Uvažujem o striedavej starostlivosti

14. okt 2023

Mám nevychované, lenivé deti ktoré doma nič nerobia, presne ako nerobil aj ich otec.Mám sa nejako dať psychicky dokopy alebo ako prevychovať takto nenormálne lenivé deti? Alebo ich dať do striedavky aj keď viem že ich otec sa o nich starať nebude? Som vychudnutá, unavená, moc unavená žena ktorá nezažíva nič pekné, len domácnosť, do roboty a domov a starosti s deťmi.Žena ktorá nikdy nebola ani na jednej dovolenke, ktorú každý chlap len využil a cely život ťažko pracujem a stále sa o niekoho len starám.Ja som vždy na poslednom mieste!

autor
14. okt 2023

Ich lenivy otec doma nic nikdy nerobil a ore pokoj v rodine aby deti nepočuvali hadky som držala ústa a robila full servis ako mulica.Ked boli male rady upratovali, viedla som ich k tomu aby si odkladali oblečenie, hračky, riad.Ale zlý priklad im dal ich otec a aj ja že som mu slúžila.On ked dojedol, neodložil si po sebe, oblecenie hadzal každy deň po podlahe, postel neustlal ani raz. Oholil sa nechal v umyvadle chlpy, osprchoval sa, pošpliechal vodu, nechal tak.Ob....l záchod, neumyl, atď...atď.Po robote iba gauč a mobil.Hádky boli často ale čo som sa mala každý deň hádať a nervačiť?
@jonnie Áno, dojedia napr.keksík nechajú obal na gauči stole ale ak spadne tak nikdy nezdvihnu.Zjedia banán, šupku hodia pod konferencný stôl alebo hodia za gauč, šupky z mandarinky, pomaranča to isté.Vypijú mlieko a krabice nachádzam hocikde.Nemám na to nervy, ako vyrástli viac a viac mi pripomínajú ich otca.

januska12323
14. okt 2023

Namiesto vyplakavania si už dávno mohla otvoriť okno a všetok bordel vyhádzať von. V izbe nechať len veci do školy a pár kusov oblečenia.

autor
14. okt 2023

@januska12323 Dnes som im povedala tak ako mi tu radili že čo najdem na podlahe hodím do vreca a vyhodím.A dodržim to.Bola som vonku a ako som odišla z bordelu tak som sa do bordelu aj vrátila.Dokonca aj ten roztrhaný toaletný papier čo dotrhala mačka je stále v kúpelni na podlahe.

autor
14. okt 2023

Ja nechápem prečo mi tu viaceré písete že vyplakavam......Proste som sa len prišla poradiť.To vsetky máte taký dokonalý život ze nemáte žiadne problémy? Ani deti nemáte lenivé aj manželia sa podielajú na upratovaní domacnosti?

sheila121
14. okt 2023

Autorka každý z nás má problémy. Ale také ako ty som ešte nemala. Lebo ja mužovi slúžiť nemienim.

martinkatinka
14. okt 2023

Skus fakt to vrece. Najskor oznam, ze napriklad do vecera bude upratane, co najdes na zemi, nahadz do vreca a zavri napriklad do pivnice.
Wifi veru nepustit. Kredit na mobil stopnut. A ak chcu napriklad toaletak, daj im peniaze a nech ho kupia. Treba zrejme tvrdo.
Zvierata by som odniesla do utuulku alebo darovala.

maranta_leuconeura
14. okt 2023

A uz si teda tie veci vyhodila, ked si im to na obed slubila?

autor
14. okt 2023

@maranta_leuconeura Čakám do večera a ak pôjdu spať a neupracú, čo najdem na podlahe vyhadzujem.

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maranta_leuconeura
14. okt 2023

A zatial robia co? Wifi a telka vypnute?

autor
14. okt 2023

@maranta_leuconeura Ano vypnuté a ja mám mobilné dáta.

autor
14. okt 2023

@brrrrrciatko Moje by si zobrali jedlo z chladničky aj keby som zakázala a keby som nenakupila zavoli by otcovi alebo babke.

pralinka25
14. okt 2023

hlavne bud dosedna ked nieco povies musis to dodrzat. ale davaj jasne instrukcie. do tolkej a tolkej hodiny bude toto a toto hotove ak nie pride nasledok.
a ved nech volaju. ocko moze navarit a babicka tiez nech si ich bvezme na prazdniny. toto by mna vobec netrapilo

autor
14. okt 2023

Ako som povedala, som zúfala preto hladám rady.Ale najviac sa mi pozdáva ta rada že čo najdem na podlahe alebo pohodené kade tade to zobrať a bud vyhodit alebo schovať.Ak ani toto nezafunguje tak už neviem a takisto neodnesene riady z ich izby zoberem a o chvílu nebude nic v kredenci, nebudu sa mat z coho najest a napiť.

autor
14. okt 2023

@martinkatinka Toto ma ešte zaujíma, zoberú mi len tak zvieratá do útulku? Ked im tam poviem ak sa budú pytať dôvod pravdu ze sa o ne deti nestarajú.

autor
14. okt 2023

Inak, určite nie som jedina ktorá mala leniveho muža.Tie ktoré aktuálne žijete s takym mužom a máte odvahu to priznať tak ako to riešite?

martinkatinka
14. okt 2023

No to ja neviem, musis sa informovat.
Hlavne ozaj bud pevna. Drzim ti palce. Nikto iny s tym nic neurobi, iba ty sama. Ano, zrejme si urobila dost chyb, ale uz aj to a zacni nanovo a poriadne. Urcite sa nevzdavaj.

veronika1754
14. okt 2023

Ja som to riešila rozvodom, môj ex predtým bol ok, no potom sme zažili nepríjemné veci a on úplne upadol, samozrejme nebol nikdy dajaký super rýchly ale dalo sa, porobil aj o deti sa postaral ale potom úplne nič. Tri roky som sa snažila dohovoriť atď ale nič. Preto som volila rozvod lebo som nechcela aby chlapci v tomto vyrastali. No tá lenivosť v nich je, no pri dobrom vedení sa dá predísť tomu aby boli samoobslužné. No chce to naozaj veľa veľmi veľa disciplíny. Proste nie že poviem že nebude mobil týždeň a na druhy deň mu dám lebo my sľubujú hory doly. Aj moji zjedia, nechajú na stole atď ale keď zavelím popratať tak sa zdvihnú a upracu, ak to neurobia do 5 min že sa zdvihli vypínam wifi. Tiež ak by nechávali takto odpadky všade tak ver tomu že by doma takéto jedlo nenašli. Jednoducho nekupuj žiadne keksy, chrumky, jogurty, salko atď. Ešte aj ušetríš. Proste čím skôr im zruš ten pohodlný život ktorý teraz vedú.

tunnelka
14. okt 2023

@autorka nehnevaj sa na mňa, ale to si sa zobudila teraz? Keď sú v puberte? Asi zjavne nemali žiadne normálne návyky odmalička, keď babám v puberte nevadia odpadky a veci všade okolo seba... Chyba je v prvom rade na tvojej strane!
Ako si ich viedla k hygiene? Ak osi ich viedla k starostlivosti o domácnosť? O bežné normálne veci? To si mala začať riešiť keď mali tak 7-8 rokov a nie teraz.... Už sa môžeš aj na hlavu postaviť.... Vychovala si si špindiri... Teraz už je neskoro plakať

lonely66
14. okt 2023

autorka, zrejme budem jedna z malinkateho mala, ktora ti rozumie. poznam taky pripad. akurat s jednym dietatom. od mala vedene k praci, nikdy sa neslo pretrhnut, presne ako otec toho dietata (matka s nim nezila). nepomohlo nic. akurat toto dieta nevrieskalo, ked mu mama vzala mobil, ci zakazala cokolvek, jednoducho vzalo knihu alebo si len tak "tocilo" vlasy okolo prsta. pokojne aj niekolko hodin. mama sa mohla aj pokrajat. a pritom pred vstupom do puberty to bolo fakt mile dieta.
poznam aj otca dietata, hotova katastrofa. to, co ho nebavi (cize domacnost, ci upratovanie), to ani nerobi, vola si pani, ktorej plati. obycajne lenive hovado. a presne tak sa vydarilo aj to dieta. poznam aj mamu, ta je pracovita a poriadkumilovna. a fakt sa snazila. ale geny neprestis.
chapem aj tvoju snahu o striedavu starostlivost, chces mat konecne svaty pokoj a dosiahnut, ze ak chcu hnit, nech si hniju vsetci traja u neho doma. ci ju dosiahnes, ked on s tym nesuhlasi, to netusim, asi nie. ale rozumiem ti.
jedine, co sa da poradit je asi to, aby si sa na "bordel" proste vykaslala aj ty. a zrejme by som im uplne prestala prat a varit. nech zavolaju oteckovi a nech ich vezme cez vikendy na obedy, uz ked odovzdal taky debilny geneticky material 😀 ale vazne. ak to mas az take zle (co moja znama to az take priserne nema, ako ty, mozno zo 70%), tak fakt odporucam pre ne nic nerobit. od hladu neumru, vezmu si rozok, ked im budu smrdiet veci, bud im otecko zaplati cistiaren alebo sa ta bude musiet opytat, ako to oprat, ako to zavesit, zlozit alebo vyzehlit. ty sa vsak musis obrnit svatou trpezlivostou a hlavne nevsimat si bordel.

lonely66
14. okt 2023

az teraz docitavam, ako pises, ze supku od bananu hodia pod stolik apod. tak moja kamoska to az take strasne nema, tolko si vie jej dieta odniest do kosa. aj spinave pradlo da do pradelneho kosa, aj riady odnesie do kuchyne a da do umyvadla. akurat nepomaha prakticky s nicim. vzdy povie: potom, o minutu a nikdy sa nezdvihne. rovnako, ako ten jej otec 🙂

sissy27
14. okt 2023

Hm a preco su doma keksiky, banany, pomarance? Ja by som veru nekupovala nic navyse. Ovocie je sice standard, ale aby mi decko hodilo supku z neho na podlahu, tak taku nehrali… mozu sa vsetky moralistky prezehnavat, ale sfliaskam ho tak, ze bude rad, ak bude mat vsetky zuby a tu supku vlastnou ritou zdvihne. Toto si fakt neviem predstavit, ze si niekto vobec dovoli a este k tomu viaceri v jednej domacnosti. mam dojem, ze zas nejaka vymyslena tema…

monikkatt
14. okt 2023

Vsetok bordel im nahadz vzdy do ich izby. Obyvacku a spalnu budes mat upratanu. Jedlo len pre seba, oper len pre seba. Ono to znie tvrdo ale podla tvojich slov uz si zufala a chapem ta. Wifi ziadna, mobily ziadne. Von az ked si splnia povinnosti.

autor
14. okt 2023

@veronika1754 Toto su dobré, užitočné rady a nie také ako my tu písali že vyplakávam.Ďakujem.

autor
14. okt 2023

@sissy27 Vymyslená téma? To ako vážne? Neprestávam sa čudovať.To všetky máte deti v pubertálnom veku poriadkumilovné? Inak škoda tu vôbec písať, casto toto v rôznych diskusiach čítam že píšu či vymyslená téma.Taketo situácie prináša život.

autor
14. okt 2023

@monikkatt Máme 2 izbový byt, ja spím v obyvačky a deti sa tu zdržujú najviac.Majú tu televízor a pohodlný gauč a obyvačka je spojená s kuchyňou takze jedia tu.A idem spať do bordela a vstávam do bordela.Ak neupracem ja tak nikto.Koho by takto bavilo žiť? Jasne že som zúfala.

doriiis
14. okt 2023

Autorka....keby aj vyjde striedava starostlivosť.Co to vyrieši? Ty riešiš iba seba,miesto toho,aby si riešila problém od základu.
Sadnúť s deťmi a otvorený rozhovor....tresty si síce dala,ale si ich nedoviedla dokonca a tak sa minuli ucinku

nwnw
14. okt 2023

Ty kokos @autorka menim nazor. Normalne pozbieraj krabice, šupky z bananov, špinave pradlo a drbni im to do izby na postel najlepsie rano o 5:00 a s krikom. Toto by som si nenechala od nikoho... Že šupky pod stôl 😩. Normalne im tonapchaj do postele prascom. Pradloby som pozbietala a dala vo vreci do pivnice so slovami: bolo to na zemi sj s odpadkami som to vyhodila. Nech sa stazuju aj na lamparni.

No a ja by som si spravila z izby spalnu a deti mech si ziju v obyvacke... Preco nie si v spalni ty? Zarabaju snad na najom a energie? Ked sa im nelubi mozu ist k fotrovi zit.

sissy27
14. okt 2023

Nie, nemam dokonalu poriadkumilovnu pubertacku, ani ja som nebola nikdy Monk, vlastne nie som ani teraz. Ale proste NEEXISTUJE, aby mi decko hadzalo odpadky pod stol / za sedacku. Proste dostane v tej sekunde taky naklad, ze druhykrat ho to ani len vo sne nenapadne, nerozumiem tomu, ze to nechas tak, akceptujes, upraces po nich, ziadny trest… toto uz nie je ze lenivost alebo spina, to je absolutny disrespect voci tebe. Predpokladam, ze v skole alebo na navsteve u kamaratky toto nerobia, ze?

lucilaines
14. okt 2023

Autorka necitala som celu diskusiu, pravdepodobne to co ti poradim neurobis, ale skusim. Vidim, ze psychologa si odmietla, ale prave ten je riesenim tvojich problemov. Deti mas velke vydrzia same doma aj po pracovnej dobe alebo dnes sa to da uz riesit aj online. Je mi jasne, ze ziadnemu nepojdes, tak ti sem zdarma dam moju kratku diagnozu vasho stavu. Tvoj problem zacina v tvojom muzovi. Ocividne ti velmi ublizil a dodnes si mu neodpustila. Svoju nenavist k nemu prenasas aj na deti, vidis ho v nich a kazdu zlu vlastnost , ktoru maju mu pripisujes. Predpokladam, ze toto pocuvaju aj doma bezne z tvojich ust” lenivy a nechopny si po tatkovi..”tvoj prvy krok je odpustit muzovi. Ja chapem, ze si zranena a ze to je tazke. Pravdepodobne to bude kus debila, ale ta nenavist co v sebe nosis ta zoziera za ziva a nedovoli ti posunut sa dalej, doslova ti nici zivot a vztah s tvojimi detmi. Teraz k detom. Su to pubertaci, ktori si zrejme v citlivom obdobi presli pravdepodobne dost hnusnym rozchodom rodicov. Dovolim si tipnut, ze boli svedkami krikov, nechutnych hadok, urazok vas navzajom a mozno aj na ich adresu. Teraz ziju s matkou, ktora ma nedoriesene svoje problemy, bliaka po nich v nervoch, posiela ich tatkovi. Tie deti su seriozne traumatizovane, nestastne a osamele. Tvoje deti absolutne volaju o pomoc. Zobrat mobil, prestat prat, neuvarit veceru su vsetko sice ucinne donucivacie prostriedky, nakoniec mozno svoje nimi aj dosiahnes a ten bordel si upracu, ale stratis ich navzdy. Budu ta neznasat, ty budes neznasat ich, budete bojovat do konca zivota az nakoniec zostanes zranena a uplne sama. Vo vasej domacnosti chyba laska, pochopenie a odpustenie. Vsetci sa navzajom na seba hnevate, vsetci sa citite nepochopeni. Ty tvojimi detmi, ony zarucene tebou aj ked ty to mozno nevidis. Ale ty si ta dospela, ty musis zacat. Skus len tak pre ten pokus dva tyzdne uplne zmenit pristup. Nehulakaj, nenahanaj ich, nevyhrazaj sa. Bud mila a laskava, popros, vysvetli, objimi ich, pytaj sa co ich trapi, preco su taki, ci sa im takto zije dobre. Vysvetli vklude svoje pocity svoj pohlad. Su to pubertaci a vase vztahy su na bode mrazu, takze nemam iluzie, ze by to fungovalo nejako zazracne, pravdepodobne zo zaciatku to nebude fungovat vobec a poslu ta do kelu. Ale skuste si k sebe najst opat cestu. Oni ti musia opat uverit, ze ich lubis nadovsetko, ze ti na nich zalezi, ze nie su pre teba len kamen na nohe a lenive hnidy, ktore opustis ako si opustila otca. Vysvetluj im to dokola, opakuj im to dokola oni poculi od vas veci, ktore ich hlboko poznacili. Pracuj na sebe, odpusti manzelovi, ospravedln sa detom za vsetko a povedz im ze chces zacat s nimi znova, povedz im ze ti na nich zalezi najviac na svete, ze ta mrzi kam ste sa dostali a chces to napravit. Povedz im, ako sa citis a popros ich o pomoc aby ste to spolu zvladli. Povedz im to dvestokrat, opakuj to denne. Prvy den ta poslu prec, o mesisc ta vysmeju, o rok ta objimu naspat. Toto vsetko je nesmierne narocne ak to mas robit sama. Dobry terapeut by ti mohol pomoct zmenit zvysok tvojho zivota doslova.