Stretávanie otca s dieťaťom cez pracovné dni

lianka2
18. dec 2013

Ahojte žienky, chcem sa poradiť. Som rozvedená, exmanžel má súdom určené neobmedzené stretávanie, avšak chodí si po dieťa len každý druhý víkend na štyri hodiny, čiže 2x do mesiaca javí akože o malú záujem na osem hodín. Ja som sa teraz zamestnala, pracovnú dobu budem mať do piatej, kým prídem domov, je šesť hodín, resp. päť hodín večer, plus každú druhú sobotu do dvanástej, kým prídem domov, budú dve hodiny, on pracuje do druhej, doma je do 5 minúť. Keďže aj teraz si môže po malú chodiť aj cez týždeň, ale on nechce, chcem sa spýtať, či mám šancu obstáť na súde, keby som požadovala, aby mu súd určil chodiť po malú v pracovné dni, nakoľko jeho pracovná doba je oveľa kratšia ako moja a ja chcem tiež s malou tráviť viac času. Myslím, že javí minimálny záujem pri neobmedzenom stretávaní a mohol by to presunúť na pracovné dni, keďže si ju berie len na tie štyri hodinky. Má niekto takéto stretávanie dieťaťa s otcom cez pracovné dni určené súdom alebo je vôbec reálne to pri takýchto argumentoch dosiahnuť? Ďakujem za odpovede...

aduuus
22. máj 2014

@kaktusik007 a este jedna vec, navyse je to kreten ktory ked ju mal na rukach tak vrieskal ako nepricetny a nadaval a chcel ju kupat opity a podobne....tak bud taka laskava a nesud ine matky, ktore maju na to svoje nie zanedbatelne a banalne dovody, preco svoje dieta nenechaju s jeho "oteckom"

kaktusik007
22. máj 2014

@aduuus ako mi nevraj, ze niekto da maso 5 mesacnemu dietatu.... ktore iba zacina prikrmami.
a potom - co by akoze jej dal jest, ak by ju siel kocikovat po vonku na 2 hodiny??? ty by si si oddychla, mala by bola najedena -- jasne ze terminy by boli v zavislosti na rezime dietata....

akoze fakt, aky mas s tym problem?

aduuus
22. máj 2014

@kaktusik007 o predstav si ze moja pediatricka mi povedala ze jej mam davat 3x tyzdenne maso nakrajane!!!! na kusky, nie potlcene a ten debil s nou suhlasi, takze ano predstav si ze najdu sa aj takyto idioti, ktori si myslia ze su najmudrejsi na svete a matka dietata, ktora je s nim 24 hodin je neschopna a vsetko robi zle ! a este maly bonus, chcela by som ta vidiet, ci by si bola schopna dat dieta muzovi, ktoreho na SR vlastne nic nedrzi, jeho draha mamicka zije v cudzine, a kedykolvek by sa mohol zbalit a odist aj s tvojim dietatom

kaktusik007
22. máj 2014

@aduuus matka otca zijuca v cudzine je dostatocny dovod na to, aby som mala stretavania v mojej pritomnosti.
to akceptujem. zvlast, ak naozaj nema citove a ine puty k slovensku.

aduuus
22. máj 2014

@kaktusik007 tak si nabuduce rozmysli skor, nez sa pustis do niekoho, pretoze matky vacsinou vedia preco robia to co robia, ak im nejde cisto len o "pomstu"

ajciatko
24. máj 2014

@lianka2 ahoj, skus vyhladat v tvojom okoli mediarora, ak sa enchces tahat sudnou cestou emdiator vam moze pomoct vyriesit spory avsak ucast na stretnutiach je dobrovolna takze by musel s tym suhlasit aj ex...

lianka2
autor
25. máj 2014

@ajciatko no on nie je pristupny ziadnej dohode. Robi len prieky. Bud bude ako on chce alebo nijako. Ale diky...

ajciatko
25. máj 2014

@lianka2 tak potom to budes mat zle kebo ak sa s nim neda tak asi tazko pojde aj za mediatorom, tak potom jedine len sudna cesta, ale. Musis to riesit podla tvojho uvazenia vzhladom na situaciu aby si sa teapila co najmenej, nie je to jednoduche to viem (sama nieco podobne prezivam) ale musis sa obrnit a neneachat s anim vytacat, bude ta to stat vela sil ale my ze y vela vydrzime...

lianka2
autor
26. máj 2014

@ajciatko dakujem. V skratke mala k nemu nechce uz vobec chodit. Ma 2 roky. Navrhujem mu stretavanie v mojej pritomnosti aby mala netrpela. On nesuhladi. Vlaci ma po socialnom. Vobec mu na malej nezalezi. Je mu jedno ze trpi. Hlavne ze trpim aj ja. Hlavne ze on chodi po malu so svojou mamickou ktora rozbila cely vztah a mala ma chodit s nimi sama hoci aj s krikom a placom...

ajciatko
26. máj 2014

@lianka2 poslala som ti spravu do ip