Uvažujem o striedavej starostlivosti

14. okt 2023

Mám nevychované, lenivé deti ktoré doma nič nerobia, presne ako nerobil aj ich otec.Mám sa nejako dať psychicky dokopy alebo ako prevychovať takto nenormálne lenivé deti? Alebo ich dať do striedavky aj keď viem že ich otec sa o nich starať nebude? Som vychudnutá, unavená, moc unavená žena ktorá nezažíva nič pekné, len domácnosť, do roboty a domov a starosti s deťmi.Žena ktorá nikdy nebola ani na jednej dovolenke, ktorú každý chlap len využil a cely život ťažko pracujem a stále sa o niekoho len starám.Ja som vždy na poslednom mieste!

jujala
14. okt 2023

co to som precitala, ale ja by som z takej domacnosti utiekla. A to doslova! opisem blizku skusenot, ktoru som tiez nepochopila ale po precitani autorkinho prispevku uz chapem. 3.sused od nas si cez leto staval na zahrade nieco ako velku garaz. Nakoniec sa ukazalo, ze si stavia 1izbovy byt, lebo jeho manzelka je taka bordelarka ze nemali z coho jest, deti lenive a on upratoval a upratoval, alebo si manzelka zavolala svokru a ta prala, umyvala, upravotala. Tak sa nastval a postavil si byvanie v zahrane a zije oddelene, kde manzelka nema vstup. Takze ziju a neziju spolu. On ma doma cistucko a pani manzelka v spine s detmi zije. A podotykam, ze pani manzelka je riaditelka ZS v dedine! Asi tak...

veronika1754
14. okt 2023

Každý sme len človek, ja naozaj ťa chápem. Vôbec si nič nevyčítaj, často deťom z lásky chceme poskytnúť to najkrajšie detstvo. A zvlášť je to keď si na nich sama, no uvedom si že ty si na nich bola vlastne sama vždy. Nikdy nie je neskoro normálne zajtra nedeľa ráno zobuď deti už cca o siedmej, odporúčam ty vstaň skôr daj si kávu alebo energetak alebo niečo na povzbudenie. Mobily vezmi ešte predtým ako ich zobudíš, ak majú pc vezmi aj tie. Priprav raňajky, a potom ich zobuď. S tým že pri raňajkách im oznam že dnes sa bude upratovať a učiť a že odteraz sa režim dňa zmení. Kto nebude rešpektovať bude niesť následky. Normálne im povedz že už nevládzeš a že už sú veľký a budú rešpektovať všetky pravidlá. Odporúčam tiež pravidlá vypísať na papier a nalepiť na viditeľné miesto. Napíš všetko čo ti vadí. Ja som im písala aj také že ráno umyť zuby, upratať posteľ ale aj že odpadky patria do koša, každé pravidlo ktoré porušia nasleduje trest. Napríklad odpadok na stole ok jeden deň bez sladkostí, veľa odpadkov tak týždeň bez sladkosti. Dôležité je hlavne to nekúpiť domov. Ja nekupujem, veľmi výnimočné, ak chcú sladké tak nech sa snažia, za každú snahu majú finančnú odmenu za to nech si kúpia sladké čo chcú. Peniaze v žiadnom prípade nedostávajú len tak, hoc aj chcú ísť vona pýtajú na kofolu že 2 eur, ok dám ale po ceste von vynesieš kôš, alebo ok, choď mi kúpiť pečivo, alebo niečo hocičo, to ide hlavne o to aby vedeli že nemajú hocičo hocikedy chcú. Niekedy idú aj na dlh napríklad chce ísť do kina, nemá peniaze ok, dám ale potom za to musí niečo urobiť. Možno sa to niekomu zdá tvrdé ale moji by veľmi zle skončili ak by som to takto nemala.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
doriiis
14. okt 2023

Matka roka toto...škoda strácať čas s radením autorke

veronika1754
14. okt 2023

Striedavka by bola určite fajn, normálne kurátorke čo ich zastupuje pri úprave styku povedz že si zdravotne na tom zle a že potrebuješ striedavku. On je taký istý rodič ako ty tak nech sa stará tiež. Na súde mu toto neobstojí že sú nevychovane alebo tak, práve naopak nech má šancu vychovať.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
doriiis
14. okt 2023

Autor....obávam sa,že súd tvoje hnevom hnane rozmýšľanie o práve byť a nebyť rodičom nebude zaujímať.To ste si mali vydiskutovať spolu než to dospelo tam,kde ste teraz.Preco takto fungujete? Prečo si dovolila aby si ty musela všetko a on nič?
Striedava starostlivosť nie je nato aby vyhovoval momentálnym potrebám rodiča....striedava starostlivosť v prvom rade musí byť k dobru deti.A ako ti už bolo povedané,musí s ňou súhlasiť aj druhá strana.A keďže sú už deti väčšie a majú nejaky pohľad na vec aj oni,súd sa môže spýtať aj ich.

sissy27
14. okt 2023

Autorka - striedavka tvoj problem s nevychovanymi detmi nevyriesi. Spinave pradlo hodia po tyzdni tebe, s lekarmi sa tiez pocka na tvoj tyzden, a ak nahodou nebude co jest u otca, tak sa pridu najest k tebe a na rodicko sa pan otec sotva bude unuvat…

lonely66
14. okt 2023

autorka, myslim, ze by si sa mala naozaj poradit radsej s psychologom (psychiatrom) a pravnikom zaroven. jednoducho vyriesit si navstevy lekara z dovodu totalnej vycerpanosti a mozno pravnik poradi, ako pise aj
@veronika1754
nieco v zmysle, ze napokon to na sude uhras. drzim ti palce, aby si to doviedla do uspesneho konca a hlavne, aby dievcata potom pochopili, aky prijemny zivot mali s mamou a ze ta si nezasluzila od nich takyto pristup. a aby sa vsetko na dobre obratilo. ono niekedy bohuzial, ak uz ziadne nebolave prostriedky nezaberaju, je potrebne zajst do tuheho, aby si clovek uvedomil, co straca-stratil. v tomto pripade su tymto "clovekom" tvoje deti. a mas pravdu v tom, ze nikde inde si to neuvedomia skor, nez u hnileho otca.

lonely66
14. okt 2023

@sissy27 ak budu mat deti z vecera do rana 39,5, asi to nepocka na matku, nemyslis? alebo ak si zlomia nohu, ruku. spinave pradlo sa da velmi lahko vyriesit. domov mi nenoste veci, ktore mate u otca, nech sa paci, nech vam perie otec. z domu nevynesiete nic, ked pojdete k otcovi, len to, co budete mat momentalne na sebe. chcu sa prist najest? dovidenia, ma vas na starosti otec, bud nech navari on, jeho matka, sestra, otec alebo nech vas vezme do restauracie. preco by mala autorka riesit pozostatky z tyzdna, ktory stravili u otca?

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
doriiis
14. okt 2023

@denisah6 ...nemôžeš nikoho prinútiť starať sa.

lonely66
14. okt 2023

@denisah6 obavam sa, ze to takto je. jedinym prostriedkom by asi fakt bola nejaka psychiatricka diagnoza autorky, kedy by deti museli byt umiestnene niekde inde. prva cesta by viedla skrz ich otca. ako dalsieho zakonneho zastupcu. ale to by bolo idealne, keby autorka skoncila hospitalizovana na psychiatrii minimalne na 2 tyzdne. a to neviem, ci je realne na tom tak zle, alebo by to musela zahrat. akonahle si to len ona tak z "rozmaru" poziada, otecko (ako pan tvorstva) moze odmietnut. nikto ho neprinuti o deti sa starat. bohuzial
@doriiis smutne je, ze matku by za to stihali. alebo nie? kde moze matka odlozit deti tak, aby neporusila zakon? pytam sa preto, lebo ak by u znamej problem nahodou prerastol az do takych rozmerov, ako tu citam, ze jej poradim

klip0
14. okt 2023

A ako to dopadlo dnes ? Upratali si kým išli spať ?

doriiis
14. okt 2023

@lonely66 ....však sú aj matky,ktoré nevychovavaju svoje deti.Su deti,ktoré boli zverené otcovi,sú deti,ktoré si vybrali,že chcú byť radšej s otcom ako s matkou.Tak,ako otec má právo nesúhlasiť so striedavkou,má právo aj matka

sissy27
14. okt 2023

@lonely66 prosim ta, v pohode po nej vrieskaju a hadzu jej smeti za gauc, fakt si myslis, ze budu mat problem priniest jej po tyzdni spinave pradlo alebo budu respektovat jej kecy o tom, co si mozu a nemozu zobrat / priniest z jednej domacnosti do druhej?
A nohy si snad tiez nelamu kazdy tyzden, aj s tymi horuckami ti lekar povie, ze mas prist az ked tri dni nejdu zrazit…
Mimochodom, zahrat to na hospitalizaciu na psychiatrii nie je najlepsia rada, okrem toho, ze bude zaberat miesto niekomu, kto to realne potrebuje, tak sa to povlecie s nou cely zivot.

lonely66
14. okt 2023

@sissy27 ja tomu vrieskaniu a hadzaniu spiny a bordelu kade tade nerozumiem. toto citam po prvykrat, vazne. poznam kadejake pripady, ale toto je naozaj cez ciaru :(
na druhu stranu od znamej viem, ze je naozaj velmi tazke "šťať" proti prudu, kedy byvaly partner robi vsetko preto (alebo v tomto pripade nerobi nic) aby deti hoci aj nenapadnym sposobom huckal proti ich matke. u nich to vsak nastastie nie je v takom stadiu a ani nebude, lebo toto by ona naozaj netolerovala a letelo by niekolko faciek za taketo spravanie. toto je uz prilis, co autorka opisuje.
co sa psychiatrie tyka, bola to len myslienka, mam v okoli par ludi, ktori sa tam dostali naozaj nestastnou nahodou (nejdem konkretizovat) a napokon boli radi, ze to takto dopadlo, lebo v konecnom dosledku sa ich zivot zmenil k lepsiemu. a nie pre antidepresiva. ale to by uz bolo na inu temu.

@doriiis to je sice pekna veta, ktoru si napisala. ale napis mi prosim ta, kde moze deti odlozit matka, ktora ich nechce (lebo vsak ani otec ich nechce, ze ano?), ktora ma vsetkeho uz plne zuby, ktora je vycerpana, lebo je na vsetko sama? kde ich moze beztrestne odlozit? lebo otec ich odlozi prave k matke. kde ich moze ona? pri vsetkej ucte, na matky sa vazne v takomto kontexte nemysli :(

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lonely66
14. okt 2023

@denisah6 ja som rovnako zhrozena, ale je to tak. bohuzial. v tomto smere su pani tvorstva nasimi trapnymi zakonmi este stale chraneni.
uz nie raz som vyslovila myslienku, ze v pripade rozchodu rodicov by mala byt striedava starostlivost povinna. aj muzi by si rozmysleli, ci a kolko deti urobia, s kym ich urobia a hlavne, ako sa potom o ne postaraju...

deedol
14. okt 2023

@lucilaines skvely prispevok, jeden z mala v tejto debate. neriesim sice podobny problem, ale aj tak zan dakujem, lebo toto to funguje pri drvivej vacsine problemov s detmi v akomkolvek veku.

pipistrel13
16. okt 2023

zlyhala vychova predtym,neviem ako stare deti mas,ale to,ze sa takto spravaju je dosledok toho,ze to vzdy mohli
dalsia vec,ked ta vidia zufalu,zronenu,neustale fnukajucu,nastvanu a pod,kaslu na teba a na jednej strane ani sa im necudujem,z ludi,ktori maju pocit,ze im je niekto nieco dlzny,razi casto negativna emocia..skus preladit seba a mozno po tom uvidis vysledky
nechcem ta sudit,lebo sama zena s detmi,je to isto velmi narocne,ale na kazdu dieru je zaplata a na vychovu tvojich deti tiez,zaklad je,ze si ta asi velmi nevazia a skus najst odkial to prameni