Test DNA

sonia1990
16. aug 2021

Prosím poraďte.
Mam priateľa s ktorým sme spolu 6 r. A máme 9m babetko. Terás sa po 10r ozvala jeho ex zevraj je otcom jej 10r.syna.Moj priateľ není napísaný v rodnom liste. V rodnom liste je zapísaný jej bývalý manžel. Ona sa ale začala vyhrážať že dá urobiť testy dna lebo chce aby sa začal s jej synom môj priateľ stretávať a zrejme si ho aj bravat. S chlapcom nemajú žiadny vzťah sú ako cudzí ľudia nakoľko ona si neželala aby ich môj priateľ nejako kontaktoval..Co sa da v tomto prípade robiť ďakujem za vaše rady.

janai1
16. aug 2021

@sonia1990 tak nechce aby ho kontaktoval a zároveň chce aby si ho brával? 🤨
No nič, nech ide na testy

anjelicek26
16. aug 2021

Po troch rokoch uz ani testy DNA nepomozu, su irelevantne, v zaujme dietata ostane v papieroch exmanzel natrvalo... aj keby dokaze testami DNA, ze je otec tvoj priatel - nema ziadne povinnosti... zena ma len tri roky na zapretie/zmenu otcovstva, jedine, ze by to Ex prebral na seba dobrovolne a "oslobodil" tym od platenia byvaleho manzela... tak je to teraz na vas, ja by som na tie testy DNA isla pre vlastne svedomie a istotu a skusila si s dietatom vybudovat nejaky vztah, ak je teda jeho. A asi by som riadne vynadala ex, ze tvojho priatela okradla doslova o polku detstva a vztah, ktory zo synom mohol mat.

sissy27
16. aug 2021

@sonia1990 no to takto nefunguje, že ona si dupne a bude 😀 ak sa nemýlim, tak panička mala tri roky od narodenia dieťaťa na to, aby riešila zmenu otcovstva.

sonia1990
autor
16. aug 2021

@janai1 ona si neželal aby ich kontaktoval po rozchode potom sa vydala a jej manžel je zapísaný ako otec dieťaťa ale terás sa rozviedla a ozvala sa po 10rokoch že môj priateľ je jeho otec a ze chce aby prišiel za malým.

sonia1990
autor
16. aug 2021

@sissy27 ja som s toho na nervy neviem prečo po 10rokoch sa ozvala a tvrdí že môj priateľ je jeho otec aj keď není v rodnom liste a počas ich vzťahu ho podvádzal tak není tu ta istota že chlapec je jeho ale 10rokov je dosť dlhá doba ved obrala ich o veľa ci syna alebo môjho priateľa

janai1
16. aug 2021

@sonia1990 no ja by som na testy išla, chcela by som vedieť či mám dieťa 😅

ivkazba
16. aug 2021

Fuj, čo je toto za ženu. Že 10 rokov bude tajiť takúto vec dieťaťu aj jeho otcovi. A teraz sa ide ešte vyhrážať? Odpad. Skôr mi príde, že potrebuje peniaze od niekoho ťahať. Ale súhlasím s pár názormi vyššie, že na test by som išla (mamička ho určite zaplatí, keď má na tom zrazu taký záujem), aby som vedela pravdu. A konala potom podľa toho. Ak aj bude otcom, tak určite sa nezačne s chlapcom stretávať hneď naplno. Veď pre to dieťa chúďa to bude šok. Že zrazu má iného otca.

anjelicek26
16. aug 2021

Urcite si exmanzel dupol, ze dieta nie je jeho a prestal platit...ale bohuzial, takto to nefunguje... sam na tu matriku isiel, sam to podpisal, mal tri roky na zapretie otcovstva, proste je neskoro, aj keby to dokaze na sude, nic to v pravnom vztahu k dietatu nezmeni bez suhlasu protistrany (teda bio otca)... och mam zle srdce na taketo zeny, co bezdovodne zataja dieta, kde sme? Ved nie je len ich! Tvoj priatel tipujem nie je ziaden nasilnik ci alkoholik, kde by sa to dalo este pochopit.

janasim
16. aug 2021

@sonia1990 keďže sa rozviedla,naháňa peniaze ,asi exmanžel nechce platiť,takže nech si ona teda zaplatí testy DNA keď chce aby ste vedeli na čom ste

sonia1990
autor
16. aug 2021

@janasim áno je to to cele zle ved aj ten chlapec sa musí cítiť hrozne ale 10rokov čakať nechápem keď tvrdí že je otec mala konať hneď neviem prečo nechcela ho uviesť do rl. Bože a ešte mne vyvoláva na mesengeri a ešte opitá musela som hu bloknut.

ibajaanikiny
16. aug 2021

@sonia1990 ja ti odpoviem spravne. V prvom rade plati domienka o otcovstve. Cize otcom jej syna je jej manzel,ktoreho uviedla v rodnom liste a do az do casu,kym uvedeny muz-teda otec dietata v rodnom liste nepoda navrh na sud na zapretie otcovstva. Tento navrh je mozne podat do 3 rokov OD KEDY sa dozvedel o skutocnosti,ze NIE JE alebo NEMUSI byt otcom dietata. Ak bude tvrdit,ze sa to napr dozvede pred pol rokom,tak sa konanie jednoducho zacne. Na sude v ramci konania moze dotycna hned uviest muza,ktory je podla nej bio otcom. Sud mu moze nariadit testy DNA,kedze tie su relevantnou info o tom,kto je bio otcom maloleteho dietata v ramci dokazovania. Ak by sa na testy nedostavil,tak sud mu moze napadlit jednak poriadkovu pokutu a jednak ho moze na testy dat predviest policajtmi…

janasim
16. aug 2021

@sonia1990 presne by som sa zariadila ako ti píše
@ibajaanikiny ,dovtedy netreba nič riešiť kým z ich strany nezačne súdne jednanie

sonia1990
autor
16. aug 2021

@ibajaanikiny ďakujem vám žienky za rady dúfam ze sa to vyrieši ste veľmi zlaté no takto sa človeku zmení život a starosti. Ďakujem

anjelicek26
16. aug 2021

No to je matka roka, ked vyvolava opita :( chudak dieta pri nej :(

janasim
16. aug 2021

@sonia1990 pevné nervy ,len myslite na to prosím ,že ten chlapec za to nemôže

sonia1990
autor
16. aug 2021

@janasim no ved áno ľutujem toho chlapca že ma takú matku.

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tojada
16. aug 2021

.

nelca0510
16. aug 2021

@sonia1990 pockaj,ja trosku nechapem. Tak priatel vedel, ze je tehotna s nim ale ona ho nechcela alebo sa rozisli a teraz ho kontaktuje,ze ma syna?

sonia1990
autor
16. aug 2021

@nelca0510 ona bola s mojim priateľom ale popri ňom ešte chodila za jedným ale raz hu nacapal tak sa rozišli a jemu zakázala co i len vojsť na ich pozemok ale boli sme dneska u právnický tak ta nám pomohla.

nelca0510
17. aug 2021

@sonia1990 pane boze..hrozna zenska. Snad Vam pravnik dobre poradil🙂

sonia1990
autor
17. aug 2021

@nelca0510 áno poradila nám veľmi zlata pani právnička tak hádam už budeme mať pokoj.