Ako upraviť styk 6-ročného dieťaťa s otcom?

Zodpovedané
18. júl 2023

Dobrý deň,

otec môjho 6-ročného dieťaťa skoro rok nemal o dieťa žiaden záujem, nič ho nezaujímalo. Tento rok si spomenul na dieťa a chce znovu nadviazať kontakt a stretávať sa ako to bolo predtým (dohoda na súde). Problém je, že dieťa odmieta chodiť k otcovi, nemá záujem, stratilo záujem, zabudlo na všetko. Stretnú sa občas na hodinu za mojej prítomnosti. Inak dieťa nechce.

Všetci tlačia na dieťa, že by sa malo s otcom stretávať. Neberú do úvahy jeho názor, (ne)záujem stretávať sa s otcom. Povedalo mu už nie raz, že k nemu nechce chodiť, že ho neľúbi. Vedia to aj na kuratele.

Ako by som mohla požiadať o úpravu styku a aký návrh mám podať?

Pred 3 rokmi to bolo: sobota 10:00 - nedeľa 18:00, parný víkend (žiadosť dal on).

Ďakujem

Dobrý deň,

musíte podať na príslušnom súde v mieste bydliska dieťaťa návrh na zmenu úpravy práv a povinností k maloletému dieťaťu. Návrh musíte odôvodniť - napr. tým, že syn sa nechce nestretávať, riešila ste to aj cez kolízneho opatrovníka...

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz