebo samozrejme ked nieje po jeho je na socialke varený pečený. Ja som len 2 krát chcela,aby mi vyšiel v ústrety,ale samozrejme nie. A od neho nič pozitívne nečakám.Ani nevieš ako by som sa potešila,keby si niekoho našiel,žeby sa zaľúbil ako osol do kopy sena,aby si zariadil vlastný život.Ale toho sa nedočkám a viem,že aj keby som mohla ja mať nejaký vzťah zabezpečí aby rýchlo skončil 😖 našťastie nič také neplánujem. Snažím sa už nič neriešiť,lebo ma to vyčerpáva a nič neporiešim zákon je zákon a pokiaľ otecko nemieni normálne vychádzať nemám šancu niečo poriešiť. Už len dúfam,že sa to porieši samo od seba. 😔

wrok
8. jan 2012

@janemari tak ja mam zase standard, ze pridem na cas a cakam pred cinziakom 2é - 40 minut, pretoze tolko trva oblienkanie malej...

janemari
8. jan 2012

@wrok tak ja sa snažím malú nachystať na čas,aby bola najedená a oblečená.Väčšinou čakáme my na neho 😔

eaka
8. jan 2012

@wrok Čo tak prísť o 40min skôr a ozvať sa, že sa majú začať obliekať? Čo jej trvá 40minút obliecť decko?

janemari
8. jan 2012

@wrok a nemáte súdom stanovený čas? Lebo ked sa dohodnete na hodine .tak by sa mala snažiť dieťa pripraviť.Samozrejme,že sa môže stať,že dlhšie spí,alebo sa zdrží papaním,ale to nieje vždy. JA dokonca ani nikam nechodím,aby som bola načas pripravená,alebo vždy letím domov ,aby som to stihla.

maria200981
8. jan 2012

@janemari
mozno je to este priliuz cerstve...mne vraveli na socialke ked este robil somariny ze asi nieje este s tym vysporiadany..a robi len enrvy tiez som si vtedy vravela ze od neho nic dobre neckaam a ustupovala som a bolo zle...treba troska odstup casu.......a aj ty pritvrd... myslim ale ze odstupom casu ho to prejde..... aj u nas to tak bolo...zlosti na truce presli.....kazdy pozera dopredu, a neda sa to porovnat s tym co sa dialo pred tym, teraz je to fajn ja pomozem jemu on mne....aj ten suhlas to som nikdy necakala a vidis dohoda bola...rok do zadu by ma to v zivote nenapadlo....

nova222
8. jan 2012

Ahojte mamicky. Potrebujem poradit. Napisala som aj samostatnu diskuziu na toto tema, ale nikdo sa este neozval....Ide o tom, ze som slovenka dlhodobo zijuca v CR, mam ceskeho priatela (zatial este) a 6 mesacneho synceka, ktory sa narodil na SR a ma slovenske statne obcianstvo. Syncek bol planovany, ale priatel sa strasne zmenil k horsiemu, ze nestacim vyvalovat oci. Nebije ma, no psychicky ma tyra. Hovori mi aka som nemozna, tlsta, atd....nechcem to tu blizsie rozpisovat. Ide o to, ze kriza zacala ked som bola tehu a stupnuje sa to....je to kazdym dnom horsie a horsie..tu v CR nemam rodinu ani nikoho, preto by som sa chcela vratit na Slovensko k rodicom, aby mi pomohli s malym, aby som sa ja tak za pol roka mohla zamestnat (kvoli financnym problemom). Priatel sa mi vyhraza, ze mi dieta zoberie a nikam ma nepusti..on sa strasne pretvaruje, takze na sude urcite dopadnem tak, ze ja budem alkoholicka, kur.a a bohvie co este..prosim poradte mi, co mam robit, aby som mohla odist spat na SVK. Dieta mu chcem davat podla rozhodnutia sudu, ale nechcem s nim zit. Je pravda, co on hovori, ze ked on rozhodne musim zostat zit tu a sama? byvam v cudzom meste, ked nepoznam ze absolutne nikoho, lebo tesne pred tehu sme sa stahovali do noveho mesta.

janemari
8. jan 2012

@maria200981 tak teraz čo bude nový zákon tak budú otcovia ešte viac chránený. Už sa na to teším 😖 Môžem mu 1000 krát výjsť v ústrety raz to neurobím a už ma budú pokutovať alebo mi dieťa zoberú fajne. A ver mi u mojho ex sa to nezmení,ešte som len bola tehotná už vedel,že schvália takéto zákony a vyhrážal sami a tu jasne vidieť že mu nejde o dieťa,ale o to aby mi znepríjemnoval život a naše zákony mu to umožnia a ešte ho budú aj ochraňovať.

maria200981
8. jan 2012

to je na tom to najsmutnejsie...vela krat je to manipulacia matky..ja si myslim ze jedine potom co by ti mohlo pomoct aby mal priatelku rodinu a zameriaval sa na inu vec ako tebe zneprijemnovat zivot...je to smutne veru...alebo ak by si bola od neho dalej..napriklad ak by si sa prestahovala troska dalej....nemal ta na ociach casto..a vela krat otcovia ktorym nejde o dieta ale o matku ...takyto otcovia ich to po case prestane bavit,,,ak maju naozaj o dieta zaujem uz v jeho zaujme je snzait sa vyjst a neublizovat ani dietatu a atd..

filipal
8. jan 2012

@nova222 ked ma dieta slovenske obcianstvo, tak ked s nim vycestujes na Slonvensko, budes vlastne doma. dieta ma trvaly pobyt tam, kde jeho matka. vrat sa k rodicom a prihlas sa na trvaly pobyt k nim. zaroven poziadaj v mieste tvojho trvaleho pobytu (uz na Slovensku) o predbezne zverenie dietata do tvojej starostlivosti. vidim to tak, ze priatel to na teba iba skusa. ak ti mozem poradit o navrate na Slovesnko mu nehovor a ani nikomu od koho by sa to mohol dozvediet. vsetko si priprav tajne. nemohol by niekto z domu (napriklad otec) prist pre teba?

maria200981
8. jan 2012

@filipal no neviem neviem lebo mne sa zda ze ak jed ma slovenske obciantsvo sud pozera na to kde je obvykle miesto jeho pobytu...ak napriklad zena zije v anglicku 10 rokov so synom co ma slovenske obcianstvo a potom ujde...sud berie miesto jeho obyvkleho pobytuanglicko a mala by ta dotycna problem....dobre je nova222 ma este maleho syna 6 meisacov este nevie kde sa nachadza neriesi to..takze sud na to asi prihliadat nebude....urcite by som odisla cim skor na SR po tajme ale potom napisla na sud o predbezne opatrenie...a napisat vswetky priciny preco si odisla ..psychcke tyranie atd...

filipal
8. jan 2012

@maria200981 jasne pise, ze ma syncek slovenske obcianstvo, z toho som vychadzala....ved oni ani nie su zosobaseni, neviem, ci tam zila legalne, kedze rodit bola na Slovensku...to je to, ze medzi Cechami a Slovenskom je to este stale volnejsie ako medzi inymi krajinami....
musi sa vyjadrit
@nova222
co som jej mala napisat, ze tam ma ostat? to je najhorsie co moze urobit.

maria200981
8. jan 2012

ano ane cele je to zlozite lebo co sa tyka styku dietata s otcom je jedno ci ste boli manzelia alebo nie.... otec ma na nho pravo tak ci tak......aj ci plati alebo neplati...aj ci navstevuje alebo nenavstevuje prosto ak by nahlasil odchod dietata bez jeho vedomia bol by pruser.....je to cele na hlavu.... urcite nesediet na cechach... ...vratila by som sa na slovensko aby o tom nevedel k svojej rodine ale hned by som napisla na sud ze si ziadas predbezne opatrenie a celu vec ujasnila....preco si usla atd...sud uz bude vediet co dalej...

eaka
8. jan 2012

Ešte predtým by som sa informovala na úradoch v Čechách, čo si o tom budú myslieť.. Postavila by som sa tiež k tomu názoru o tom obvyklom pobyte dieťaťa...ale je tiež pravda, do akej miery je to použiteľné pri 6mes dieťati. Príp. požiadať ten súd ešte pred vycestovaním by nešlo? Aby si odchádzala už s papierom v ruke? Dieťa máš zapísané v pase? Asi áno, ak sa narodil na SK a potom si cestovala do ČR. Určite odíď, ale maj papiere v poriadku, ušetríš si tým kopec nervov!

maria200981
8. jan 2012

@eaka vie je asi tazke nieco vybavovat tiez na to potrebujes cas , priestor a nervy a peniaze...ak je to neunosne a tyra ju nech oddide cim skor....a z domova to doriesi....rodina by jej pomohla..ale papiere by som zacala vybavovat hned ako pridem na SR...informovala urady a tak

filipal
8. jan 2012

podla mna ide o to, aby sa o dietati nerozhodovalo v Cechach. tam su napriklad ovela prisnejsi co sa tyka striedavej starostlivosti.
@nova222 tebe by sa zislo poradit s pravnikom na Slovensku, ako by bolo najlepsie postupovat. ved ale zakazane cestovat k rodicom urcite nemas. prid akoze na navstevu a poziadaj o pomoc aj vasich.
to, ze sa bude dietatko musiet stretavat aj s otcom to je druha vec. na to bude mat pravo, pokial by sud nerozhodol inac (v pripade tyrania a pod.)

janemari
8. jan 2012

Len s tým týraním to nieje také ľahké,musí mať dôkazy ,svedkov a podobne. Ja som dôkazy mala,ako sa ku mne správala a nikoho to nezaujímalo. A je na 99% isté že takto sa bude správať aj k dieťatu a samozrejme nikoho to nebude zaujímať,ved je otec a má právo na dieťa. On sa totižto takto správa ku každému a verte mi nie nič horšie ako žiť s takýmto človekom,ktorý vás poníži,oberie o vlastný názor,nedajbože aby ste ho prejavili,alebo niečo chceli,lebo bude zle nedobre.Už nie som nejaký čas s ním,ale stále sa dávam do poriadku a je vôbec zázrak,že som malú vynosila,aj ked s komplikáciami.Ale to keby som bola ešte v tom čase s ním tak určite tu malá nieje. 😖

trinastka
autor
8. jan 2012

@janemari v mojom pripade ma ex priatelku,nemontujem sa mu do zivota,vychadzala som v ustrety pokym to fungovalo-styk neobmedzeny,ale pretiekol potom pohar....bol upraveny styk,a ? pokracuje si ex dalej vo vylevoch ponizenia,zosmiesnenia aj pred malou,robi si "hoja dunda" ...a ja nechcem dat pred malou znat ze on robi to co robi.myslim si svoje.ale jednoznacne nezhadzujem jeho pred dcerkou,ani som to nerobila. boze a ake to teraz este chcu pre otcov ochrany? my sme kde????
@nova222 suhlasim so @filipal ,vyhkadat a poradit sa so slov.pravnikom

wrok
9. jan 2012

@janemari tak zo zaciatku som bol stale presviedcany, ze dcra spi doobeda, ze nie je mozne sa s nou stretnut, rovnako spi poobede, takze ju nemoze skor obliect.. ja som vsak slaboch, necham sa nou manipulovat, laska je slepa... parkrat mi slubila, niekedy aj umoznila vidiet dcerku aj v inom case, ako ma nariadene sudom, tak som ustupil a teraz mi uz umoznuje vidiet dcerku v sudom stanovenom case a ja sa neviem postavit na zadne..

janemari
9. jan 2012

@wrok je to na dohode dvoch,ale pokiaľ nemá jedna strana záujem tak sa môžeš aj na hlavu postaviť.Len vy otcovia to budete mať zase o čosi ľahšie s týmto novým zákonom.
A čo dodať k novému zákonu? Budú chránený otcovia,nie deti a matky budú sankciované a postihované za úplne všetko. Najviac sa mi páči to spoločné spravovanie majetku dieťaťa.Ked jeden rodič dáva dieťaťu všetko,druhý len to čo mu určí súd a keby k niečomu došlo,npr, umrie rodič čo dieťaťu dáva všetko,kto sa obohatí? Predsa ten čo nič nedával,neverím,žeby to nechal dieťaťu.

wrok
9. jan 2012

tak ja nemam zaujem aby som bol chraneny, ja mam zaujem na tom aby moja dcera mala oboch rodicov, aby sme sa jej obaja venovali, vychovavali ju v laske a k tomu aby bola dobrou osobnostou, nie aby sme dceru pouzivali proti sebe. Ja, ako otec akceptujem,z e manzelka o mna nema zaujem, ale nikdy nebudem akceptovat to, ze ma pripravi o moju krv, o moje dieta...

janemari
9. jan 2012

@wrok len je veľa otcov čo si uplatňujú len svoje práva,chcú rozhodovať,chcú všetko len nie niesť zodpovednosť a mať povinnosti. A najradšej rozhodujú tak,aby to žene čím viac skomplikovali. Aj môj ex chce mať malú,byť s ňou,ale ked mu bolo povedané,že v tom čase nesie za ňu zodpovednosť tak sa hned ohradil,aby som sa mu nevyhrážala. Tak nechápem o čo mu ide,či kedže sa nevie o malú postarať sa jej niečo stane tak som ja zodpovedná? Právo na malú chce,ale zodpovednosť nie.