Stretávanie sa maloletého s otcom dohodou

henriettta
27. apr 2012

Ahoj, potrebovala by som vediet, co obnasa ak sud rozhodne, ze stretavanie sa dietata s otcom po rozvode bude dohodou. Ako sa to vlastne formuluje presne a co to obnasa, napr. v pripade choroby. Na co ma kto pravo vtedy a ake ma povinnosti. Dieta je v starostlivosti matky. Otec podla doterajsich skusenosti je nefer hrac a ma vo zvyku nerespektovat zelanie druheho a jednat svojvolne a arogantne. No na to dieta to stretavanie presne od-do vplyva tak, ze to znasa velmi zle. Su z toho bolesti bruska, plac a podobne.
Vopred dakujem.
H.

sisaha
27. apr 2012

@henriettta prave pre takychto nefer hracov, je potrebne oteckovi stretavanie s dietatom vymedzit na urcite dni. Kvoli tomu, aby dieta netrpelo. O dohode mozno hovorit vtedy, ak rodicia spolu komunikuju, respektuju vzajomny program a dokazu sa operativne dohodnut, kto napr. v ten den vyberie dieta zo skoly, odvedie na krúžok, pojde s nim do kina, na prechadzku a podobne. Ak sa "dohodnete" a druhy rodic nepride, dieta ma z toho zbytocny stres. Ak vam toto nevyhovuje, navstiv pravnika, alebo UPSVa R, aby ti pomohli spisat ziadost o presne urcenie styku dietata s otcom 😉

xenicka13
27. apr 2012

neviem ake je stare dieta ale takto to bude asi lepsie ked je otec taky aky je ked bude dieta starsie okolo tych 5 rokov si uvedomi dni v tyzdni aj cas zacne chapat

lili_mia
27. apr 2012

@henriettta sisaha dobre radí, baba @janemari by mohla knihu napísať a robiť worshopy, čo sa týka stretávania otca s dieťaťom,možno si budete vedieť poradiť, na meno ďalšej si nepsomínam, tam zas taká divokosť, súd mu určil každú druhú sobotu a on nechodí a nechodí, ak sa spýta,tak odvrkne že vtedy má brigádu, ale vykrikuje jej, že mu odmieta dávať malú, pritom čo ja viem, tak on sám s návrhom na iný deň, neprišiel .. ja by som do návrhu nedávala, že podľa dohody .. bude si chodiť ako sa mu zachce, nepríde ked bude ohlásený, atd, napísať vtedy a vtedy, ak nepríde, žiaden iný temín .. to je v prípade ak je dieťa zdravé, ak bude choré, alebo budete mať povedzme rodinné stretnutie, tak mu navhneš zmenu, podľa mňa môže prísť ked bude ležať a prečítať jej rozprávku, ak to dieťa nerozladí .. snažiť sa predvídať a myslieť aj na možno nepravdepodobné veci, nech máš všetko podchytené

janemari
27. apr 2012

@henriettta tak určenie stretávania dohodou je pri takých ľudoch čo nerešpektujú nikoho najhorší ťah. MY máme určené dni kedy má za malou chodiť,ale nejakým zázrakom je skoro stále v práci a ja som povinná mu dať náhradný termín. Žiadal si dennodenné stretávanie a realita je taká že príde npr.1 krát za dva týždne,potom príde 2-3 dni za sebou a zase nič. Nepríde ked ide večer do roboty,nepríde ani ked príde z nočnej,nepríde ked je horúco,nepríde ked je pod mrakom a okrem toho chodi non stop na UPSVaR sťažovať sa že raz mu dieťa plače,potom,že mu spí,alebo že ju musí kočíkovať a chcel by ju nosiť na rukách,ked mu ju dám na ruky tak sa ide sťažovať že ju nemohol kočíkovať,ked mu poviem nerob jej to,alebo ono tak jej to urobí naschvál potom malá reve je vystresovaná.A prišli sme do toho štádia že po stretnutiach s ním mi odmieta jesť,odmieta spať,je nervozná,zúrivá a podobne a to má len rok. Začala som to riešiť psychologičkou,nakoľko to už bolo neúnosné.

slobodnamaminaj
28. apr 2012

najlepšie by bolo aby ste mu súdne presne určili kedy sa s ním má stretávať, a ak to nebude dodržiavať a na dieťatko to bude veľmi zle vplývať, proste zakázať styk, nakoľko dieťa má zo stretávania traumy a stresy a nerobí mu to dobre. toto nikto nevidí, ani súdy, že matky chcú pre dieťa aby sa stretávalo s oboma rodičmi ale pritom sa deťom tým len ubližuje. Dúfam, že sa Vám to rýchlo vyrieši aby dieťatko netrpelo a Vy s ním 😉

hausknechtova
29. apr 2012

ja som tiež rozvedena aexmanžel ma sudom určene navštevy každu neparnu nedelu od 15:30 od 18:00 v bydlisku matky a za pritomnosti matky no ešte sa neukazal ked som mu pisala kedy sa chce zacat stretavat s malou napisal dam vedieť rozvedeny sme od decembra 2011 a mysme boli u psychologicky myslim že ked ma takyto problem bolo by dobre zajst tam inak mu dieta musis dat neviem ako je to v case choroby .Drzim palce

katmi
29. apr 2012

@henriettta ja sa skor opytam, naco potom nutit dieta stretavat sa s otcom, ked su z toho take problemy... 😕 a este ked pises, ze je nefer, nerespektuje "pravidla" atd atd..

henriettta
autor
29. apr 2012

Dakujem vam za odpovede, prepacte, nemohla som prist skor. Uvedomujem si ze dohoda by nebola dobre riesenie, ale ani tie hodiny nie su dobre. 😕 Maly mal zachvaty placu, bolesti brucha, ked mal ist s otcom. Pozeral na hodinky, cely v strese. Jeho rodina osocuje tu moju a su tam aj ine problemy. Potom pre neho otec nechodil cele mesiace a odznelo to, mal klud. Najnovsie psychologicka, ktoru urcila kolizna, s malym hovorila a za tych par minut to uzavrela tak, ze dieta ma pozitivny vztah k obom rodicom. Nakreslil tam nejaky obrazok a na otazku ako sa mu pacilo na vylete s otcom povedal "dobre". Odporuca aby si ho preberal v skole a odporuca aj striedavu starostlivost. Mne je z toho 😢 Vycita sa mne, ze ja ho ovplyvnujem - podvedome a ze mam ho pripravit na stretnutie. Otec nekomunikuje. Kolizna hovori - komunikovat. Psychologicka povedala, ze ma pripad, kde spolu rodicia vobec nekomunikuju a ze vobec s tym nie je problem a ze aky s tym ja mam problem. No v prvom rade s tym ma problem maly. A tak sa hladaju chyby u mna a na sude pravnicka otca maleho mavala nejakym nalezom ustavneho sudu a ohanala sa otcovskymi pravami.
Vraj zakaz styku neprejde len tak. Musel by byt ozaj nejaky nenormalny. No evidentne nie je normalny, ale kto to uz skuma na sude.

smola2510
29. feb 2016

@janemari , nie je prilis male dieta na psychologicku? Ja toto riesim teraz a ze je moj krpec prilis maly, aby siel ku psychologicke...a to ma 2,5r

janemari
29. feb 2016

@smola2510 odporučila nás pediatrička, nakoľko mi odmietala úplne jesť,spať,mala panický strach, nočné desy a podobne. A chodíme tam dodnes to je cca 2 roky už.