Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Úprava práv a povinností do rozvodu

27. dec 2020

Ahojte mamicky, ktore mate osobnu skusenost
Je dobre podat navrh na upravu prav DO rozvodu? Otec ako tak plati. Ide vsak o to, ze je to malinko v porovnani k jeho prijmom a psychicky ma nici. Deti si bere ako chce, so mnou jedna ako so psom (este horsie). Resp nejedna, len pise spravy.
Pravnicka mi podarila podat navrh na upravu prav DO rozvodu, pretoze vravi, ze ta suma je nizka a stretavanie je zle takto chaoticke
Ja sa vsak obavam, ze budeme dlho riesit tento navrh (ze on sa este odvola atd) a medzi casom poda navrh na rozvod a vlastne vsetko co sa spise v tomto navrhu uz nebude platit a budeme musiet upravit opat vztah po rozvode - zas od zaciatku riesit to iste (stretavanie a vyzivne). neda sa s nim dohodnut, vydiera ma neustale, tak dohody s nim nepripadaju do uvahy. A neviem kedy poda navrh na rozvod - toez nechce povedat kedy a ci. Sa tvaril ze uz to podal, potom ze nie ../
Obavam sa, ze teda tymto opatrenim do rozvodu stratim kopec casu energiu a penazi

Prosim nepiste mi ze som mala riesit toto s prVnickou, s nou som to riesila, ale chcem pocut nazory mamiciek ktore si tym same presli a co by nerobili pripadne robili ...

Dakujem!

moonlight1210
28. dec 2020

Zacni radsej konat, ako stale toto “co ak, co ak,...”.

Ked budes stale chodit okolo toho “co ak...”, tak ta muz nakoniec urcite predbehne vo vsetkom.

Ak chces vediet, ci uz podal navrh na rozvod/upravu prav/atd, bud zavolaj/chod na sud, kam spadate obaja podla (posledneho) spolocneho trvaleho bydliska.
Alebo na sud, pod ktory teraz spadas ty (ak si sa stahovala), alebo on (ak sa odstahoval).
Malo by to byt podane na jednom z nich.
Oni ta uz znaviguju, ake udaje chcu od teba vediet, aby ti potvrdili, ze taku ziadost o rozvod/upravu prav/atd registruju a aj kedy ju prijali.

Ak sa bojis toho “co ak”, tak sa takto informuj v den podavania vlastnej ziadosti, a ked nic nemaju, obratom hned podaj svoju.

sonnenshein
28. dec 2020

Navrh na upravu po rozvode je sucastou rozvodoveho konania. Ak poda muz skor ako Ty, jednania sa zlucia do jedneho.
Ano, s upravou pred a po mam skusenosti, u nas to schvalili po tak isto, ako sme to mali pred.

autor
28. dec 2020

@sonnenshein mozem poslat ss?

sonnenshein
28. dec 2020

Iste.