Styk otca s dieťaťom, aj keď to dieťa odmieta

ingrid83
27. feb 2013

Moj syn má 7r a odmieta chodit k otcovi zo strachu zazil psych. tyranie videl ako otec ublizuje mne ucil mi maleho hajlovat videl vela nasilia zo strany otca.....prezili sme si vela zleho bolo podane aj trestne oznamenie rok a pol mal otec zakaz styku s malym teda predbezne opatrenie pokila sud vo veci nerozhodne inak-presetrovalôi sa veci s malym som chodila k psychologicke pretoze maly mal hrozny strach pocikaval sa pokakaval skoncili sme az u psychiatricky,ktora mi taktiez potvrdila to,ze sa maly boji svojho otca no ale sudom urceny psychiater napisal do zaveru,ze dieta odmieta svojho otca,ale nieje vylucene,ze by sa to nemohlo napravit ak by sa dieta s otcom zacalo stykat.....rozsudok napokon dali taky,ze maleho musim otcovi davat prve navstevy s otcom maju byt adaptacne len za pritomnosti matky,ale maly mi vobec nechce ist akonahle mu to poviem place a odmieta a ani ja niesom velmi spokojna no neviem co mam robit pretoze ex manzel sa mi vyhraza policiou a zasa sudmi a uz mam toho dost nezijem predsa preto aby som cely zivot chodila na sudy....Este chcem podotknut,ze moj ex manzel ma este z prveho manzelstva dve deti,ktore uz 10rokov nevidel a ani ich nenavstevuje....mojho maleho taktiez 10mesiacov odmietal potom si nasiel priatelkumktora nemoze mat deti a na tom zaklade zacal mat zaujem o syna...ona mi dokonca sama telefonovala a povedala mi,ze by mu vedela byt lepsou matkou....Ja som uz unavena zo sudou a dokazovania a posudkou......chcem sa opytat ako sa vyhnem legalne navstevam s otcom a problemov s policiou a sudmi.....myslim tym PN ky a ine veci.....za kazdy jeden nazor a radu dakujem aj ked viem,ze budete na mna aj zle :D

sisaha
27. feb 2013

@ingrid83 mozem ti odporucit dat urobit dalsi psychologicky (psychiatricky) posudok a odvolat sa proti rozhodnutiu, aj ked si z toho vsetkeho unavena a verim ti to...A ako krok cislo dva. Najat si na toto advokata..

ingrid83
autor
27. feb 2013

Ved to..ja som mala advokatku,ale vyuzila som moznost mat pravnicku zadarmo no nejako sa v mojom pripade neangazovala mala som pocit,ze to som si mohla vybavit aj bez nej.....on mal dobreho pravnika....ja uz som zo sudov vycerpana malemu v priebehu roka urobili tri posudky,ale kazdy bol iny....ten co robila policia na zaklade podania trestneho oznamenia tam sa potvrdilo,ze to co povedal maly sa aj naozaj stalo,ale otec vypovedal,ze ja som ho ovplybnila a nakoniec to bol len priestupok takze nic z toho nemal len take NO NO NO od policie....druhy posudok bol taky,ze ano dieta skutocne sa boji otca a momentalne neodporuca styk s dietatom.....potom sme museli az k psychiatricke lebo otec sa ho snazil napriek zakazu styku dokonca uniest a maly bol na liekoch pol roka a posledny posudok robila jedna psychiatricka nejaka stara babicka doktorka uz takmer 80r ak nie aj viac,ktora teda s otcom stravila viac casu a sedeni s nami velmi malo hned ma privitala s tym,ze ona nieje zastancom zakazu styku s dietatom a snazila sa to vniest do roviny konflikt medzi rodicov a co sa maleho tykalo vztah dietata s otcom to nebolo riadne presetrene...ja som sa uz kvoli exmanzelovi aj odstahovala lebo neustale nas prenasledoval aj ma napadol-lenze nemala som svedkov tak zasa ho policajti len vypoculi a pustili..je to neustali kolotoc a mna uz to nebavi...rozmyslam,ze odydem zit do zahranicia tak za 3r a tak dufam,ze sa mi bude darit tie 3roky pred nim skryvat......maly je z toho vypocuvania od lekarov tiez unaveny.....ale zrejme to budem musiet nechat tak a cakat,ze to ex pozenie na sud noveho pravnika nove dokazovanie a natahovanie sa.....

atka3
28. feb 2013

@ingrid83 bože moja,ja ťa chápem,lebo ja prežívam to isté,len s tým rozdielom,že môj najmladší bude mať 14r.vypovedal na súde.strašie deti ho odmietajú tak isto.syn ked mal ísť k nemu,presne čo tvoj,strach,pocikávanie,bolesti brucha,hlavy,zvracanie. lekárske správy a detský psychologovia styk zakázať opdoručili,on to napadol,dal súdnoznalcký posudok,ten tiež v závere má vetu,že odporúča zakázať styk a je možné,ak by sa styk mal obnoviť,len v tom prípade,ked otec zmení správanie,ppostoj k voči matke/čo nezmení/ tak aj to len v prípade,ak dieťa bude chcieť. ťahame sa 2 roky som zúfala a zničená aj ja.teraz vymyslel vstup do konania trettej osoby a to o.z. rada pre ochranu práv dieťaťa.syn ho nechce ani vidieť,bojí sa ho stále.mám právničku,tá bojuje ako lev. krajský súd nám dočasne zakázal styk,kým sa neskončí pojednávanie.tak zatial syn v pohode,len teraz ako sa to skončí neviem.

ingrid83
autor
28. feb 2013

Dakujem za pochopenie....ja uz som to vlastne posledne sudne konanie aj vzdala pretoze som sa medzitym prestahovala a cestovat na sudy sa mi nechcelo ....ale teraz asi pockam kym to moj ex neda na sud...uvidime....Ja sa len to cudujem,ze ok super rodicia maju svoje prava nevravim su aj dobry oteckovia a niekedy aj lepsi nez je samotna matka,ale naozaj by mal sud hlbsie presetrovat danu rodinu ako to naozaj je....mne sa za moj pripad vysvtriedali 4 kuratorky a kazda mala iny svoj pohlad na danu vec.....a dalsia vec kde su prava dietata???? ved ked sa dieta nechce stykat a chodit k otcovi tak preco sa to snazi sud urobit inak??? Su matky,ktore naozaj brania styku s otcom,tore maju nejake problemy a takto si to cez deti riesia,ale ja vzdy vravim ak to dieta chce byt s otcom tak s nim casom a vekom bude....ak chcu byt spolu ta matka tomu nezabrani...lenze moj syn nechce s nim byt......

ursula86
5. mar 2013

Ahojte....je smutne ze toto co tu citam je bezne...Mam 2 dcerky a nechcu ist k otcovi,vlacim sa po sudoch uz 3 roky a vzdy daju jemu za pravdu--...vraj manipulujem s detmi a to z pomsty po rozvode...pritom som ja poziadala o rozvod...moja starsia dcera ako troj rocna povedala na svojho otca ze jej sprtal do cikulky.....vraj aj toto som zmanipulovala....vsade kde pridem,ci psycholog,znalec, soc.pracovnik,sudca....mi hovoria o pravach otca....naposledy ma soc.pracovnicka poslala do psych.poradne,vraj aby sme sa naucili komunikovat......cely cas co som tam bola a rozpravala som jej skusenosti ....to co mi deti rozpravaju po stretavkach,dovody ake mi udavaju....ako mna depce cez telefonaty,trestne oznamenia na mna....rozne likvidacne listy na nas mestky urad ohladom mojej rodiny,o tom ako nerespektuje to co deti chcu......vsetko obratila na mna ze musim hladat v nom aj pozitivne veci a naucit deti chodit.....ked som jej rozpravala ake tresty a vychovne metody ma pri detoch tak mi povedala ze kazdy ma iny-svoj nazor na to ....ze to nie je nic zle.....na kazdu moju vetu mala argument...vacsinou sa naklanal k otcovi.....skoncilo to tak ze som musela dohodnut dalsie stretnutie a ze bude riesit -ucit moje deti aby k otcovi chceli ist.....chcem podotknut,ze ma byvali manzel tyral hlavne psychicky ale aj fyzicky aj cez tehotenstvo....a toho bola svedkom aj moja starsia dcerka a neverim ze sa niekedy zmeni....bohuzial sa mu dari hrat formu milujuceho otca....ale akonahle zavrie hocktore uradne dvere je to znovu ten clovek co pred tym a este silnejsi/tyran/ vdaka nasim uradom ,ktore mu davaju za pravdu a tym padom aj silu tyrat mna cez moje deti...a dalsia vec ze ma moc penazi...a znamosti.. 😒 prepacte ze to pisem tak bez hlavy paty.....ale uz som zufala....chcem poziadat o pomoc nejaku organizaciu,ci by ste mi nevedeli poradit....uz som ochotna to aj medializovat...dakujem

hexena
5. mar 2013

to je hrozne aki vedia byt niektori muzi SVINE a to k svojej rodine a k svojim detom 😒 ☹

ursula86
5. mar 2013

Jeden policajt ktory si ma predvolal,kvoli trestnemu oznameniu...ktore bolo zalozene na klamstve a chvalabohu ho zamietli, mi povedal ze velmi velke ego ma a ze je vidiet ze som mu ho velmi narusila a ze ma chce preto znicit,ze jemu vobec o deti nejde....ex mal pred tym policajtom take vyjadrenia ako :" zavru ju do basy az cela zcerneje" :/

ursula86
5. mar 2013

a najhorsie na tom je,ze mam stale v hlave to co sa este udeje...a ako este bude ublizovane mojim detom..a ake nasledky z toho budu mat......psychologicka ku ktorej chodim s detmi / potajomky/ mi poradila ze im mam vytvarat cim viac pozitivnych zazitkov,ze jedine tak mozno raz zabudnu...alebo sa to v nich aspon nejako potlaci to co si prezili a prezivaju...

baran223
1. mar 2015

Sima.ja som bola tiez s takym psychopatom 8r.jeho ego sa poskodilo ked som si ho dovolila opustit, nas spolocny syn ho nechce ani vidiet hneva sa na nho co mi robil psychoteror maly si nech ani len podobne veci obliect ako nosi jeho otec.stale ho nutil robit veci ktore nechcel a potom mu nadaval ze je posero.Ludia to o nom vedia len mu to nepovedia do oci.Chce si ho zobrat do svojej starostlivosti.hlavne ze za 8r.nepoznal jeho nazory nic nikdy nebol doma,velky pan podnikatel.keby ho mal rad tak by ho tak netrapil.odisli sme do rak.byvat no vraciame sa prav.spat na slovensko a on ho chce odtialto zobrat.no nikto sa nepyta maleho ci mu je tu dobre alebo zle.kto ma podobny problem?dik

majka12050
13. mar 2015

ursula86- aj ja si zazivam peklo.Šla som prec od tyrana a ked citam tieto riadky ako tolko zien celucky zivot bojuju lebo taky clovek nikdy neda pokoj ani len po rozvode-lebo chce tu zenu znicit a aj to dieta-a aj ked mu o dieta nejde tak sa aspon na uradoch a vsade mozne hraju ako svoje dieta nekonecne miluju pritom ak by to tak bolo preco chcu nieco na silu? Vlastne preco dieta musi ist tam kam nechce? NASILU??????? ak ma strach z otca??? ved toto je tyranie dietata a zo stran sudu...je to hrozne ze cudzi ludia idu rozhodovat o našom dalsom osude a pritom nas beru len ako nejake čisla v poradi...Ved čo je to len praca ze???? ale kto pozera na to dieta???Ak chcu rozhodovat v prospech dietata tak nech dieta sa rozhodne samo- ked nechce ist tak nepôjde ked chce ist tak pôjde.Mal by nato byt normalne zakon lebo takto tie deti naozaj len trpia.

baran223
15. mar 2015

Teraz ide maly vypovedat na sud ze ku komu chce ist,bude mat 10r.som zvadava ci to nejsko pomoze.

tictactoe
15. mar 2015

@baran223 asi by som nesúhlasila S vypovedanim syna na súde,radšej to spravte formou súdneho znalca-psychológa.syn sa na súde môže zľaknúť a povedať to čo by za normálnych okolností nepovedal.ani ten psychológ nie je úplne ideálny spôsob ale myslím že ďaleko lepší ako vypovedanie na súde.predsa len to môže pre syna byť nepekny zážitok.ja sa po súdoch vlacim už cez dva roky

nasta55
15. mar 2015

@ingrid83 je skoda ze otec dietata to nechape a vlastne tym mu ublizuje. Vidim ze psychaci a sudy asi skor prihliadaju na otca ako na vyvin dietata, je to smutne.

tictactoe
15. mar 2015

@nasta55 žiaľ je to tak! Na Slovensku sa súdy ani štát za svojho občana nepostaví!A ešte psychológ sa vyjadrí že hádam 6rocne dieťa nebude rozhodovať O tom čo chce.

baran223
19. mar 2015

U sud.znalca sme boli sud na to neprihliadal ze maly moze ist len v matkinej pritomnosti na kratsi cas k otcovi,tak rozhodla psych.po dojdnovych celodennych vysetreniach.Maly tam chce ist a povedat ze sa otca boji.??

zvatzvat
24. jan 2016

tak toto je cele strasne a cele velmi zle 😠 😠 😒 😢 😢 😢

kaja0
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tictactoe
22. mar 2016

@kaja0 no tak toto mi velmi pripomina postoj sudkyne ktoru som ja vyfasovala! dokonca nam so synom boli nariadene psycho sedenia aby som ho pripravila na stretnutia s otcom a s cestou do zahranicia ktora sa realizovala uz 10 dni od vydania tohto nezmyselneho rozhodnutia. otcovi sud odklepol vsetko, uplne vsetko a kedze bola nariadena povinna vyuka anglictiny, zvysili mu vyzivne. ktore samozrejme neplati ale mne povinnost zabezpecit vyuku vyplyva z rozhodnutia a marenie sudneho rozhodnutia moze viest ku odobratiu dietata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! takyto je nas stat a sudnictvo. je mi z toho na grc a presne viem o com hovoris! a ten debil sa vsetkym smeje do ksichtu ako nas tu prestal - samozrejme ked mu to slovenske sudnictvo umoznuje a dokonca ho v tom podporuje! utoci na mna ze nie som schopna sa o dieta starat a ze som psychicky labilna kedze mi bola sudom urcena "psychiatricka liecba". no vedela by som rozpravat hodiny 😠
napis mi prosim viac o co ide v tom OZ.

kaja0
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaja0
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tictactoe
22. mar 2016

@kaja0 IP

zvatzvat
22. mar 2016

Velmi rada sa pridam a tiez uvytam kazdu radu od mamiciek bohuzial moj syn uz je tiez pacientom psychiatricky a jeho otec sa tomu smeje ....socialka nevie co robyt ak prosim ktokolvek viete poradit pomozte nam

veveg
27. nov 2016

Aj ja sa ku Vam pridam.Tiez mam take statosti.Este cakame na rozsudok z rozvodu.Mame 2 rocneho syna kt prebera otec exmamzela.Vzhladom nato ze je obvineni z tyrania blizkej a zverenej osoby.Sudu sa vyhol tym ze jeho obhajca zahadne ochorel pred pojednavanim v noci.Ze nemohol prist.Sud bez jeho obhajcu v trestnom konani nie je mozny ☹ ja ako poskodena som utiekla z malym mimo trvaleho bydliska a odisli len s taskami k nasim.Informovany boli len moja pravnicka vybavena cez kuratelu, policia.
Teraz maleho mam davat raz v sobotu a raz v nedelu samozrejme bez mojej pritomnosti.Malicky mi place odmieta mi potom jest nechce skratka nic.Sme dva mes po rozvode.Jeho sud v nedohladne aj to si myslim ze sa vyhovori zasa na chorobu on nabuduce.Aj to ze listok vam nepreplatia pokial nebude riadne konanie.
Hroza.Nechcem aby sa maly dostal do zdravotnych problemov je predcastne narodeny.Prezil si toho dost a ja zaroven s nim vzhladom nato co mi jeho otec robil.
U lekara som uz bola viac krat vedel mi len poradit ze mi vie dat potvrdenie ze dieta viac chorlavejsie a ze predtym to nebyvalo.Na socialku chcem skocit urcite.Svojho pravnika mam len zial ten mi da iba taku radu ako viem.Dieta musim dat k otcovi.Ale co robit ked dieta nechce a nevie to tak povedat?Som hotova z toho a puka mi srdce ked dietatko trpi a o jedno som prisla pred porodom kvoli nemu bo sa na mna vykaslal a neurobil to co mal..navyse ani mi nepovedia ako sa maly mal a ci jedol.Skratka akoby mi odovzdali balik...☹

silwinkakukiova
2. máj 2018

Dobry den trebujem poradit ide oto ze mam dceru 5 rocnu a chodi ze neparny tyzne a parny ze piatok po skolke 15:30 do nedele 18:30 a stredu Tim ze po skolke 15 :30 a polocne zobrat malu do skolky rodičia ja neviem ide oto ako to vipliva na malej napriklat vie ze ide otcovi nejde do skolky a zas ked ide sa pocikava skolke a ide aj spravanie malej lebo svtok chodim prenu ja zacala by nervozna a unawena a zas aj nedelu nerozprava Co bolo KDE bola povie mi ze nic nebolo a nervozna je a unawena

silwinkakukiova
2. máj 2018

@silwinkakukiova ci to neni nanu vela alebo ze to zle vipliva nanu

beky1813
2. máj 2018

@silwinkakukiova skus to po sebe precitat a napis to este raz, to sa neda rozlustit

silwinkakukiova
2. máj 2018

@beky1813 viem ale nejde mi dobri telefon

beky1813
2. máj 2018

@silwinkakukiova to nie je mobilom

vytrvalost
6. jún 2018

Ahojte ženičky, bože môj keď teraz čítam vaše pribehy od roku 2013 do 2018, tak vidím že prežívame rovnaké životné príbehy, starosti trápenia z mužov tyranov, strachy obavy o svoje deti, neuznanie na súdoch, u kurátoriek, sklamanie a neutíchajúcu snahu hľadať pomoc všade kde sa dá.... Veveg a ostatné ženičky obdivujem Vás, že ste bojovali aj ja bojujem...dopadlo to aspoň všetko podľa vašich predstáv v roku 2018? Mne to ešte neskončilo... Môj ex vstúpil do ligy Otcov, oháňa sa ochranou práv dieťaťa ktoré sú namierené proti matke. Ozvite sa, či už Vám to skončilo, myslím súdy a čo Vám pomohlo....

clovek123
17. okt 2018

Dcéra m teraz 11r a odmieta chodiť ku otcovi . Za týždeň nás čaká súd kôli zverenky do mojej starostlivosti a vyzivnemu .Otec maloletej sa jej vyhráža striedačku všetko rozoberá s dcérou všetko to čo by sme mali riešiť my . Dcéra neustále narieka keď má ísť k nemu boli ju brucho ,hlava . Už chodí. Snou i psychologické ktorá povedala že vzťah otca s dcérou není narušený len spolu nekomunikujú.