Stretli ste sa s ochrancom práv dieťaťa na súde?

atka3
17. jan 2013

Súdim sa s ex už 2 roky o výživné a zákaz styku . syn bude mať 14r.nechce chodiť k otcovi, všetky vyšetrenia a podklady potvrdzujú zákaz styku,lenže teraz zase chce nejakého svedka z ochrany práv dieťaťa. Máte s tým dakto dáke skúsenosti,čo je to zač apd.čo ma zase čaká?

lea641981
17. jan 2013

nebude to kolizny pracovnik? a co je to za psychopata nutit dieta k stretavaniu a takeho velkeho pubertiaka ked odmieta stretko s otcom??????????????????co z toho bude mat ten psychos?syn by mu mal jesne povedat a zdoraznit ze jednoducho si nepraje ho vidiet a hotovo 😲
no to su prietahy len zo strany otca vseliakymi sposobmi sa snazi aby to nebolo doriesene 😖
a ako vlastne teraz na tom ste?dieta chodi ako casto k nemu a vyzivne ti neplati ci ako?

nemozem sa ani pytat lebo uz nemozem pisat si to napisala ako otazku jaj skoda no 😔 drzim vam palce

sissy27
17. jan 2013

tiež ma napadá kolízna opatrovníčka, ale tá by mala byť prítomná na každom pojednávaní ak ide o dieťa a nevyberá si ju jeden z rodičov, ale určuje ju súd, keďže ide o to, aby bola objektívna... tak mi nie je celkom jasné, čo tvoj ex vymýšľa... ale nech si zavolá koho chce, ak raz syn k nemu nechce chodiť, tak žiadny súd ho k tomu nemôže nútiť, je dosť veľký takže isto budú brať ohľad aj na jeho názor... a dlh na výživnom by som riešila cez exekútora, ak má nejaký príjem alebo majetok, tak to pôjde...

sisaha
17. jan 2013

tiez si myslim, ze to bude kolizna... Ten nazov je dost smiesny vzhladom na to, o ake velke dieta ide... Preco by mal jeho prava vyjadrovat nejaky uradnik, ked 14 rocny pubertak ma pravo vyjadrit vlastny nazor co mu je prijemne a co nie...